Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

arkadaşlar ben uzun zamandır yumurtayı bir tane yiyorum bir arada hiç yemedim çok tiksinmiştim haşlamayı beceremedim bir türlü ya çok cıvık oldu yada çok haşlanmış oldu o aralar yiyememiştim hiçte acıkmadım muzda yemedim kabız olurum diye yumurtasız muzsuz yaptım kahvaltımı birkaç gün, dün sabah evden erken çıkıcam diye muz yedim korka korka kabız yaparsa diye ama akşam şeftali kayısı falan yedim hemen bağırsaklarımı çalıştırdı valla çok mutlu oldum bugün yine birtane yedim yumurtayı acıkmıyorum çünkü insülin direnci falan kalmadı bende sadece akşamları acayip tatlı istiyor canım reglim geçen haftaydı ama benim hala tatlı krizlerim devam ediyor birde oturup kalkarken gözlerim çok kararıyor başım dönüyor tansiyonummu düşüyor acaba

ilk hafta benim tansiyonumu çok etkiledi 6/4 e kadar indi hatta...ama bu hafta düzene gidri şuan 11/6 larda seyrediyo tansiyonum.
ölçtür bence ara sıra..

Canan Karatay diyeti ile iki ayda 8 kilo , sonra ki iki haftada 2 kilo toplam da 10 kg vermiştim..İnşallah bebekten bir süre sonra yine başlayabilirim.

tatlım bebeğin hayırlı,uğurlu,ömürlü olsun inşallah.
cinsiyeti belli oldumu, hamilelikten önce çok güzel kilo vermişsin tebrik ederim.

Bu mesajın da , poğaça , pirinç pilavı , sucuklu yumurta ,mısır yenmemesi gerekenler . Canan Karatay'ın diyetine göre hepsi insülini yükseltiyor .Meyvelerden yeşil ve ekşi olanları tercih etmelisin.

evet canım hepsinin farkındayım ama bu aralar kendime hakim olamıyorum nedense oysaki diyete yeni başladığımda çok azimliydim hiç kaçamak yapmıyordum bu aralar fazlasıyla saldım

ilk hafta benim tansiyonumu çok etkiledi 6/4 e kadar indi hatta...ama bu hafta düzene gidri şuan 11/6 larda seyrediyo tansiyonum.
ölçtür bence ara sıra..

tansiyonumu hiç ölçtürmedim cihazımda yok ama dikkat ettim hep cok uzun aç kaldığım zamanlar oluyor sadece öyle oluyorki bayılacak gibi oluyorum çok uzun sürüyor kararmalar

tansiyonumu hiç ölçtürmedim cihazımda yok ama dikkat ettim hep cok uzun aç kaldığım zamanlar oluyor sadece öyle oluyorki bayılacak gibi oluyorum çok uzun sürüyor kararmalar

üşüme halsizlik rüyada gibi olma hali falanda varsa muhtemelen tansiyondur....bence ölçtür cnm tansiyonunu ihmale gelmez.

üşüme halsizlik rüyada gibi olma hali falanda varsa muhtemelen tansiyondur....bence ölçtür cnm tansiyonunu ihmale gelmez.

üşüme halsizlik rüyada hali gibi bişey olmuyor tansiyon değil ozaman ama hani derler ya gözlerim karardı bi süre böyle simsiyah oluyor heryer benim bi ara iyotum düşüktü yine öyle bişey herhalde

üşüme halsizlik rüyada hali gibi bişey olmuyor tansiyon değil ozaman ama hani derler ya gözlerim karardı bi süre böyle simsiyah oluyor heryer benim bi ara iyotum düşüktü yine öyle bişey herhalde

herkeste tabi aynı belirtileri vermez mutlak bi takip gerekir ve gerçek rakamlar gerekirki ona göre davran sende varsyaım yapıyoruz burda tabi doqru olmuyor.. bana sorarsan birkaç gün düzenli tansiyonunu ölçtür derim..tabi o kararma anlarında ölçüm yapılmasıda lazımki doqru sonuç alabilesin..baktın tansiyonda sorun yok bir kan sayımı falan yaptırıp bakabilirsinç.magnezyum eksikliği bile kilo evrmeyi engeliyormuş..aslında herkes baktırmalı kan değerlerine..

