Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar ben bu diyete yeni başladım ama kitabım yok.şimdi ben merak ediyorum kurufasulye nohut mercimek filan yiyebiliosmu?

:KK9:kesinlikle katılıyorum..çok güzel ifade etmişsiniz.ÇİKOLATASIZ bir hayat düşünemiyorum..Allah'a şükür şekerim de yok..niye yemiyeyim?ileriki yaşlarda yok şekerdi yok kolestroldü,trigiliseriddi zaten yiyemicez..bari şimdi ama tabi fazla abartmadan yemeli..ben 2 yıl kadar önce diyetisyenle 12 kilo verdim 3 ayda..hala da koruyorum..memnunum..40 beden giyiyorum..ama haftada 1-2 çikolatalı tatlımı da yiyorum..kilomu da koruyorum..ama şu da var tabii..ben zaten öyle çok yağlı,ağır, etli yemek sevmem..kızartma yemem..ızgara,o da tavuk ya da balık..salata ve en sevdiğim zeytinyağlılar.bi de esmer ekmek..özellikle bol tahıllısı..çok seviyorum.böyle beslenince de kilonu koruyabiliyorsun..
Sız formdaymıssınız masallah,ben sonuc alıyorum bu dıyetle arkadasım ustelık oyle fazla spor yapmamada gerek kalmadan,kıtabın yazarı bır profesor hatun dort kıta dolasmıs dort kıtada calısmıs bır Turk.Trans yagların sebep oldugu kanser dıye bır hastalık var,meyvelerın bıle kaynatılmasıyla trans yaglar olusuyor,kaldıkı kanser yasa veya kıloya bakmıyor.Dıyet demek beslenme demek ama maalesef az yemek olarak anlasılıyor..

MERHABA............
Ben Zeliş,bugün dr gittim, tahlil sonuçlarım süper...
Ben de bugün itibarıyla diyete başladım. Diyete başlamadan önce epey kafa yordum, diyetisyenlerin dediği gibi az az sık sık mı yiyeceğim, yoksa Prof. Karatay'ın kitabında yazdığı gibi üç ana öğünle düşük glisemik endeksli diyet mi yapayım, diye. Sonuçta Karatay diyetine karar verdim. Çünkü benim 23 gıdaya karşı intoleransım varmış? Bunların başında da guliten ( tahılların hepsi), maya, ayçiçek yağı vs..... Bana uyan tek diyet bu. Zaten benim daha önce yaptığım diyet de aynıydı fakat kuruyemiş yoktu. MENÜM
Kalkınca; 2 sb oda sıcaklığında su, daha sonra maydanoz limonlu kür ( Malüm, insan kilolu olur da karaciğer yağlanması olmaz mı, bu kürü onun için uyguluyorum, bu cuma günü bitecek. Karaciğerime iyi geldi mi bilmem ama cildimi pırıl pırıl yaptı ve kırışıklarım müthiş azaldı.)
Sabah; İki adet haşlanmış yumurata, avuç içi kadar peynir, on 7 adet zeytin, beş adet cevizo ve kahvaltı salatası
Öğle ; Meyve salatası, bir kase yoğurt, bir adet elma ve çiğ badem(20 adet)
Akşam; Bir porsiyon zeytinyağlı barbunya, koca bir kase maydanoz salatası, iki yemek kaşığı süzme yoğurt.
Şimdilik 2 lt su (yatana kadar 1 lt daha içerim.) Yatarken de kendi yaptığım elma sirkesi(2 yk, 2 yk limon suyu ve bir adet tüm sarımsak kürünü uygulayacağım...

kızlar ben bu diyete yeni başladım ama kitabım yok.şimdi ben merak ediyorum kurufasulye nohut mercimek filan yiyebiliosmu?

Tabiki canım, tahıllar, şeker, pirinç, patates yasak, bir de meyveyi ölçülü yiyeceksin, günde bir porsiyonu geçmeyecek, günde üç ana öğün yiyeceksin, öğün araları en az dört saat olacak. Baklagiller serbest. Zaten her gün et, tavuk, balık bulamayabiliriz onların yerine protein içerdiği için rahatlıkla baklagiller tüketebilirsin. Kolay gelsin hepimize. Sevgilerimle...

