Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

hiç duymadım ya bu keten tohumu olayıını ben kvurdum ıraz cıtır cıtır yıyorum dovulmuşu ya gözünün ününde öğüttür al yoksa bıseyler katıyorlarmış

canan hocaya soru sormustum tam soru degıldı aslında

soru canan hanım ben 1 aydır karatay diyeti yapıyorum kitabınızı okudum. bir köyde öğretmenim benım için kolay oluyor. 3 kılo verdım kadınlar kulubundeyım. size sorum tahlıl yaptıracagım hangılerını yaptırmalıyım kontrol amaçlı . etrafımda olumsuz yorumlardan sıkıldım işte tüm hersey normal demek istiyorum :) hayat boyu asla bırakmıyacam saldırma duygum bıttı yıyeceklere normalde herseyı ac tok farketmez hep yerdım su an 64 kıloyum sizi seviyoruzz.omega 3 seven seas kullanıyorum dogrumu acaba

cevap Rahatsanız, iyi ve mutluysanız tahlil yaptırmanıza gerek yok bence. Köydesiniz, yani hepimiz özlediği lüks içinde, doğallıklar içindesiniz. KEYFİNİZE bakın.

Temiz hava bol doğal gıda!!! Omega-3 seven seas iyidir. İçinde omega-6 olmamalı, ben bilmiyorum. Bol bol köy tavuğu, köy tereyağı, yoğurdu ve yumurtasını bizim yerimize de yemelisiniz. Sevgilerimle,

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

ve kızlar bugun tahlıl yaptırdım
kolesterol en yuksek 200 olmalıymıs benım 234
hdl en yuksek 60 olmalıymıs benım 81
trıglıserıt enyuksek 200 olamlıymıs benımkı 100 düşük iyi yani
ldl faydalı kolesterolum hıc bu kadar yuksek olmazdı en yuksek 160 olmalıymıs benım 133 bu kolesterol ıyı olan dıgerını dusuruyor aslında olumlu bı sey
tsh ım yuksek en yuksek 4.2 olmalıymıs benım ki4.79 buda metabolızmamın yavas oldugunu tıroidlerimin az calıstıgını gösterıyormus(ben daha öncede bu sorunla karsılasmıstım:KK5:

bunlar benım yorumlarım tabıkı yarın doktora göstercem canan hanımada yolluycam

canım keten tohumu da omega 3 kaynaklarından birisi gül hergün 1 yemek kaşığı kadar tüketiyor menülerine dikkat edersen.
bende kolestrolümün yükseldiğini hissediyorum çünkü sık sık başım ağrıyor biraz su içince geçiyor ayrıca baş dönmelerim de var.bi tahlil de ben yaptırsam fena olmaz.
tsh hormonun yüksek çıkması hipotroid anlamına mı geliyormuş değerin sınırdan yüksek çünkü .bir dönem bende de oldu stres altında kaldığım için 1 yıl ilaç kullandım ve düzeldi tekrar tabi stres faktörü müdürün okulundan da ayrıldım .

Kızlar ılgınctır catlakta olusmadı vucudumda.Su ankı halım.

harikasın canım .seninle beden kitle endeksimiz neredeyse aynı ama ben 48 beden giyiyorum hatta pantolonlar 50.günlük yoğun aldığın antioksidanların faydası sanırım sıkılaşman.

bugünkü menüm:

1.öğün:1 haşlanmış yumurta,1 muz,7 zeytin,2 dilim peynir,domates,1 avuç tuzsuz yerfıstığı,omega 3

2.öğün:1 kase mercimek çorbası,1 tane karnıyarık,kereviz salatası,1 avuç kuru üzüm

spor:45 dk yürüyüş
sıvı:1,5 lt oldu şimdiye kadar.birazdan da yeşil çay içicem...

