Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sevgili xc9 senin gibi bende 3 aşamalı hedefler koydum kendime,
ilk hedef 70
ikinci hedef:65
üçüncü hedef :60 (o günleri de bir görsem )

şimdi bende baktım biraz,okullarda sağlıklı çocukların notu yükseltilsin gibi bişey saçmalamış..herkesin sosyo ekonomik yapısı farklı, çocuk evde ne yeniyorsa onu yiyecek tabili.bu yüzden lisansı alınmış.

bu dukan ingilterenin yeni gelinlerini zayıflatmıştı ilk öyle duyuldu zaten adam aristokrasinin diyetisyeni hergün löp löp eti gariban nerden alsın da yesin :KK52::KK52:

sevgili xc9 senin gibi bende 3 aşamalı hedefler koydum kendime,
ilk hedef 70
ikinci hedef:65
üçüncü hedef :60 (o günleri de bir görsem )

çok iyi hyapmışsın insan daha motive oluyor adım adım ilerleyince hergün o yazıyı görmek de iyi geliyor

sen kalkamadın anlaşılan ben de birazdan kalkacağım yemek yapmadım daha bu kk bağımlılık yaptı vallahi zayıflamaya fena taktırdı bana başka bişey yapamaz oldum

bu dukan ingilterenin yeni gelinlerini zayıflatmıştı ilk öyle duyuldu zaten adam aristokrasinin diyetisyeni hergün löp löp eti gariban nerden alsın da yesin :KK52::KK52:
aynen canım,valla shbet süper ama bu sefer gerçekten çıkmalıyım.yastık gibi bilgisayar sandalyesine yerleşmişken ev işleride kalır ,kilolarda..hareket şart :130:

:KK3: merhaba,

sabah kahvaltida yogurt, badem ve kivi yedim. aksam yemegini yapmaya cok üseniyorum simdiden =(. hava cok kapali, tam uyku havasi. dün yatmadan 100 tane squat yaptim, bacaklarimda ne kas varsa en ufak harekette zonkluyor :KK9: o kadar bisiklete biniyorum, yürüyorum hala hamim.

canım acaip hurma istedi
sorma yaaa benim de,olsa da yesek,ama olsa da yemezdim galiba,sabah küçük bir elma ile 5-6 kiraz yedim
dukan diyetine eğer bütün evrelerine uyarak yaparsak bi sıkıntı yok.evet ben 1,5 ay da 10 kilo verdim.ama daha sonra bıraktım ve 1 yıl gibi bir sürede 12 kilo olarak geri aldım :KK43:
bende dukanı seyirde 8,5 kilo verdikten sonra(2,5)ayda bıraktım hemen karataya geçtim,çok şükür ki almadım
bi bana bu vitamin destekleri ve omega 3 hapları hakkında bilgi verirmisiniz kullanmak şartmı.sizler kullanıyormusunuz.
canan hocamız tavsiye ediyor,ben kullanmıyorum,yumurtalarım organik, balık haftada 2(şu ara av yasağından dolayı 1)yiyorum kendimce gerek yok diyorum ama hep aklımın bir köşesinde alsam mı diye
ben kullanmıyorum. kafama yatan bir marka bulabilirsem kullanıcam

marıncap kullanıyordu kızlar sen ona baktın mı fiyatı da uygunmş galiba... bu arada 5 km mi yürüdüm geldim,yarım kilo süt koydum yudumlayıp sizi okuyorum:KK54:

karataya başladığmdan beri 2. kez lapa diyetini uyguladım z
aslında pirinç yasak ama yoğurtla tüketerek insilün hızını düşürüp dengelediğimi düşünerek yaptım ama bide siz değerlendirin
yarın tartıda bakalım nasıl bi sonuç çıkacak:KK28:

SABAH :pirinç lapası

ara türk kahvesi 10 badem 10 fındık
yarım muz

öğle pirinç lapası

akşam :pirinç lapası

1 saat yüzme
2 litre su

pirinç lapasını nasıl yapıyorsun ve kaç gün yapacaksın...

Merhaba arkadaşlar;

SABAH (10.50):
2 tane sahanda yumurta, 1 bardak süt, 1 kk beyaz peynir, 10 tane çilek

ÖĞLE (16:30):
4 tane ızgara köfte, limonlu salatalık, ev yapımı turşu

AKŞAM :
1 bardak süt içeceğim.

Suyumu gün bitene kadar 3 lt’ye tamamlarım. Spora şimdi gideceğim, 30 dk kardiyo, 40 dakika ağırlık çalışacağım. Ayrıca akşamları uyumadan 3 mil Leslie alışkanlık yaptı bu ara, sporun yanı sıra kadının pozitifliği ve sevimliliği de iyi geliyor :)

Sevgiler.

Sabah:karatay kahvaltısı
Ara:Yeşil çay
Öğlen:1balık,2 kaşık fasülye,1kayısı,1 yemek kaşığı tahin helvası:KK50:
Ara:Kilo kontrol çayı
Akşam:yoğurt,közlenmiş kabak yemeği düşünüyorum.

