Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ben de karatay diyetine başlayalı 2 hafta oldu. 3 kilodan biraz fala verdim. Hemen hemen her gün 1 saat yürüyüş ve egzersiz yaptım. Ama bu iki haftada yumurtadan fena halde soğudum:) Her sabah 2 tane yumurta tüketmek bana çok zor geliyor. Keşke yerini tutabilecek başka bir şey olsaydı.

hoşgeldin canım güzel kilo vermişsin yumurta olmadığı günler tok tutma özelliğinden dolayı karatay hoca muz öneriyor ancak muzun gi si yüksek olduğu ve kabızlık yaptığı için benim şahsi fikrim yenmemesi yumurta yemediğin zaman peyniri zeytini artırarak portakal elma armut gibi lif zengini meyvelerden birini yiyerek devam edebilirsin yada yumurtayı kıymalı mantarlı sucuklu vs gibi çeşitlendirerek de tüketebilirsin

hoşbuldukk:)ben 26 yaşındayım boy 1,62 62 kilom ve şimdilik 55 olmak istiyorum.5 gün oldu başlayalı 1 kilo verdim ama düzenli sporum yok.
bugün sabah shanda yumurta peynir domates salatalık 1 avuç badem ve 2 bardak şekersiz çay içtim mesela ama 3 saat arayla acıkıyorum ben bu normal mi bilmiorum

yeni başladığın için olabilir menün güzel zeytin de ilave et kuruyemişini yarım kase yoğurda ekleyerek de yiyebilirsin o zaman 5 saat acıkmazsın 3 saat acıkmak için çok erken

kızlar ben 69.0 ı görmusken bugun 70.0 gördum sabah :KK43: çok moralim bozuldu motıvsynum kırıldı :KK43: arada ufk kçmklr oluo ama hadı kılo vermemı onlesın nıye almışım ki :KK43:((((((((((( uhuhuuuu

dolunay seni de şişrmiş olmasın

Evet canım Karatay teyze kabızlık olanlar kg veremez demişti. Sabah mutlaka gün kurusu ye bademle ve kabızlığın düşmanı booool su iç canım mutlaka işe yarıyor. sabahları salatalık ye bağırsakları çalıştırır tere roka ye. v.s :)
Bak bunu daha önce duymamistim cok tskr ederim tavsiyelirin icin dediklerini uygulicam

kusura bakmayın vakit darlığından herkeze ayrı ayrı yorum yapamıyorum.yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler.kilo veremeyenlerde moralini bozmasınlar hep birlikte birbirimize destek olarak vereceğiz kilolarımızı.

öğlen yemeği bildirimi
yer fıstığı biraz abarttım
peynir avuc içi
domates
salatalık
5 ad çilek
3 ad kayısı

varmı yanlık olan bi durum ikaz edin lütfen.artık akşam yemeğimi en eç 8 e bırakacağım inş.
öptüm hepinizi

Merhaba arkadaşlar moralim çok bozuk Mantıdan sonra inanamazsızınız 1 kg artıdayım.nasıl iştir bu anlamadım. 1 kg için 7000 kalori almak gerekiyormuş ya. Ben bir tabak mantıkla o kadar nasıl almış oldum anlamadım. Varya bu nankör metabolizmanın içine tükürcem .:KK43:.. Ben ettim siz etmeyin şaşmayın şu annelerde salı günü gidecekler tekrar disiplinime dönücem.

Ben demiştim demeyi sevmem ama :) Öyle kaçamaklar bende de hemen tartıya yansıyor canım ama o kadar çabuk alıyorsan o kadar da çabuk verebilirsin demek ki, moralini bozma biraz daha dkkat et hemen geri düşersin bence.

