Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ankara Tunalıhilmi' de bir lab.da yaptırdım. Fiyatı 550 EURO ama tavsiye etmem. Ben parama acıdım. Çünkü bu olay bağırsaklardaki lenf bezlerinden kaynaklanıyormuş, iki gün sonra başka bir gıdaya karşıda bu int, oluşturabilirmiş. (Bu yüzden Karatay diyeti iyi.) Bu durumun tedavi edilmesi gerekli, onun tedavisi de sirke, limon ve sarımsak kürü. Yalnız sirke piyasadaki sirkelerden olmayacak. Asetik asite sirke esansı katıp satıyorlarmış. Ben de sirkemi kendim yapıyorum. Sevgilerimle.......
Sırke tarıfınızı alabılır mıyım?

Ben de yavaş yavaş adapte oluyorum.En kolay ekmeği çıkarmak oldu şimdilik hayatıdman.Adet zamanım yaklaşıyor şeker konusunda zorlanacağımı hissediyorum o konuda ne yapıcam bakalım.
Yaban mersını,kuru kaysı,hurma,ıncır ya da sut onerırım.

Annem de yaptım diyordu gidince istiyim bari.Ama riskli bir şey diye biliyorum bir seferinde plastik şişe patlamıştı bütün balkon kıpkırmızı olmuştu :KK1:

Canım yanlış anlama ama sirke plastik bir kapta hazırlanmaz, içindeki asitlerden dolayı plastikteki etken maddeler tamamen sirkeye geçmiştir ve olduğu gibi kanserojendir, belki bana kızacaksın ama patlaması daha iyi olmuş. Bir de sirke yapılırken ağzı kapatılmaz, onun için patlamıştır. Sirke yapımı çok basit bir şey ve bir ay içinde oluyor, istersen sen kendin de yapabilirsin.

SİRKEMİZİ KENDİMİZ YAPALIM
1lt cam kavanozu sıcak suyla iyice yıkıyoruz (farklı bir bakteri ürememesi için hijyen çok önemliymiş), kavanozu alüminyum fulyoyla kaplıyoruz ki ışık görmesin, ılıttığımız bir miktar iyi suyu (el yakmayacak derecede olacak) kavanoza koyuyoruz (klorlu çeşme suyu olmayacak), üç adet kırmızı tatlı elmanın kabuklarını kalınca doğruyoruz, bir kaşık naturel elma sirkesi, bir kaşık bal (bal yoksa şeker de olur) katıyoruz, , üzerine iyice su dolduruyoruz, bir tülbent veya temiz bir bez parçasını 4-5 kat yapıp kapatıyoruz ( onuda sıcak suyla yıkıyoruz), etrafına paket lastiği geçirip siyah bir poşete koyup dolaba kaldırıyoruz (Ben bulaşık makinesinin yanındaki dolaba kaldırıyorum, daha sıcak oluyor), bir ay içinde sirke olmuş oluyor. İnanın böyle anlattığıma bakmayınız, 5 dk bile sürmüyor yapımı. Sıcak bir ortamda ve ışık görmemesi gerekiyor. Olduktan sonra metal değirmeden bir şişeye süzüp buzdolabına kaldırıyoruz. Şişe renkli değilse alüminyum fulyoyla kaplıyoruz. Özelliğini yitirmeyen bir sirke oluyor. Afiyetle içiniz........ Sevgilerimle..........

bugün ikinci günüm arkadaşlar ilk gün gibi bi başağrısı olmadı yalnız menüye pek uyamadım yani dün yaptığım zeytinyağlı taze fasulyeden kalan bi tabak kadarını tükettim akşama dışarı çıkamadım evde köftem vardı onu kızarttım salata kuru soğan dünden kalan ayranla akşam menümüde bitirdim az da kuruyemiş yedim yer fıstığı ve ceviz toplasan bi avuç etmez canım istedi kendimide çok kasmadım umarım yanlış yapmamışımdır şuan itibariyle az bi mide bulantım var heralde köfteden dolayı ,limonlu suya devam ediyorum bugünüde böle bitirdik sırada yarınki menü var hadi hayırlısı bakalım ...alternatif şeyler önerebilirsiniz arkadaşlar bana bilgi sahibi oluruz sayenizde ..hoşcakalın

Canım yanlış anlama ama sirke plastik bir kapta hazırlanmaz, içindeki asitlerden dolayı plastikteki etken maddeler tamamen sirkeye geçmiştir ve olduğu gibi kanserojendir, belki bana kızacaksın ama patlaması daha iyi olmuş. Bir de sirke yapılırken ağzı kapatılmaz, onun için patlamıştır. Sirke yapımı çok basit bir şey ve bir ay içinde oluyor, istersen sen kendin de yapabilirsin.

