Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yaş kaç
doğum yaptınmı
boyun kaç
sırrını ögrenmeliyyyym neler yedin içtin bakım kahve -limonlu su- spor - balık yağı takviyesi varmı kabızlık durumu nasıl :KK53::KK53:

pepeti 31 yaşındayım 1 doğum yaptım 1 oğlum var,boyum 1,55 yediklerime gelince karatay diyetini tam olarak uyguladım,protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum.Ekmek,börek,kek vs şeyleri ağzıma sürmedim.Kaçamağım 2 kere meyve ve birkerede yarım kase sütlaç ve helva olmuştur.Spor yapmıyorum,limonlu su içemiyorum mideme dokunuyor,balık takviyeside almadım ama haftada 1 balık mutlaka yiyorum.Gün içinde 2 lt su ve 2 kupa yeşilçay içiyorum mutlaka.Tek yaptığım yediğime dikkat etmek ve akşam 18.00 den sonra hiçbirşey yememek.
Haftaiçi 3 öğün,haftasonu 2 öğün yiyorum.Haftasonu kahvaltıyı geç yapıp 2.öğünümüde saat 4-5 arası yiyorum. Ondan sonra hiçbişey yemiyorum. Ama doyana kadar yediğimden akşam acıkmıyorum alıştım yani.Böyle bütün kilolar gidecek inşallah.

Son düzenleme:
pepeti 31 yaşındayım 1 doğum yaptım 1 oğlum var,yediklerime gelince karatay diyetini tam olarak uyguladım,protein ve sebze ağırlıklı besleniyorum.Ekmek,börek,kek vs şeyleri ağzıma sürmedim.Kaçamağım 2 kere meyve ve birkerede yarım kase sütlaç ve helva olmuştur.Spor yapmıyorum,limonlu su içemiyorum mideme dokunuyor,balık takviyeside almadım.Gün içinde 2 lt su ve 2 kupa yeşilçay içiyorum mutlaka.Tek yaptığım yediğime dikkat etmek ve akşam 18.00 den sonra hiçbirşey yememek.
Haftaiçi 3 öğün,haftasonu 2 öğün yiyorum.Haftasonu kahvaltıyı geç yapıp 2.öğünümüde saat 4-5 arası yiyorum. Ondan sonra hiçbişey yemiyorum. Ama doyana kadar yediğimden akşam acıkmıyorum alıştım yani.Böyle bütün kilolar gidecek inşallah.

tebrikler canım mukemmelsin ben meyve falan yiyorum ondan sen tam uymussun kız bide spor yapsaydın baya giderdi ha bende 28 yasındayım 1 kızım var

herkese selam,,

öncelikle emzirmeye çalışan anneler lütfen önce çocuğunuzu düşünün lütfen..anne sütünü artırmak ve daha verimli hali getirmek için kendim denediğim ve i.saraçoğlunun tavseyesi olan tarif şudur; kuru inciri 8-10 adet kuru inciri 1/2 lt suda haşlayıp gün içinde onu içmenizdir.. gerçekten çok faydalı lütfen uygulayın farkı göreceksiniz..
Meyvelerı haslanınca trans yaglar olusuyor,dıyor Prf Canan Efendıgıl Karatay Hoca.Kolay gelsın hepımıze :KK71:

günaydın herkese karatay güzelleri.
akşam gezmede meyve pasta tabakları geldi.oğluma yedirdim ağzıma bir çatal bile almadım.gelince de eve 3 fincan yeşil çayımı içip yattım.bu hafta sonucu merakk ediyorum.
keten tohumuna sabah başladım 1 çay kaşığı çiğneyip yuttum tadı fena değil.omega3 kapsülümü de içtim.pastırmalı yumurta ve penir zeytin yedim.
cumayı bekliyorum ne kadar verdiğimi görmek için.
arkadaşlar bende akşam 6 dan sonra bişi yemiyorum .böyle daha iyi sonuç alacağımı düşünüyorum

Ben zaten eve anca 7'de varabilsiğim için, saat 8'den sonra birşey yemiyorum ama yine de başarılı olduğumu düşünüyorum -1400 ile :) bir de ben haftada en az 2 bazen 3 bile oluyor balık yiyen biriyim omega3'ü ayrıca almama gerek var mı ki?

