Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sımdı ıse gıderken yanında yemegını goturen profesyonellerı anlıyorum artık,tereyagı zeytınyagını tam kullanan kac restorant bulabılırsınız?

Sımdı ıse gıderken yanında yemegını goturen profesyonellerı anlıyorum artık,tereyagı zeytınyagını tam kullanan kac restorant bulabılırsınız?
ma
rketlerdeki tereyaglari güvenilirmidir acaba? ben nerden bulucam bu emmlekette dogal tereyagini ya? :KK43:(( valla okudukca üzülüyorum ,biliyorum ama bulma imkanim yok.sise süt buldum ama en az 1 ay tarihi var onunda yumurtada buldum serbest dolasan ( ne kadar güvenilirse artik) peynirimi gazi alicam cünkü sertifikasi var et desen imkani yok dogalini bulamam burda zaten helal keismi zor buluyoruz.en iyi bilmemek galiba bilipde uygulayamamk daha bi üzüyo insani

ma
rketlerdeki tereyaglari güvenilirmidir acaba? ben nerden bulucam bu emmlekette dogal tereyagini ya? :KK43:(( valla okudukca üzülüyorum ,biliyorum ama bulma imkanim yok.sise süt buldum ama en az 1 ay tarihi var onunda yumurtada buldum serbest dolasan ( ne kadar güvenilirse artik) peynirimi gazi alicam cünkü sertifikasi var et desen imkani yok dogalini bulamam burda zaten helal keismi zor buluyoruz.en iyi bilmemek galiba bilipde uygulayamamk daha bi üzüyo insani

haklısın canım üzücü bir durum seninki,marketlerdeki tereyağını hiç sağlıklı bulmuyorum bence margarinden bir farkı yok ben trabzondan getirtiyorum trabzonluyum zaten ve orada ineklerini yaylalara götürüp otlatan kuzenlerimiz var allah razı olsun oradan alıyoruz ambalaja girmemiş ev yapımı oluyor..canım süt kaymağı bulabilirsen onu mikserde çırparak tereyağını evde kendin yapabilirsin..yurtdışında bulunduğun yere yakın köyler falan varsa ancak oralara giderek ulaşabilirsin bu tarz ürünlere, ama çok üzülme bu konulara yapabildiğini uygula en önemlisi şekeri çıkart hayatından bunu başarabilirsen sağlıklı beslenme konusunda en büyük adımı atmış olursun,sebzeler dostun olsun..bulabildiklerini tüketmeye başlamanda bir başlangıçtır c vitamini ve omega 3 ün önemi çok büyük bunlarıda kullanmaya çalış hatta varsa eşin ve çocuklarına da kullandır:))))

haklısın canım üzücü bir durum seninki,marketlerdeki tereyağını hiç sağlıklı bulmuyorum bence margarinden bir farkı yok ben trabzondan getirtiyorum trabzonluyum zaten ve orada ineklerini yaylalara götürüp otlatan kuzenlerimiz var allah razı olsun oradan alıyoruz ambalaja girmemiş ev yapımı oluyor..canım süt kaymağı bulabilirsen onu mikserde çırparak tereyağını evde kendin yapabilirsin..yurtdışında bulunduğun yere yakın köyler falan varsa ancak oralara giderek ulaşabilirsin bu tarz ürünlere, ama çok üzülme bu konulara yapabildiğini uygula en önemlisi şekeri çıkart hayatından bunu başarabilirsen sağlıklı beslenme konusunda en büyük adımı atmış olursun,sebzeler dostun olsun..bulabildiklerini tüketmeye başlamanda bir başlangıçtır c vitamini ve omega 3 ün önemi çok büyük bunlarıda kullanmaya çalış hatta varsa eşin ve çocuklarına da kullandır:))))

tesekür ederim canim,bizde trabzonluyuz ama malesef buraya getirmek yasak havalainda yakaladilarmi cöpe atiyolar :) c vitamini dolpda duruyo ramazandan sonra basliycam ins,omega3 üde arastiricam bakalim bulurum nette kesin

ma
Ambalajında tereyagı yazan belırlı markaları almak gerekıyor,hem market satıs fısı de verıyor(daha ugurlu olacagına ınanıyorum.)Guvenmek gereıyor artık ya da yaglı et alıp hıc tereyagı da kullanılmayabılır.

tesekür ederim canim,bizde trabzonluyuz ama malesef buraya getirmek yasak havalainda yakaladilarmi cöpe atiyolar :) c vitamini dolpda duruyo ramazandan sonra basliycam ins,omega3 üde arastiricam bakalim bulurum nette kesin
su an ıcın bence gıdalarımızdan encok karbonhıdratları tukettıgımızı ve bunların kesılmesı gercekten cok ıse yarıyor,ıkıncı olarak da sekerller(seker ıceren meyvelerde dahıl),kuru kaysı vb faydalı.

