Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

MERHABA
menü bildirimimi yapayım bugün çok yağunum giremedim bir türlü

dün akşam yemeğim
3 küçük patlıcan dolma
1 tavuk baget
Yarım kase yoğurt

sabah kahvaltım
klasik karatay kahvaltısı

öğlen yemeğim
yarım kase kırmızı mercimek çorbası
yarım kase nohut
yarım tabak yoğurtlu ıspanak
1 kase yoğurt
1 armut
salatada aldım ama bir kaç çataldan fazla yiyemedim

dün yine 20.000 adımı tamamladım

kendimi 2 gündür çok yoğrgun hissediyorum arkadaşlar ve sürekli uykum geliyor neden olabilir acaba hergün 20.000 adım atıyorum biraz yorucu oluyor elbette ondan olabilirmi acaba aranızda benim gibi baya spor yapan varmı varsa benim gibi halsizlik veya uyku yapıyormu paylaşırsanız sevinirim iyi günler dilerim.
bahardan sebep biraz tembellik var bende ama yorgunluk yok arap atı gibiyim omegalarını ihmal etme ben çok faydası olduğunu düşünüyorum

Özel hastanede genel cerraha gittim. Muayene edip crp(kan tahliliymiş)+ mamografi istedi. Ben de 36 yaşımda olduğumu 7 yıl önce annemin meme kanseri olduğu göğsünün alındığını söyledim. 40 yaş altına mamografi önerilmediğini bildiğimi (devlet hastdeki doktordan bahsettim meme ultrasonu çekilmiştim bişey çıkmadığını, kist çıktığını ve kontrol altında olduğumu söyledim) söyleyince artık tıptaki son araştırmalardan bahsedip 40 yaşın 36 ya çekildiğini ve mamografi önerdiğini söyledi. Ah bu öğretmenlerden çektiğimiz ne diyordur doktor içinden:KK1:
Ben istemedim neyse meme ultrasonu çektirdik. Sağ göğsümde kist çıkıyor 2dir ultrasonda. Ama kızlar eylül ayında bıraktım emzirmeyi ve içinde beze kalmıştı kist dedikleri o aslında sanırım... Doktora da sordum olabilir dedi. Mamografi çekelim düşünün karar verin ve gelin dedi. haziran gibi devlet hastanesine gideceğim bakalım orda devam edeceğim takibe..
Bu arada emzirmek kanser riskini azaltıyor kızlar zaten biliyordum doktor 2 çocuğumu da emzirdiğimi öğrenince riskin azaldığını söyledi.. Emzirin mutlaka çocuklarınızı hem kendiniz hem çocuklarınız için
çok geçmiş olsun memeler önemli hepimizinki taş gibi olsun inşallah :KK52:

herkese merhaba, ben de karatay diyetine başladım hatta bugün 3. günüm. akşam yemeği olarak 4 tane ızgara köfte bir de 100 gr light yoğurt yedim yeterli midir?
mis gibi köy sütünden ev yoğurdu yapıyoruz ve onu yiyoruz menü güzel birazda yeşillik olsaymış daha güzel olurmuş

sabah haşladığım yumurtayı akşam yesem bir sorun olur mu ki?
bence sorun olmaz ama güzelce yıka haşlamadan önce çünkü yumurtanın kabuğu gözümüzle görünmeyecek kadar gözenekli imiş

sabah 3 ıssırık
öğlen 1 muz az badem
akşamüstü fındık
akşam dom çorbası bezelyeli bulgur pilavı

bugün çok garip bir gün oldu yahu
3 ısırık ne dir acep kimi ısırdın kız :) cimcime

günaydın kızlar,

bugün karatay diyetinde üçüncü günüm,

iyi gidiyor şimdilik, 1 kilo verdim bile, hiç aç kalmıyorum, bir de üstüne üstlük o kadar spor koşuşturmaca hiç yorulmuyorum..

akşama yoğurtlu buğday çorbası yapıcam yanında salata, üzerine de ketentohumu azcık dökücem, bu yeterli olur mu sizce... yoksa yanında sebze yemeği mi yapayım, bi fikir paylaşırsanız..
bence sebze yemeği olmalı

kızlar bişey daha..kilo çizelgesi nasıl yapılıyo. link falan var mı??yardım istiyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html bu linkte herşey adım adım anlatılıyor aynısını uygula arkadaşım

kızlar günaydınnn...

