Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

benim hep bu sebepten sütüm azaldı,en sonundada 8 aylıkken bıraktı kızım emmeyı.bence emzırmek ıstıyorsanız sıkı dıyet yapmayın,pasta borek yıyın demem tabıı kı ama yemeklerı bolca yemelısınız,et,yumurta yogurt gıbı proteınlerı fazla fazla tuketmelısınız kı sut etkılenmesın

miktarla yemiyorum zaten atıyorum peynir sebze bulgur pilavı( ki çok önerilmemesine rağmen) doyana kadar yiyiorum ama azalıo yine annamadım

bugunku menumu yazayım da üstümde kalmasın:)

sabah: 2 yumurta
1 avuc ıcı peynır
10 zeytın
3 kuru kayısı
1 avuc yer fıstıgı
domates salatalık

ogle: 1 tbk kıymalı bulgurlu pırasa yemegı
6-7 kasık tereyaglı makarna:KK17::KK17:

akşam: 2 tbk pırasa yemegı:KK56:

bugunku menumu yazayım da üstümde kalmasın:)

sabah: 2 yumurta
1 avuc ıcı peynır
10 zeytın
3 kuru kayısı
1 avuc yer fıstıgı
domates salatalık

ogle: 1 tbk kıymalı bulgurlu pırasa yemegı
6-7 kasık tereyaglı makarna:KK17::KK17:

akşam: 2 tbk pırasa yemegı:KK56:

afiyet olsun tatlımm. çoktandır makarna yemiyodunn cnm baya körlenmiştir nefsinnn:KK52::KK52:
bu arada nasıl oldu kıymalı bulgurlu pırasaa ?

25 ekim Salı
Sabah:
2 yum
2 kk peynir
4 zeytin
Domates
4 ceviz

Öğle
1 dilim kek
1 dilim börek

Akşam
2 tabak fırında patates-patlıcan-kıyma
1 kase yoğurt

su: 2 lt
spor: 4 km yürüdüm

okulda dayanamadım yine ama 11de kahvaltı yaptım akşam geç geliyorum 8 de akşamı yedim
9 saat aç duramam, badem de bitmiş, off
yine kaçamak:KK50:

canım ben de aynı sorunu yaşıyorum tuvalete zor çıkıyorum. gül sürekli yazıyor kabız olmamak için neler yapılacağını ve ondan sonra baya azaldıı sorunumm . öğünlerde bol salata yemelisin, bol su ve hareket. bi de kahvaltıda kuru kayısıyı ihmal etme...:KK34::KK34::KK34:
canım yapmammaı yapıyorum buna ragmen:KK43::KK17:sagol
Kızlar ben geldim ama berbat bir menü ile.
Sabah kahvaltı yapamadım.
Öğlen biraz fıstık yedim.
Akşam yemeğinde ise mercimek yemeği ile beraber ayran içtim.
Omega3ümü aldım.
Sodalı yeşil çay yaptım.
Leslie ile de 2 mil .
yıne de bozmamışsın :)üzülme:KK16:

netten 20 günddür uzak kaldım. modemim bozuldu çünküü... o yüzden takip edemedim.
ama asıl sıkıntım sütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...
ön sayfalarda cok degıl on veya 20 sayfa arası dun veya onceki gün canan hocaya sormuşlar o da eczanede satılan bira mayası tabletınden bahsetmış bır baksana :KK34:

yumurta yoğurt peynir yiyorum ama et çok değil.. tahin helvası yesem nası olur acaba? haftada bir ya da 2 haftada bir yiyiordum

bence abartma tahın helvasını,benım bır arkadas suru azalınca doktor onermıs,o da bol bol yemıs ve kılo almıs,kızı 1,5 yasında hala verememıstı o kıloları.haftada 1 den bırsey olmaz tabıı kı,hergun yeme ama.

ınternetten buldum senın ıcın:

 Proteinler özellikle et, tavuk, süt, yoğurt, yumurta gibi hayvansal kaynaklardan sağlanmaktadır.
 Bitkilerden ise mercimek ve çeşitli baklagillerde bol miktarda bulunur. Bu gıdaların düzenli olarak alınması gerekir.
 Zorunlu aminoasitleri az bulunduran ve güç sindirilen proteinler düşük kaliteli proteinlerdir.
 Aminoasitleri hepsini yeterli oranda bulunduran ve kolay sindirilen proteinler ise kaliteli proteinlerdir. Genellikle hayvansal besinlerden sağlanan protein kaliteli, bitkisel besinlerden sağlanan protein düşük kalitelidir.

Anne bebeğini emzirdiği dönemde kendi beslenmesine de özel bir önem göstermelidir. Emziren anne, günde en az iki litre sıvı, en az iki bardak süt içmeli veya yoğurt ve peynir gibi süt ürünlerini yemelidir.

Protein gereksinimini karşılamak için kuru fasulye, nohut, mercimek gibi kuru baklagiller, et, tavuk, balık gibi yiyeceklerden her öğünde yemelidir.

Bol bol sebze ve meyve ihmal edilmemelidir.

