Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

haklısınızz bende kuru incir alayım madem çünkü dayanabilecek gbi değil bu tatlı krizlerim.. :KK8:

Canım bir yanlış anlaşılma oldu herhalde, maydonoz+limon kürü blendırdan geçirilerek (çiğ) sabahları aç karnına alınıyor, karaciğer yağlanması ve cilt için....

1 lt suda kaynatılarak yapılan ödem için onun cilde pek etkisi yok.. Sevgilerimle........

Ben ödem için olan kürden bahsediyorsunuz zannetmiştim, kusura bakmayın.
Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar ben bu gün NONİS'in bahsettiği C vitamini takviyesinden aldım (asbortik asit) daha bir kez tükettim umarım faydası olur.İçtikçe deneyimlerimi paylaşıcam...

MERHABA............
Ben Zeliş,bugün dr gittim, tahlil sonuçlarım süper...
Ben de bugün itibarıyla diyete başladım. Diyete başlamadan önce epey kafa yordum, diyetisyenlerin dediği gibi az az sık sık mı yiyeceğim, yoksa Prof. Karatay'ın kitabında yazdığı gibi üç ana öğünle düşük glisemik endeksli diyet mi yapayım, diye. Sonuçta Karatay diyetine karar verdim. Çünkü benim 23 gıdaya karşı intoleransım varmış? Bunların başında da guliten ( tahılların hepsi), maya, ayçiçek yağı vs..... Bana uyan tek diyet bu. Zaten benim daha önce yaptığım diyet de aynıydı fakat kuruyemiş yoktu. MENÜM
Kalkınca; 2 sb oda sıcaklığında su, daha sonra maydanoz limonlu kür ( Malüm, insan kilolu olur da karaciğer yağlanması olmaz mı, bu kürü onun için uyguluyorum, bu cuma günü bitecek. Karaciğerime iyi geldi mi bilmem ama cildimi pırıl pırıl yaptı ve kırışıklarım müthiş azaldı.)
Sabah; İki adet haşlanmış yumurata, avuç içi kadar peynir, on 7 adet zeytin, beş adet cevizo ve kahvaltı salatası
Öğle ; Meyve salatası, bir kase yoğurt, bir adet elma ve çiğ badem(20 adet)
Akşam; Bir porsiyon zeytinyağlı barbunya, koca bir kase maydanoz salatası, iki yemek kaşığı süzme yoğurt.
Şimdilik 2 lt su (yatana kadar 1 lt daha içerim.) Yatarken de kendi yaptığım elma sirkesi(2 yk, 2 yk limon suyu ve bir adet tüm sarımsak kürünü uygulayacağım...

canim gida intolerans testini nerde yaptirdin? daha dogrusu hangi brans doktoru yapiyor ve hangi tahlili istememiz gerekiyor?
ben de yaptirmak istiyorum cunku farkinda degiliz ama hepimizin onlarca yiyecege intoleransimiz var, sivilcelerimiz kasintilarimiz cilt bozukluklarimiz hep bu yuzden oluyor

arkadaşlar merhaba .ben geçen ay karbonhidrat diyeti ile 6 kilo verdim.şimdi ramazan nedeniyle ara verdim.bayram sonu tekrar başlaycağım inş.
canan karatayı bi kaç programda seyrettim ama kitabı okumadım. bu diyet bana uygun kb ile aç kalmadan rahatca verdim kilomu.
kb ile karatay birbirine benziyor.buradan kaldığım yerden devam etmek istiyorum

arkadaslar ben bayadir giremiyordum nete ancak firsat bulabildim.

kac kilo kaybettiniz falan diye soran olmus benim ustum 38 altim 40 bedendi, simdi altim da ustum de 36 beden. super memnunum:) ama orantili bir kilo kaybi istiyorsaniz spor da yapmaniz sart. yoksa olmadik yerlerden gidiyor kilolar. hic kullanmadiginiz kaslar var bunlar hic gelisemiyor spor yapmazsaniz. yani manken gibi olmanin yolu bu diyet ve spor yapmaktan geciyor, denendi onaylandi:)

ayrica bunu sirf kilo kaybetmek icin yapan bence hic yapmasin cunku kilo kaybindan sonra geri alir kilolarini. bunu yapan saglikli kalmak icin yapsin, bilincli tuketici olmak icin yapsin. sarkuterilerdeki ve diger raflardaki yapay urunleri protesto etmek icin yapsin, kendi bilinclensin etrafini da bilinclendirsin ki bu duzeni yikabilelim. amerikada butun urunlerin uzerlerinde glisemik indeksleri yaziyor. bu orada bir kural. ayrica orda cogu urun organik ve fiyatlari bizim kadar ucuk degil. normal fiyatlara organik urunler satiyorlar. tabi dondurma cips kola gibi seyler haric. peynir sut yogurt etler falan cogu organik satiliyor makul fiyatlara. bizim ulkemizde kimse ses cikarmaya cikarmaya raflar ne hale geldi. urunlerin hepsinin icinde soya lesitini, glikoz surubu bilmemne kayniyor. coluk cocugumuza kanser yediriyoruz. bebek mamalarinda bile glikoz surubu kayniyor. hadi bize yedirdin bebeklerimize hic mi acimiyorsun.

