Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ben küçükken annemin kardeşime kilo alsın diye içirdiğini hatırlayıp bir türlü cesaret edemiyorum.
Yoksa bir an önce denemek istiyorum aslında.
Yok lazım bu gercekten zaten annenız onu ıcırdıkten sonra zıyafet cektırmıstır muhakkak, herseyım olculu etlı sebze yemegımı bıle eskısı gıbı dort yemek kasıgı fılan yok ben hıc boyle olmamıstım ya,dıger turlu sehırde yasayan bırı olarak toksık beslenıyoruz ,omega3 nerede cok karadenızde,karadenızlı ondan horon tepebılıyor sofrası omega3 yanı balık dolu .

benim bugünkü menüm sabah kahvaltısını geç yaptım saat 11:45
-iki yumurta ile peynirli omlet
-bir avuç dan az beyaz peynir
-bir avuç ceviz
-bir orta boy domates
-bir büyük salatalık
-2-3 yaprak aysberg (kivir kivir çok seviyorum bu sebzeyi :):))
2-3 bardak limon sıkılmış çay
haliyle gün içinde bol bol limon sıkılmış su içiyorum akşam menümüde geç yapcam halan acıkmadım inanamıyorum kendime :)
akşam 19:00 gibi de bugün yaptığım zeytinyağlı türlü yanınada kabak salatası hazırlıyorum şuan, üstünede keten tohumumu attımmı salatam da hazır belki yanına söğüş salata domates biber koyabilirim bir avuçtan az da ceviz ile bugünü sonlandırırım ..belki bitki veya meyve çayınıda ilerleyen saatlerde içerim ayrıca şu kabak salatasını cevizlide yapıyolarmış az cevizimide öğütüp üstüne serperim bakalım ilk kez deniyorum bu salatayıda hadi bakalım sevgiler herkese...:KK61:

Yok lazım bu gercekten zaten annenız onu ıcırdıkten sonra zıyafet cektırmıstır muhakkak, herseyım olculu etlı sebze yemegımı bıle eskısı gıbı dort yemek kasıgı fılan yok ben hıc boyle olmamıstım ya,dıger turlu sehırde yasayan bırı olarak toksık beslenıyoruz ,omega3 nerede cok karadenızde,karadenızlı ondan horon tepebılıyor sofrası omega3 yanı balık dolu .

Yarın tedarik edip ben de başlıyorum o zaman bu balık yağına ..
Bir de kokusu var mı acaba?

ya ben bu kabak salatasını çok tuttum arkadaşlar belki içinizde yapmak isteyen olur bende netten buldum alın bakalım size fazla kabaklardan yapılabilecek tam da karatay diyetine uygun bir salata :)

Malzemeler

6 adet orta boy kabak
5 çorba kaşığı zeytinyağı
10-15 çorba kaşığı yoğurt
4 diş sarımsak
tuz
karabiber
pul biber

Hazırlanışı

Kabakları yıkayıp soyduktan sonra isteğinize göre küçük küpler halinde doğrayın veya rendeleyin.
Büyükçe bir teflon tavaya ya da tencereye zeytinyağı ve hazırladığınız kabakları koyun ve pişirmeye başlayın.
Kabaklar suyunu bırakıp çekene kadar pişirin ve ocaktan almadan önce 2 çay kaşığı tuz ile 1’er çay kaşığı pul biber ve karabiberi ilave edin.
3-4 dakika sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın.
Bu arada sarımsakları ezin ve yoğurtla karıştırın.

hadi kolay gelsin :KK66:
Soğumuş kabakları sarımsaklı yoğurdun üzerine yayın ve buzdolabına kaldırın.
Soğuk servis yapın.

benim bugünkü menüm sabah kahvaltısını geç yaptım saat 11:45
-iki yumurta ile peynirli omlet
-bir avuç dan az beyaz peynir
-bir avuç ceviz

