Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

humus hiç yapmadım yemedim de.ama en temel malzemeleri nohut ve tahin diye biliyorum.bence yenilebilir:KK31:

Bende hic denemedim ilk olacak ins.
Bu zamana kdr hep hazır yedim :KK66:
Karatay diyetine aykırı olduğu icin kendim yapacagım :KK66:
İns. Güzel olur :KK66::KK66::KK66:

Yenilebilmesi güzel bir haber :KK66:

Sağol

Son düzenleme:
bence annen haklı canım:KK31::KK31:

Haklı belki de ama ben bundan 2 sene önce daha zayıftım, hayatım boyunca da pek zayıftım ben. Yaş 20 olunca metabolizmam oyun oynadı bana (tabii bu arada sporu da bıraktım)

canım minyom oldugum icin göbegim cokmus gibi duruyo.
herkes göbegime takık.
napalım iki sezaryandan sonra kalıyo işte.

Canım göbek her şekilde çıkıyor zaten, gerçekten iyi ve düzenli spor gerekiyor.

Ben de tüm hayatım boyunca spor yaptım haftanın 3-4 günü antremana giderdim. sonra ders yoğunluğumdan dolayı sporu bir bıraktım ki göbek gözüktü hemen:KK17:

Kendini denetlemek
İnsanın kendisini denetim altına alabilmesi son derece zor bir iş. Zaten kendimizi denetlemeyi öğrenmeye başladığımız andan itibaren hayatımızı da kontrol altına almaya başlamışız demektir. Hayatını kontrol etmeyi başarabilen kişi ise, hayatını bir şekilde etkileyen çevresinde ne varsa, onları da kontrol etmeyi başarabiliyor demektir.

İnsanın kendisinden başlayan bu denetim mekanizması giderek dalga dalga bütün çevresine genişleyerek yayılır. İşte bu denetimin ilk halkası olan kişinin kendi üzerinde uygulayacağı basit denetim uygulamaları yapabilirsiniz.

Kendi üzerinizde kuracağınız denetimle ilgili çeşitli yöntemler anlatılıyor. Ancak, bunları tekrarlayabilmek için kuvvetli bir isteğe sahip olmak gerekiyor.

Kendi kendinize şöyle sorun; Kendimi kontrol altına almak istiyor muyum? Kendimi yeterince denetlemeyi başardığım zaman çevremi de denetleyebilmem mümkün olacak. Ben böyle bir şey istiyor muyum?

Bu soruların cevabı içinizden yükselen kuvvetli bir ‘‘evet’’ ise istek gücünüzü harekete geçirdiniz, demektir. Her şeyin başlangıç noktasında ‘‘istek’’ var. Öncelikle kuvvetli bir isteğe sahip olmak gerekli. Böyle bir isteğiniz varsa, o zaman başarı şansınız çok daha yüksek olacaktır. Çünkü, sahip olduğunuz istekler, sizin düzenli ve sistemli bir şekilde verilen metodları uygulayabilmenize, yapmak istediklerinizi yapabilmenize yardımcı olacak ki, bunun sonucunda dikkatinizle birlikte iradeniz de gelişecek

Sabırlı olmak
Sabırlı olmak, Önemli bir meziyet diyorum, çünkü her ne çeşit istek, kazanç ve başarı olursa olsun elde edebilmek için 'sabır'a ihtiyacınız var. Sabırlı olan kişi, aynı zamanda tahammülü yüksek, iradeli, ne istediğini bilen, kararlı kişi demektir. Tabii bütün bu özelliklerin hepsini birden içinde barındıran 'sabır' sahibi kişinin nihayetinde her ne istiyorsa, elde ettiğini görüyorsunuz.

Her ne olursa olsun, son derece sert koşullar içinde bulunsun, sabırlı olan kişi metanetini korur. Karamsarlığa kapılıp moralini bozmaz. Yani gücünü azaltacak düşünce ve duygulara kapılmaz. Çünkü, göstereceği en ufak zaafın iradesini zayıflatacağını bilir. Bu nedenle serinkanlı ve sabırlı davranır. Duygularını denetim altında tutar ve aklın yolunu izler. Çünkü, karmaşık dönemlerde duygular da karışmaya hazırdır. Halbuki şimdi en fazla akıllı olmaya ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Dingin, sakin ve sabırlı olmamız gerekiyor. Şayet kendimizi güçlendirmek ve istediklerimizi elde etmek istiyorsak... Krizi aşmak istiyorsak

kızlar ben yarın tarılacam bakalım ne olmuşş yarın haberdar ederim sizleri bana müsade
iyi geceler allaha emanet olun güzellikler :KK62: :KK62: :KK62:

canımcım çok teşekkürler desteğin için
bügün daha iyiyim diyetimede uydum

akşam yemeğim
2 dilim kabak mücveri(fırında)
5 köfte
salata
yarım kase keten tohumlu yoğurt
10-15 fıstık

leylakım diğerlerine de bak iyi gelecektir. 15:00 saatlerindekilere:KK34:
Bakmışsın şimdi gördüm ve iyi olduğuna çok sevindim canım

