Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

merhaba arkadaşlar,doktor gözetiminde 4 aydır dukan diyeti benzeri zannettiğim diyetimle 17 kilo verdim,karatay diyetini hiç bilmiyordum ama okuduktan sonra anladım ki benim diyetim dukan ve karatay karışımı bir diyetmiş.çünkü ilk beş gün sadece proteinle beslenerek atak yaptık,beş gün sonrası protein artı pişmemiş sebze yiyorum ve haftanın bir günü sebzesiz sadece protein(yumurta,peynir,et,balık,tavuk,kefir)tüketiyorum,belli bir kiloya inince ödül yemekler var,bu uygulamalar dukan diyetine uyuyor,ekmek,makarna,bulgur,pirinç ve en önemlisi şeker kesinlikle yok tabiki meyva bile yok içindeki şeker yağ yakımını yavaşlatıyormuş bu yönleriyle de karatay diyetine benziyor diyetim,ama inanın çok memnunum şubatın ilk haftası 90 kilo ile başladığım diyetime 72,600 ile devam ediyorum toplam 17 kilo verdim aşırı bir yağ kaybı yaşıyorum görenler inanamıyor gitgide daraldığımı söylüyorlar,şubat ayında 46 beden giyerken,40 beden kıyafet alabilmenin keyfini yaşıyorum..bir kere başlayınca çok alışıyorsunuz kaçamak yapınca mesela ağıza atılan bir kaşık makarnanın midenizi patlayacak kadar şişirdiğini zannediyorsunuz:))benimle aynı diyeti yapıp 15 kilo veren annemde aynı duyguları paylaşıyor.uygulaması çok kolay bir diyet,sadece yağsız et ve salata çabucak hazırlanıyor insanı sıkmıyor,ara öğün yapmıyorum,spor derseniz hiç yapamadım,evde ip atlıyorum bazen,bazende yürüyüşe gidiyorum.hiç bozmuyormuyum diyetimi ohhoooo çok kaçamak yapıyorum çoook ekmek,makarna değilde şekerli şeylere zaafım var benim,çikolata gofret kek pasta gördüğümde az da olsa yedim,yeşil çay ve 5 i bir yerde çayı içiyorum,c vitamini ve omega 3 takviyeleri kullanıyorum,ilk aylarda exodex adlı şeker isteğini baskılayan bitkisel destek kullandım,1,5 aydır kullanmıyorum.c vitamini protein diyetiyle yağ yakımını çok hızlandırıyor.inşallah başlar ve başarıı olursunuz kilo vermek harika bir duygu arkadaşlar :KK64::KK64:

40 beden deyince ağzımın suları akıvermiş...
tebrik ederim. tam olarak ne yediğini paylaşır mısın zahmet olmazsa.

Son düzenleme:
teşekkür ederim canım,darısı başına olsun inşallah:))canım benimde hipotroidim var,kilo almamın en önemli nedenlerinden biriydi,ben 4 yıl öncesine kadar 63-65 kg arası biriydim,bilmediğim hipotroit ve daha sonra ardı ardına iki doğumla 97 kiloları görmüş biriyim doğum öncesi 100 ü geçmişimdir belki de:))ve inan yemek yemeği çok seven hiç ayırmadan her şeyi yiyen bir insanım, ben yapabiliyorsam herkes yapar..öyle mutluyum ki herkese anlatıp onlarında faydalanmasını çok istiyorum,inşallah sende istediğin kiloya çok kolay inersin canım,hiç acele etme,şu kadar vereyim yine yerim diye düşünme bırak uzun sürsün 4-5-6 ayda ver kiloları bir bakacaksın az yemeye alışmışsın, çok çok yemeyi canın istemeyecek 2-3 kaşıkta çok yemiş gibi hissedeceksin geri kalan kilolar kendiliğinden gidiyormuş gibi gelecek başarılar diliyorum canım::)))

tesekkur ederım canım gercekten basaran birisinden duymak insana daha cesaret verıyor en güzeli zaten yavaş verıp daha sağlıklı ve kalıcı olması

bu diyette aynı dukan diyeti gibi anlaşılan. arkadaşlar protein ağırlıklı diyetler çok kolay kilo verdiriyor ama unutmayın uzmanlar ne diyor ekmeksiz OLMAZ. tamam şeker, tatlı yemeyebilirsiniz ama ekmeksiz vücut olmaz. açın prof. dr. osman müftüoğlu gibi uzmanların yazılarını okuyun. bu işler tehlikeli inanın:KK43:((

bu karatay hanım cevizin ekmek yerine geçtiğini söylemişti. seda sayana çıktığında gördüm
bi de yıllar önce bir reklam çıkmıştı margarinin sağlıklı olduğunu çünkü bitkisel olduğunu soyleyen beyaz, kısa saçlı bir hanım oynuyordu reklamda. karatay hoca mı o?