Nonis canım C vitamininden dün aldım kullanmaya başladım bile.Sen de ne gibi faydaları oldu c vitamininin?Cilde faydası var diyorlar bir de enerji durumuna,özellikle bu ikisi hakkında neler var değişen senin hayatında anlatır mısın rica etsem?

ERTLEMEYIN baslayınN.Yorulmuyor daha cok calısabılıyor ınsan,hemen baslayın. Ekmek yerıne cevız,tatlı yerıne kuru meyve,kuru ıncır vb.Bol su. :KK1:

Deprem sırasında enkaz altında kalıp onbesgun sadece ıdrarını ıcerek yasayAn bır ınsan haberlere cıkmıstı.Insan vucudu muhtesem aslında ıkı yılda butun hucrelerı yenıleyebılıyor.Ilkel toplumlArdA cagın hastalıklArı gorulmuyor ve dogurganlık yası daha yuksek.

diyete başlamak için kitabı okumak istiyorum.ama yazılanlarda etkilendim.meyvesiz yapabilirsem denemeyi düşünüyorum.monticnac ve karayay diyetinden birine başlayacağım bayramdan sonra.

Nonis canım C vitamininden dün aldım kullanmaya başladım bile.Sen de ne gibi faydaları oldu c vitamininin?Cilde faydası var diyorlar bir de enerji durumuna,özellikle bu ikisi hakkında neler var değişen senin hayatında anlatır mısın rica etsem?

yeil biber,maydonoz bunlar bolca c vitamini içeriyor.dışardan almaya gerek varmı?

selmalar
2 gündür diyeti yapıyorum. 1. gün hiçbirşeyim yoktu (ki ben ileri safa hipoglisemi hastasıyım) ama bugün halsizlik ve konsantrasyon zorluğu var. Sizde de oldu mu? sonra geçiyor mu?

yeil biber,maydonoz bunlar bolca c vitamini içeriyor.dışardan almaya gerek varmı?

Eğer yeteri kadar c vitamini alıyorsan tabiki dışarıdan almaya gerek yok ama sürekli düzenli olarak almak da kolay değil bence.

selmalar
2 gündür diyeti yapıyorum. 1. gün hiçbirşeyim yoktu (ki ben ileri safa hipoglisemi hastasıyım) ama bugün halsizlik ve konsantrasyon zorluğu var. Sizde de oldu mu? sonra geçiyor mu?

Ben tam olarak uygulayabildiğimi söyleyemem kuralları ama böyle bir problemle karşılaşmadım.

diyete başlamak için kitabı okumak istiyorum.ama yazılanlarda etkilendim.meyvesiz yapabilirsem denemeyi düşünüyorum.monticnac ve karayay diyetinden birine başlayacağım bayramdan sonra.
ınternette weıght loss successs storıes dıye yuzlerce ılo veren ınsanların oykulerı var ben meyvelı bır lıste goremedım.C vıtamınını takvıye alabılırsınız nonıs ısımlı arkadas kullanıyormus on sayfalarda bahsetmıs.Bıberde de 9 vıtamını var. Kaldı kı meyve seker demek ve yag formunda vucutta var zaten. Ben kuru meyve tuketıyorum,ıcındekı seker kana gec karısıyor,glısemık ındeksı dusuk, tatlı dıye tuketıyorumM. Meyveler masum degıl 2 tane greyfurtta gunluk ıhtıyacınız kadar karbonhıdrat ıcerıyor zaten.Omega3 cevızde var ınan halsızlıge ıyı gelıyor.

selmalar
cevız tavsıye ederım,bende ıse yaradı,beyıne benzıyor seklı zaten kabugu da kafatası gıbı ıse yarıyor,glınko bıloba cayları da konsantrasyon eksıklıgıne ıyı gelıyor,bunama hapı tebokan fort gıbı.