Ayrıca sütünün az geldiği düşüncesinde olan annelerin şekerli gıdalardan (pekmez, bal, reçel gibi) daha fazla tüketmesi tıbben tam kanıtlanmış olmamakla birlikte faydalı olacaktır.

her öğünde proteın almalıymıssın canım.bır de böyle dene istersen

bol bolda su ıcmelısın süt olması ıcın.kuru meyvelerden kayısı uzum erık dut gıbı sekersız yada cok az sekerlı kompostalar yapıp gun boyu tuketebılırsın anne sutu bır mucıze bebeklerımızden esırgememelıyız elımızden gelenı yapmalıyız

[amak için neler yapılacağını ve ondan sonra baya azaldıı sorunumm . öğünlerde bol salata yemelisin, bol su ve harekesütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...[/QUOTE]
sütü azalan arkadaslar arkadasımız yazmıstı bulluverdim
Mesaj : Merhaba Canan Hanım.Kolay gelsin.Emziren bayanların Karatay diyetini nasıl uygulamaları lazım.Sütlerini arttırmaları için tavsiye edeceğiniz birşey varmı.Teşekkürler

SÜTÜ AZALANLAR
Bira mayası, ve mercimek /gaz yapmasına rağmen) süt artırmak için önemlidir. Bira mayası tabletlerini bulabilirsiniz. Ya da bira fabrikalarından yakında var ise elde edebilirsiniz. Yumurta ve bol balık yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 alabilirisniz.

Kolay gele. Güle güle büyütün. Size ve bebeğinize sağlık diliyorum.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

25 ekim Salı
Sabah:
2 yum
2 kk peynir
4 zeytin
Domates
4 ceviz

Öğle
1 dilim kek
1 dilim börek

Akşam
1 kase yoğurt

okulda dayanamadım yine ama 11de kahvaltı yaptım akşam geç geliyorum 8 de akşamı yedim

canım öğlenn süt, kayısı, ceviz, fındık falan götürsen bir nebze de olsa açlığını giderirdi. akşama da çok acıkmazdın öğlen kaçamakların da azalırdı böylece...

25 ekim Salı
Sabah:
2 yum
2 kk peynir
4 zeytin
Domates
4 ceviz

Öğle
1 dilim kek
1 dilim börek

Akşam
1 kase yoğurt

insan kaçamak yapmamalıyım dıye dusundukçe daha cok mu yapıyor anlamadım ki.ben de makarna yedım bugun.

engellemek ıcın yıyecegın seylerı onceden hazırlamalısın belki de

cok guzel bır kiloya geldın ,yazık etme emeklerıne:KK4::KK4::KK4:

öğlen menüm:
6-7 ad. köfte
1 kase kepekli kara bulgur pilavı
yoğurt

akşam:
2 ad. mercimek köftesi

su:2 Lt 2 fincan form çay

canım öğlenn süt, kayısı, ceviz, fındık falan götürsen bir nebze de olsa açlığını giderirdi. akşama da çok acıkmazdın öğlen kaçamakların da azalırdı böylece...

kutu süt içmediğimden günlük süt de götürülmüyo..
bir de usandım sanırım bademle fln öğün geçirmekten
öğlen bi çorba, sebze yemeği olsa..

bahane olduğunu biliyorum ama cevizi çok sevmeme rağmen ondan bile usandım

kızlar grıp oldum,tum gun vucudum agrıyordu zaten sebebi anlasıldı.

bol bıtkı cayı ıcıyorum,iyi gelir inş.

wc sorunu olan kızlar sevıyorsanız pırasa yıyın,2 kere cıktım bugun:KK17::KK17::KK17:

insan kaçamak yapmamalıyım dıye dusundukçe daha cok mu yapıyor anlamadım ki.ben de makarna yedım bugun.

engellemek ıcın yıyecegın seylerı onceden hazırlamalısın belki de

cok guzel bır kiloya geldın ,yazık etme emeklerıne:KK4::KK4::KK4:

iştahım öyle sınırsız açık ki..
şu an açım 2 tabak yemek yememe rağmen. ama tutuyorum kendimi, sporu bırakmıcam
yoksa halim kötü..
tüp bebeğe başlıcaz, öncesinde doğum kontrol ilacı kullanıyorum, sabahları hamile gibi bulantı yapıyo, akşamları da iştah.
biraz da psikolojik boyutu var tabi..

58 den 60 a çıktım ya, çok üzülüyorum. 2 kilo çok farkediyo kıyafetlerden fln

bir de cevizden bademden usandım bazlama vs. geliyo aklıma durduk yerde

Son düzenleme:
kutu süt içmediğimden günlük süt de götürülmüyo..
bir de usandım sanırım bademle fln öğün geçirmekten
öğlen bi çorba, sebze yemeği olsa..

bahane olduğunu biliyorum ama cevizi çok sevmeme rağmen ondan bile usandım

haklısın mattika ama biraz daha sabır.
öğlen sıkıntı gerçekten de. ben öğlen acıktığım zaman mecburen kutu süt içiyodum okulda.:26::26:

iştahım öyle sınırsız açık ki..
şu an açım 2 tabak yemek yememe rağmen. ama tutuyorum kendimi, sporu bırakmıcam
yoksa halim kötü..
tüp bebeğe başlıcaz, öncesinde doğum kontrol ilacı kullanıyorum, sabahları hamile gibi bulantı yapıyo, akşamları da iştah.
biraz da psikolojik boyutu var tabi..

58 den 60 a çıktım ya, çok üzülüyorum. 2 kilo çok farkediyo kıyafetlerden fln

bir de cevizden bademden usandım bazlama vs. geliyo aklıma durduk yerde

dogum kontrol hapı kilo yaparmıs zaten,canan hoca da soyluyor.belki ilaçtan dolayı ödem de olabılır o 2 kılo.yıne de sporu bırakma tabıı,hem vucuduna faydalı hem de psikolojık rahatlatması ile tedavıne.

inş. hamilelik haberlerını de burdan verırsın,beraber yaşarız o heyecanları:KK16::KK16::KK16::KK16:

X