Tabiki canım, tahıllar, şeker, pirinç, patates yasak, bir de meyveyi ölçülü yiyeceksin, günde bir porsiyonu geçmeyecek, günde üç ana öğün yiyeceksin, öğün araları en az dört saat olacak. Baklagiller serbest. Zaten her gün et, tavuk, balık bulamayabiliriz onların yerine protein içerdiği için rahatlıkla baklagiller tüketebilirsin. Kolay gelsin hepimize. Sevgilerimle...

hepinize çok teşekkür ederim yanıtınız için. ben masa başı işte çalışıyorum hareketsiz oturuyorum bütün gün. haliyle 8 kilo kadar fazla var işin kötüsü sadece göbekten aldım kiloyu.malum evlendikten sonra eşinize ayak uyduruyorsunuz yemek alışkanlıklarınız değişiyor vs. sıkıntılıyım anlıcanız aslında çok yediğim söylenemez ama yanlış besleniyormuşuz sık sık yiyordum diğer diyet önerilerine bakarak. ancak çok fazla olmamasına rağmen kilom sabit kalıyor 65. bu diyete başladım bugün öğlen bi tabak kuru fasulye 4 -5 tane köfte yedim. ama emin olmadadım yesemmi diye sağolun yardımcı oldunuz. bişi daa sorsam şimdi ben bulgur pilavını çok seven biri olrak :KK1:artık yiyemiyecekmiyim. sevgilerimle

hepinize çok teşekkür ederim yanıtınız için. ben masa başı işte çalışıyorum hareketsiz oturuyorum bütün gün. haliyle 8 kilo kadar fazla var işin kötüsü sadece göbekten aldım kiloyu.malum evlendikten sonra eşinize ayak uyduruyorsunuz yemek alışkanlıklarınız değişiyor vs. sıkıntılıyım anlıcanız aslında çok yediğim söylenemez ama yanlış besleniyormuşuz sık sık yiyordum diğer diyet önerilerine bakarak. ancak çok fazla olmamasına rağmen kilom sabit kalıyor 65. bu diyete başladım bugün öğlen bi tabak kuru fasulye 4 -5 tane köfte yedim. ama emin olmadadım yesemmi diye sağolun yardımcı oldunuz. bişi daa sorsam şimdi ben bulgur pilavını çok seven biri olrak :KK1:artık yiyemiyecekmiyim. sevgilerimle

Canım gayet güzel, bir de salata yeseydin yanında iyi olurdu. Bulgur da tahıl, yalnız glisemik endeksi diğerlerine göre daha az, az işlendiği için. Ara sıra abartmamak şartıyla yiyebilirsin. Ancak ilk üç gün yeme ki iştahın azalsın. Bu diyeti tam anlamıyla uygulayabilirsen üç günden sonra iştah sıfırlanıyor, daha rahat diyet yapıyorsun. Canım 'Karatay Diyeti' kitabını al. Fiyatı çok uygun... Bir de ayda 3 kg fazla vermemeye çalış ki kalıcı olsun... Başarılarımız daim olsun.

. Bulgurun glısemık ındeksı pılavA gore dusuk ama onermıyor doktor, bır tabak pılavı bır tabak toz sekere esdeger kılıyor doktor,bır saat sonra sızı acıktıracak seyı tuketmeyın derım mumkunse.

Ntv de ılkel hayat yasayAn ınsanların belgeselı var,gecen aslanların pesınden kosan 65 yasındA bır adamı gosterdı,adam 20 yasında delıkanlı gıbı gergın bır yuze sahıp ,saclar beyazlamamıs,bızde spıkerlere bakıyorsun adamlar musmulla suratlı olmus,gıdılı fılan,60 tan sonra emeklı oluyoruz zatı. Genclerın yuzune bakıyorsun arı sokmus gıbı sıs dolaSıyorlar.

ben de başladım iki gün oldu gerçekten hiç acıkmıyorum ki ben sürekli bişeyler yer içerdim. ama arasıra başdönmesi oluyo. su falan da çok içiyorum yani neden oluyo başdönmesi anlamadım. böyle bişey yaşayan var mı kızlar?

. Bulgurun glısemık ındeksı pılavA gore dusuk ama onermıyor doktor, bır tabak pılavı bır tabak toz sekere esdeger kılıyor doktor,bır saat sonra sızı acıktıracak seyı tuketmeyın derım mumkunse.

Canım ben tüketmiyorum ama arkadaşım anladığıma göre genç birisi, kilosu da çok değil, eğer çok zorlanacaksa arasıra yiyebilir. Telvizyonda Karatay Hocamızı canlı yayında dinledim, bu soru soruldu, o da tabiki bulguru ara sıra yiyebilirsiniz, zaten kitabın sonundaki yemek tariflerimde bulgur salatası tarifi de verdim, yalnız abartmayın dedi. Sevgilerimle...........