sut diye ithal suttozlarini iciyor, kasar peyniri diye patates yiyoruz. farkinda bile degiliz. bizi farkinda olma haline getirenleri de susturuyor buyuk sirketler. gozumuzu acmaya calisan karatay hoca ahmet aydin hoca gibi cesur doktorlari bir bir susturuyorlar. cunku piyasa belli firmalarin icinde donup dolaniyor, onlar ceplerini doldururken biz hastalaniyoruz. koc grubu sabanci grubu bilmemne, icim, sek, sutas pinar ulker eti danone algida coca cola pepsi vs vs bunlar artik sirketlesmekten ote mafyalasmislar. sirin sirin reklamlar yapip kanimiza girip bizi zehirliyorlar.

aranizda kilo vermek icin degil de saglikli bir yasam surmek icin karatay hocanin kitabini okuyanlar varsa onlari hasta degil susuzsunuz (dr. f. bathmanghelidc), ve tas devri diyeti (prof.dr. ahmet aydin) kitaplarini da okumaya davet ediyorum. bana tesekkur edeceksiniz.

Son düzenleme:
Spor yapamayan arkadaslar ,ben ev ıslerıyle yetınıyorum yıne de verıyorum Bu dıyetle,bu dıyet yatalak hastaları bıle zayıflatır kanımca.Ayda 45 somun ekmek ve 90 cıkolata tuketıyordum, bu dıyet bunları unutturdu bana .Doktorluk zor meslek vE bu hatun bu ısı bılıyor ve cozmus gercekten.

canim gida intolerans testini nerde yaptirdin? daha dogrusu hangi brans doktoru yapiyor ve hangi tahlili istememiz gerekiyor?
ben de yaptirmak istiyorum cunku farkinda degiliz ama hepimizin onlarca yiyecege intoleransimiz var, sivilcelerimiz kasintilarimiz cilt bozukluklarimiz hep bu yuzden oluyor

Ankara Tunalıhilmi' de bir lab.da yaptırdım. Ankara'da tek bu lab. yapıyormuş. (Bir de daha ucuzu York Testleri var.) Ümmün PRo Testi. Fiyatı 550 EURO ama tavsiye etmem. Ben parama acıdım. Çünkü bu olay bağırsaklardaki lenf bezlerinden ve ümmün sisteminden kaynaklanıyormuş, iki gün sonra başka bir gıdaya karşı da bu int, oluşturabilirmiş. (Bu yüzden Karatay diyeti iyi.) Bu durumun tedavi edilmesi gerekli, onun tedavisi de sirke, limon ve sarımsak kürü. Yalnız sirke piyasadaki sirkelerden olmayacak. Asetik asite sirke esansı katıp satıyorlarmış veya çok yüksek ısıda buharlaştırıyorlarmış, (berrak görünsün diye.) etken maddelerin özelliği tamamen yok oluyormuş, bir de ışık görmemesi ve cam şişede olması vs. onun içinönceki sayfalarda sirke yapımını anlattım, ilgi duyarsanız kürü de anlatırım. Ben de sirkemi kendim yapıyorum. Sevgilerimle....... Ama gerçekten çok şüpheleniyorsanız int. dan Gökçek iksirin aloveralı-ballı şurubunu tavsiye ederim, dahiliye uzmanı bir prof. önermişti bana. Sevgilerimle....... Netten araştırabilirsiniz........

kac kilo kaybettiniz falan diye soran olmus benim ustum 38 altim 40 bedendi, simdi altim da ustum de 36 beden. super memnunum:) ama orantili bir kilo kaybi istiyorsaniz spor da yapmaniz sart. yoksa olmadik yerlerden gidiyor kilolar. hic kullanmadiginiz kaslar var bunlar hic gelisemiyor spor yapmazsaniz. yani manken gibi olmanin yolu bu diyet ve spor yapmaktan geciyor, denendi onaylandi:)