Benim bir sorunum olacak acil cevap verirseniz sevinirim bu diyet adet dönemini geciktirebilir mi sizce başınıza böyle bir şey geldi mi

Ya canım benim de çok gecikti hala her yerim şiş her yerim ağrıyor ve 1 hafta gecikti. Ama bu diyete bağlayamam benim için arada bir olan bir durum bu.

canım bende bazen dükkanda oluyorum..mesela dün ben kapadım dükkanı saat 21:30 civarıydı..akşam yemeği yemedim oyüzden..haftanın 3-4 günü böyle oluyor maalesef..öğle yemeği ile kalıyorum.akşamıda o saatten sonra yemeyim diye aç yatyorum ..
gerçi hemen acıkmıyor insan zten akşam yürüyüşünden sonra anca acıkıyorum saat 22-23:00gibi..

Canım eve geç döneceğin zamanlar yiyeceklerini de yanında götür bir saklama kabına koy, o kadar gece kalırsa maalesef kilo vermen epey zorlaşabilir.

merhaba arkadaşlar ben foruma yeni katıldım karataya da 5 gün oldu başlayalı sizin deneyimlerinizi okudum ve gerçekten de dha çok asılmaya başladım diyete burda paylaşımlarınıza ben de katılmak istiyorum:)

Hoşgeldin aramıza :)

hoşbuldukk:)ben 26 yaşındayım boy 1,62 62 kilom ve şimdilik 55 olmak istiyorum.5 gün oldu başlayalı 1 kilo verdim ama düzenli sporum yok.
bugün sabah shanda yumurta peynir domates salatalık 1 avuç badem ve 2 bardak şekersiz çay içtim mesela ama 3 saat arayla acıkıyorum ben bu normal mi bilmiorum

Canım çok çabuk acıkıyorsan insülin direncin henüz kırılmamış demektir. Biraz sabırla aralarda yemeyerek bunu aşarsın kolayca. Kahvaltına süt, öğünlerine ayran veya yoğurt ekle; daha uzun tok kalırsın.

Tskr ederm jabagigi oyle bir donemde oldugumugumu herkes soyluyor ama sen gel bide bana anlat onu :)) canim gunde iki ögün yapiyorum. Bide benim afferdesin tuvalet sorunum var ondanda olabilirmi.

Canım zencefil çayı iç aç karna eminim çok iyi gelecektir.

Canan Karatay diyeti ile iki ayda 8 kilo , sonra ki iki haftada 2 kilo toplam da 10 kg vermiştim..İnşallah bebekten bir süre sonra yine başlayabilirim.

ben de öyle düşünmüştüm yeni de başladım sanırım alışkanlıklarımı biraz daha değiştirmeliyim.ben anaokulunda çalışıyorum ve burda her öğün yemek var:)sabah evde yumurtamı yiyorum 8 gibi.10 gibi de arkadaşlara eşlik edeyim diye okuldada peynir domates salatalık zeytin ve kahvaltının hemen üstüne ceviz fıondık falan bu da düzensizlik yaratabilir değil mi?en iyisi hepsini eve yemek:)

Ben de 3 hafta oldu başlayalı 86 ile başladım şu an 84 deyim aslında çok fazla kilo veremedim. Azimle devam ediyorum sporla birlikte,

ben de öyle düşünmüştüm yeni de başladım sanırım alışkanlıklarımı biraz daha değiştirmeliyim.ben anaokulunda çalışıyorum ve burda her öğün yemek var:)sabah evde yumurtamı yiyorum 8 gibi.10 gibi de arkadaşlara eşlik edeyim diye okuldada peynir domates salatalık zeytin ve kahvaltının hemen üstüne ceviz fıondık falan bu da düzensizlik yaratabilir değil mi?en iyisi hepsini eve yemek:)

Canım biz aralarda en az 4 saat süreyle (ki bu süre ileride daha da artıyor) bir tek lokma bile bir şey yemiyoruz. Kahvaltının tamamını aynı anda yemelisin. 2-3 saatte bir bir şeyler yiyerek insülin salınımını arttırıyorsun; bu da hem kilo almanı engeller; hem de çabuk geri tekrar acıkmanı sağlar. Bir de ana okulunda çalışıyormuşsun ana okulunda çıkan öğle yemeklernin kalorisi çok yüksek olur, çünkü çocuklar gelişim dönemindedir ve yemekler de onlara uygun hazırlanır. Biz bu beslenme şeklinde kalori saymayız; ama yine de her öğlen çok ağır içerikli yemekler yemek kilo vermeni yavaşlatabilir, ona da dikkat et.