SİRKEMİZİ KENDİMİZ YAPALIM
1lt cam kavanozu sıcak suyla iyice yıkıyoruz (farklı bir bakteri ürememesi için hijyen çok önemliymiş), kavanozu alüminyum fulyoyla kaplıyoruz ki ışık görmesin, ılıttığımız bir miktar iyi suyu (el yakmayacak derecede olacak) kavanoza koyuyoruz (klorlu çeşme suyu olmayacak), üç adet kırmızı tatlı elmanın kabuklarını kalınca doğruyoruz, bir kaşık naturel elma sirkesi, bir kaşık bal (bal yoksa şeker de olur) katıyoruz, , üzerine iyice su dolduruyoruz, bir tülbent veya temiz bir bez parçasını 4-5 kat yapıp kapatıyoruz ( onuda sıcak suyla yıkıyoruz), etrafına paket lastiği geçirip siyah bir poşete koyup dolaba kaldırıyoruz (Ben bulaşık makinesinin yanındaki dolaba kaldırıyorum, daha sıcak oluyor), bir ay içinde sirke olmuş oluyor. İnanın böyle anlattığıma bakmayınız, 5 dk bile sürmüyor yapımı. Sıcak bir ortamda ve ışık görmemesi gerekiyor. Olduktan sonra metal değirmeden bir şişeye süzüp buzdolabına kaldırıyoruz. Şişe renkli değilse alüminyum fulyoyla kaplıyoruz. Özelliğini yitirmeyen bir sirke oluyor. Afiyetle içiniz........ Sevgilerimle..........

Canım kızacağım bir şey yok,ayrıca plastik şişe de ben yapmadım annem yapmış o yüzden o konuda da bir şey diyemem.Şu anda yaptığı sirkeyi de görmedim sadece yazlığa gittiğimde sirke yaptım demişti onu hatırladım,bahçedeki elmalar ziyan olmasın diye yaptım yere düşüyorlar filan dedi hatta.Ben de o patlama olayını hatırlatıp anne yine mi dedim.Bayramda yazlığa gittiğimde bakarım bu sefer neye koymuş sirkeyi...

2. Günüm

Kalkınca; 2 sb ılık su, maydanoz kürü

1. Öğün; 2 adet yumurta, avuç içi kadar peynir, 7 adet zeytin, 5 adet ceviz, yeşil ve kırmızı biber, domates, 1'er tk pul biber, kekik ve zeytinyağıyla hazırlanmış kahvaltı salatası

2, Öğün; 1 prs. barbunya, çoban salatası, 1 sb kefir, 20 adet badem

Sıvı; 2.5 lt su, 2 sb yeşil çay

Yatarken; 2 yk naturel elma sirkesi, yarım limon suyu, tüm sarımsakla 2 sb su

Spor; Belimdeki ağrıdan gözlerim yaşarmasına rağmen 25 dk yürüdüm, inanın bunu sizlerden gelen destek sayesinde başardım, darısı 60 dk lık yürüyüşlere.... Yavaş yavaş arttıracağım. Başarılarımız daim olsun sevgili forum üyeleriiiiiii........