Son düzenleme:
of kızlar bugün kötü bi gündü...nedense depresif bi haldeydim tüm gün.kolumu kaldıracak halim yoktu,spor da yapmadım:KK14:üstelik dondurma da yedim:KK17:bugün niye böyle oldu ki:78::78:

of kızlar bugün kötü bi gündü...nedense depresif bi haldeydim tüm gün.kolumu kaldıracak halim yoktu,spor da yapmadım:KK14:üstelik dondurma da yedim:KK17:bugün niye böyle oldu ki:78::78:

Leylakımmm canıımmm kendine iyi gelecek bişeyler yap alışveriş dans etmek gezmek vb.
Monotonluk sıkıyor olabilir ya da bahardan olabilir yazdığın cevaplardan anladım zaten sıkkın olduğunu çıtırım güzelim azimlim bebeğem :KK54: kendine gel açık havada yürüyüş bana çok çok iyi geldi bugün yarın sen de dene istersen:KK16::KK16:

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) mercımek corba yogurt,2 kasık bulgur pılavı,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)Spor: az ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Sabırlı olmak
Sabırlı olmak, Önemli bir meziyet diyorum, çünkü her ne çeşit istek, kazanç ve başarı olursa olsun elde edebilmek için 'sabır'a ihtiyacınız var. Sabırlı olan kişi, aynı zamanda tahammülü yüksek, iradeli, ne istediğini bilen, kararlı kişi demektir. Tabii bütün bu özelliklerin hepsini birden içinde barındıran 'sabır' sahibi kişinin nihayetinde her ne istiyorsa, elde ettiğini görüyorsunuz.

Her ne olursa olsun, son derece sert koşullar içinde bulunsun, sabırlı olan kişi metanetini korur. Karamsarlığa kapılıp moralini bozmaz. Yani gücünü azaltacak düşünce ve duygulara kapılmaz. Çünkü, göstereceği en ufak zaafın iradesini zayıflatacağını bilir. Bu nedenle serinkanlı ve sabırlı davranır. Duygularını denetim altında tutar ve aklın yolunu izler. Çünkü, karmaşık dönemlerde duygular da karışmaya hazırdır. Halbuki şimdi en fazla akıllı olmaya ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Dingin, sakin ve sabırlı olmamız gerekiyor. Şayet kendimizi güçlendirmek ve istediklerimizi elde etmek istiyorsak... Krizi aşmak istiyorsak
aynen katılıyorum canım, ben de oylEydım kolaysa yuru tempolu tempolu120 kg ıdım,toksın gırdımı kesmem lazımdı ,ama benı neyın zehırledıgını bılmıyordum kı........Motorunuz 2000 beygır gucunde bıle olsa,tekerlerden bırı patlaksa onunla hız yapamazsınız,varıs de boyle bırsey ıste bacakta,zaten topu topu 7 kg kemıgım var gerısı yag,et,su vb,hareketımın de bır sınırı olmalıydı,once duraklarda otura otura yurumeye basladımdı,sonra mutluluk veren seylerı yapmaya basladım ,dugun tv yı actım cıftetellı oynamaya basladım ,evde kımse yokken daha ıyı oynayabılıyor ınsan ? ,dugun yayınları ortalama 40 dakıka fılan kım takar kaldırdım kolları "Aman bulguru kaynatırlarrr ?",bır sure sonra hakkaten dugundeymıs gıbı oluyor unutuyorsun tv ızleyerek oynadıgını,,,,,,:KK24:? Gıder gıder gıder dedıgın ne kı gıder.? Aman bır dılım ekmek az yersen ,emınol yılda bes kılo gıder ?:KK24: Cok meraklıysan otur otur hesapla kac kılo gıderrrrrr ? ? ?:KK52: :KK52: :KK52: :KK24: Tokum kızlar tokum.Fastfoodcularda yokum:KK24:Gıdıdıyor kılolarrr.:KK24: varısllerım sustular.Damarlarım acılıyor :KK24: Iyı hıssedıyorum :KK24: Daha cok calısabılıyorum :KK24: Tokum valla tokum .Tatlıcılarda da yokum :KK24:zayıflayıncabuluruz bır yol ,yaparız baklavanın da saglıklı olanını ?Esmer un tereyagı,krıstal saydam kaya tuzu,su,serbet olarak taze meyve suyu uzerıne dokerız sıcak baklavanın uzerıne taze sıkılmıs portakal suyu(sımdı portakallar da cok sekerlı zaten ? uygununu buluruz artık? seker kaynatıp ıcmek yok,meyve kaynatıp ıcmek yok . Hopaa :KK66: :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: :KK9: Tutmayın benı tutmayın :KK24: Kıs kıs kılolar kıs kıs :KK24: Lımonu sıkarım fıs fıs :KK24: Oynamam lazım hopaaa :KK9: :KK9: :KK9: kalk bacım kalk oyna bu dıyette fındık,fıstık,cevız,yer fıstıgı serbest(kavrulmamıs olacak) :KK24: Tereyagı zeytınyagı serbest.:KK9: :KK9: :KK9: Gunde sekız yumurta serbest :KK24: Hopaaa :KK66: :KK66: Tutmayın benı. :KK1: Tılıılılılııı :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: hadı canım ugurlar olsun sevgıyle ugurluyoruz,sızınle de olmak guzeldı.....:KK9: :KK9: :KK9: :KK9:artık beslenırız,zehırlenmeyız.:KK9: :KK9:46:....:KK24: :KK24: :KK24: :KK24: kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.:KK24: :KK24:Ayran ıcebılırsınız ,:KK24: :KK24:tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.

X