dün akşam;
2 közlenmiş patlıcan
yeşil mercimek salatası
yarım lahmacun:KK50: ve
babamın aldığı dondurmaadan yediiimmm:KK54:
akşam azıttım ama iş çıkışı 4,5 km yürüyüş yapmıştımm...

ayrıca bu sabah kahvaltı yapmadım telafi etmek içinn...

bişeyleri yanlış yapıyorumm..mesela dondurma gibiii:KK54: :KK43:
kahvaltıyı atlamıyoruz aslaa

Kahvaltim :KK56:
Peynir
Zeytin
2 yumurta
Domates
Salatalik
Yesillik
Badem
3 tene omega-3
10 züerinden 10 :KK9:
Kızlar 08:30 da bitti bugün kahvaltım.
:KK56::KK56:
1.5 haşlanmış köy yumurtası
marul
6 ç.li kara üzüm
1 günkurusu
3 çeri
1 minik salatalık
3 omega3
ş.siz çay
Kahvemi içemedim yaww:KK19:
Çocuklarla hazırlanıp bir yere gitmek telaş koşuşturmaca oluyor. İzmir 2.5 saat ama sık gidemiyoruz ailemin yanına...

P.tesi geleceğim artık bari kaçamak yapmadan dönsem..

Annemler beni görünce şaşıracaklarrr söyledim kilo verdiğimi ama görünce farklı olacaktır.
Sizleri özleyeceğim kızlar.Öğleden sonradan itibaren yokummm:KK55::KK55:
iyi yolculuklar keyifli tatiller dilerim..

kalkınca 1 bardak su 2 gün kurusu kayısı,2 kuru erik(08:30)

sabah kahvaltım(09:10 bitti)

:KK56:4 adet ceri domat
:KK56:10 zeytin
:KK56:1 salatalık
:KK56:peynir
:KK56:1 cay bardagı fındık
:KK56:1 adet köy yumurtası
:KK56:5 adet cagla badem
:nazar:omega3 2 kapsül

Eki Görüntüle 400699

öglen yemegi(14.30 bitti)

:KK56:4 adet bulgurlu biber dolması ile ev yapımı yogurla

Eki Görüntüle 400700

spor:60 dk yürüyüs:KK8:270 kalori 5 km hız5.1 :KK8:

su: 2 litre,1 adet sekersiz kahve

aksam yemegim(19:00baslayacam)
:KK56:yesil mercimek salatası
:KK56:1 cay bardagı fındık
:nazar:omega3 2 kapsül

$Fotoğraf-0537.jpg

foto yok hazırlıyorum yarın inş. koyarım:KK34:

kızlar dün aksam ki yemegi cektim koydum ben cok sık giremez oldum cünkü esim bilgisayarı isegötürüyor ondan fırsat buldukca yazmaya calısıyorum benim topikteki yoklugumu hisseden herkese tesekkürler sizleri seviyorum :KK54:

Son düzenleme:
Sabah Kahvaltım
1 adet kayısı kıvamı haş. Köy yumurtası
peynir,zeytin,domates
1 avuç badem-fındık
1 brd. Köy sütü
2 dilim sucuk

Öğle Yemeğim
2 DİLİM ROSTO
1 TABAK YEŞİL SALATA
BİR KASE YOĞURT
10 ADET KARA DUT
2 DİLİM EKMEK(CIS DİYE DİYE YİDİM)

AKŞAM YEMEĞİM SAAT 20:10 DA BİTMİŞTİ
1 KASE MERCİMEK ÇORBASI
ISPANAK KAVURMA
1 KASE YOĞURT
AZ HAŞLANMIŞ KARNIBAHAR (ZEYTİNYAĞLI LİMONLU)