Merhaba,
Kulübe bugün üye oldum.
2 gündür üye olmadan Karatay Diyeti ile ilgili bölümünüzü takip ettim. Dayanamadım yorum yazmak, karşılıklı destek alıp vermek için üye olmaya karar verdim :))
Kendimdenden daha doğrusu kilo hikayemden kısaca söz edeyim....
42 yaşındayum. Lise yıllarında ve sonrasında 50 kiloydum (boyum 1.63) 4 sene öncesine kadar ise 60 - 65 kilolarda ve hep diyette, kendini kilolu sanan (hatta 50 kiloyken bile) biriydim. Bu kadar zorlamaya, beynime kilolosun mesajları göndermemin sonucunda 4 sene içinde 80 li kilolara ulaştım :KK43:(( Son yıllarda yapmadığım diyet, gitmediğim endokrin uzmanı kalamdı, sonuç negatiffff. Mayıs ayında İstanbulda bi prof gittim sende hipotroidi, hpioglisemi ve insülün direci varmışş. (Zaten dr. gitmeden internetten ve okuduğum diğer kaynaklardan bunu tahmin ediyordum, sadece kan değerlerim normaldi, ama belirtiler vardı.) Prof bana sentetik T4, xxxx, krom ve xxx önerdi. Bir de diyet verdi (6 öğünlük ve en sevmediğim şeyyy) Çok mutluydum sonunda neden kilo aldığım ve veremediğim bulunduğu için. İlk 10-15 günde 2 kilo verdim, ama sonra verdiğmi ve de daha fazlasını aldım. Sadece sanırım şişlikler vardı, onlar azaldı. Arkadaşlar öle söylüyor. İyice çaresizken Karatay Diyeti' ni bir güzellik uzmanı insülün direncine yönelik bir diyet diye önerdi. Hemen kitabı aldım,ertesi güne de bitirdim. Diyet diye değilde yaşam biçimi, hastalıklardan koruyucu yönleri çok etkiledi. Pazar günü 14 ağustos pazar günü başladım. Burada herkesin sözettiği gibi çok da rahat devam ettim ki ben şekersiz yapamazdım. Hiç bir diyette şekersiz çay içtiğimi hatırlamam, kaçamak yaparım, bunda öyle bir istek hiç olmadı. Çünkü tamamen ikna oldum.
5 gün içinde 83.2 den 81.1 e indim. Sonra 2 gün iftara gittim ki ekmek ve tatlı asla yemedim birinde, bol ayran içtim, 82.0, ve dünkü iftarda maalesef yemekten sonra sütlaç, 1 armut yediğimden bugün 82.6 oldum :KK43:(( Ama durumu düzelteceğimi biliyorum. Ramazan bitse sanırım çok daha kolay olacak.
Burada sizin deneyimleriniz de beni başladığımdan bu yana çok motive etti. İnce, güzel ve sağlıklı olmamız yolunda attığımız adımların sonuç getirmesini diliyorum.
Sevgi ve sağlıkla kalın....:21::21:

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar Merhaba :)
Kilo veren arkadaşlara bi kaç sorum olacak ;
Kilo vermeden ve sonrasında mezura ile ölçü aldınızmı, aldıyasnız ne kadar cm incelmişsiniz?
Ben yürüyüş yapamıyorum, yürüyüş yapmadan kilo veren varmı?
Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum...:KK3:

Kilo vermeden ve sonrasında mezura ile ölçü aldınızmı, aldıyasnız ne kadar cm incelmişsiniz?

hoşgeldiniz rose,kararınızdan dolayı tebrik ederim sizi inşallah güzel bir motivasyonla dilediğiniz kilolara inersiniz..ben eski diyetlerimde hep ölçerdim ama bunda ölçmedim şöyle öyleyeyim 48 beden giyerken 40 beden elbise giyiyorum artık:)))hiç merak etmeyin çok bariz belli oluyor kilo veriş, hemde kaslar güçlenerek ve yağlar yakılarak kilo verdiğiniz için çok çok fit bir görüntünüz oluyor bende böyle oldu:))bende hiç yürüyemedim ama ip atladım bir ara, yağ yakmada çok faydasını gördüm.ramazan bitsin tekrar atlamaya başlayacağım(günde 50 kez ile başlıyorum,50 li setler halinde 300-400 atlıyorum)sabah kahvaltı etmeden atlıyorum önce sonra gün içinde her müsait anımda.. sabah yapılan spor çok yağ yaktırıyor hepsini bir anda atlayamıyorum çok ağır olur ama 50 lik setlerle çok yormuyor...birde doktorum devamlı eliniz göbeğinizde(veya yağlı olduğunu düşündüğünüz herhangi bir yerinizde) olsun devamlı çimdikleyin yoğurun diyor böylece yağlar ısınıp erimeleri kolay oluyormuş..

Ben yuruyus yapmadan verdım,verıyorum. Ev ıslerı yapıyorum o yetıyor bana zaten ayda dort kılo kadar gıdıyor, cok sık tartılmayın derım gıdıyorlar.Aktıf olun,bakımlı ozenlı gıyının,sofranız sık olsun,salas gıyınmeyın,vucuda bunlar ben ozelım mesajı verıyor..Mezura ıle olcmeye gerek yok ev halkı farkedıyor,aynalarla barısıyorsunuz.