SABAH

sirkeli su
3 kayısı

1 yumurta
1muz
5 zeytin
1kk beynir
7-8 üzüm
1ç b ceviz badem
omega 3

ÖĞLEN
1 yumurta
1 kase yogurt
3 gün kuru kayısı
3 ceviz 5 badem
3 zeytin

aksamada karın yarık yapacağım köz patlıcanla yogutrla yerim artık :KK56::KK56:

arkadas aradı okul çıkısı gel diye gitmiycem pasta börek oluyo yemesen bi türlü inanın insan istemzken yiyo etraftan laf duymamak için gitmiycem artık :KK20::KK20:

nasılsınız bakalım bende iyiyim şükür...
akşam açlıktan midem gurluya gurluya uyudumm:))
sabah kalktığımda kendimi tok hissediyordum ama,garip:26:

bu sabahki kahvaltım...
2 yumurta(rafadan)
2 üçgen peynir
1 avuç badem
2 kuru kayısı
1 ısırık bazlama(yanımdaki arkadaş getirmiş 2 dlm koydu önüme ama bir ısırıkla kurtardım)

gunaydın hali hazırda çıtır şahsiyettt:KK9::KK9::KK9::KK9:

iyice alıştın kız açlığa,seda sayan gibisin açımmm açımmm diye yasıyorsun sureklı.:KK1::KK1::KK1:

inş. tartı da yuzunu guldurur artıık:KK31::KK31::KK31::KK31:

Günaydın,
Bugün karatay diyetine başlayalı 1 ay oldu sabah tartıldım 1 ayda 6 kg vermişim.

Yalnız Cumadan beri kilom değişmemiş neden böyle oldu anlamadım cumartesi balıkla beraber yediğim tahin helvası dışında hiç kaçamak yapmadım. Bakalım Cumaya gidecekmi kilo.
Bayrama kadar 60 kg altına düşmeyi planlıyordum ama olmayacak galiba.

tebrikler cok guzel vermıssın:KK9::KK9::KK9:

tahın helvası balıktan sonra kaçamak değil zaten,bazen oyle oluyor durup durup bırden dusuyor kilo:KK8:

bu arada sizi sürekli takiph ediyorum ama yazmaya üşeniyorum..

bu gün karatay diyetine başlayalı 2 hafta oldu. diyetin yanında bol su ve sporu da ihmal etmiyorum.. 2 haftada 4 kilo verdim.. 104 kiloydum. 100 kiloya düştüm. hiç bozmadım bozmaya ihtiyaç bile duymadım.. inşallah böyle devam eder.ayrıca kitapta sürekli elimde dönüp dönüp okuyorum..

hosgeldın,buranın motıvasyonundan faydalan bence,daha rahat adapte oluyoruz dıyete.

Ben zaten eve anca 7'de varabilsiğim için, saat 8'den sonra birşey yemiyorum ama yine de başarılı olduğumu düşünüyorum -1400 ile :) bir de ben haftada en az 2 bazen 3 bile oluyor balık yiyen biriyim omega3'ü ayrıca almama gerek var mı ki?

omega 3 un sureklı gırmesı gerekıyormus vucudumuza.balık yemedıgın gunler alabılırsın sen de

canım yapmammaı yapıyorum buna ragmen:KK43::KK17:sagol
yıne de bozmamışsın :)üzülme:KK16:

ön sayfalarda cok degıl on veya 20 sayfa arası dun veya onceki gün canan hocaya sormuşlar o da eczanede satılan bira mayası tabletınden bahsetmış bır baksana :KK34:

bence abartma tahın helvasını,benım bır arkadas suru azalınca doktor onermıs,o da bol bol yemıs ve kılo almıs,kızı 1,5 yasında hala verememıstı o kıloları.haftada 1 den bırsey olmaz tabıı kı,hergun yeme ama.