Ben tursulara konan kaya tuzunuonerıldıgını cok duydum.2lt kaynar sute yarım lımon sıkıp cokelek peynırınızı kendınız yapın,dogal beslenın yanı koy tavugu fılan,ben henuz bunlara baslayamadım ama yınede kılo verıyorum karbonhıdrat cok tuketıyordum,ayrıca cıkolata vb transyaglı tatlı barlar fılan,hıc erımeyen bolgelerımdende gıtmeye basladı,ıntolerans testı sımdı bana uzak bırgun mutlaka,ben toksık yanı zehırlı beslenmeyı azalttıgıma ınanıyorum cıldımde bunun sınyallerını vermeye basladı,tereyagı ve zeytınyagı var hayatımda,batıya gore yınede sanslıyız bence cunku domuz etı ve katkıları yok cok sukur hayatımızda artı etlerımız daha lezzetlı cunku kesım usullerı farklı,bılınmeyenlerden korkuyorum mesela yapay boya katkılı Dondurma gıbı,ya da bulantıyı engelleyen asıt ıceren ve asırı sekerı tadamadıgımız(ıcınddekı asıtten dolayı) ıcecekler ,trans yag ıceren hazır gıdalar,hazır corbalar,cıkolatalalar vb, ben 44 bedenlerdeyım su an kılo verme hızım durmadı. Ayda dort kılo ,Varıs baslangıcı ınce kılcal damarlarım kayboldu,dıger damarlarım da sustulAr.Cevız yıyın hurma kaysı vb ıle bu bayramda bunlardan ıkram emek lazım bence.
:KK1:
:KK62:

çok güzel yazmışsın gül arkadaşım insan bunları tüketince gerçekten hareketleri artıyo ve limonlu su kesinlikle ama kesinlikle limonlu su olayını herkese anlatmalıyız inanın çok faydası oluyo belkide ilerde hani derlerye kışın hasta olduğumuzda midemizde problem olduğunda nane limon yapın derler limon tüketin derler gerçektende limon doğal koruyucusu vücüdumuzun ,son yazdıklarınada katılmamak elde değil kuruyemiş ve hurma aslında imkanımız olsada karatay diyeti kitabı versek taşdevri diyeti kitabıyla birlikte :))

cevız tavsıye ederım,bende ıse yaradı,beyıne benzıyor seklı zaten kabugu da kafatası gıbı ıse yarıyor,glınko bıloba cayları da konsantrasyon eksıklıgıne ıyı gelıyor,bunama hapı tebokan fort gıbı.

çok teşekkür ederim
glınko bıloba iştah açmıyor mu? çok açıyor derler ama...

selmalar

selam kılıca arkadaşım hastalığını tam bilmiyorum galiba kan şekeriyle ilgili ayrıntısını bilmiyorum ama eğerki ellerinde titreme halsizlik çarpıntın oluyorsa zeytin en güzel ilaçtır sabahları çok çok zeytin tüket ve acıktığında limon sıkılmış su iç istediğin kadar iç cevizde sana bulunmaz bir nimettir diye düşünüyorum .yada karatay hocamızın doktorlar sitesi diye bir site var orada hastalığınla ilgili sorular yöneltebilirsin ama şundan eminimki karatay diyetiyle istediğin sonuçları alacaksın canım hatta rahatsızlığından eser bile kalmayacak diye düşünüyorum çünkü böyle örnekler var karatay diyetiyle bir sürü rahatsızlığından kurtulan insanların örneklerini okuyabilirsin kitabının arka sayyfasında bile var hoşcakal.

Uzun zaman önce nette okumuştum ama nerede olduğunu tam da bilemiyordum kiiiii dün tramwayla önünden geçtim tesadüf.Nereden mi bahsediyorum "ORGANİK PAZAR"dan tabiki.Zeytinburnundaymış kesin kes gitmem lazım en kısa sürede.Gidip gezen ürün alan varsa paylaşsın arkadaşlar.Tam da bu diyetteki gibi organik besleniriz eğer cidden organikse ürünler çünkü.

X