tşk canım sitemizin havuzu var cmt açılacak ama ben ancak haftaya girerim malum sebeblerden ama yaz boyu sporuma yüzmeyi de ekleyeceğim için mutluyum
nasılsın bebişin biri ishal olmuş çok geçmiş olsun

birkaç gündür oğlum hasta haliylen benim uyku düzenim altüst oldu dün sabah 6.30 da uyandı bu gece birtürlü uyumadı ağladı durdu sabah 5 te ikimizde bayılmıştık artık uyandığımda 11 buçuktu saat 12 gibi kahvaltımı yaptım 5 tane ceviz 1 tane haşlanmış yumurta
domates 1 fincan çay 5 tane çilek oğlumun sucuklu yumurtasından biraz yedim 6 tane zeytin 1 tane küçük poaça yedim.

dün akşam 5 tane köfte 2 kaşık pilav çeyrek biber dolma 3 catal kadar taze fasülye yedim
misafir var diye meyve koydum 2 tane kayısı 2 tane nektarin 2 tanede çilek yedim saat 9 buçukta da 1 tane haşlanmış mısır yedim.
ve günü kapattım 2 litre su içmişimdir sanırım dün bugün daha yarım litre oldu 3 litre olursa sevinicem bugün spor günü leslie yapmam lazım inşallah yaparım.

aramıza yeni katılanlar olmuş çok mutlu oldum ailemiz genişliyor hızla birbirimize destek olarak zayıflıyoruz yalnızlık hissetmeden.

canım cok geçmiş olsun cocugunun hasta olması cok zor bir durumdur..:KK43: bilirim bir an önce acil sifalar.

herkeste tabi aynı belirtileri vermez mutlak bi takip gerekir ve gerçek rakamlar gerekirki ona göre davran sende varsyaım yapıyoruz burda tabi doqru olmuyor.. bana sorarsan birkaç gün düzenli tansiyonunu ölçtür derim..tabi o kararma anlarında ölçüm yapılmasıda lazımki doqru sonuç alabilesin..baktın tansiyonda sorun yok bir kan sayımı falan yaptırıp bakabilirsinç.magnezyum eksikliği bile kilo evrmeyi engeliyormuş..aslında herkes baktırmalı kan değerlerine..

haklısın canım ben 5 ay öncede önemli bir ameliyat geçirdim tahlil yaptırmam şart aslında ama çok sıkıldım hastanelerden önünden bile geçmek istemiyorum bir ara yaptırmalıyım ihmal etmemeliyim.

canım cok geçmiş olsun cocugunun hasta olması cok zor bir durumdur..:KK43: bilirim bir an önce acil sifalar.

çok teşekkür ederim canım. bizim ufaklıkta sağolsun çok nazlı ondan da çok yoruyor beni allah herkesin çocuğuna sağlık versin hiç hasta olmasınlar

Bu kadar çok spor yapmak yarar değil zarar getirir, atlet kız üçlüsü oluşabilir eğer spor hafif geliyorsa daha ağır egzersiz videoları da mevcut ama kesinlikle yapılan spor 1 saati aşmamalıdır dediğim gibi 1 saatten fazlası zarar getirir gün içerisinde daha.hareketli olarakta kilo verilebilir kilo verememenin sebebi çok spor yapman olabilir

Ryeo bende farkındayım çok fazla olduğunu canım. Ama leslie adım attırtığı için yürüyüş yapmış gibi olmuyor mu? Ayrıca ben çoğunlukla evdeyim hareket yok anlıcan. Ondan bu kadar çok sporun üstüne düştüm.
Leslie ile yürürken hareketlerde yapıyorsun yani hem kardiyo hem ağırlık çalışması oluyor 1 saat yapsan 30 dk yürümüş 30 dk ağırlık çalışması yapmış gibi olursun(tahminen) yani sadece yürüyüş gibi değil aynı zamanda kas kütlesi içinde bir şeyler yaptırıyor ağır mı hayır ama yürüyüse göre daha mı yorucu evet
Tüm gün evde olmak gerçekten zor ama alarm kurup her saat basi bir sarki açıp dans etsen? sporu 2ye bölebilirsin 30 dk sabah 30 dk akşam gibi