Ben de 3 hafta oldu başlayalı 86 ile başladım şu an 84 deyim aslında çok fazla kilo veremedim. Azimle devam ediyorum sporla birlikte,

Canım sağlıklı kilo vermek zaten yavaş vermektir; aksi taktirde hemen geri de alabilirsin. Ayrıca 3 haftada iki kilo hiç az değil; ayda ortalama 3 kilo eder ki aynı şekilde devam etsen 3 ay sonra 9 kilo vereceğin anlamına gelir. Bunlar hiç az kglar değil :)

Canım biz aralarda en az 4 saat süreyle (ki bu süre ileride daha da artıyor) bir tek lokma bile bir şey yemiyoruz. Kahvaltının tamamını aynı anda yemelisin. 2-3 saatte bir bir şeyler yiyerek insülin salınımını arttırıyorsun; bu da hem kilo almanı engeller; hem de çabuk geri tekrar acıkmanı sağlar. Bir de ana okulunda çalışıyormuşsun ana okulunda çıkan öğle yemeklernin kalorisi çok yüksek olur, çünkü çocuklar gelişim dönemindedir ve yemekler de onlara uygun hazırlanır. Biz bu beslenme şeklinde kalori saymayız; ama yine de her öğlen çok ağır içerikli yemekler yemek kilo vermeni yavaşlatabilir, ona da dikkat et.

evet onu fark ettim çünkü 7.30da eşime kahvaltı hazırlamak için kalkıyorum o arada yumurta yiyiyorum. bundan sonra 8 gibi yerim okulda da çayımı içerim artık:)
anaokulunda genelde bizim menüye uygun çıkıyor seviniyorum ben de bugün mesela 2 kaşık taze fasulye ve 1 kase cacık yedim:)ama işte ikindide de sürekli kek kurabiye tarzı oluyor bu hafta yemedim zaten hiç artık yemiycem de:)

Benim bir sorunum olacak acil cevap verirseniz sevinirim bu diyet adet dönemini geciktirebilir mi sizce başınıza böyle bir şey geldi mi

begutcum cevabım gecikmeli olacak ama dün misafirim vardı giremedim benimde geçen ay tam bir hafta gecikti ki benim adetlerim herzaman tam zamanında gelir hamile kaldım diye çok endişelenmiştim neyseki bir hafta sonra geldi içim rahatladı.bende diyete bağladım bu gecikmeyi ama ne kadar doğru bilemem.

birkaç gündür oğlum hasta haliylen benim uyku düzenim altüst oldu dün sabah 6.30 da uyandı bu gece birtürlü uyumadı ağladı durdu sabah 5 te ikimizde bayılmıştık artık uyandığımda 11 buçuktu saat 12 gibi kahvaltımı yaptım 5 tane ceviz 1 tane haşlanmış yumurta
domates 1 fincan çay 5 tane çilek oğlumun sucuklu yumurtasından biraz yedim 6 tane zeytin 1 tane küçük poaça yedim.

dün akşam 5 tane köfte 2 kaşık pilav çeyrek biber dolma 3 catal kadar taze fasülye yedim
misafir var diye meyve koydum 2 tane kayısı 2 tane nektarin 2 tanede çilek yedim saat 9 buçukta da 1 tane haşlanmış mısır yedim.
ve günü kapattım 2 litre su içmişimdir sanırım dün bugün daha yarım litre oldu 3 litre olursa sevinicem bugün spor günü leslie yapmam lazım inşallah yaparım.

aramıza yeni katılanlar olmuş çok mutlu oldum ailemiz genişliyor hızla birbirimize destek olarak zayıflıyoruz yalnızlık hissetmeden.