Ben yuruyus yapmıyorum ama kılo verıyorum.Ev ıslerı yetıyor.Mezura ıle olcmeye gerek yok ev halkı farkedıyor.Aynalarla barısıyorsunuz. Aktıf olun .Evde salas gıyınmeyın,yakısan seyler gıyının ,bakımlı olun vucuda bol bol ben ozelım mesajı gıder boylecE.Sofranza ozenın ayakta yemeyın,sofra sık olsun.5 aydır devam edıyorum ayda 4 kg gıdıyor, cok sık tartılmayın.Agırlıktan once gorunum degısıyor,odemler gıdıyor sıkılasıyorsunuz,yenı camasırlar almam gerektı 3 ay sonundA.

selam kizlAR ben daha baslamadim bu diyete ramazanin bitmesini bekliyorum,baslamadan iyce ögrenmek icin aklima gelenleri ara ara girip soruyorum..

sivi krema ve irmik serbestmi bu diyette?

Merhaba,
Kulübe bugün üye oldum.
2 gündür üye olmadan Karatay Diyeti ile ilgili bölümünüzü takip ettim. Dayanamadım yorum yazmak, karşılıklı destek alıp vermek için üye olmaya karar verdim :))
Kendimdenden daha doğrusu kilo hikayemden kısaca söz edeyim....
42 yaşındayum. Lise yıllarında ve sonrasında 50 kiloydum (boyum 1.63) 4 sene öncesine kadar ise 60 - 65 kilolarda ve hep diyette, kendini kilolu sanan (hatta 50 kiloyken bile) biriydim. Bu kadar zorlamaya, beynime kilolosun mesajları göndermemin sonucunda 4 sene içinde 80 li kilolara ulaştım :KK43:(( Son yıllarda yapmadığım diyet, gitmediğim endokrin uzmanı kalamdı, sonuç negatiffff. Mayıs ayında İstanbulda bi prof gittim sende hipotroidi, hpioglisemi ve insülün direci varmışş. (Zaten dr. gitmeden internetten ve okuduğum diğer kaynaklardan bunu tahmin ediyordum, sadece kan değerlerim normaldi, ama belirtiler vardı.) Prof bana sentetik T4, xxx, krom ve xxxx önerdi. Bir de diyet verdi (6 öğünlük ve en sevmediğim şeyyy) Çok mutluydum sonunda neden kilo aldığım ve veremediğim bulunduğu için. İlk 10-15 günde 2 kilo verdim, ama sonra verdiğmi ve de daha fazlasını aldım. Sadece sanırım şişlikler vardı, onlar azaldı. Arkadaşlar öle söylüyor. İyice çaresizken Karatay Diyeti' ni bir güzellik uzmanı insülün direncine yönelik bir diyet diye önerdi. Hemen kitabı aldım,ertesi güne de bitirdim. Diyet diye değilde yaşam biçimi, hastalıklardan koruyucu yönleri çok etkiledi. Pazar günü 14 ağustos pazar günü başladım. Burada herkesin sözettiği gibi çok da rahat devam ettim ki ben şekersiz yapamazdım. Hiç bir diyette şekersiz çay içtiğimi hatırlamam, kaçamak yaparım, bunda öyle bir istek hiç olmadı. Çünkü tamamen ikna oldum.
5 gün içinde 83.2 den 81.1 e indim. Sonra 2 gün iftara gittim ki ekmek ve tatlı asla yemedim birinde, bol ayran içtim, 82.0, ve dünkü iftarda maalesef yemekten sonra sütlaç, 1 armut yediğimden bugün 82.6 oldum :KK43:(( Ama durumu düzelteceğimi biliyorum. Ramazan bitse sanırım çok daha kolay olacak.
Burada sizin deneyimleriniz de beni başladığımdan bu yana çok motive etti. İnce, güzel ve sağlıklı olmamız yolunda attığımız adımların sonuç getirmesini diliyorum.
Sevgi ve sağlıkla kalın....:21::21:

