Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1 parça çikolata yedim :KK17:
çiseleyen yağmura rağmen 1 saat yürüyüşümü yaptım geldim yemeğimi yedim
ama ardından bu sefer de çilek reçelnden 5-6 tane yedim :KK17:
tatlı krizlerim başladı regl yakın şimdi napiym bunları yakmadan yatmamalıyım çayımı içtikten sonra 1 mil yürüsem yeter mi yoruldum artık :KK50:

Naptın canım yaaaa. Ben daha yeni taze pazardan aldığım miisss gibi çilekten 1 tane bile yemiyorum yarın kahvaltıda yerim diye. Sen de götürmüşsün maşallah bir tanecik :KK22: hakettin ama :KK52: 2 mile yürü bari.

yemeden önce yaptigin sporla yakilmistir :KK52:
ama receli kasikladin mi? hii cok pis bir tatli kriziymis, düsününce yandim. bence zorlama kendini, sonra vucut hep daha fazlaya alisir. vermek icin hep sporu arttirmak gerekir. bugünlük böyle olsun.

yoooo kaşıklamadım tanelerinden suyunu sızdırarak yedim vücudu spor arsızı yapma diyosun yani zaten birazdan kalkıp bulaşık mak boşatıcım biraz da ütüm var onu da yapiym hareket olur

jabagi gel pazarlık yapalım ben 1 mil yüriym sen 3 tane çilek ye:KK52::KK52:

yoooo kaşıklamadım tanelerinden suyunu sızdırarak yedim vücudu spor arsızı yapma diyosun yani zaten birazdan kalkıp bulaşık mak boşatıcım biraz da ütüm var onu da yapiym hareket olur

hehe ben de tek tek bosaltiyorum bulasiklari, her yerlestirmeden sonra bacaklari dize cekiyorum. egil kalk, uzan. hareket tabi. ütüyü hic yapmiyorum, dans ederek ütü yapilir mi? denemek lazim.

aksam yediklerimi de yazayim.

keten tohumlu yogurt ve 1 tabak patlican yemegi
birazdan süte sararim. (dün markette kakaolari inceledim. icinde seker varmis. sinir oldum.)
4 km bisiklete bindim, zincirim atti, 2 km de bisikleti sürüyerek yürüdüm.

tatlı krizlerim başladı regl yakın şimdi napiym bunları yakmadan yatmamalıyım çayımı içtikten sonra 1 mil yürüsem yeter mi yoruldum artık :KK50:

jabagi gel pazarlık yapalım ben 1 mil yüriym sen 3 tane çilek ye:KK52::KK52:

;Yok canım ben pazartesi 1. olmaya adayım yemem çilek milek :KK52: özel günümde yaklaşıyor ama olsun özel mözel dinlemez diyet :KK52: :KK52:

hehe ben de tek tek bosaltiyorum bulasiklari, her yerlestirmeden sonra bacaklari dize cekiyorum. egil kalk, uzan. hareket tabi. ütüyü hic yapmiyorum, dans ederek ütü yapilir mi? denemek lazim.

ikisi de en nefret ettiğim işlerden o nedenle en kısa sürede yapıp çıkıyorum bi de toz almak onu da uçarak yaparım dansla paspas güzel olur

bana sanki montignac metodunu uyguluyormussunuz gibi geldi. o karatay diyetiyle benzesiyor ama bazi konularda cok ayriliyor tabi. diyet ürünlere, ekmege, hatta makarnaya vb.ye izin var. bulgur icin de esmer bulguru öneriyor. pirinci eger basmati, jasmin vb. gibi ince ve uzun taneli olanlardan kullaniyorsaniz GI azdir. kilo sorunu olan uzak dogulu pek bilmiyoruz, ana besinleri pirinc sonucta.

Ilk defa sizden duydum tesekkurler arastiricam hemen :KK66: cahilligimi mazur görün jasmin yseminli olan mi oluyor?

Çantanda yarım litrelik su şişesi bulundur sürekli,sağlığın için üşenmemen gerek canım.!! Kahvaltını etmedin mi yoksa ??neyse olan olmuş afiyet olsun :)) kaldığın yerden devammmm...moralini bozmak yok,pt ye kadar ne olacak belli olmaz:KK3: :KK3: :KK3:
Haklısın sözünü dinliycem :) kahvaltı yaptım öğünlerde bir problem yoktu ama insan susuz kaldığında yemeğe saldırırmış benimki de öyle oldu aslında birazda rahatliktan bugün kızın biri biraz daha zayiflarsan iskeletor olucaksin dedi tabii ardından bir rahatlık oldu disiplini sağlamak lazım olmazsa 1 haftalik sıkı bir diyet yapıcam midem büyüdü :KK43: ne dersin mantıklı mı? sıkı derken listeli tabii ki şok değil zor kas yaptım onları kaybedemem

Haklısın sözünü dinliycem :) kahvaltı yaptım öğünlerde bir problem yoktu ama insan susuz kaldığında yemeğe saldırırmış benimki de öyle oldu aslında birazda rahatliktan bugün kızın biri biraz daha zayiflarsan iskeletor olucaksin dedi tabii ardından bir rahatlık oldu disiplini sağlamak lazım olmazsa 1 haftalik sıkı bir diyet yapıcam midem büyüdü :KK43: ne dersin mantıklı mı? sıkı derken listeli tabii ki şok değil zor kas yaptım onları kaybedemem

