Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlaaar güzel pazarlar

Dün herşey çok güzeldi sabha kavurmalı yumurtamla kahvaltımı yaptım akşamda semiz otu yemeğiyle yogurt yedim koşuya çıktım pilates yaptım tam yatıcam dayım tutturdu kokoreç diye sen yemezsen yemem dedi ben de kıramadım adam 40 yılın başı gelmiş evime diye gece gece bi ısırık ekmek yedim gerisini çatalla yedim valla :26:
Eh bugunde pazar çeyrek simidin yarısı kadar da simit yedim :KK43:

Ayy küçücük şey nasıl pişmanlık yaptı yarın sabaha heycanlıyımm hepinizi öptmm

bende şuan akşam yemeğimi yiyiyorumhindi kuşbaşı ve yoğurt canım başka bir şey çekmedi salata yapmayada üşendim bugün 1 saat kışu bandında yürüyüş 20 dk aerobik mekik dambıl derken baya yorukdum yemeğimi yiğip büyük oğlana ayakkabı almaya çıkacağım ama bu karnımın şişini ne yapıcam bilmiyorum

bende şuan akşam yemeğimi yiyiyorumhindi kuşbaşı ve yoğurt canım başka bir şey çekmedi salata yapmayada üşendim bugün 1 saat kışu bandında yürüyüş 20 dk aerobik mekik dambıl derken baya yorukdum yemeğimi yiğip büyük oğlana ayakkabı almaya çıkacağım ama bu karnımın şişini ne yapıcam bilmiyorum

Regl şişliği mi rezene çayı?

Selam karatay citirlari. Cumadan beri rahatsizim kinada üsüttüm galiba.

Önceden de bogazim agriyordu. Simdi Daha beterim ya.

13. 09 2013.
Sabah regl olmustum. :KK43:

Sabah 2 yumurta, 10 tane zeytin, 1 dilim peynir, 5 tane ceviz.
Cay. Su.

Ögle. 2 dilim pide, tursu, 1 bardak ayran. 1 tane elma.

Aksam. Dürum verdiler kinada 2 dürümün etini & salatasini yedim. Bol su & kahve cola bile icmedim.

Bol bol halay cektim.:KK36::21::21::21:

14.09.2013

Sabah 1 bucuk yumurta, 2 incir, 5 tane ceviz 3 tane kaysi, 8 zeytin. 1 dilim peynir. 1 kasik tahin helva Cay.

1 elma, kase yogurt, cau & su. 1 avuc badem.

Aksam kaynamis tavuk, 1 kase yogurt, 1 demet kuzu kulagi.
su, cay.

Bugün sabah 2 dilim peynir, 4 zeytin 5 ceviz. cay & su,1 tane taze erik.

Ögle 1 tabak kuru fasulye, tursu, su, bol meyve cayi.

Aksam 2 kase dövmeli, ayranli corba su.

Annelik böyle birşey kıymetini bilene

25 senelik evlilikten sonra "aşk ışıltısını" canlı tutmanın yeni bir yolunu buldum.
Bir süre önce, başka bir kadınla çıkmaya başladım ve bu aslında eşimin fikriydi.

Bir gün eşim, beni çok şaşırtarak:

"Biliyorum ki onu seviyorsun" dedi.

"Ona da zaman ayırman gerekiyor"

Karımın, ziyaret etmemi istediği "öbür kadın"

19 yıldır dul olan annemdi. İşimin yoğunluğu ve üç çocuğumun beklentileri sebebiyle annemi görme fırsatım pek olamıyordu.
O akşam annemi yemeğe ve ardından sinemaya davet ettim.

Endişelendi ve hemen;

"İyi misin, her şey yolunda mı?" diye sordu.

Annem de geç saatte gelen bir telefonun veya sürpriz bir davetin mutlaka kötü bir anlamı olacağından şüphelenen tipte kadınlardandı.

"Seninle beraber ikimiz biraz zaman geçirmemizin güzel olacağını düşündüm." diye cevapladım.

"Sadece ikimiz mi?"

Biraz düşündü ve "Çok isterim" diye cevap verdi.

O Cuma, iş çıkışı onu almaya giderken kendimi biraz gergin hissediyordum. Eve vardığımda fark ettim ki o da, randevumuzdan ötürü hafif gergin görünüyordu. Kapısının önünde, paltosunu çoktan

giymiş bir şekilde bekliyordu. Saçlarını yaptırmıştı ve üzerinde babamla kutladıkları son evlilik yıldönümlerinde giydiği elbise vardı.

