Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Canım, Hocamızın yasakladığı kötü glisemik endeksli yiyeceklerdir. Bunlar; tahıllar (arpa, buğday, yulaf vs.), mısır, patates, pirinç ve şekerdir. İyi glisemik endeksli yiyecekler ise aynı zamanda bitkisel protein açısından da çok zengin olan baklagillerdir. Nohut, kuru fasulye, barbunya, mercimek gibi...

saol cnm:KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

evde kendi üretimimiz olan ekmeklerde mi yasakk..
yani tama şu an yasak da..
diyet sonrasıda mı yasakkk olacak:44:
Krıstal. Saydam kaya tuzunu kullanmalısın eger tuz koyuyorsan ekmege.Kristal (saydam) kaya tuzu ile kaya tuzu arasında fark nedir?

Kaya Tuzu; doğadaki temel 84 minerali de içerir.

Kaya Tuzu sağlık için "kararınca" yararlıdır.

Kaya Tuzu eğer mümkünse saydam kaya tuzu yani kristal kaya tuzu olacak. Piyasada Çankırı vd illerdeki kaya tuzu üreticilerini arayıp nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kaya tuzu rafine olmayacak, katkılı olmayacak.

Kristal (saydam) kaya tuzu ile kaya tuzu mineraller açısından aynıdır. 3 farkı vardır; görünüm açısından, ilave bir etki açısından ve fiyatı açısından!

Kristal kaya tuzu ve diğer kristal tuz çeşitleri (Himalaya tuzu gibi) yüksek bir basınç altında kristalleşmiştir, saydamlaşmıştır.

Türkiye kristal kaya tuzu bol olan ülkedir, Himalaya tuzuna para vermeyin, paramız ülkemizde kalsın. Tuz lambaları Çankırı başta olmak üzere Türkiye'de yapılıyor!

Kristal (Saydam) kaya tuzu kristal eşya gibi, cam gibi saydam görünür, normal kaya tuzundan görünüm açısından farkı budur.

Yüksek basınçla kristalleşen tuzlar yoğunlaşarak ince bir yapıya dönüştüğü için; hücre içerisine rahatça girmektedir.

Bu açıdan saydam kaya tuzu saydam olmayan kaya tuzuna göre daha yararlıdır. Etki açısında farkı da budur.

Fiyatı açısından farkı biraz daha pahalıdır, ama değer!Ben de henuz almadım denız tuzu kullanıyorum oda saydam tuz bol mınerallı.

kızlar bir kaçsoru sorucam...tuz serbest mi?salata yaparken koydugum zeytinyagının miktarı diğer dietlerdeki gibi 1 ttalıkaşıgı mı olmalı?öğün aralarında lokma yasak..akşam 8 den sonra su ve çala devam edbiliriz dimi yatana kadar?
Dogru tuzu kullanmak serbest :Kristal (saydam) kaya tuzu ile kaya tuzu arasında fark nedir?

Kaya Tuzu; doğadaki temel 84 minerali de içerir.

Kaya Tuzu sağlık için "kararınca" yararlıdır.

Kaya Tuzu eğer mümkünse saydam kaya tuzu yani kristal kaya tuzu olacak. Piyasada Çankırı vd illerdeki kaya tuzu üreticilerini arayıp nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kaya tuzu rafine olmayacak, katkılı olmayacak.

Kristal (saydam) kaya tuzu ile kaya tuzu mineraller açısından aynıdır. 3 farkı vardır; görünüm açısından, ilave bir etki açısından ve fiyatı açısından!

Kristal kaya tuzu ve diğer kristal tuz çeşitleri (Himalaya tuzu gibi) yüksek bir basınç altında kristalleşmiştir, saydamlaşmıştır.

Türkiye kristal kaya tuzu bol olan ülkedir, Himalaya tuzuna para vermeyin, paramız ülkemizde kalsın. Tuz lambaları Çankırı başta olmak üzere Türkiye'de yapılıyor!

Kristal (Saydam) kaya tuzu kristal eşya gibi, cam gibi saydam görünür, normal kaya tuzundan görünüm açısından farkı budur.

Yüksek basınçla kristalleşen tuzlar yoğunlaşarak ince bir yapıya dönüştüğü için; hücre içerisine rahatça girmektedir.