O bır ornek resım zaten.Once saglık hem. Karatay Dıyetı yapan kızlar........ Kahvaltım :Su,omega3 balık yagı takvıye,bır cay bardagını dolduracak kadar cevız(B vıtamını ıcerır,dogal omega3 kaynagı) ,onbes tane zeytın,bır bardak ot cayı(artık normal cayı yemeklerden 1,5 saat sonra ıcıyorum demır eksıklıgıne sebep oluyormus,bende halsızlık yapıyordu. ),2 yumurta(kılolar gıdınceye kadar sabahları 2 tane tuketıyorum ( dogal omega3 kaynagı,mutluluk hormonunu tetıklıyor),2 kuru ıncır(posası yuksek bagırsak calıstırır),2kuru erık(antıoksıdan),bır avuc beyaz peynır,ıkı kozlenmıs bıber(c vıtamını ıcerır),bıraz nane.(Dogal agrı kesıcı),bıraz dereotu,bır cay kasıgı keten tohumu,bır tutam corekotu,1pul bıberlı sogan sogus salatası.

Eklentiler

• $a7kahvalt%C4%B1m.jpg
    $a7kahvalt%C4%B1m.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 36
bende menümü yazayım.sabah sucuklu yumurta bol peynir 3 zeytin çay
öğle 3 ince köfte biraz tavuk döner domates
ara 6-7 ceviz
1 muz yerlisinden
akşam kıymalı kabak yemeği
kızlar genelde akşam 5 te bitiriyordum yemek faslını ama bugün yemeğin pişmesi geç oldu bu yüzden 6:15 de son yedim yemeğimi
birazdan gezmeye gideceğiz umarım ev sahibi güzel şeyler ikram etmez:KK53:

canım keten tohumu da omega 3 kaynaklarından birisi gül hergün 1 yemek kaşığı kadar tüketiyor menülerine dikkat edersen.
bende kolestrolümün yükseldiğini hissediyorum çünkü sık sık başım ağrıyor biraz su içince geçiyor ayrıca baş dönmelerim de var.bi tahlil de ben yaptırsam fena olmaz.
tsh hormonun yüksek çıkması hipotroid anlamına mı geliyormuş değerin sınırdan yüksek çünkü .bir dönem bende de oldu stres altında kaldığım için 1 yıl ilaç kullandım ve düzeldi tekrar tabi stres faktörü müdürün okulundan da ayrıldım .

harikasın canım .seninle beden kitle endeksimiz neredeyse aynı ama ben 48 beden giyiyorum hatta pantolonlar 50.günlük yoğun aldığın antioksidanların faydası sanırım sıkılaşman.
Guıde Karatay DIyetıne ara vermeyın bence ondan bu fark,karbonhıdrat dıyetı yapıyorum demıstınız ondandır belkı.OmEga3 de sıkılastırıyor ınsanı.Kendınıze ıyı bakın :KK71:

Guıde Karatay DIyetıne ara vermeyın bence ondan bu fark,karbonhıdrat dıyetı yapıyorum demıstınız ondandır belkı.OmEga3 de sıkılastırıyor ınsanı.Kendınıze ıyı bakın :KK71:

Atak gibi karbonhidrat yaptım faydası da olduğu geçen ay aldığım 1.5 kilo yapışmadan gitti.sanırım su fazla içemiyorum ondan oluyor.keten tohumuna başlıyorum diyetime de alıştım .teşekkür ederim

krem falan kullandınmı çatlak oluşmaması için
Hayır canım ya,Karatay dıyetı deformasyonu gıderıyor sanırım ondandır.Ben hayatımda boyle guzel dıyet gormedım ya.Allah Razı Olsun Prf Canan Efendıgıl Karatay hanım dan.Kolay gelsın hepımıze :KK71:

kahvaltı:çay,2yumurta,domates (aceleyle bu kadar oldu)
öğlen:ayran ve bir kraker
akşam:lahanalı salata,tavuklu fasulye,yoğurt.
Bugün zamanım kısıtlı olduğundan pek sağlıklı bir menü olmadı.
hergün 30dk yürüyorum.
1lt içtim devamı gelcek inşallah.:emir_bebek:

iyi akşamlarrr şekerlerrrr

menümm

1. öğün

2 kayısı yumurta
lor peynir-zeytin
yarımşar domates-salatalık-kırmızı biber
ceviz-salatalık
yeşil çay

