Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kizlar ben kasar peyniri ve krem peynir haricinde peynir yemiyorum. Beyaz peynir ve kirmizi et tüketmiyorum sorun olurmu?

kizlar ben kasar peyniri ve krem peynir haricinde peynir yemiyorum. Beyaz peynir ve kirmizi et tüketmiyorum sorun olurmu?

Kaşar peyniri ve kram peynir yağlı peynirler.
Onun yerine beyaz peynirin daha iyi olacağını düşünüyorum.
Kırmızı et tüketmen şart değil bence.

Merhaba, bugünkü menüm:
Sabah 11.30'da geç kahvaltı
2 rafadan yumurta
semizotu, domates, beyaz peynir, gravyer peynir, 7 yeşil zeytin, sirke, z.yağı ile salata
2 ceviz, birkaç fındık

18.00: İkinci öğün
2 tabak bol kıymalı kabak yemeği, dereotu, yoğurt
40 g. Yer fıstığı

Yarım saat sonra:
6 adet çikolatalı fındık draje
aslında bu drajeler biraz kaçamak oldu ama önüme gelince canım çok çekti, bir de bugün regl oldum, onun için kendime izin verdim. Şimdi bu çikoloatalar gece boyunca acıkma olarak geri gelecek mi merak ediyorum. Bu satten sonra gece çok zorlarsa belki sütlü bir kahve içerim, hatta umarım onu da sütsüz içerim. Bir de benim uykum çok düzensiz, gece çok geç vakte kalıyorum, sabah mecbur erken kalkıyorum, hafta sonu da acısını çıkartmak için öğlelere kadar uyuyorum. Uyku düzeni de kilo üzerinde çok etkili. Umarım bu süreçte uykumu da düzene sokarım. Selamlar,

Merhaba, bugünkü menüm:
Sabah 11.30'da geç kahvaltı
2 rafadan yumurta
semizotu, domates, beyaz peynir, gravyer peynir, 7 yeşil zeytin, sirke, z.yağı ile salata
2 ceviz, birkaç fındık

18.00: İkinci öğün
2 tabak bol kıymalı kabak yemeği, dereotu, yoğurt
40 g. Yer fıstığı

Yarım saat sonra:
6 adet çikolatalı fındık draje
aslında bu drajeler biraz kaçamak oldu ama önüme gelince canım çok çekti, bir de bugün regl oldum, onun için kendime izin verdim. Şimdi bu çikoloatalar gece boyunca acıkma olarak geri gelecek mi merak ediyorum. Bu satten sonra gece çok zorlarsa belki sütlü bir kahve içerim, hatta umarım onu da sütsüz içerim. Bir de benim uykum çok düzensiz, gece çok geç vakte kalıyorum, sabah mecbur erken kalkıyorum, hafta sonu da acısını çıkartmak için öğlelere kadar uyuyorum. Uyku düzeni de kilo üzerinde çok etkili. Umarım bu süreçte uykumu da düzene sokarım. Selamlar,

Afiyet olsun.
Drajeler pek gitmemiş tabiki, acıkmanda da etkili olur diye düşünüyorum.
Regl döneminde kuru kayısı, incir, tarçınlı süt yardımcı olacaktır.

Tırıt corbası fılan deneyın ,sehrıyelerı karbonhıdrat zaten
Izın var ama ben tuketmıyorum.

izin varsa ara sırada olsa yaparım. ben çok kasmak istemiyorum sonra tamamen bırakırım. Abartmadan sıkmadan kendimi yavaş yavaş yapıcam. 4 km yürümüşüm yolda bol naneli çorbanın hayalini kurmuşum gelmiş çorbamı yapmış içmişim ohhhhhh değmeyin kyfime.

Bugünkü menüm
Sabah: 2 kayısı kivamli yumurta
Yarım avuç ici peynir
7-8 zeytin
Domates salatalık
3 gunkurusu kayısı
Yarım çay brd badem

Öğle:1tbk fırında sebze(kabak,patlıcan,kirmizibiber)
1,5 kase yoğurt
1 avuç badem

Aksam:1,5 tbk güveç
1 kase cacik
Domates salatası
1 kuru kayısı

Spor:yok malesef

Ben de menümü yazayım ..

Sabah kalkınca :

Limonlu suyum

1. Öğün :

- Badem
- Piliç köfte
- Ayran

2. Öğün : ( aslında yiyemeyecek kadar toktum ama 1 öğünle bırakmak istemedim. )

- Badem
- Ceviz
- Leblebi
- Kefir

Sıvı : 2 litre su ( 1 litre daha içebilirim. )

Spor : Henüz yapamadım ama slim in 6 start up ve bazı yer hareketleri yapacağım

Gece ilerleyen saatlerde de Limonlu suyumu içerim.