arkadaşlar ben uzun zamandır yumurtayı bir tane yiyorum bir arada hiç yemedim çok tiksinmiştim haşlamayı beceremedim bir türlü ya çok cıvık oldu yada çok haşlanmış oldu o aralar yiyememiştim hiçte acıkmadım muzda yemedim kabız olurum diye yumurtasız muzsuz yaptım kahvaltımı birkaç gün, dün sabah evden erken çıkıcam diye muz yedim korka korka kabız yaparsa diye ama akşam şeftali kayısı falan yedim hemen bağırsaklarımı çalıştırdı valla çok mutlu oldum bugün yine birtane yedim yumurtayı acıkmıyorum çünkü insülin direnci falan kalmadı bende sadece akşamları acayip tatlı istiyor canım reglim geçen haftaydı ama benim hala tatlı krizlerim devam ediyor birde oturup kalkarken gözlerim çok kararıyor başım dönüyor tansiyonummu düşüyor acaba

bence acil olarak bir an once tam kan testi yaptır insulin direnci Hb1ac testi bunlarda kesin sonuclar alınabiliyor.
Ben de benzer belirtiler vardı. Seker yatkınlıgı cıktı. Su an aslında tam Karatay yapmıyorum diyetisyenimin onerisi dogrultusunda besleniyorum.
Muz, ceviz kayısı gibi besinler yok ama badem kuru erik vs var. Cunku digerleri kan sekerini fazla yukseltip bomba etkisi yapmaktaymış bende.

su an acayip rahat bir sekilde bunyem :) hafif hssediyorum kendimi. Bir de aklında olsun hurma ye.
Hurma ani seker ataklarını onleyen ve sekeri kontrol edebilen tek meyveymiş.
Daha onceki paylasımlarımda hurma ile iglili detay var.
Ben ara ogun yapıyorum. Aralarda 1 cay bardagı tarcınlı sut ile kuru erik 2- 3 tane ya da2-3 hurma yiyorum. Tarcınında seker kontrolunde etkisi buyukmuş. Ben Karatay yaparken de bu bas donmesi, tatlı krizi durumlarını yasardım su an hepsi sıfırlandı...

hoşqeldin...daha çok azmetmene sevindim cnm..inş istediğin sonuçları alırsın sende..başarılar diliyorum..

sende hoşqeldin aramıza canım...yumurtanın yerine muz yeniryor diye biliyorum :44:
bende soqudum gerçekten yumurtadan yarın sabah yumurta yerine muzukoyabilirim ..

Muzla da pek aram yok ama en azından arada değişiklik yapmak adına işe yarayabilir. Bilgilendirme için teşekkürler. Forumda başka bir arkadaş da ithal yerli ayrımı olduğundan bahsetmiş.

Bu arada dün köyden getirttiğim organik tavuk yumurtalarım elimde dolaşırken bir gıda mühendisi arkadaşla karşılaştım. Konu organik beslenmeden açılınca bir ürünün tamamen organik olabilmesi için 2 km yakınından bile araç geçmemesi gerekiyormuş. Araçların egzoslarından çıkan zararlı maddeler önce bitkilere oradan hayvanlara ve nitekim sofralarımıza geliyormuş. Anlaşılan o ki bu zamanda organik ürün bulmak zor değil imkansız gibi.

ben o saatten sonra sadece su içiyorum canım geçe kaldıqımda öğle yemeğimle idare ediyorum bir daha yemiyorum.
bu sabah 108,5 olmuşum 16. günde 11 kq..dediğin gibi geceleri yesem veremezdim bu kadar.

kızlar birde sorum var sizelere hatta iki sorum var..
saçma biraz ama :KK70: şekersiz sakız çiğnemek yasak mı insüline bi etkisi olurmu?

birde sürekli deniliyor ya hızlı kilo vermek iyi değil çabuk geri alırsıns aqlıksız falan..ben karataya uyuyorum sadece
birde iki gündür leslie 3 mili yapıyorum.
yürüyüş yapıyorum
bisiklete biniyorum