MERHABA............
Ben Zeliş,bugün dr gittim, tahlil sonuçlarım süper...
Ben de bugün itibarıyla diyete başladım. Diyete başlamadan önce epey kafa yordum, diyetisyenlerin dediği gibi az az sık sık mı yiyeceğim, yoksa Prof. Karatay'ın kitabında yazdığı gibi üç ana öğünle düşük glisemik endeksli diyet mi yapayım, diye. Sonuçta Karatay diyetine karar verdim. Çünkü benim 23 gıdaya karşı intoleransım varmış? Bunların başında da guliten ( tahılların hepsi), maya, ayçiçek yağı vs..... Bana uyan tek diyet bu. Zaten benim daha önce yaptığım diyet de aynıydı fakat kuruyemiş yoktu. MENÜM
Kalkınca; 2 sb oda sıcaklığında su, daha sonra maydanoz limonlu kür ( Malüm, insan kilolu olur da karaciğer yağlanması olmaz mı, bu kürü onun için uyguluyorum, bu cuma günü bitecek. Karaciğerime iyi geldi mi bilmem ama cildimi pırıl pırıl yaptı ve kırışıklarım müthiş azaldı.)
Sabah; İki adet haşlanmış yumurata, avuç içi kadar peynir, on 7 adet zeytin, beş adet cevizo ve kahvaltı salatası
Öğle ; Meyve salatası, bir kase yoğurt, bir adet elma ve çiğ badem(20 adet)
Akşam; Bir porsiyon zeytinyağlı barbunya, koca bir kase maydanoz salatası, iki yemek kaşığı süzme yoğurt.
Şimdilik 2 lt su (yatana kadar 1 lt daha içerim.) Yatarken de kendi yaptığım elma sirkesi(2 yk, 2 yk limon suyu ve bir adet tüm sarımsak kürünü uygulayacağım...

Canım şu yaptığın kürler hakkında biraz bilgi verir misin?Nasıl yapıyorsun ve ne kadar süreli bunlar?Malum yaş ilerliyor kırışıklıklar hepimizin derdi.

Canım ben tüketmiyorum ama arkadaşım anladığıma göre genç birisi, kilosu da çok değil, eğer çok zorlanacaksa arasıra yiyebilir. Telvizyonda Karatay Hocamızı canlı yayında dinledim, bu soru soruldu, o da tabiki bulguru ara sıra yiyebilirsiniz, zaten kitabın sonundaki yemek tariflerimde bulgur salatası tarifi de verdim, yalnız abartmayın dedi. Sevgilerimle...........
Tesekkur ederım,hayatımda ılk defa acıkmıyorum bu kadar ,bırsey yemeyınce ellerımde tıtremıyor,neler yedıgımı ogrenınce ıstahımda. Degıstı otomatık olarak, ya anlatamam tıpım bıle degıstı eskıden gıdılarımı gızlesın dıye sacımı kut kestırırdım,artık aslan yesı gıbı kestırecegım E0 lı yaslardakı gıbı. 2lt kaynar sute yarım lımon sıkarak cokelek peynırınızı yapabılırsınız. Besın ıntoleransı testını nasıl yaptırdınız ulkemıze de gelmesı guzel.

Dıyet menusu de zengın hıcte kıtlık moduna gırmıyorsunuz.

Gül senden bir ricam olacak,bir gün içinde neler yedin bizimle paylaşsan bazı günler biz de esinlensek senden.Çok sevinirim bu konuda yardımcı olursan.Sendeki güzel gelişmeler benim bu diyetteki en büyük motivasyonum oluyor.Lütfen bunları da bizimle daha sık paylaş.Mesela o leke olayı bende de var ve şişlik tabi ki.Bir süredir cildimin bazı yerlerinin daha koyu olduğunu keşfediyorum ve cildimin karardığını,ki ben açık tenli biriyim ve güneşten özellikle bu yıl kendimi oldukça koruyorum.

ben de başladım iki gün oldu gerçekten hiç acıkmıyorum ki ben sürekli bişeyler yer içerdim. ama arasıra başdönmesi oluyo. su falan da çok içiyorum yani neden oluyo başdönmesi anlamadım. böyle bişey yaşayan var mı kızlar?
Parazıt. Olabılır doktora sorun bence.

Canım şu yaptığın kürler hakkında biraz bilgi verir misin?Nasıl yapıyorsun ve ne kadar süreli bunlar?Malum yaş ilerliyor kırışıklıklar hepimizin derdi.