Bu açıdan saydam kaya tuzu saydam olmayan kaya tuzuna göre daha yararlıdır. Etki açısında farkı da budur.

Fiyatı açısından farkı biraz daha pahalıdır, ama değer!Ben de henuz alamadım bunu marketten deız tuzu aldım o da saydam krıstallı.

gül63 cevabın için çok tşk ederim..sade soda içmem de bir sakınca var mı?bir yandna yeni yazdıkalrınızı okuyorum..başka bir sayfa daha açtım ordan da geçmişi okuyorum bayıldım ben bu topiğee:KK69::KK69:

arkadasım ınan mesele kılo verme meselesı degıl sadece,acıkınca ellerı tırtır tıtreyen gaet forMda ama tonla fodoten kullanan bır arkadasım geldı aklıma,cıldımız,reflekslerımız vucudumuzda gızlı bırcok sıkıntıyı yansıtıyor,hoca kıtabında tum hastalıkları beslenmeyle ılıskılendırıyor zaten,mesele kılo degıl hoca kanserden,seker hastalıgından,benzerı deformasyonel hastalıklardan bahsedıyor zaten artık kanserlı bebekler dogmaya basladı ya,mesela omega3 u vucut yapamıyor takvıyesı sart,eksıklıgı halsızlıge neden oluyor ılk etapta,sonra organlarda yaralar olusmasına kadar uzuyor hadıse,seker yasak dıyor haklı seker bunamaya,her turlu damar hastalıgına sebep oluyor,okudugunu anlayamıyor cocular hep beslenmeyle alakalı ya,tamam tuketın dıyor ama kuralına gore,kıtapta kullandıgı ılacları bırakanların oykusu var zaten,seker mutlulugu bozuyor mesele bu,ekmeklerde kullanılan tuzlar zehır ,mesele bu kılo degıl.

biliyorum canım mesele kilo verme değil, hoca 5 km yürüyün istediğinizi yiyin diyo ya, ben bugün 2 km yürüdüm/koştum
bi tatlı kaşığı pekmez yiyebilirim diye düşündüm.. hareket diyetten daha iyi sonuç veriyo bende.

70 kiloyken de öyle titremem fln yoktu.
normalde de sağlıklı besleniyodum az çok.
düzenli sporun insanı her türlü hastalıktan koruduğu biliniyor.

dediğim gibi herkesin uygulaması kendine has.

gül63 cevabın için çok tşk ederim..sade soda içmem de bir sakınca var mı?bir yandna yeni yazdıkalrınızı okuyorum..başka bir sayfa daha açtım ordan da geçmişi okuyorum bayıldım ben bu topiğee:KK69::KK69:
yemekle beraber tuketmeyın sodayı mumkunse dort saat sonra ıcın cokcanınız cekıyorsa.

afiyet olsun diyet kankam:KK48:çok güzel menü:KK56:

:KK70::KK70::KK71:

iyi geceler şekerler

bugünkü menüm:

kahvaltı öğlen yemeği bir arada oldu bugün.öğlen yedim.

4 ince köfte
2 kayısı kıvamı yumurta
1/2 domates-1/2 salatalık
1 parça peynir
1 çay bardağı karışık kuru yemiş
2 fincan çay

akşam:
4 ad. ızgara kanat
1 ince köfte
1 kase yoğurt,1 tatlı kaşığı keten tohumu karıştırılmış

su:2 LT (yatana kadar daha içerim) 1 fincan yeşil çay :KK43:
spor:yok :KK43:

Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Sabah : 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma ,bır bardak cay

2. Öğün:Ogle: Sut

Sıvı:Bol su,1 fıncan kahve,cay.

Spor:1saat ev ısı ,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66:

iyi geceler şekerler

bugünkü menüm:

4 ince köfte
2 kayısı kıvamı yumurta
1 parça peynir
2 fincan çay

akşam:
4 ad. ızgara kanat
1 ince köfte

Ohh afiyet olsun şeker.

Bıldırım:Gul63
Bugun
Kalkınca:Su,omega3
1.öğün: Sabah : 2yumuta,bır avuc peynır,bır cay bardagını dolduracak kadar cevızkırdım,onbes tane zeytın,domates ,bır bıber,4 hurma ,bır bardak cay

2. Öğün:Ogle: Sut

Sıvı:Bol su,1 fıncan kahve,cay.