ayrica bunu sirf kilo kaybetmek icin yapan bence hic yapmasin cunku kilo kaybindan sonra geri alir kilolarini. bunu yapan saglikli kalmak icin yapsin, bilincli tuketici olmak icin yapsin. sarkuterilerdeki ve diger raflardaki yapay urunleri protesto etmek icin yapsin, kendi bilinclensin etrafini da bilinclendirsin ki bu duzeni yikabilelim. amerikada butun urunlerin uzerlerinde glisemik indeksleri yaziyor. bu orada bir kural. ayrica orda cogu urun organik ve fiyatlari bizim kadar ucuk degil. normal fiyatlara organik urunler satiyorlar. tabi dondurma cips kola gibi seyler haric. peynir sut yogurt etler falan cogu organik satiliyor makul fiyatlara. bizim ulkemizde kimse ses cikarmaya cikarmaya raflar ne hale geldi. urunlerin hepsinin icinde soya lesitini, glikoz surubu bilmemne kayniyor. coluk cocugumuza kanser yediriyoruz. bebek mamalarinda bile glikoz surubu kayniyor. hadi bize yedirdin bebeklerimize hic mi acimiyorsun.

sut diye ithal suttozlarini iciyor, kasar peyniri diye patates yiyoruz. farkinda bile degiliz. bizi farkinda olma haline getirenleri de susturuyor buyuk sirketler. gozumuzu acmaya calisan karatay hoca ahmet aydin hoca gibi cesur doktorlari bir bir susturuyorlar. cunku piyasa belli firmalarin icinde donup dolaniyor, onlar ceplerini doldururken biz hastalaniyoruz. koc grubu sabanci grubu bilmemne, icim, sek, sutas pinar ulker eti danone algida coca cola pepsi vs vs bunlar artik sirketlesmekten ote mafyalasmislar. sirin sirin reklamlar yapip kanimiza girip bizi zehirliyorlar.

aranizda kilo vermek icin degil de saglikli bir yasam surmek icin karatay hocanin kitabini okuyanlar varsa onlari hasta degil susuzsunuz (dr. f. bathmanghelidc), ve tas devri diyeti (prof.dr. ahmet aydin) kitaplarini da okumaya davet ediyorum. bana tesekkur edeceksiniz.

canım söylediklerine aynen katılıyorum, Bir de "Suyun Gizli Mesajı" kitabını da öneririm. Japon Bilim adamı Tomete ??? şimdi adını tam hatırlayamadım, suyla ilgili bu iki kitap okununca suyun gerçek değeri anlaşılıyor. Sevgilerimle..........

bende taş devri kitabı var.okudukça hakikaten donup kalıyorsun.canım resimlerin varsa koysana bi mahsuru yoksa

Spor yapamayan arkadaslar ,ben ev ıslerıyle yetınıyorum yıne de verıyorum Bu dıyetle,bu dıyet yatalak hastaları bıle zayıflatır kanımca.Ayda 45 somun ekmek ve 90 cıkolata tuketıyordum, bu dıyet bunları unutturdu bana .Doktorluk zor meslek vE bu hatun bu ısı bılıyor ve cozmus gercekten.

geçen ay bende sporsuz verdim.benim bölgesel sorunum var sporla takviye etsem sanırım iyi olacak

canım söylediklerine aynen katılıyorum, Bir de "Suyun Gizli Mesajı" kitabını da öneririm. Japon Bilim adamı Tomete ??? şimdi adını tam hatırlayamadım, suyla ilgili bu iki kitap okununca suyun gerçek değeri anlaşılıyor. Sevgilerimle..........

evet canim suyla ilgili okadar cok bilmedigimiz sey var ki, ayrica tuzun hayatimizdaki onemi anlatiliyor benim dedigim kitapta. yuksek tansiyonun falan tuzdan degil tuzsuzluktan oldugunu anlatiyor. tuz ve suyun vucudumuzdaki onemi anlatiliyor. daha neler cikacak merakla bekliyorum...

bende taş devri kitabı var.okudukça hakikaten donup kalıyorsun.canım resimlerin varsa koysana bi mahsuru yoksa

canim resim koyamam sonucta siteye kotu amacla da giren birsuru insan var, ama iste 38 ve 40 beden kot pantolonlarimin hepsi rafa kalkti hepsi bol geliyor yenilerini aldim 36 beden:) 6 kilo verdim ben toplamda. ustum yine duzgundu ama butun turk kadinlarinin ust kollari bingil bingil et mesela benim de oyleydi, ama spor yaptikca kollarim duzgunlesti kas oldu hepsi. kalcalarim iyice eridi sekillendi artik kottan fiskiran basenlerim yok:) selulitlerim de gitti rahatca bikini giyebiliyorum.
tas devri kitabini ben yastik alti yapicam zaten aklima geldikce donup bakarim biseylere tekrar tekrar.
allah razi olsun kendisinden aydinlatti bizi

evet canim suyla ilgili okadar cok bilmedigimiz sey var ki, ayrica tuzun hayatimizdaki onemi anlatiliyor benim dedigim kitapta. yuksek tansiyonun falan tuzdan degil tuzsuzluktan oldugunu anlatiyor. tuz ve suyun vucudumuzdaki onemi anlatiliyor. daha neler cikacak merakla bekliyorum...