ınternetten buldum senın ıcın:

 Proteinler özellikle et, tavuk, süt, yoğurt, yumurta gibi hayvansal kaynaklardan sağlanmaktadır.
 Bitkilerden ise mercimek ve çeşitli baklagillerde bol miktarda bulunur. Bu gıdaların düzenli olarak alınması gerekir.
 Zorunlu aminoasitleri az bulunduran ve güç sindirilen proteinler düşük kaliteli proteinlerdir.
 Aminoasitleri hepsini yeterli oranda bulunduran ve kolay sindirilen proteinler ise kaliteli proteinlerdir. Genellikle hayvansal besinlerden sağlanan protein kaliteli, bitkisel besinlerden sağlanan protein düşük kalitelidir.

Anne bebeğini emzirdiği dönemde kendi beslenmesine de özel bir önem göstermelidir. Emziren anne, günde en az iki litre sıvı, en az iki bardak süt içmeli veya yoğurt ve peynir gibi süt ürünlerini yemelidir.

Protein gereksinimini karşılamak için kuru fasulye, nohut, mercimek gibi kuru baklagiller, et, tavuk, balık gibi yiyeceklerden her öğünde yemelidir.

Bol bol sebze ve meyve ihmal edilmemelidir.

Ayrıca sütünün az geldiği düşüncesinde olan annelerin şekerli gıdalardan (pekmez, bal, reçel gibi) daha fazla tüketmesi tıbben tam kanıtlanmış olmamakla birlikte faydalı olacaktır.

her öğünde proteın almalıymıssın canım.bır de böyle dene istersen

bol bolda su ıcmelısın süt olması ıcın.kuru meyvelerden kayısı uzum erık dut gıbı sekersız yada cok az sekerlı kompostalar yapıp gun boyu tuketebılırsın anne sutu bır mucıze bebeklerımızden esırgememelıyız elımızden gelenı yapmalıyız

[amak için neler yapılacağını ve ondan sonra baya azaldıı sorunumm . öğünlerde bol salata yemelisin, bol su ve harekesütümün azalması.. haa kilo verdim mi verdim ama sütümün hemen etkilenmesi beni rahatsız ediyor dorusu. napıcam bilmiyorum...
sütü azalan arkadaslar arkadasımız yazmıstı bulluverdim[/QUOTE]

ya hepiniz bir harikasınız çok tşk ediyorum.:KK19: 3 hafta netten uzak kalınca sudan çıkmış balık gibi oldum. hepiniz zamanınızı ayırdığınız için minnettarım... hepsini değerlendireceğim umarım işe yarar

herkese merhaba kızlar..inş. hepiniz hedeflediğiniz kilolara ulaşırsınız.. Karatay diyeti kitabını bende aldım ordanda yardım alıyorum ama aynısını yapamıyorum.. 2 yumurta yemem mümkün değil sabah 1 tane zor yiyebiliyorum.. pazartesi başladım diyete 60.00 kg ile hedefim 53-55 arası.. bu sabah tartıda aç karnına 59.4 geldim.. hadi hayırlısı inş.. ama kitabı başucumdan kaldırmıyorum her sabah görmek iyi geliyo... :KK52:

hepinize sevgiler...

SABAH

sirkeli su
3 kayısı

1 yumurta
1muz
5 zeytin
1kk beynir
7-8 üzüm
1ç b ceviz badem
omega 3

ÖĞLEN
1 yumurta
1 kase yogurt
3 gün kuru kayısı
3 ceviz 5 badem
3 zeytin

aksamada karın yarık yapacağım köz patlıcanla yogutrla yerim artık :KK56::KK56:

arkadas aradı okul çıkısı gel diye gitmiycem pasta börek oluyo yemesen bi türlü inanın insan istemzken yiyo etraftan laf duymamak için gitmiycem artık :KK20::KK20:

bu dıyet asosyal yapacak hepımızı:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

aynen oyle ,bıktım ben de saçma sapan yorumlardan bıktım,meyve yemeden olurmuymus,karpuz peynır yıyerek cıddı kilo verenler varmıs(ne kadar cıddı kıloysa artık,20 kg vermısler sankı) çıkolata kilo aldırmaz dıyenler,kendılerı dıyet yapmıyor dıye kımse de yapmasın mı ıstıyorlar anlamadım ki:KK19::KK19:

herkese merhaba kızlar..inş. Hepiniz hedeflediğiniz kilolara ulaşırsınız.. Karatay diyeti kitabını bende aldım ordanda yardım alıyorum ama aynısını yapamıyorum.. 2 yumurta yemem mümkün değil sabah 1 tane zor yiyebiliyorum.. Pazartesi başladım diyete 60.00 kg ile hedefim 53-55 arası.. Bu sabah tartıda aç karnına 59.4 geldim.. Hadi hayırlısı inş.. Ama kitabı başucumdan kaldırmıyorum her sabah görmek iyi geliyo... :KK52:

Hepinize sevgiler...

hoşgeldin bol şansss:KK34:
Yumurta yerine arada bir muz da yiyebilirsin kahvaltıda,aynı görevi görüyor:nazar:

Öğle yemeğim :)
1 kepçe mercimek çorbası
1 parça mezgit ızgara ve bol börülce haşlaması limonlu ve az zeytinyağlı...
Nefis bir yemekti benim için.. :)

Öğle yemeğim
Bulgurlu biber ve patlıcan dolması(zeytinyağıyla pişirmiştim valla çok yedim doydum:KK17:),yoğurt

Öğle yemeğim :)
1 kepçe mercimek çorbası
1 parça mezgit ızgara ve bol börülce haşlaması limonlu ve az zeytinyağlı...
Nefis bir yemekti benim için.. :)

Afiyet şeker olsunnn

Ben;
1 tabak bol limonlu pırasa yemeği (maalesef havuçlu ve pirinçli)
1 kutu da ayran

Günaydınnnn :)
Güzel bir gün diliyorum herkese..
Akşam hamsi tava yedim, 250 gr kadar yanında da bol salata.
Bu sabah 2 rafadan yumurta, 2 kayısı, 5 zeytin, 10 adet badem, 1 parça peynir ve şekersiz zencefil-limon çayı içtim...
Sabah aç karnına tartıldım ve çooook mutlu oldum, biliyorum ödemimi atıyorum ama yine de regl'e 2-3 kala 3 günlük bir diyetle -1400 gr görmek beni çok mutlu etti.. :)
Sizlere bir kaç sorum oalcak cevaplarsanız sevinirim. Canan hanıma sorularınızı nereden, hangi siteden soruyorsunuz. Bir de omega 3 olarak hangi markayı kullanıyorsunuz? ben sabahları kahvaltıdan sonra one a day weight smart kullanıyorum uzun süredir. acana sadece c vitamini ve omega 3'e mi dönsem? yardımcı olursanız sevinirim.
Bir de keten tohumunu nasıl tüketicez?[/QUOTEcanım keten tohumunun ogutulmus halını sabah ac karınla bol suyla ve gece yatarken yıne bol suyla ıcıyorum
Arkadaşlar burdan söylemek doğru olur mu bilmiyorum ama metformin içerikli şeker hastalarının kullandığı bir-ikiilaç var,bir dönem ben de kullandım(hormonları da düzenliyor.)
.o da zayıflamaya yardımcı oluyormuş ve bağırsakları müthiş çalıştırıyor haberiniz olsun..
herkes kullanabilir,ilk zamanlar mide bulantısı da yapıyor diyorlar bazı kullananlar ama zamanla geçiyormuş.
evet canım aynı ılacı bende kullanıyorum hemde seker hastası olmadıgım halde.endokrın profoserıne gıttımde o onermıstı sabah ve aksam yemegınden sonra alıyorum kan seker sevıyesını duzenlıyor ve butun gun aklıma tatlı falan gelmıyo bagırsak hareketlılıgınıde saglıyo.ayrıca aynı ılacı buyuk bır hastanenın amerıkada calısmaları olan cok ıyı bır jınekolojı profosorude onermıstı bana cunkı pko hastasıyım ve kılo vermem gerektıgı ıcın yazmıstı bu ılacı ben yıllardır kullanıyorum hıcbır yan etkısını gormedım kı ben normalde pimpirikli bır ınsanımdır ılaclara karsı on yargılıyımdır
bu arada sizi sürekli takiph ediyorum ama yazmaya üşeniyorum..