Spor:1saat ev ısı ,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66:

Çok az olmamış mı bugün ? :26:

gülcüm bende de çok az olmuş yediklerin.1000 kalorinin altına inmek,öğünler de bu kadar az yemek doğru değil diye yazmıştı arkadaşlarımız hep.mesela öğlen süt içmişsin sadece.o bir öğün değil ki tatlım,zaten normalde 8 den sonra bile süt içebilirsiniz diye yazıyorsun.demekki öğlen hiç bir şey yememişsin :KK20: kendine dikkat et arkadaşım :KK71:

Aaaaaa kızlar unuttum size yazmayı. Bugün çarşıya indim, lezitanın köy tavuğunu aldım, pişirdim çok lezzetli. Ama çok zor pişiyor, düdüklüde pişirmek en iyisi.
İnşallah bir ile yoktur.... Deneyin derim.

bulabılırsem ben de alayım.yaşasınnnn,tam dogal hayata geçiyoruz artık:KK66::KK66::KK66:

iyi geceler şekerler

bugünkü menüm:

4 ince köfte
2 kayısı kıvamı yumurta
1 parça peynir
2 fincan çay

akşam:
4 ad. ızgara kanat
1 ince köfte

senin menülere bayılıyorum.tam benlik:KK56:afiyet olsun

bugunku menüm:

sabah:2 kayısı kıvamlı yumurta
1 avuc ıcı koy peynırı
7-8 zeytın
domates,kırmızı biber,maydanoz
2/3 cay brd(fıstık+badem)

ogle:1 tbk et sote
kaşık salatası
1 brd ayran

akşam: 3-4 kasık köy tavuklu bulgur pilavı(misafirlikte yedim,evet normal tavuktan daha lezzetli):KK56:
1 kasık salata
1 brd ayran

ayıp olmasın diye mecburen yedim akşam,hıc ac değildim aslında.

birde kimseye diyette oldugumu soylemıycem dedim ya,benden once eşim atlıyor,kusura bakmayın eşim diyette diye,gıcık adam yaaa:KK47:iyice bir fırçalamam lazım onu:KK22:

bugunku menüm:

sabah:2 kayısı kıvamlı yumurta
1 avuc ıcı koy peynırı
7-8 zeytın
domates,kırmızı biber,maydanoz
2/3 cay brd(fıstık+badem)

ogle:1 tbk et sote
kaşık salatası
1 brd ayran

akşam: 3-4 kasık köy tavuklu bulgur pilavı(misafirlikte yedim,evet normal tavuktan daha lezzetli):KK56:
1 kasık salata
1 brd ayran

ayıp olmasın diye mecburen yedim akşam,hıc ac değildim aslında.

birde kimseye diyette oldugumu soylemıycem dedim ya,benden once eşim atlıyor,kusura bakmayın eşim diyette diye,gıcık adam yaaa:KK47:iyice bir fırçalamam lazım onu:KK22:

Maşallahh :nazar::nazar:
Ev için normal ama misafirlikte bu kadar dikkat etmen çok güzel.

Tuz konusunda daha bilgili arkadaşlar var, o yüzden susmam gerektiğini düşünüyorum.
Zeytin yağını 1 tatlı kaşığı ilave edebilirsin salatana ama yemeklerde zaten kullanılıyor eğer senin için çok fark etmiyorsa bence kullanma.
Su ve çay her daim serbest.

ben zeytin yagında da tereyağındada sınırlama yapmıyorum,bol bol koyuyorum yemeklere ve salatalara.hoca kitapta bir miktar belirtmediği için serbest diye düşündüm.yanlış mı yapıyorum acaba?:44:

slm bayanlar ..
nasılsınız.
bugünki menümm

sabah
1 yumurtadan omlet
2 kk erzincan tulum peyniri
3 zeytin
1,5 dlm köy ekmeği(zamanla bırakıcam inş)
4 gün kurusu kayısı
5 ceviz

4 saat sonra
1 dlm ekmek
2 kk kaşar peynir
230 ml ayran

1 saat sonra
1 tabak zeytinyağlı bamya yemeği
1 kase yoğurt
5 ceviz
4 gün kurusu kayısı

3 saat sonra
büyük bardak kefir

su fazla içemedim,belki 1 lt olmuştur...