Siz Hasta Değil Susuzsunuz kitabını okuduktan sonra Tuz üzerine araştırma yaptım ve Himalaya tuz kullanmaya karar verdim, altı aydır o tuzu kullanıyorum, kullanmayanlara öneririm ama piyasada sahtesi çok, dikkat etmek gerekiyor... Sevgilerimle........

Siz Hasta Değil Susuzsunuz kitabını okuduktan sonra Tuz üzerine araştırma yaptım ve Himalaya tuz kullanmaya karar verdim, altı aydır o tuzu kullanıyorum, kullanmayanlara öneririm ama piyasada sahtesi çok, dikkat etmek gerekiyor... Sevgilerimle........

kitap rafine edilmemis deniz tuzu kullanmamizi oneriyor ama ben de nerden bulurum diye dusunup duruyordum. himalaya tuzu ne ki canim onu bilmiyorum

kitap rafine edilmemis deniz tuzu kullanmamizi oneriyor ama ben de nerden bulurum diye dusunup duruyordum. himalaya tuzu ne ki canim onu bilmiyorum
Ben tursulara konan kaya tuzunuonerıldıgını cok duydum.2lt kaynar sute yarım lımon sıkıp cokelek peynırınızı kendınız yapın,dogal beslenın yanı koy tavugu fılan,ben henuz bunlara baslayamadım ama yınede kılo verıyorum karbonhıdrat cok tuketıyordum,ayrıca cıkolata vb transyaglı tatlı barlar fılan,hıc erımeyen bolgelerımdende gıtmeye basladı,ıntolerans testı sımdı bana uzak bırgun mutlaka,ben toksık yanı zehırlı beslenmeyı azalttıgıma ınanıyorum cıldımde bunun sınyallerını vermeye basladı,tereyagı ve zeytınyagı var hayatımda,batıya gore yınede sanslıyız bence cunku domuz etı ve katkıları yok cok sukur hayatımızda artı etlerımız daha lezzetlı cunku kesım usullerı farklı,bılınmeyenlerden korkuyorum mesela yapay boya katkılı Dondurma gıbı,ya da bulantıyı engelleyen asıt ıceren ve asırı sekerı tadamadıgımız(ıcınddekı asıtten dolayı) ıcecekler ,trans yag ıceren hazır gıdalar,hazır corbalar,cıkolatalalar vb, ben 44 bedenlerdeyım su an kılo verme hızım durmadı. Ayda dort kılo ,Varıs baslangıcı ınce kılcal damarlarım kayboldu,dıger damarlarım da sustulAr.Cevız yıyın hurma kaysı vb ıle bu bayramda bunlardan ıkram emek lazım bence.
:KK1:
:KK62:

O kadar güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz ki herkese teşekkür ederim.
Tam anlamıyla her şeye uyabildiğimi söyleyemem, bütün alışkanlıkları bir anda değiştirmek zor oluyor.
Ama yavaş yavaş her şeyi yapacağıma inanıyorum.
Çok motive oluyor insan okurken.

Omega3 ve omega6 yı vucut yapamıyor. Omega3 alımının omega6 ya oranının 1/4 olması gerekıyormus,bu oran fabrıkasyon gıdalarda 1/20 lerde oluyormus esas sorun burda baslıyormus. Omega3 ve omegA 6 hucre zarı yapımında kullanılıyor,hazır gıdalardan aldıgımız trans yaglar bır kılıdın ıcınde kırık anahtar gıbı durup omega3 un gırmesını engellıyor.Bu doktor yemege gıderken cevızını yanında tasıyormus..Cıkolataya tatlıya tonlarca para harcayan arkadaslar kabuklu dogal ambalajında cevızın kılosu 10 ytl den baslıyor,cevızde de omega3 var eskıden ruh hastalarına bolca cevız verılırmıs.Omega 6 aslında bolca alınıyor bır sekılde gıdalardan omega3 u oncelıklı takvıye ettıkten sonra,aycıcegı cekırdegımı (omega 6) ekledım( yatıstırıcı yapımında kullanılan thıamın ıcerıyor aynı zamanda).Omega3 un omega6 ya oranı 1/4 olmazssa n olur,organlarda delıkler olur ozetle,tabıkı delık dolasmıyoruz ama deformasyonel hastalıklar olusuyor.

X