Bugünkü menüm
Yarım avuç ici peynir
7-8 zeytin
Domates salatalık
3 gunkurusu kayısı
Yarım çay brd badem

1,5 kase yoğurt
1 avuç badem

1 kase cacik
Domates salatası
1 kuru kayısı

bence süper bir menü yapmışsın canım tebrikler ....bol bol suda içiyosundur umarım çok iyi menü...

Bugünkü menüm
Yarım avuç ici peynir
7-8 zeytin
Domates salatalık
3 gunkurusu kayısı
Yarım çay brd badem

1,5 kase yoğurt
1 avuç badem

1 kase cacik
Domates salatası
1 kuru kayısı

Ne kadar sağlıklı duruyor.
Sabahları erken mi kalkıyorsun?
Geç kalktığımdan sanırım bunları yiyecek zamanım olabileceğini düşünmüyorum da şu an için.

Ben de menümü yazayım ..

Sabah kalkınca :

Limonlu suyum

1. Öğün :

- Badem
- Piliç köfte
- Ayran

2. Öğün : ( aslında yiyemeyecek kadar toktum ama 1 öğünle bırakmak istemedim. )

- Badem
- Ceviz
- Leblebi
- Kefir

Sıvı : 2 litre su ( 1 litre daha içebilirim. )

Spor : Henüz yapamadım ama slim in 6 start up ve bazı yer hareketleri yapacağım

Gece ilerleyen saatlerde de Limonlu suyumu içerim.
canım ben yemek tarzı bişey göremedim ve salata yapmamışsın kendine hiç sadece kuruyemişle nerdeyse gününü bitrmişdsin yarın biraz menünü zenginleştir canım et ,süt,yumurta,yemekler vs ...hadi kolay gelsin..

Neden ama ??
Ben başkasını yiyemiyorum kii ..

kitaptan aktarıyorum:

yapılan bilimsel araştırmalar,çok az yağ yada tam yağsız gıdalarla beslenenlerde LDL kolestrolun azalmadıgını ,aksıne yükseldiğini göstermiştir.

çok az yağ yiyen yada tam yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi,aksine kilo aldıkları görülmüştür.

Ne kadar sağlıklı duruyor.
Sabahları erken mi kalkıyorsun?
Geç kalktığımdan sanırım bunları yiyecek zamanım olabileceğini düşünmüyorum da şu an için.
evet canım,9 aylık bir kızım var,o uyanınca kalkıyorum bir daha da yatamıyorum o uyusa bile,bugun 6:30 da yaptım kahvaltıyı:)
akşamları da erkenden yatıyorum tabi

geç kalkıyorum demişsin peki kaçta yatıyorsun,yağ yakan leptin hormonu en fazla ve yüksek düzeyde gece yarısından sonra saat 02:00 -05:00 arasında salgılanıyor.akşam geç vakit yemek yenmediği zaman leptin hormonunnun maksimum düzeyde salgılanması da sağlanmış oluyor.bu da kitaptan:)

canım ben yemek tarzı bişey göremedim ve salata yapmamışsın kendine hiç sadece kuruyemişle nerdeyse gününü bitrmişdsin yarın biraz menünü zenginleştir canım et ,süt,yumurta,yemekler vs ...hadi kolay gelsin..

Teşekkür ederim.
Haklısın da o düzeni bir türlü oturtamadım gitti.
Geç kalkınca fazla bir şey yiyemiyorum.

kitaptan aktarıyorum:

yapılan bilimsel araştırmalar,çok az yağ yada tam yağsız gıdalarla beslenenlerde LDL kolestrolun azalmadıgını ,aksıne yükseldiğini göstermiştir.

çok az yağ yiyen yada tam yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi,aksine kilo aldıkları görülmüştür.

peki o yağı başka gıdalardan alsam olmaz mı ki ?

evet canım,9 aylık bir kızım var,o uyanınca kalkıyorum bir daha da yatamıyorum o uyusa bile,bugun 6:30 da yaptım kahvaltıyı:)
akşamları da erkenden yatıyorum tabi

geç kalkıyorum demişsin peki kaçta yatıyorsun,yağ yakan leptin hormonu en fazla ve yüksek düzeyde gece yarısından sonra saat 02:00 -05:00 arasında salgılanıyor.akşam geç vakit yemek yenmediği zaman leptin hormonunnun maksimum düzeyde salgılanması da sağlanmış oluyor.bu da kitaptan:)

Değişiyor ama dün yattığımda saar 4.30 falandı.
Saat 13ü geçiyordu uyandığımda da ..
Ama yemek konusunu en geç 19 da kapatıyorum.
Sonrasında yeşil çay, limonlu su, normal su falan ancak .

X