-bir orta boy domates

-bir büyük salatalık
-2-3 yaprak aysberg (kivir kivir çok seviyorum bu sebzeyi :):))
2-3 bardak limon sıkılmış çay
haliyle gün
içinde bol bol limon sıkılmış su içiyorum akşam menümüde geç yapcam halan acıkmadım inanamıyorum kendime :)
akşam 19:00 gibi de bugün yaptığım zeytinyağlı türlü yanınada kabak salatası hazırlıyorum şuan, üstünede keten tohumumu attımmı salatam da hazır belki yanına söğüş salata domates biber koyabilirim bir avuçtan az da ceviz ile bugünü sonlandırırım ..belki bitki veya meyve çayınıda ilerleyen saatlerde içerim ayrıca şu kabak salatasını cevizlide yapıyolarmış az cevizimide öğütüp üstüne serperim bakalım ilk kez deniyorum bu salatayıda hadi bakalım sevgiler herkese...:KK61:
kabak salatası cıg mı? Haslama fılan mı? Afıyet olsun bu arada.

ya ben bu kabak salatasını çok tuttum arkadaşlar belki içinizde yapmak isteyen olur bende netten buldum alın bakalım size fazla kabaklardan yapılabilecek tam da karatay diyetine uygun bir salata :)

Malzemeler

6 adet orta boy kabak
5 çorba kaşığı zeytinyağı
10-15 çorba kaşığı yoğurt
4 diş sarımsak
tuz
karabiber
pul biber

Hazırlanışı

Kabakları yıkayıp soyduktan sonra isteğinize göre küçük küpler halinde doğrayın veya rendeleyin.
Büyükçe bir teflon tavaya ya da tencereye zeytinyağı ve hazırladığınız kabakları koyun ve pişirmeye başlayın.
Kabaklar suyunu bırakıp çekene kadar pişirin ve ocaktan almadan önce 2 çay kaşığı tuz ile 1’er çay kaşığı pul biber ve karabiberi ilave edin.
3-4 dakika sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın.
Bu arada sarımsakları ezin ve yoğurtla karıştırın.

hadi kolay gelsin :KK66:
Soğumuş kabakları sarımsaklı yoğurdun üzerine yayın ve buzdolabına kaldırın.
Soğuk servis yapın.

Bol lifli bir sebze aslında.
Yoğurtlu salataları da çok severim.
Deneyebilirim.
Teşekkürler.

Öncelikle o kadar hoşuma gitti ki menün.
Afiyet olsun.
Gerçekten benim de canım artık hiç tatlı çekmiyor.
Yine de bulundurmuyorum ama olsa dönüp bakmam yüzüne.
Yalnız arada yağlı şeyler çekiyor.
Bir de ben tatil döneminde geç uyandığım için düzenli bir menüm olmuyor.
Öğlen bile olsa yapmam gereken güçlü kahvaltıyı yapamıyorum uyandığım gibi.
Akşam yiyorum bir de umarım problem olmaz.
Tatil bitimi daha düzenli olur heralde.

?[/COLOR][/B]

canım yağlar serbest diyette,yağlı şeyler yiyebilirsin,kitabı okudunmu bilmiyorum,en sağlıklı yağlar tereyağı ve zeytinyağı,bunlarda miktar sınırlaması yok,istediğin kadar kullanabilirsin yemeklere,kitabın arkasında yemek tarifleri bölümü var,fırında patlıcan yemeği mesela bolca zeytinyağı kullanın diyor,veya lahanalı börek:2 çay brd zeytinyağı kullanın diyor,hangi diyet böyle bir şeye izin verir.ben dünkü zeytinyağlı fasulyeme mesela 1 çay brd sızma zeytinyağı kullandım,yalnız yemeği hiç kavurmadan düdüklü tencerede yaptım,salça da koymadım,çok lezzetli oldu,tavsiye ederim.

güçlü kahvaltı çok önemli,en az 2 yumurta yenecek arkadaşlar kahvaltıda unutmayalım.akşam yemeği saatinin de 20:00 yi geçmemesi gerekiyor

senin de örnek menünü bekliyoruz eskimasalcım:KK34:

Yarın tedarik edip ben de başlıyorum o zaman bu balık yağına ..
Bir de kokusu var mı acaba?

karatay hocamızın önerdiği iki tane (ben iki adet gördüm sadece) omega 3 takviyesi var kullandığım takviye "EFA 1300 mg OMEGA 3-6-9" adında diğerinin adını unuttum ama ben bunu aldım içinde 60 adet var, diğerinde 30 adet vardı sanırım fiyat olarak kıyaslarsanda benim aldığım daha karlı gelecektir sana tabi her eczanede fiyatı nedir bilmiyorum ben 45 tl ye aldım

canım yağlar serbest diyette,yağlı şeyler yiyebilirsin,kitabı okudunmu bilmiyorum,en sağlıklı yağlar tereyağı ve zeytinyağı,bunlarda miktar sınırlaması yok,istediğin kadar kullanabilirsin yemeklere,kitabın arkasında yemek tarifleri bölümü var,fırında patlıcan yemeği mesela bolca zeytinyağı kullanın diyor,veya lahanalı börek:2 çay brd zeytinyağı kullanın diyor,hangi diyet böyle bir şeye izin verir.ben dünkü zeytinyağlı fasulyeme mesela 1 çay brd sızma zeytinyağı kullandım,yalnız yemeği hiç kavurmadan düdüklü tencerede yaptım,salça da koymadım,çok lezzetli oldu,tavsiye ederim.

güçlü kahvaltı çok önemli,en az 2 yumurta yenecek arkadaşlar kahvaltıda unutmayalım.akşam yemeği saatinin de 20:00 yi geçmemesi gerekiyor

senin de örnek menünü bekliyoruz eskimasalcım:KK34:

Ama benim canımın istediği öyle yağlar değil ki .. :KK17:
Cipslerdeki yağlar gibi :KK17::KK17:
Dün yazmıştım menümü ama tabi pek örnek değildi.
Bugün akşam yemeğimden sonra tekrar yazacağım.

kokusu falan yok sadece az büyükler gözünü korkutmasın içinde çok değerli omega 3 ler var :))

kapsul formu da var kokusu yok ben norveclı bır marka aldım, hoca sanırı efa 1300 u onerıyordu.onu sonra bulurum.

karatay hocamızın önerdiği iki tane (ben iki adet gördüm sadece) omega 3 takviyesi var kullandığım takviye "EFA 1300 mg OMEGA 3-6-9" adında diğerinin adını unuttum ama ben bunu aldım içinde 60 adet var, diğerinde 30 adet vardı sanırım fiyat olarak kıyaslarsanda benim aldığım daha karlı gelecektir sana tabi her eczanede fiyatı nedir bilmiyorum ben 45 tl ye aldım

Heyecanlandım, yarın ben de alıp başlayayım o zaman.
Ohh gelsin sağlık, gitsin kilolar .. :KK34:
Sabah aç karnına mı içiyoruz?

Son düzenleme:
arkadaşlar menüleri herkes çok güzel yazıyolar ben birşey daha önermek istiyorum mesela yoğurtlu salatalardan pratik yapabileceğimiz değişik yemeklerden burada paylaşabilirsek belki yemek ve salata çeşitliliğini artırabiliriz ... :KK9:

arkadaşlar menüleri herkes çok güzel yazıyolar ben birşey daha önermek istiyorum mesela yoğurtlu salatalardan pratik yapabileceğimiz değişik yemeklerden burada paylaşabilirsek belki yemek ve salata çeşitliliğini artırabiliriz ... :KK9:

Ben semiz otlu salatayı, ve közlenmiş patlıcanlı salataya bayılırım.
Semiz otu klasik zaten..
Yoğurt-semiz otu-istenirse sarımsak ( ama ben sarımsak ve soğan tüketmemeye çalışıyorum midem çok yanıyor. )

Patlıcan da isteğe göre domates patlıcan biber közlenip üstüne yoğurt döküp karıştırıp oluyor.
Çok severim .

Bir de yoğurtlu salataların üstüne kırmızı biber ( mutluluk hormonu da salgılatıyor ) ve kekiği çok yakıştırıyorum.