şöyle bir şarkı vardı.ah biirr anlasannn,bir anlasannnnn:KK24::KK24::KK24::KK24:gerisini bilmiyorum ama:KK1:bir anlasan canım,seni acıktıran şey o ekmek,yedikçe yiyesin geliyor.kahvaltıdan 4 saat sonra ara ogun yapmak ıstemıssın sanırım, yarım cay bard ceviz yeseydın daha iyi tutardı seni emin ol.ha bir de yumurta en az 2 tane olmalı,omlet de olabılır tabıı ama ben kayısı kıvamlı yumurtanın daha tok tuttugunu dusunuyorum.bundan sıkılırsam da melemen veya omlet yapıyorum,aklında bulunsun.zeytın 10-15 tane olmalı.kendini zorlayarak ye bunları,bak gör ara ogun ihtiyacı hıssetmeyeceksin.hatta 'kahvaltıdan 5-6 saat sonra bile'öff karnım acıksa da yemek yesem artık' diye bekleyebilirsin:KK1::KK1::KK1:sadece 1 gun ekmek yeme ,bak neler olacak:KK34:

ben zeytin yagında da tereyağındada sınırlama yapmıyorum,bol bol koyuyorum yemeklere ve salatalara.hoca kitapta bir miktar belirtmediği için serbest diye düşündüm.yanlış mı yapıyorum acaba?:44:

Bu konuyla ilgili okuduğum bir şey yok.
Ama şuradan yorum yaptım.
Zeytin yağı ile okuduğum bir yazı da günlük 2-3 kaşık zeytinyağının yeteril olduğunu okumuştum.
Dedim ki bundan fazlasının bir yararı olmaz demek ki.
O zaman yemeklere yeterli miktarda koyayım fazlasını almayayım ne kadar sağlıklı bir yağ olsa da yeterli miktardan fazlasını alıp depo etmeyeyim.
Ama dediğim gibi tamamen mantık yürütme.
Bilgim yok.

Maşallahh :nazar::nazar:
Ev için normal ama misafirlikte bu kadar dikkat etmen çok güzel.

teşekkür ederımmm:KK71::KK71:2 çeşit börek vardı masada,soguk ayran corbası,(hep sevdiğim şeyler) tadlarına bakın ısrarları,uffff,yesem kendimi mutsuz hıssedecektım sonrasında,ama ısrara karsı koymak ,ve yenı tanıstıgın ınsanlara laf anlatmak çok zor.neyse birkaç kaşık tavuklu bulgur pilavıyla atlattım ya,buna da şükür.:97:

bu diyet süresince asosyal olmak lazım galiba:KK60::KK60:

teşekkür ederımmm:KK71::KK71:2 çeşit börek vardı masada,soguk ayran corbası,(hep sevdiğim şeyler) tadlarına bakın ısrarları,uffff,yesem kendimi mutsuz hıssedecektım sonrasında,ama ısrara karsı koymak ,ve yenı tanıstıgın ınsanlara laf anlatmak çok zor.neyse birkaç kaşık tavuklu bulgur pilavıyla atlattım ya,buna da şükür.:97:

bu diyet süresince asosyal olmak lazım galiba:KK60::KK60:

Ayran çorbasının zararı olmazdı aslında diye düşünüyorum ama devamı konusunda çok güzel yapmışsın.
Bu beslenme alışkanlıklarını benimseyince 5 dakikada yiyeceğimiz şeyler, hem direncimizi kırabilir, hem depolanabilir ama bence en önemlisi vicdan azabı hissettiriyor.
En güzeli tokum, midem ağrıyor gibi bahanelerle sıyrılmak.
Tebrik ederim.

Daha önce arkadaşlara link göndermeye çalıştım ama özel mesajla da gitmemişti.
Arada boşluk bırakarak sana özel mesajla göndermeyi bir deneyeyim.
Eğer indirmek istersen.
Ama öncesinde tae bo yazıp videolara bakarsan da fikrin olacaktır.

canım gönderdiğin linki izliyorum.bu tae bo nasıl birsey ya,daha 6. dakikada tüm kadınlar ter içinde kaldı:KK53::KK53:56 dk nasıl yapılır ki bu?çok iyi kondisyon lazım sanırım.gözüm korktu:KK53:

X