bu gün karatay diyetine başlayalı 2 hafta oldu. diyetin yanında bol su ve sporu da ihmal etmiyorum.. 2 haftada 4 kilo verdim.. 104 kiloydum. 100 kiloya düştüm. hiç bozmadım bozmaya ihtiyaç bile duymadım.. inşallah böyle devam eder.ayrıca kitapta sürekli elimde dönüp dönüp okuyorum..
aynı kolıdaymısız boyun kac canım ayrıca neden usenıyosun sende yaz yazkı bırbırımıze destek olalım ve daha basarılı olalım
bu dıyet asosyal yapacak hepımızı:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

aynen oyle ,bıktım ben de saçma sapan yorumlardan bıktım,meyve yemeden olurmuymus,karpuz peynır yıyerek cıddı kilo verenler varmıs(ne kadar cıddı kıloysa artık,20 kg vermısler sankı) çıkolata kilo aldırmaz dıyenler,kendılerı dıyet yapmıyor dıye kımse de yapmasın mı ıstıyorlar anlamadım ki:KK19::KK19:

evet mıllete un seker tarzı seyler yemıyorum boyle daha mutluyum dıyorum baslıyolar elestırı bombardımanına bende artık kımseye caya falan gıtmeyı dusunmuyorum cok anlayıssızlar

hoşgeldin bol şansss:KK34:
Yumurta yerine arada bir muz da yiyebilirsin kahvaltıda,aynı görevi görüyor:nazar:

sağol cnm hoşbuldum.. :KK34: yuh artık diyeceksin ama muz sevmiyorum, muzlu hiçbirşeyi yiyemiyorum hatta.. ama çok sağol canımcım önerin içinnn :KK16:

öğle yemeği olarak : yeşil salata havuçlu tavuklu ve sadece limonlu yedim, şimdi de yeşil çay içiyorum.. ofiste yapabiliyorum neyseki çayımı :))

Son düzenleme:
[/QUOTEcanım keten tohumunun ogutulmus halını sabah ac karınla bol suyla

evet canım aynı ılacı bende kullanıyorum hemde seker hastası olmadıgım halde.endokrın profoserıne gıttımde o onermıstı sabah ve aksam yemegınden sonra alıyorum kan seker sevıyesını duzenlıyor ve butun gun aklıma tatlı falan gelmıyo bagırsak hareketlılıgınıde saglıyo.ayrıca aynı ılacı buyuk bır hastanenın amerıkada calısmaları olan cok ıyı bır jınekolojı profosorude onermıstı bana cunkı pko hastasıyım ve kılo vermem gerektıgı ıcın yazmıstı bu ılacı ben yıllardır kullanıyorum hıcbır yan etkısını gormedım kı ben normalde pimpirikli bır ınsanımdır ılaclara karsı on yargılıyımdır

ben de pko im,benim de sürekli kullanmam lazım hamilelik için de işe yarıyormuş,ama tembel ben bıkıyorum bir süre sonra
neyse dün sabah bu sabah yine başladım inş.bırakmam.

Son düzenleme:
bende doğum kontrol hapı kullanıyorum masal cm ve ceylincim 5 aydır amabana bi etkisi olmadı ya sadece ödem tutarmış doktorum kesinlikle bi etkisi yok dedei bana bi arkadasım zayıfladı bile biri hiç kilo almadı biri kilo aldı hapa bağlıyord :KK1::KK1::KK1:

Afiyet şeker olsunnn

Ben;
1 tabak bol limonlu pırasa yemeği (maalesef havuçlu ve pirinçli)
1 kutu da ayran

Teşekkür ederim, sana afiyet olsunnn :)

Benim bağırsak sorunum olmuyor, sabahları yediğim kuru kayısı ve gün içinde içtiğim kayısılı form çay beni rahatlatıyor tabi bir de yaptığım günlük 1 saatlik yürüyüş...

bende doğum kontrol hapı kullanıyorum masal cm ve ceylincim 5 aydır amabana bi etkisi olmadı ya sadece ödem tutarmış doktorum kesinlikle bi etkisi yok dedei bana bi arkadasım zayıfladı bile biri hiç kilo almadı biri kilo aldı hapa bağlıyord :KK1::KK1::KK1:

Ben 2005 yılından beri devamlı doğum kontrol hapı kullanıyorum, sadece hamilelikte ve 1 yıllık emzirme dönemimde bıraktım, onun dışında hep o benimle :) kilo aldırmadı vermeme de engel olmadı şükür ki...

X