2. öğün

1 kase şehriye çorbası
kıymalı patlıcan yemeği
yoğurt-soğan

O bır ornek resım zaten.Once saglık hem. Karatay Dıyetı yapan kızlar........ Kahvaltım :Su,omega3 balık yagı takvıye,bır cay bardagını dolduracak kadar cevız(B vıtamını ıcerır,dogal omega3 kaynagı) ,onbes tane zeytın,bır bardak ot cayı(artık normal cayı yemeklerden 1,5 saat sonra ıcıyorum demır eksıklıgıne sebep oluyormus,bende halsızlık yapıyordu. ),2 yumurta(kılolar gıdınceye kadar sabahları 2 tane tuketıyorum ( dogal omega3 kaynagı,mutluluk hormonunu tetıklıyor),2 kuru ıncır(posası yuksek bagırsak calıstırır),2kuru erık(antıoksıdan),bır avuc beyaz peynır,ıkı kozlenmıs bıber(c vıtamını ıcerır),bıraz nane.(Dogal agrı kesıcı),bıraz dereotu,bır cay kasıgı keten tohumu,bır tutam corekotu,1pul bıberlı sogan sogus salatası.

afiyet olsun cnm...:KK16::KK16:
yarın ben de antioksidan amaçlı kuru erik alacağım.:KK9::KK9::KK9:

pepetıcım sonuclarının yorumunu bende merak ettım paylasırsan sevınırım
kacamak yapıp yıne de kılo almayanlar bravo metebolızma calsyor demek:))topricim tarıflarını beklıyorum
menüm
7.00-muz süt-8 zeytın-cay bardağı
ceviz-kuru erik omega32
12.oo-mantasote yogurt-az kabak
17-tavuk sulu sehriye,2 tavuk pırzola (ama 2 tabak!)
yuruyuse cıkıcam yaklasık 40 dak
benımsorunum wc!zor :KK17:

canım ben de aynı sorunu yaşıyorum tuvalete zor çıkıyorum. gül sürekli yazıyor kabız olmamak için neler yapılacağını ve ondan sonra baya azaldıı sorunumm . öğünlerde bol salata yemelisin, bol su ve hareket. bi de kahvaltıda kuru kayısıyı ihmal etme...:KK34::KK34::KK34:

Kızlar ben geldim ama berbat bir menü ile.
Sabah kahvaltı yapamadım.
Öğlen biraz fıstık yedim.
Akşam yemeğinde ise mercimek yemeği ile beraber ayran içtim.
Omega3ümü aldım.
Sodalı yeşil çay yaptım.
Leslie ile de 2 mil .

2. Öğün(Ogle):1tabak domates tava yemegı,1bardak ayran,1cay bardagı cevız(bugun streslı bır gunumdu cok ıyı gelıyor sınırlere ),bırkac bıber(bu meyvem benım c vıtamını ıcerır),bır kucuk sogan(eksı kalorı ıcerır),bıraz nane,bıraz maydanoz. (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan Turk kahvesı

Spor: 4 saat ev ısı yaptım,bugun yurumedım evdekılerı saymazsak(oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:,yolda tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum,yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:).

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum.Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a7ogle%20yemeg%C4%B1m.jpg
    $a7ogle%20yemeg%C4%B1m.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 54
bende bugunkı menumu yazayım kızlar.sabah tek yumurtalı klasık kahvaltı aralarda su ve bıtkı cayları(yeşil ve form çayı)17de kıvırcık salata ıspanak cevız fıstık kayısı

netten 20 günddür uzak kaldım. modemim bozuldu çünküü... o yüzden takip edemedim.
ama asıl sıkıntım sütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...

netten 20 günddür uzak kaldım. modemim bozuldu çünküü... o yüzden takip edemedim.
ama asıl sıkıntım sütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...

Meyve falan tüketiyor musun ?
Hamileler için meyve yenmeli diyordu canan hoca.

Meyve falan tüketiyor musun ?
Hamileler için meyve yenmeli diyordu canan hoca.

günde bir tane yiyorum. ama akşamları çok acıkıyorum. tatlı çok cnm istiyor akşamları süt ayran kesmio ama yine de yemiyorum. gece de emzirince sabah bitkin halde oluyorum ve gün içinde azalıo gittikçe sütüm

benim hep bu sebepten sütüm azaldı,en sonundada 8 aylıkken bıraktı kızım emmeyı.bence emzırmek ıstıyorsanız sıkı dıyet yapmayın,pasta borek yıyın demem tabıı kı ama yemeklerı bolca yemelısınız,et,yumurta yogurt gıbı proteınlerı fazla fazla tuketmelısınız kı sut etkılenmesın

X