arkadaşlar ben uzun zamandır yumurtayı bir tane yiyorum bir arada hiç yemedim çok tiksinmiştim haşlamayı beceremedim bir türlü ya çok cıvık oldu yada çok haşlanmış oldu o aralar yiyememiştim hiçte acıkmadım muzda yemedim kabız olurum diye yumurtasız muzsuz yaptım kahvaltımı birkaç gün, dün sabah evden erken çıkıcam diye muz yedim korka korka kabız yaparsa diye ama akşam şeftali kayısı falan yedim hemen bağırsaklarımı çalıştırdı valla çok mutlu oldum bugün yine birtane yedim yumurtayı acıkmıyorum çünkü insülin direnci falan kalmadı bende sadece akşamları acayip tatlı istiyor canım reglim geçen haftaydı ama benim hala tatlı krizlerim devam ediyor birde oturup kalkarken gözlerim çok kararıyor başım dönüyor tansiyonummu düşüyor acaba

Canım eve geç döneceğin zamanlar yiyeceklerini de yanında götür bir saklama kabına koy, o kadar gece kalırsa maalesef kilo vermen epey zorlaşabilir..

ben o saatten sonra sadece su içiyorum canım geçe kaldıqımda öğle yemeğimle idare ediyorum bir daha yemiyorum.
bu sabah 108,5 olmuşum 16. günde 11 kq..dediğin gibi geceleri yesem veremezdim bu kadar.

kızlar birde sorum var sizelere hatta iki sorum var..
saçma biraz ama :KK70: şekersiz sakız çiğnemek yasak mı insüline bi etkisi olurmu?

birde sürekli deniliyor ya hızlı kilo vermek iyi değil çabuk geri alırsıns aqlıksız falan..ben karataya uyuyorum sadece
birde iki gündür leslie 3 mili yapıyorum.
yürüyüş yapıyorum
bisiklete biniyorum

çok düzenli olmasaza (3 çocukla zor ) hergün yapmaya gayret ediyorum
bunların dışında extra birşey yapmıyorum..ama kilo veriyorum..ve bu kadar protein alırken 11 kilonun kas ve sudan gittiğini sanmıyorum.kimsenin vücudu bu kadar su toplayamaz.ama hep saqlıksız deniliyor hızlı kilo verme..peki ben ne yapmalıyım ?
benim kiloma göre hızım normal değil mi? he değilse bile yavaşlatmam mı lazım? ki buda benim elimd edeğil zaten ..

birkaç gündür oğlum hasta haliylen benim uyku düzenim altüst oldu dün sabah 6.30 da uyandı bu gece birtürlü uyumadı ağladı durdu sabah 5 te ikimizde bayılmıştık artık uyandığımda 11 buçuktu saat 12 gibi kahvaltımı yaptım 5 tane ceviz 1 tane haşlanmış yumurta
domates 1 fincan çay 5 tane çilek oğlumun sucuklu yumurtasından biraz yedim 6 tane zeytin 1 tane küçük poaça yedim.

dün akşam 5 tane köfte 2 kaşık pilav çeyrek biber dolma 3 catal kadar taze fasülye yedim
misafir var diye meyve koydum 2 tane kayısı 2 tane nektarin 2 tanede çilek yedim saat 9 buçukta da 1 tane haşlanmış mısır yedim.
ve günü kapattım 2 litre su içmişimdir sanırım dün bugün daha yarım litre oldu 3 litre olursa sevinicem bugün spor günü leslie yapmam lazım inşallah yaparım.

aramıza yeni katılanlar olmuş çok mutlu oldum ailemiz genişliyor hızla birbirimize destek olarak zayıflıyoruz yalnızlık hissetmeden.

Bu mesajın da , poğaça , pirinç pilavı , sucuklu yumurta ,mısır yenmemesi gerekenler . Canan Karatay'ın diyetine göre hepsi insülini yükseltiyor .Meyvelerden yeşil ve ekşi olanları tercih etmelisin.

begutcum cevabım gecikmeli olacak ama dün misafirim vardı giremedim benimde geçen ay tam bir hafta gecikti ki benim adetlerim herzaman tam zamanında gelir hamile kaldım diye çok endişelenmiştim neyseki bir hafta sonra geldi içim rahatladı.bende diyete bağladım bu gecikmeyi ama ne kadar doğru bilemem.

teşekkürler canım 3 gün gecikti ve moralimde çok bozuk umarım diyettendir

X