Brokoliyi normalde yiyemem ama haşlanmış brokoli ve yoğurt karışımını da severim.

Heyecanlandım, yarın ben de alıp başlayayım o zaman.
Ohh gelsin sağlık, gitsin kilolar .. :KK34:
Sabah aç karnına mı içiyoruz?

yemeklerden önce de kullanabilirsin zaten sana yardımcı oluyo eczacılar ben bazen günde 2 alıyorum içmeyi unuttuğum zaman da ,günde bir tane içiyorum nezaman aklına gelirse kullan günde 3 yazıyor kullanımında ama ben 1 veya 2 alıyorum günlük ...

yemeklerden önce de kullanabilirsin zaten sana yardımcı oluyo eczacılar ben bazen günde 2 alıyorum içmeyi unuttuğum zaman da ,günde bir tane içiyorum nezaman aklına gelirse kullan günde 3 yazıyor kullanımında ama ben 1 veya 2 alıyorum günlük ...

Sanki günde 3 kere fazla gibi geldi ama ben de sorarım bakalım bir eczacıya ..

biraz önce komşum bir tabak ev baklavası getirdi. Allahtan evde yapılanı pek sevmem ondan canım çekmedide bugün diyette 5. günüm aralarda canım meyve falan istemeye başladı.dayanamadım bir elma yedim, kaç gündür ara öğün yapmıyodum ne güzel.şehriye hakkıda bir bilginiz varmı canım çorbasını çekiyor da :)

bu günkü menüm:
sabah 1 yumurtayla peynirli omlet, az peynir, 4 zeytin,maydonoz, yeşil çay, az ceviz
öğlen 2 haşlanmış tavuk budu, yoğurtlu közlenmiş biber,keten tohumlu salata
1 elma
akşam 1 haşlanmış tavuk budu, şehriye çorbası, salata
2 lt su

canım tek tip gıda diyetleri yarardan çok zarar getiriyor,uygulaması da zor,ben oğlum 5 aylıkken diyet+sporla 3-4 ayda 84 kg dan 69 a düşmüştüm,o ara kiraz detoksu modası çıktı yapayım daha hızlı gitsin kilolar dedim,2 gün diyet bozuldu,bir daha da dikiş tutturamadım ve tekrar kilo aldım,sonra da kilolu bir şekilde (79 kg9 iken kızıma hamile kaldım.demek istediğim zaten fayda gördüğün birşey varken,yeni arayışlara girmek hezimet getirebiliyor.tabii balık ve kiraz bir değil,biri saf protein biri şekerli bir meyve,yine de sen bilirsin

Merhaba,
79 kilo ile hamile kaldığınızı söylemişsiniz. Ben de şu anda 80.700 kiloyum. Bebek istiyoruz ama korkuyorum. Kilolu şekilde hamile kalınca ne gibi sorunlar yaşadınız? Normal doğum yapabildiniz mi? Hamilelik sonuna kadar toplam kaç kilo aldınız? Hamile kalmak isteyen kilolu hanımlara tavsiyeleriniz neler?

biraz önce komşum bir tabak ev baklavası getirdi. Allahtan evde yapılanı pek sevmem ondan canım çekmedide bugün diyette 5. günüm aralarda canım meyve falan istemeye başladı.dayanamadım bir elma yedim, kaç gündür ara öğün yapmıyodum ne güzel.şehriye hakkıda bir bilginiz varmı canım çorbasını çekiyor da :)

bu günkü menüm:
sabah 1 yumurtayla peynirli omlet, az peynir, 4 zeytin,maydonoz, yeşil çay, az ceviz
öğlen 2 haşlanmış tavuk budu, yoğurtlu közlenmiş biber,keten tohumlu salata
1 elma
akşam 1 haşlanmış tavuk budu, şehriye çorbası, salata
2 lt su
Tırıt corbası fılan deneyın ,sehrıyelerı karbonhıdrat zaten
Izın var ama ben tuketmıyorum.

X