Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydınnnn...
kahvatıda tereyaqda pişmiş peynirli yumruta , 1 zeytin , 4 gün kurusu , bir avuç fıstık yedim.. ve ben artık yumurta yemekten sıkıldım
doymam belki diye muz yemedim ama keşke muzu tercih etseydim iyice bıktım bugün yumurtadan çünkü..

yumurta yerine mantar yiyebilirsin köfte de olur amaç protein almak mantarın proteini ete eşdeğer istersen domatesle sotele istersen içine kaşar koyup erit acaip tok tutuyor

yaa o beynimi kandırmaca çaktırma:KK34:o hedefi bir tutturayım,biraz daha vereceğim galiba zayıflamak hoşuma gidiyor:KK52::KK54:

olsun o da güzel en azından ilk hedefe 2 kalmış

GÜNAYDIN
MUTLUYUM BUGÜN 111 -108 -3 KG
ŞÜKÜRLER OLSUN

dünkü akşam 2 ad karnıyarım 1 yumurtalı menemen+1 kase yoğurt(kocaya sinirlendiğim için yarım litre dondurma+cevizli sucuk)
bu abardı kaçamaklar şükür ki sabah tartıya yansımadı.onun için sabah kahvaltımı hafif tutum bugün.
kalvaltı 3 ad kayısı+1 avuç ceviz+2,5 su bardağı süt(7:30)
öğlen yemekte kahvaltı varmış bana uygun ama ben yumurtalarımı evde haşayııp getirdim.
12 günde 3 kilo göndrmiş oldum. gayet iyi galiba.geriye kalan 18 gündede 3 giderse 1 ayda 6 kilo veririm gibi geliyor bakalım.ama spor hala yapamıyorum.:KK9::KK9::KK9::KK9:

ne sinirlendirmiş be:KK14:
erkekler eşlerinin onlara iyi bakmasından kilo alır kadınlar kocalarının sinir etmesinden
onlar yüzünden hem sinirli hem kilolu oluyorruz ve yine onlara daha güzel görünmek için boğazımızı tutmak zorunda kalıyoruz kan ter içinde yapılan spor da cabası ne yaman çelişki :63:

teşekkür ederim canım ,bugünde işe gitmedi kocacım...olurlar iyileşse biran önce evde çocuklar ikiyken üç oldu..
benim kocam da kızım da hasta olunca çok zahmetli olurlar o nedenle onlar hasta olacağını ben olayım diyorum onları çekmek daha zor vallahi

teşekkür ederim canım şuan aynı kilodayız.bende sabırsızlıkla 2 li rakamlara düşeceğim günleri bekliyorum.kabızlık sorunumu form kayısı çayıyla ve sabahları taze kayısı yiyerek çözdüm şükür.ama bacağımdaki ödemler tam anlamoyla gitmedi kafama takılıyor.cuma gününe randevu aldım doktora gideceğim.kan tahlili yaptırcam şeker kollestrol hormon vs.bi baktırayım bakalım.
evet kocaya sinirlenince gözüm bişey görmedi ve yarım kilo dondurmayı afiyetle yedim.ne yalan söyleyeyim pişman değim:KK17:
dünkü kaçamağı bugün telafi edeceğim kahvaltımı hafif tuttum o yüzden.akşama bide gün var bakalım neyapacağım inş.bana uyan bi yiyecek çıkar.sen de süpersin 11 kilo dile kolay baya fark etmiştir sende.

doktora gitmek iyi fikir canım iyi düşünmüşsün..
afiyet olsun pişman olmamak en iyisi telafi edeceqine büyük inancım var fakat akşama gün olması korkuttu
gözümü :18:
zira ben hamur işi delisi olduqumdan dayanamama ihtimalim çok büyük olurdu..neyseki şuanki oturduqum yere yeni taşındık ve kismeyi tanımıyorum eski mahallemede çok uzaqım gün toplantı derdim olmadıqından zorlanmıyorum o konularda :KK1:

kahvaltıda ve bazı yemeklerin içinde denediğim bazı çeşitleri sizlerle topluca paylaşmak istedimden :KK56:
1. kıymalı yumurta
2. mantarlı yumurta
3. soğanlı yumurta (henüz denemedim ama iyi olacağından eminim)
4. peynir, maydanoz, dereotuyla omlet (üzerine susam olabilir)
5. kaşar, çeçil vs sünen bi peynirle omlet(susam olabilir)
6. sucuklu veya pastırmalı yumurta
7. menemen (sünen bi peynir eklenebilir)
8. 2 yumurta 1 kabak ve yeşilliklerle fırında mücver(1 porsiyona 2 yumurta olacak şekilde malzeme koyuluyor)
9. yumurtalı ıspanak veya fasülye kavurma
10. yumurta salatası
11. fasülye piyazı

aklıma yeni bişey geldikçe yazarım afiyet olsun:KK42:

$Fotoğraf-0006.jpg Eşcazımla bugün kahvaltıyı sahilde yaptık, deniz manzarası, yeşillik, temiz hava, güneş, oksijen oohh mis mis :))

karatay hoca salatalarınıza susamı ilave edin diyor bir süredir ben de araştırdım susam omega 6 ve protein barındırıyormuş omega 6 da omega 3 gibi dışarıdan alınması gereken bir yağ çeşidi ısıya dayanıklı değil çiğ tüketmek gerek
yoğurdunuza keten tohumuyla beraber susam da eklerseniz iki omegayı birlikte almış olursunuz üstelik simit+ayran ikilisinin lezzetini veriyor

kahvaltıda ve bazı yemeklerin içinde denediğim bazı çeşitleri sizlerle topluca paylaşmak istedimden :KK56:
1. kıymalı yumurta
2. mantarlı yumurta
3. soğanlı yumurta (henüz denemedim ama iyi olacağından eminim)
4. peynir, maydanoz, dereotuyla omlet (üzerine susam olabilir)
5. kaşar, çeçil vs sünen bi peynirle omlet(susam olabilir)
6. sucuklu veya pastırmalı yumurta
7. menemen (sünen bi peynir eklenebilir)
8. 2 yumurta 1 kabak ve yeşilliklerle fırında mücver(1 porsiyona 2 yumurta olacak şekilde malzeme koyuluyor)
9. yumurtalı ıspanak veya fasülye kavurma
10. yumurta salatası
11. fasülye piyazı

aklıma yeni bişey geldikçe yazarım afiyet olsun:KK42:

teşekkürler canım bazılarını yaptım..soqanlı yumurtayı denemelisin oldukça güzel oluyor.ekmeksiz rahat yeniyor yani..
pastırmalı yumurta en cazip gelen gözüme :)))

oohhhhh afiyet olsun canım yarasın fotoğraf paylaşman ne güzel sanki biz de oradaymışız gibi oldu

Teşekkür ederim canım afiyetle yedik valla:) Süperdi.. Hep birlikte belki birgün karatay kahvaltısı yaparız inşallah:)) Bir Karatay Buluşması süper olurdu:)) Ya nasip.

Son düzenleme:
Liste sırası
Selmanin kızı 22/04/2013
degua 29/04/2013
xc9 06/05/2013 l
Sivasın gulu27/05/2013 izinli olduğu içinpazartesi listeler bende kızlar 14 de doktor randevum var engeç 17: 00 gibi yayınlamaya çalışcam
esas2006 03/06/2013
sea 10/06/2013

öğlen lavaşsız marulla çiğ köfteyedim 10 tane falan ayranla...bu beni şişirirse pazartesiye kadar inermiyim acaba :44::44:

öğlen lavaşsız marulla çiğ köfteyedim 10 tane falan ayranla...bu beni şişirirse pazartesiye kadar inermiyim acaba :44::44:

4 yada 5 tane çiğ köfte lavaşsızz bol marul ve ayranla yediğimde herfeserinde en az + 400 gr çıkmışlığım var :KK19:

nee diyosunnnn:18:
henüz şişmemişim karnım tok ve 1 litreden fazla su içtim sbah 108 dim şimdi 108.4 olmuşum..ne zaman şişerim kiii:44:

ben pazartesileri tartıdan sonra yiyorum böylece bihahaki sefere kadar şişlik kalmıyor bünyeye göre de değişiyor benim barsaklarımı çalıştırır öğle yesem akşam vücudumu terk eder

merhabalar...oğullarım bronşit oldu yazamadım mönülerimi
nasılsınız sizler
ne yediğimide unuttum :)

çok geçmiş olsun canım

merhaba,

aksam sampiyonlar ligi finali var. abur cubursuz mac izleyemem diye kahvaltiyi sütle gecistirdim. aksam yemegini 16:30'a aldim ve izgara balik ve salata yedim. hihi macin ilk devresi de havuc, salatalik, paprika, cherry domates ve az peynir tabagi hazirliycam 3. ögün olarak.

türkiye kavrulmaya baslamis, topikte yenen dondurma sayisindan belli. :131::131:

cikolatali dondurmalarin seker orani sade ve meyveli dondurmalara göre daha fazla. hic yemeseniz aslinda daha iyi, ama illa ki yapacaksaniz bir kacamak en azindan meyveli yiyin ve paket dondurma yemeyin. :125: burada katiksiz sahlep bulabilsem ben karatayin verdigi dondurma tarifini denerdim. yapip deneyen olduysa tavsiye eder mi?

sabah:karatay kahvaltısı
öğle:1 dilim kepekli ekmek ve 3 adet minik ekler(cıss )
akşam:1 kase yoğurt (öğlenin acısını çıkartmak lazım)

X