Canım enfeksiyon için bol su içmeyi unutma.!! Hakikaten yerken aklımız birbirimize hesap vermede olduğu için; iyi oluyor:))
Bugün unuttum :KK43: hatta bırak bol su içmeyi 5e kadar toplam 2 bardak içmişimdir eve gelirken bayılıcam sandım hemen su içtim geçti de ama ne fayda halsizlikte olunca saldirdim yemeklere çok yedim :KK43: yasaklı şeyler yedim dünkü gibi tutamadim ki kendimi o kadar çok yedim ki rahatsızlık hissediyorum su içersem hepsini çıkartıcak gibiyim :KK43: sağlık daha önemli ama gereksiz yere yedim ve spor yapmayı bırak hareket edemiyorum mide bulantısından gün içinde su içmek çok zor benim için olmadı okula gitmiycem başka çaresi yokmuş gibi duruyor çünkü haftasonu böyle problemler yaşamıyorum bu hafta 59u görmek istemiştim hayal oldu :KK43:

Bugün unuttum :KK43: hatta bırak bol su içmeyi 5e kadar toplam 2 bardak içmişimdir eve gelirken bayılıcam sandım hemen su içtim geçti de ama ne fayda halsizlikte olunca saldirdim yemeklere çok yedim :KK43: yasaklı şeyler yedim dünkü gibi tutamadim ki kendimi o kadar çok yedim ki rahatsızlık hissediyorum su içersem hepsini çıkartıcak gibiyim :KK43: sağlık daha önemli ama gereksiz yere yedim ve spor yapmayı bırak hareket edemiyorum mide bulantısından gün içinde su içmek çok zor benim için olmadı okula gitmiycem başka çaresi yokmuş gibi duruyor çünkü haftasonu böyle problemler yaşamıyorum bu hafta 59u görmek istemiştim hayal oldu :KK43:

Çantanda yarım litrelik su şişesi bulundur sürekli,sağlığın için üşenmemen gerek canım.!! Kahvaltını etmedin mi yoksa ??neyse olan olmuş afiyet olsun :)) kaldığın yerden devammmm...moralini bozmak yok,pt ye kadar ne olacak belli olmaz:KK3: :KK3: :KK3:

Son düzenleme:
diyet değil de bir yasam sekli olarak kabul edilmesi gerek ilgimi ceken isim Canan hanım
ama ben ekmekten vazgeçemem ve sorunum kilo değil yağ. Kilom normal ama göbek ve basenlerde yağlarım var.
ben tam olarak uygulayamasam da vazgecttiklerim oldu canan hanımı tanıyınca
pirinç pilavını azalttım, en azndan beyaz ekmeği hayatımdan çıkardım (tam buğday ya da cavdar bazen kepekli, ruşeymli gibi değişik ekmekleri deniyorum) her gün bir tane çikolata yerdim yazın hergün dondurma...çikolatayı bir haftadır yemiyorum yediğimde de bitterden bir parça alıyorum..dondurmayı da yazın dört bes günde bire düşürdüm
ekmeksiz doyamam cevizi sevmiyorum pek o yüzden tam olarak uygulamasam da glisemik indeksi öğrendim dikkat ediyorum
bulguru da cok severim

1 parça çikolata yedim :KK17:
çiseleyen yağmura rağmen 1 saat yürüyüşümü yaptım geldim yemeğimi yedim
ama ardından bu sefer de çilek reçelnden 5-6 tane yedim :KK17:
tatlı krizlerim başladı regl yakın şimdi napiym bunları yakmadan yatmamalıyım çayımı içtikten sonra 1 mil yürüsem yeter mi yoruldum artık :KK50:

diyet değil de bir yasam sekli olarak kabul edilmesi gerek ilgimi ceken isim Canan hanım
ama ben ekmekten vazgeçemem ve sorunum kilo değil yağ. Kilom normal ama göbek ve basenlerde yağlarım var.
ben tam olarak uygulayamasam da vazgecttiklerim oldu canan hanımı tanıyınca
pirinç pilavını azalttım, en azndan beyaz ekmeği hayatımdan çıkardım (tam buğday ya da cavdar bazen kepekli, ruşeymli gibi değişik ekmekleri deniyorum) her gün bir tane çikolata yerdim yazın hergün dondurma...çikolatayı bir haftadır yemiyorum yediğimde de bitterden bir parça alıyorum..dondurmayı da yazın dört bes günde bire düşürdüm
ekmeksiz doyamam cevizi sevmiyorum pek o yüzden tam olarak uygulamasam da glisemik indeksi öğrendim dikkat ediyorum
bulguru da cok severim

bana sanki montignac metodunu uyguluyormussunuz gibi geldi. o karatay diyetiyle benzesiyor ama bazi konularda cok ayriliyor tabi. diyet ürünlere, ekmege, hatta makarnaya vb.ye izin var. bulgur icin de esmer bulguru öneriyor. pirinci eger basmati, jasmin vb. gibi ince ve uzun taneli olanlardan kullaniyorsaniz GI azdir. kilo sorunu olan uzak dogulu pek bilmiyoruz, ana besinleri pirinc sonucta.

1 parça çikolata yedim :KK17:
çiseleyen yağmura rağmen 1 saat yürüyüşümü yaptım geldim yemeğimi yedim
ama ardından bu sefer de çilek reçelnden 5-6 tane yedim :KK17:
tatlı krizlerim başladı regl yakın şimdi napiym bunları yakmadan yatmamalıyım çayımı içtikten sonra 1 mil yürüsem yeter mi yoruldum artık :KK50:

yemeden önce yaptigin sporla yakilmistir :KK52:
ama receli kasikladin mi? hii cok pis bir tatli kriziymis, düsününce yandim. bence zorlama kendini, sonra vucut hep daha fazlaya alisir. vermek icin hep sporu arttirmak gerekir. bugünlük böyle olsun.

X