bu karatay hanım cevizin ekmek yerine geçtiğini söylemişti. seda sayana çıktığında gördüm
bi de yıllar önce bir reklam çıkmıştı margarinin sağlıklı olduğunu çünkü bitkisel olduğunu soyleyen beyaz, kısa saçlı bir hanım oynuyordu reklamda. karatay hoca mı o?

yok o beyaz saçlı mercimek teyzeydi,80 li yıllarda tv de mercimek şöyle iyi,böyle et yerine geçer diye anlatır dururdu adını mercimek teyze takmışlardı:)))asıl adı ayşe baysal dı gıda mühendisiydi..meğer devletin fazla gelen mercimek stoklarını eritme operasyonuymuş devamlı çıkar anlatırdı yaaa:)))ahhhh ne yıllardı onlar be bugünleri hayal bile edemezdik herhalde o derece safff...

yok o beyaz saçlı mercimek teyzeydi,80 li yıllarda tv de mercimek şöyle iyi,böyle et yerine geçer diye anlatır dururdu adını mercimek teyze takmışlardı:)))asıl adı ayşe baysal dı gıda mühendisiydi..meğer devletin fazla gelen mercimek stoklarını eritme operasyonuymuş devamlı çıkar anlatırdı yaaa:)))ahhhh ne yıllardı onlar be bugünleri hayal bile edemezdik herhalde o derece safff...

bunu öğrendiğim iyi oldu boş yere kadının günahını almıyım :KK17:

Kızlar ben dukan dıyetı yaptım 60.9 den 57.7 kıloya ındım ama bundan sonrası gıtmedı dukanın kendı sıtesındekı testde de 57.1 ınebılecegım soyluyordu bundan asagısına 1 aydır ınemedım ve asırı derece kabızım :KK43:
bırde karatay dıyetı deneyım bakım 55 e ınebılecekmıyım

Kızlar ben dukan dıyetı yaptım 60.9 den 57.7 kıloya ındım ama bundan sonrası gıtmedı dukanın kendı sıtesındekı testde de 57.1 ınebılecegım soyluyordu bundan asagısına 1 aydır ınemedım ve asırı derece kabızım :KK43:
bırde karatay dıyetı deneyım bakım 55 e ınebılecekmıyım

canım ben de şu an dukan diyeti.yapıyorum.harfiyen dediklerini uygulayınca kilo vermemek gibi bir durum söz konusu değil.bazı dönemlerde kilo verme duryor. ama sonra birden veriyorsun.sen sanırım tam da bu evrede bıraktın diyeti.esas bu dönemde sabırlı olmak gerekli.kitapta bunların hepsini yazıyor.bu arada bir dukancı olarak karataycıların da yazılarını zevkle takip ediyorum.umarım hepimiz istediğimiz kilolara sağlıklı bir şekilde ulaşırız.hepinize kolay gelsin.kilo verenleri de kutluyorum.:KK54:

canım ben de şu an dukan diyeti.yapıyorum.harfiyen dediklerini uygulayınca kilo vermemek gibi bir durum söz konusu değil.bazı dönemlerde kilo verme duryor. Ama sonra birden veriyorsun.sen sanırım tam da bu evrede bıraktın diyeti.esas bu dönemde sabırlı olmak gerekli.kitapta bunların hepsini yazıyor.bu arada bir dukancı olarak karataycıların da yazılarını zevkle takip ediyorum.umarım hepimiz istediğimiz kilolara sağlıklı bir şekilde ulaşırız.hepinize kolay gelsin.kilo verenleri de kutluyorum.:KK54:

yok bende asırı bır kabızlık oldu ve dukan testıne gore 57.1 de olmam gerekıyor bunun asagısına ınemedım yoksa karatay dukan dıye bır ayrımım yok yeterkı 2-3 kılo daha verebıleyım

canım ben de şu an dukan diyeti.yapıyorum.harfiyen dediklerini uygulayınca kilo vermemek gibi bir durum söz konusu değil.bazı dönemlerde kilo verme duryor. ama sonra birden veriyorsun.sen sanırım tam da bu evrede bıraktın diyeti.esas bu dönemde sabırlı olmak gerekli.kitapta bunların hepsini yazıyor.bu arada bir dukancı olarak karataycıların da yazılarını zevkle takip ediyorum.umarım hepimiz istediğimiz kilolara sağlıklı bir şekilde ulaşırız.hepinize kolay gelsin.kilo verenleri de kutluyorum.:KK54:

çok teşekkurler berrin umarım hepimiz basarılı oluruz

arkadaşlar internet başında akşama kadar dirsek çürütüyorum bütün doğru ve yanlışları okuyup ezberlemiş durumdayım. ancak bir türlü bi yerden başlayamıyorum. aynalara bakıyorum söz veriyorum ertesi güne kalmadan yine pes ediyorum. eşim iradesizsin dedikçe içim parçalanıyo kendimden nefret ediyorum. motive edeyim derken daha da moralimi bozuyo. istersen verirsin ama iradesizsin diyo. gözüm herşeyden korkmuş durumda.okuduklarımın bi ucundan tutuyorum ötekini bırakıp o yanlış bu doğru derken kafam allak bullak oldu. yaz geldi. ancak bende istek var icraat yok. kendi kendime hesaplaşa hesaplaşa gece gündüz tek başıma üzüntüden boğulmuş durumdayım. isteyip de becerememek kadar iğrenç bi yapı yok. o da bende var. lanet olsun diyorum. ne kadar ayıp diyorum. eşime haksızlık ediyorum diyorum. o seni her şekilde seviyorum ancak insanın bazen canı nasıl çikolata dondurma vs çeker. bi ekstradır ama güzeldir ben de seni öle incecik görmeyi hayal ediyorum istersen yaparsın diyor. ama ben bu lafların altında içimde ezilip duruyorum. bir yol gösterin. oğrusu nedir söyleyin. çocukluğumdan beri tombiktim. irileştim boyum uzun iri kemikli bide yağlar basen olunca. hiçbir güzelliğim kalmadı .boyum 171 kilom 82. ve ben ses sanatçısıyım. insan karşısına çıkıyorum. en güzel olmam gerekirken hep arkadaşlarının yanında hep en iri hep bi sorunlu. napim siz söleyin artık.......:KK50:

arkadaşlar internet başında akşama kadar dirsek çürütüyorum bütün doğru ve yanlışları okuyup ezberlemiş durumdayım. ancak bir türlü bi yerden başlayamıyorum. aynalara bakıyorum söz veriyorum ertesi güne kalmadan yine pes ediyorum. eşim iradesizsin dedikçe içim parçalanıyo kendimden nefret ediyorum. motive edeyim derken daha da moralimi bozuyo. istersen verirsin ama iradesizsin diyo. gözüm herşeyden korkmuş durumda.okuduklarımın bi ucundan tutuyorum ötekini bırakıp o yanlış bu doğru derken kafam allak bullak oldu. yaz geldi. ancak bende istek var icraat yok. kendi kendime hesaplaşa hesaplaşa gece gündüz tek başıma üzüntüden boğulmuş durumdayım. isteyip de becerememek kadar iğrenç bi yapı yok. o da bende var. lanet olsun diyorum. ne kadar ayıp diyorum. eşime haksızlık ediyorum diyorum. o seni her şekilde seviyorum ancak insanın bazen canı nasıl çikolata dondurma vs çeker. bi ekstradır ama güzeldir ben de seni öle incecik görmeyi hayal ediyorum istersen yaparsın diyor. ama ben bu lafların altında içimde ezilip duruyorum. bir yol gösterin. oğrusu nedir söyleyin. çocukluğumdan beri tombiktim. irileştim boyum uzun iri kemikli bide yağlar basen olunca. hiçbir güzelliğim kalmadı .boyum 171 kilom 82. ve ben ses sanatçısıyım. insan karşısına çıkıyorum. en güzel olmam gerekirken hep arkadaşlarının yanında hep en iri hep bi sorunlu. napim siz söleyin artık.......:KK50:

canımmm çok üzdün beni şimdi:KK43:(((okurken bir an gözüm sayılara ilişti inan 171 i kilon zannettim,sonra şükür ki boyunmuş..82 kilo çok değil inanki,istersen 171 boyunla manken gibi olursun valla:))))ben 90 kiloydum 4 ay önce, şimdi 72 yim daha 8 kilom daha var ideal kiloma, buralarda takıl hatta dukancılara katıl aktif olarak, çok motive olursun,çok umutsuzsan kendine bir diyetisyen bul onunla ver kilolarını canım,ama hayat tarzını değiştirmen gerekecek bunun karşılığı çok çok çok mutlu olacaksın kendimden biliyorum:)))