Tabiki canım, okuduğum bir makalede kilolu olan herkesin karaciğerinde yağlanma olduğunu ve bu yağın bizlere sağlık açısından zarar verdiğini, karaciğer enzimleri düzgün çalışmadığı için de kilo vermede zorlanacağımız yazıyordu. Ben de araştırdım İ. Saraçoğlunun bu kürüne rastladım.
15 adet saplarıyla maydanoz ( ebter tohumu olmayacakmış, faydası olmuyormuş, küçük yapraklı ve ince saplı, yerli maydanoz olsun, diyor.) 2 yk limon suyu ( bu da yarım limona denk geliyor) ve 1 su bardağının üçte ikisi kadar su ilave edip rondoda bir kaç dk çekiyorsun. Ne kadar parçalanırsa enzimleri o kadar çok ortaya çıkıyormuş. Sabah kalktığında iki su bardağı ılık su içip bunu hazırlayıp 2 hafta boyunca içiyorsunuz. 1 hafta ara veriyorsunuz, tekrar 2 hafta uygulayıp bırakıyorsunuz. Bardağın üzerinde yoğun maydanoz oluyor. İlk önce tk ile maydanozlarını yeyip daha sonra içiyorum. Altı ayda bir kere bu kürün uygulanması öneriliyor. TAdı da güzel. Ben kaynamış maydanoz suyunu içememiştim. Bu kürü uyguladıktan sonra aslında cildimizi içten beslemenin daha önemli olduğunu gördüm. İlk başta cilt altındaki yağları dışa vurabiliyor. Bu kürle bir taşla iki kuş vermuş aoluyoruz. Hem karaciğer hem de cildimiz...... Sevgilerimle...........

Tesekkur ederım,hayatımda ılk defa acıkmıyorum bu kadar ,bırsey yemeyınce ellerımde tıtremıyor,neler yedıgımı ogrenınce ıstahımda. Degıstı otomatık olarak, ya anlatamam tıpım bıle degıstı eskıden gıdılarımı gızlesın dıye sacımı kut kestırırdım,artık aslan yesı gıbı kestırecegım E0 lı yaslardakı gıbı. 2lt kaynar sute yarım lımon sıkarak cokelek peynırınızı yapabılırsınız. Besın ıntoleransı testını nasıl yaptırdınız ulkemıze de gelmesı guzel.

Ankara Tunalıhilmi' de bir lab.da yaptırdım. Fiyatı 550 EURO ama tavsiye etmem. Ben parama acıdım. Çünkü bu olay bağırsaklardaki lenf bezlerinden kaynaklanıyormuş, iki gün sonra başka bir gıdaya karşıda bu int, oluşturabilirmiş. (Bu yüzden Karatay diyeti iyi.) Bu durumun tedavi edilmesi gerekli, onun tedavisi de sirke, limon ve sarımsak kürü. Yalnız sirke piyasadaki sirkelerden olmayacak. Asetik asite sirke esansı katıp satıyorlarmış. Ben de sirkemi kendim yapıyorum. Sevgilerimle.......

Gül senden bir ricam olacak,bir gün içinde neler yedin bizimle paylaşsan bazı günler biz de esinlensek senden.Çok sevinirim bu konuda yardımcı olursan.Sendeki güzel gelişmeler benim bu diyetteki en büyük motivasyonum oluyor.Lütfen bunları da bizimle daha sık paylaş.Mesela o leke olayı bende de var ve şişlik tabi ki.Bir süredir cildimin bazı yerlerinin daha koyu olduğunu keşfediyorum ve cildimin karardığını,ki ben açık tenli biriyim ve güneşten özellikle bu yıl kendimi oldukça koruyorum.
) Hayatımda karbonhıdrat,seker ve trans yaglar yok.Ekmek yerıne cevız fındık ya da fıstık tuketıyorum.Meyve olarak kuru kaysı (kahverengı),kuru ıncır,hurma var.ızgara salata,ya da etlı sebze yemegı(catalla yıyıyorum),yumurtayı cok severım mutluluk hormonunu tetıklıyor,kahve caylar sekersız,meyan otunun suyu var meyan balı dıye satılıyor cok severım fondup fondup ıcerım hararetı gıderıyor,eskıden orucluyken gergın olurdum yok gectı .Kan sekerımı oynatacak seylerı agzıma sokmuyorum. Meyveler masum degıl gunluk karbohıdrat ıhtıyacımız 2 greyfurtta var.Keske ınsanlar elıne seker olcum cıhazını alsa da meyve yedıkten sonra sekerlerını olcebılseler. Insulın dırencı olusturduktan sonra yuzde bıle lekeler olusuyor,mesela gozaltındakı torbalar gec 11 den sonra uyuyanlarda olusuyor,cunku safra kesesının salgı saatı 11 de baslıyormus,omega 6 yı aycıcegı cekırdegınden alıyorum. Zeytınyagı tereyagı var artık hayatımda.Bol su tuketıyorum,Dolmaya bıle pırınc vb koymuyorum.

Ben de yavaş yavaş adapte oluyorum.En kolay ekmeği çıkarmak oldu şimdilik hayatıdman.Adet zamanım yaklaşıyor şeker konusunda zorlanacağımı hissediyorum o konuda ne yapıcam bakalım.

X