SPOR: 10+20+62 =92 DK TEMPOLU YÜRÜYÜŞ TOPLAM ADIM :14.625
SU: YAKLAŞIK 3 LİTRE

Son düzenleme:
Gulegule git gulegule gel cnm ve de kacamaksiz insallah
teşekkür ederim canımmm inşallah kaçamak yapmam size ne derim sonra ben:KK16:
canım leslie burda kızlar link vermişti indirdim izledim biraz ama beni çok sarmadı evde zaten koşu bandında yürüyorum bide leslie gereksiz gibi geldi çünkü daha önce plates yaptım 3-4 ay kadar çok faydasını görmüştüm 2 bedene yakın inceltmişti duruşum bile değişmişti ama sonra saldım kendimi :KK1:
neyseki yeniden toparlıyorum boyum bile uzamıştı düşün artık kaslar esnediği için çok fark ediyo plates denemeyenlere şiddetle tavsiye ederim :KK9:
Geçen yıl bfite giderken platese de başlamıştım acaayip sıkılaştırıyor doğru söylüyorsun. Ben de koşu bandı olmayınca yapıyorum leslieyi.. Plates de yapmaya çalışınca oğluş tepeme çıkıyor yarıda kalınca hoşlanmıyorum o uyuyunca bazen yapıyorum.

bende izmirdeyim hosgeldin sefa getirdin izmire bol bol gez dolas izmir cok sıcak bu aralar bakalım seni gördüklerinde annenler ne diyecek cok merak ettim özlem gider ailenle kendine iyi bak pzt. görüsürüz iyi yolculuklar.:KK54::KK54:

Sağol Güleryüzcüm sizler de iyi bakın kendinize :KK54:

fındıklı şeker getirmiş öğrencim çocuklugum geldi alkıma yidimmm

:KK1: ohh ben de demin okul aile birliği kermes için geldiğinde müdür beyin yanına onlarla çay içmeye çıktım. Meğer hep birlikte kahvaltı edeceklermiş.. ooyyy misler gibi simit geldi çaylar peynirlerrr.. Kalktım dedim size afiyet olsun ben kahvaltı ettim tutmadı yahu biz de ettik dediler:KK9: 2 lokma simit çay birazcık da peynir yedim yemesem ayıp olacaktı

kızlar bir soru

ben dün
yumurta
badem
omega +antioksidan

tarhana 1 kase
yogurt birkase
az domates salatalık

aksam 1kase bezelye patates
1 kase yoğurt yedim

azmı sizce 90 dk yürüyüş

bahardan sebep biraz tembellik var bende ama yorgunluk yok arap atı gibiyim omegalarını ihmal etme ben çok faydası olduğunu düşünüyorum

çok geçmiş olsun memeler önemli hepimizinki taş gibi olsun inşallah :KK52:

mis gibi köy sütünden ev yoğurdu yapıyoruz ve onu yiyoruz menü güzel birazda yeşillik olsaymış daha güzel olurmuş

bence sorun olmaz ama güzelce yıka haşlamadan önce çünkü yumurtanın kabuğu gözümüzle görünmeyecek kadar gözenekli imiş

3 ısırık ne dir acep kimi ısırdın kız :) cimcime

bence sebze yemeği olmalı

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html bu linkte herşey adım adım anlatılıyor aynısını uygula arkadaşım

kahvaltıyı atlamıyoruz aslaa

10 züerinden 10 :KK9:

iyi yolculuklar keyifli tatiller dilerim..

Petunyacım sağol evet taş gibi olsunlar inş.:KK1:

kızlar bir soru

ben dün
yumurta
badem
omega +antioksidan

tarhana 1 kase
yogurt birkase
az domates salatalık

aksam 1kase bezelye patates
1 kase yoğurt yedim

azmı sizce 90 dk yürüyüş
doydu isen gayet iyi bence ama yeşillik az birde zeytin olsa daha iyi olur gibi

Kızlar biz burda zayıflamaya çalışırken okulda bi arkadaşım oldukça zayıf ve kilo almaya çalışıyor her teneffüs yiyor da yiyor kendinden büyük sandviçler yiyor phhh:KK60:

dün akşam eşimle fırında tavuk yaptık 1.5 kilo tavuğu bi oturuşta devirmişiz:KK1:yanına salata yedim ve yarım su bardağı portakal suyu içtim

sabah yediklerim:KK56:(09:00)
1 avuç fındık biraz fıstık
3 kuru kayısı
1 incir
yarım muzdan biraz fazla muz
1 trabzon hurması kurusu
kakao
omega3 3 kapsül
1 kupa tarçınlı süt

yürüyecektim ama oğlum izin vermedi :KK43:

Kızlar biz burda zayıflamaya çalışırken okulda bi arkadaşım oldukça zayıf ve kilo almaya çalışıyor her teneffüs yiyor da yiyor kendinden büyük sandviçler yiyor phhh:KK60:
keşke biz onun yerine yesek :) o kilo alsa benim annem güzelmi ne

dün akşam eşimle fırında tavuk yaptık 1.5 kilo tavuğu bi oturuşta devirmişiz:KK1:yanına salata yedim ve yarım su bardağı portakal suyu içtim

sabah yediklerim:KK56:(09:00)
1 avuç fındık biraz fıstık
3 kuru kayısı
1 incir
yarım muzdan biraz fazla muz
1 trabzon hurması kurusu
kakao
omega3 3 kapsül
1 kupa tarçınlı süt

yürüyecektim ama oğlum izin vermedi :KK43:
afiyet olsun et tavuğum :)

kızlar bu arada kakaolu süt ne harika oluyormuş ben türk kahveli yada tarçınlı içiyordum onlarad güzel ama kakaolu süt daha mutluluk verici sanki sanırım diyetimizede uyuyor miktarı abartmadıkça ben bir kupaya bir tatlı kaşığı koydum ama çoğu dibinde kaldı

Son düzenleme:
hayırlı cumalar hanımlar

sizden bi ricam var mayıs ayında tayin isteyecegiz ben manisa merkeze çıkmasını çok istiyorum nolur dua edinde açık okul olsun ve biz 10 yıl sonra manisama gidelim artık ..nolur dua edin emi canlarım eşimde ikna olsun ne gidelim diyo nede gitmeyelim onun gönlündede kendi memleketi var
işimiz zor anlıcanız :KK16:

dün migrenim tuttu sadece kahvaltı yaptım bütün gün yattım
bugün çok şükür iyiyim
kahvaltım

şevket-i bostanlı omlet
1 çb fındık
1 gr omega 3
avuç içi kadar yufka ( midem bulanıyodu onun için yedim )

45 dk yürüyüş

kk da bir konu vardı forum takipte 1 ayda 4 kilo garanti denenmistir yazıyo ben atladım tabı bide ne görüm:KK53: .kilo almak isteyenlerin topiğiymis ve ne yazıyo koca paket cici bebe bisküvisine bal pekmez katıp olusan karısımı her gece yatmadan önce 1 kase yiylarmıs :KK53::KK53::KK53: şok oldum ben zayıflama onlar kilo allah herkee zamanı gecirecek unutturacak bisi veriyor rabbim

hayırlı cumalar hanımlar

sizden bi ricam var mayıs ayında tayin isteyecegiz ben manisa merkeze çıkmasını çok istiyorum nolur dua edinde açık okul olsun ve biz 10 yıl sonra manisama gidelim artık ..nolur dua edin emi canlarım eşimde ikna olsun ne gidelim diyo nede gitmeyelim onun gönlündede kendi memleketi var
işimiz zor anlıcanız :KK16:

dün migrenim tuttu sadece kahvaltı yaptım bütün gün yattım
bugün çok şükür iyiyim
kahvaltım

şevket-i bostanlı omlet
1 çb fındık
1 gr omega 3
avuç içi kadar yufka ( midem bulanıyodu onun için yedim )

45 dk yürüyüş

ay canım inşallah çıkar tayininiz manisaya.bizde isteyecez tayin...gerçi ben annemlere 40 km uzaklıktayım seninki kadar mesefa yok arada ama olsun,burda çok yalnızım.3 yıldır tek başıma oturuyorum evde:KK1:her yıl umutla bekliyoruz,eşim de benden daha çok istiyo ama olmuyo bi türlü.inşallah ikimizin de yüzü güler bu sene destinacım:18::18:

X