Bence de çok sıkı olmazsın dietin.!! Azar azar verilirse daha kalıcı oluyor.çok kilon kalmamış zaten iyi vermişsin maşallah:13: kaçamak olmazsa pek acıkma olmuyor zaten.su su suyu unutmaaa:KK20:

arkdşlr ben yeni uye oldum bu grup çin bi ay evvel karataya başladım çok zor gidio kilo bende aslına bakılırsa ayda 3 4 arası ideal ama verecek o kdr kilom var ki :KK43:

Ne yaptıııın seeen!! al sana :KK22:
Neyse sporunu yapmışsın yeterince:13: arada oluyor öyle şeyler, ahhh şu regl zamanları yok mu ? Ben de 1 kaşık tahin helvası yedim:KK17: size hesap vermeyecek olsam kutuyu yarılardım:KK3:

arkdşlr ben yeni uye oldum bu grup çin bi ay evvel karataya başladım çok zor gidio kilo bende aslına bakılırsa ayda 3 4 arası ideal ama verecek o kdr kilom var ki :KK43:

Aramıza hoşgeldin,ayda 3 ,4 kilo verebilmek çok güzel,yavaş vermek daha kalıcı olur.kilolar birden yerleşmedi ki birden gitsin değil mi??bizimle devam et,yarışmamıza da katıl istersen :)) sabırla her şey olur:KK6:

sabah: karatay kahvaltısı
akşam: 1 kase çorba, ciğer, cacık ve 1 çay bardağı badem.
spor: öğlen ve buraya gelmeden az önce Leslie teyzeyle 5 mile yaptık. Yani toplam 10 mile. İnşallah işe yararda güzel sonuçlar görürüm pazartesi:)
su: 1.5 litre. Hayırlı geceler herkese.

Aramıza hoşgeldin,ayda 3 ,4 kilo verebilmek çok güzel,yavaş vermek daha kalıcı olur.kilolar birden yerleşmedi ki birden gitsin değil mi??bizimle devam et,yarışmamıza da katıl istersen :)) sabırla her şey olur:KK6:

çok tşk ederim :) şu an 70leri gördüm başladığımda 73.8 gibiydim gerçekten harika bir diyet spor yuruyus hiç yapamıyorum. bir ay içinde iki kere tatlı kaçamağım oldu zaten bnm için en zor kısmı bu :KK43: kısır bi dönem sık aralıklarla tukettim ilk 3 hafta 2 kgden fzla veremedim son bir haftada ise birden gitti şişkinlikle alakalı oldugunu düşünüyorum

felluz felluz
naaptın sen ya :KK22:
siz günlerde karatay menüleri yeyin en iyisi

ryeo
iraden için :KK9: burada olmak ne kadar önemli bak hesap verme korkusuyla yememişsin

degua
pirinç lapası sadece ödemi attırıyor diye okumuştum bakalım nasıl sonuçlanacak kolay gelsin:KK6:

1 günlük lapa diyeti sonucu 600 gr ertesi gün normal beslenmeme devamettim kgmda herhangi bir artıış yok canım

günaydın arkadaşlar
yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler

Yeni katılan üyerlerimiz için karatay diyetİnde dikkat edilmesi gereken hususlar

1-Öğünlerin arasında 4-5 saat olmalıdır.Çünkü Yemekden 4-5 saat sonra ağzımıza tek bir lokma dahi koymadığımızda Leptin hormano salgılanmaya başlar.Leptin hormonun görevi vucudumuzun çeşitli yerlerinde depolanmış yağları yıkararak,vucudumuza gerekli olan enerjiyi sağlamasıdır.Aksi halde insülin hormanı devreye girerek insilün direnci oluşarak kilo vermemız zorlaşacaktır.
2- Ara öğün yapmıyoruz.Canan hocanın önerisi günde 2 öğün yapılması yönundedir.
3- Saat 7-8 den sonra kesinlikle ayran,süt çay ve su dışında hiçbirşey yenilip içilmeyecek.
4-Meyveler kilo verme sırasında 1 porsiyon mevsim meyvesi olarak sabah öğününde yenilecek.
5-Kuruyemişler 1 çay bardağı kadar(ekmek yerine yeniliyor..badem,ceviz,fındıkyerfıstığı, ancak tuzsuz kavrulmamış olmak şartıyla yenebilir.leblebi yasak)
6-Kuru meyveler de abartılmadan sabahları tavsiye ediliyor(2-3 günkurusu gibi,1-2 hurma olabilir.)
7-Bulgur kilo vermeyi yavaşlattığı için abartılmamalı 2-3 kaşığı geçmemelidir.
8-İçecekler şeker yada tatlandırıcı kullanılmadan içilecektir.
9-Bakliyat serbest ama nohut nişastalı olduğu için fazla önerilmiyor.
10-Süt ve süt ürünleri tam yağlı tüketilecek.
11-kahvaltıda yumurta şart(yumurta yemediğinizde 1 muz yiyebilirsiniz)
12-lahmacun haftada 1 serbest..
13-Patates,pirinç ,bezelye ve tüm nişastalı gıdalar yasak..
14-Türk kahvesi şekersiz serbest..Nescafe yasak...
15-Rafine edilmiş ve fabrikada işlenmiş tüm yiyecek ve içecekler yasaktır.

kilo bildirim listesine katılmak isterseniz PAZARTESİ en geç saat 14:00 a kadar yapıyoruz.

X