Selam arkadaşlar bende karatay hanımın söyledikleriyle 20 günde 2.5 kilo verdim...
Devam ediyorum söylediklerini çok mantıklı buluyorum...
Eşim bana hep söylerdi buşekilde beslenmem gerektiğini ( ayrıca kalbe zararı var diye yazılmış
öyle olsaydı eşim bana yap demezdi.. eşimde kalp cerrahı...)
her medyatik doktor kafasına göre konuşuyor..
eskiden yumurta yemeyin denirdi şimdi yumurtadan özür dilend vs.vs ...

walla o kadar kararsız kaldım ki anlatamam. yıllardır 6 öğün diye diye beynimizi patlattılar. ekmeksiz diyet olmaz dediler. hele meyvesiz hiç olmaz dediler. şimdi karatay hoca tam tersini söylüyor. ve sizde eşinizinde karatay hocayı desteklediğini söylüyorsunuz? tıpta değişen birşeyler oldu da bizim mi haberimiz olmadı. ya da yıllarca bizi kandirdılarmı? dondum kaldım...
eşinize benim için sorarmısınız gercekten destekliyormu karatay hocayı? lütfen bana cevabını iletin.
Sevgiler...

kızlar resmen bu kitabı okudum hayatım değişti diyebilirim. 1 aydır bilinçli besleniyorum ve inanır mısınız hormonlarım, psikolojim, sindirim sistemim, fiziğim herşey öyle düzeldi ki.. uzun süre devam edince nasıl olacak acaba bozulmasını hiç istemiyorum. karatay hocanın önerdiklerini kitabından önce bilip uzun süre uygulayan var mı acaba?

sevgili dicole yazdıkların beni de gerçekten üzdü.istersen bizim aramıza da katılabilirsin.ben bir Dukancı olarak motive olman için aramıza katılmanı tavsiye ederim.günde 20-25 sayfa yazıyoruz.hiç yalnız kalmazsın.nonis arkadaşımıza da bizden güzel şekilde bahsettiği için teşekkürü bir borç bilirim.:KK71:

sevgili dicole yazdıkların beni de gerçekten üzdü.istersen bizim aramıza da katılabilirsin.ben bir Dukancı olarak motive olman için aramıza katılmanı tavsiye ederim.günde 20-25 sayfa yazıyoruz.hiç yalnız kalmazsın.nonis arkadaşımıza da bizden güzel şekilde bahsettiği için teşekkürü bir borç bilirim.:KK71:

birşey değil şekerim,ne demek::)))):KK17:

kızlar resmen bu kitabı okudum hayatım değişti diyebilirim. 1 aydır bilinçli besleniyorum ve inanır mısınız hormonlarım, psikolojim, sindirim sistemim, fiziğim herşey öyle düzeldi ki.. uzun süre devam edince nasıl olacak acaba bozulmasını hiç istemiyorum. karatay hocanın önerdiklerini kitabından önce bilip uzun süre uygulayan var mı acaba?

Senin adına çok sevindim bende 1 haftadir yapıyorum son iki gundur kabızlık sorunum var. Senin 1 ay içinde kaç kilo verdiğini ve kabızlık icin neler yaptığıni soyleyebilirmisin bide meyve yiyorsaniz ne karar ve ne zaman yiyorsunuz. Şimdiden teşekkürler

merhabalar ben uzun zaman sonra ılk kez yazıyorum bu hafta sonu karatay dıyetınde 1 ayımı tamamlıcam ama bıraz umutsuzlastım 3,5 kılo verebıldım ve son 10 gundur sureklı aynı kılodayım 1,62 boyundayım 77 olarak basladım ve suan 73,5 kıloyum sımdıye kadar yaptıgım dıyetlere gore muthıs bı ıradeyle yaptım dıyetımı ve 6 7 kılo verebılmeyı umuyordum sızce karatay dıyetınde neler yedıgımızı yazarak devam etmeyı onerıyorum belkı hatalırmı anlayabılırım bu sayede yoksa bu dıyet surecıde husranla sonlanıcak benım ıcın

X