Sevgili Rose, sizi çok iyi anlıyorum, ben de 45 yaşında çalışan bir bayanım, çok kilolar 20-30 ar aldım verdim. Bundan 7-8 yıl evvel hiper insülin hastasıydım, o kadar yüksekti ki üns 6 ay boyunca hastanede kanserli organ ve hücre aradılar, 15 gün endokrin bölümünde hastanede yatırdılar ve sonuçta sebebi bulunamayan çıktı, diyetisyende düşük glisemik endeksli kursa tabi tuttular. Klasik diyetisyen eğitimi...... Ama hlsizliğim hat safhadaydı ve sonuç alamadım ta ki ÜP testi yaptırana kadar, 23 gıdaya karşı intöleransım varmış, bunların başında da maya, ay çkirdeği ve yağı, glüten (tahılların hepsi) vs........... Bunların hiçbirisini 10 ay boyunca ağzıma sürmedim, halsizliğim geçti ve insülin değerim en alt sınıra indi ama yiyecek bir şey bulamadığım ve iştahım azaldığı için bir şey yimedim, kas erimelerim başladı. Kaslarım parçalandı, sol omuzumdan ameliyat oldum, şimdi de sağ omzumdan ameliyat olacağım. Sonunda diyetisyene gittim. Bunlar hikaye deyip bana 7 öğün ve her öğünde tahıl yükledi ve ben iyice şiştim. Sonuç + kilolarla benim giden paralarım oldu. Tam dibe vurmuşken Karatay diyeti kitabını aldım, ve bana tam uyduğunu gördüm, tek farkı bunda kuruyemiş bol, böylece 1000 kalorinin altında kalori almamış olacağım, bir de ekmeğin besinlerini almış olacağım. Bu sefer iştahım yok diye yememezlik etmeyeceğim, inan bana tahılı ve şekeri hayatından çıkardığında insülin diye bir şey kalmıyor, düzeliyor. Oyüzden bu diyete gerçekten çok inanıyorum, benim daha incelme maceramda 3. günüm, yeni başladım. Burada birbirimize destek olarak başracağımıza inanıyorum. Bu forumdaki arkadaşlarla birlikte yaşamımızda kelebek etkisi yaratalım, her gün yediklerimizi yazalım ve cuma günleri de sabah aç karnına tartılıp kilolarımızı burada yayınlayalım, kısacası birbirimize destek olalım..... Ben 3 yıl evvel 57 kg dum. Şimda 90 ları gördüm ama insan istedikten sonra neyi başarmaz ki inanç, azim, irade ve sabır sayesinde esas olan arık kilo vermek değil kalıcı kilo vermek olmalı, ayda 3 kg nun üzerinde verilen kg lar geri dönen kilolar oluyormuş... Kısacası zayıflamak yerine incelmek kelimesini kullanalım ki bilinçaltımıza yanlış msj lar vermeyelim. Diyet yerine de sağlıklı beslenme alışkanlığı vs..... Hepimizin başarıları daim olsun...... Kim tutar bizi kimmmmmmmm........ Sevgilerimle....

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili forum üyeleri bana ayçekirdeği ( gıda int.) yasak. Omega 6 yağını hangi besinlerden alabilirim? İlgi va alakanız için şimdiden tşk ederim..... Sevgilerimle.........

Sevgili forum üyeleri bana ayçekirdeği ( gıda int.) yasak. Omega 6 yağını hangi besinlerden alabilirim? İlgi va alakanız için şimdiden tşk ederim..... Sevgilerimle.........

İnternete şöyle bir baktım da uskumru, sardalye, hamsi ve somon balığı, ceviz, badem, soya filizi, soya fasulyesi, keten tohumu, lahana, brokoli ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunduğu yazıyor ..

selam kizlAR ben daha baslamadim bu diyete ramazanin bitmesini bekliyorum,baslamadan iyce ögrenmek icin aklima gelenleri ara ara girip soruyorum..

sivi krema ve irmik serbestmi bu diyette?
Sıvı krema hazır gıda tranS yag ıcerıyor,kanserojen. Irmık karbonhıdrat ben tuketmıyorum belkı sonra.

3. Günün menüsü

Kalkınca; 2 sb ılık su, maydanoz kürü

1. Öğün; 2 adet yumurta, avuç içi kadar peynir, 7 adet zeytin, 5 adet ceviz, yeşil ve kırmızı biber, domates, 1'er tk pul biber, kekik ve zeytinyağıyla hazırlanmış kahvaltı salatası

2, Öğün; 1 adet çipura balık, soğan salatası, 1 sb kefir, 20 adet badem

Sıvı; 2.5 lt su, 2 sb yeşil çay

Yatarken; 2 yk naturel elma sirkesi, yarım limon suyu, tüm sarımsakla 2 sb su

Spor; Yok.....:KK43:

X