çok düzenli olmasaza (3 çocukla zor ) hergün yapmaya gayret ediyorum
bunların dışında extra birşey yapmıyorum..ama kilo veriyorum..ve bu kadar protein alırken 11 kilonun kas ve sudan gittiğini sanmıyorum.kimsenin vücudu bu kadar su toplayamaz.ama hep saqlıksız deniliyor hızlı kilo verme..peki ben ne yapmalıyım ?
benim kiloma göre hızım normal değil mi? he değilse bile yavaşlatmam mı lazım? ki buda benim elimd edeğil zaten ..
Bence normal değil az yiyor olabilirsin diyelim ki eskiden 3000 kalori alıyordun şimdi yarısını alıyorsanız hızlı verirsiniz evet kalori hesabı yok ama yinede arada aldığın kalorileri say ben bu yüzden diyeti bırakmak zorunda kaldım ve aslında imkan varsa diyetisyene git, halsizlik tatlı krizleri baş dönmesi göz kararmasi yaşadım az kaloriden tahminen 5 aydır regl olmuyorum cidden kızlar arada kalori sayımı yapın

Bence normal değil az yiyor olabilirsin diyelim ki eskiden 3000 kalori alıyordun şimdi yarısını alıyorsanız hızlı verirsiniz evet kalori hesabı yok ama yinede arada aldığın kalorileri say ben bu yüzden diyeti bırakmak zorunda kaldım ve aslında imkan varsa diyetisyene git, halsizlik tatlı krizleri baş dönmesi göz kararmasi yaşadım az kaloriden tahminen 5 aydır regl olmuyorum cidden kızlar arada kalori sayımı yapın

diyetisyene gittim ama 4 kilo aldım :)) artık gitmem diyetisyene falan.
ben eskisindende iyi hissediyorum şuan kendimi..her sabahki kemik aqrılarım yok
tutulmalarım yok..mide yanmalarım dersen hemen geçti.uyku düzenim yerine oturdu.safra kesemde taş var benim
acil ameliyat gerekiyor.çünkü taşlar çok küçük olduqundan safra yolunu tıkama yani siroz sarılık yada kanser gibi sonuçlar
doquruyor.kapalı amliyat istiyorum açıqına tahamülüm yok. yeni sezeryan oldum zaten.
kapalıdada bu kilolar yüzünden açıqa dönme riski oluyor.ayrıca kilo ameliyatta sıkıntı oluyo.
diğer ameliyatlarımdna biliyorum.ben az yemiyorum.herkes gibi yiyorum menülerimide paylaşıyorum sizlerle.
akşam yemeğini yemiyorum bazen geç kaldıqım için o kadar.mümkün olduqunca çabuk kilolardan kurtulup yaz sonunda ameliyat olmak istiyorm.ama bunun için extra birşeyde yapmıyorum sizler gibi besleniyorum.kalori hesabı hiç yapmadım.
ara sıra bakarım ne kadar kalori aldıqımada..

Son düzenleme:
Zencefil cayi nasil oluyor bende toz zencefil var

Kök zencefil, tarçın, karanfil, limon bunları kaynatıp demledikten sonra süzüp içiyorum ben canım.

Kendisi, yakınları hasta olanlara geçmiş olsun diyorum. Bir de ölçümlerimizi ihmal etmemeliyiz, uzun süreli rahatsızlık hissediyorsak doktora danışmalıyız bence.

Bugunkü menüm:

SABAH (11.00):
2 tane sahanda peynirli yumurta, 1 büyük bardak süt, 1 salatalık

ÖĞLE (17.30):
Dünden kalan tavuklu sebzeli sote, ayran, salata

AKŞAM
Süt içeceğim.

Aralarda siyah çay & Türk kahvesi içtim. Suyumu 3 lt ye tamamlarım. Bugünkü spor planım 30 dk kardiyo, 30 dk ağırlık.
Ablam gitmiş dondurma almış getirmiş ben de bir top kadar yedim. Bu da peşinen çantam :KK22:

menü bildirimi
sabah :menemen
2 ceviz maydanoz

öğle dışardaydım balık ekmek yemeye gittik ekmeklerini bırakıp balıkları yedim
roko domates
1 şalgam içildi

akşam 1 kase şehriye çorbası
3 kaşık yoğurtlu pancar yemeği
patlıcan yemeği 4 kaşık

1.10 dak yüzme
2 litre su

menü bildirimi...
sabah:
salatalık
2 rafadan yumurta
domates
ceviz
zeytin

öğlen :

fırında levrek
çoban salata
2 gün kurusu

akşam:

keten tohumlu yoqurt

2 litre su içebildim henüz..sabah 3 mil leslie 1 saat yürüyüş..akşamda yürüyüş ve belki 3 mil leslie

3 fincan bitki çayı..( yeşil çay ve mate çayı)

X