Bana melekler kadar ışıltılı bir yüzle gülümsedi. Arabaya bindiğimizde;

"Arkadaşlarıma oğlumla dışarı çıkacağımı söyledim ve gerçekten çok etkilendiler" dedi.

"Randevumuzun nasıl geçtiğini duymak için sabırsızlanıyorlar."

Gittiğimiz restorant, çok şık olmasa da sevimli, sıcak ve servisin kaliteli olduğu bir mekândı. Annemse, bir kraliçe edasıyla koluma girdi.

Yerimize oturduktan sonra ona menüyü okumam gerekmişti, çünkü küçük yazıları göremiyordu. Ben daha menünün ortalarındayken annemin nemli gözlerle ve nostaljik bir gülüşle bana bakmakta olduğunu fark ettim:

"Eskiden, sen küçükken, menüleri okuyan bendim, sense meraklı bakışlarla beni dinlerdin" dedi.

Ben de gülümsedim;

"O zaman, şimdi senin rahat rahat oturma sıran ve ben de okuyarak borcumu ödeyebilirim" dedim.

Yemek boyunca muhabbetimiz çok güzeldi, sıra dışı hiçbir şey olmadı ama eskilerden ve hayatlarımızdaki yeniliklerden bahsederek kaybettiğimiz zamanın birazını telâfi etmeye çalıştık. O kadar çok konuştuk ve eğlendik ki film saatini kaçırdık. Akşam annemi bırakırken;

"Seninle tekrar çıkmak isterim ama ancak bu sefer benim seni davet etmeme izin verirsen" dedi ve bir akşam tekrar buluşmakta karar kıldık.

Eve geldiğimde eşim yemeğin nasıl geçtiğini sordu:

"Çok güzeldi" dedim "Düşünebileceğimin çok üstündeydi"

Birkaç gün sonra annem aniden ciddi bir kalp krizi sonucu vefat etti. Bu, o kadar âni gerçekleşmişti ki onun için bir şey daha yapma şansım olmamıştı.

Birkaç zaman sonra evime, annemle yemek yediğimiz restorantdan, ödenmiş iki kişilik bir yemek faturası ve üzerine iliştirilmiş bir not yollandı:

"Oğlum, bu faturayı önceden ödedim, çünkü seninle kararlaştırdığımız randevu gününe gelemeyeceğimden neredeyse yüzde yüz emindim. Yine de iki kişilik bir yemek ayarladım çünkü bu sefer eşinle beraber gitmenizi istiyorum. Seninle olan o günkü randevumuzun benim için ne anlam ifade ettiğini bilemezsin. Seni Seviyorum."

O esnada, "Seni Seviyorum" demenin ve hayatta değer verdiğimiz insanlara hak ettikleri zamanı ayırmanın önemini anladım. Hayatta hiçbir şey ailenizden daha önemli değildir. Onlara hakları olan

zamanı ve ilgiyi verin çünkü böyle şeyleri erteleyebileceğiniz "başka bir zaman" ı her istediğinizde yakalayamayabilirsiniz..

Son düzenleme:
Felluz iyi yolculuklar, sivasın gülü geçmiş olsun bu ara herkes hasta ben de dün akşam itibariyle nezle oldum. havalar tam hastalık havası gece gündüz farkı çok.

Bugünkü menüm şöyle:

sabah 11.30 pastırmalı yumurta, peynir, zeytin, domates, salatalık, tuzsuz yer fıstığı, 1 bardak süt

akşam 19.00 1 tabak kıymalı patlıcan kabak yemeği, 1 kase yoğurt, 2 küçük salatalık

spor: 70 dk koşu bandında yürüyüş

Yarın tartıda eksi çıkmayabilirim regl oldum çünkü :KK43::KK43:

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar,

Ben bugün bildirim yapamayacağım :KK19: ve bir süre de menü yazamayabilirim, izninizi istiyorum:26:

Şimdiden birincilerimizi :nazar: tebrik ederim, okumaya devam etmeye çalışacağım yine bu süreçte, en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.. :KK16:

Gunaydin citirlar :) bende su an istanbul havalimaninayim nihayet allah kismet ederse evime gidecegim
Sabah tartilamadim teyzemin tartisinin pili bitmisti...dun 79,00 gelmistim gecen hafta 79,500 ,,,,-500,,,yuzdesi 0,628

Rumuz: Felluz
Boy:163
Başlangıç tarihi: 9 mart 2013
Başlangıç kilo: 87
Geçen haftaki kilo: 77.9
Bu haftaki kilo: 77.4
Fark: -500
Toplam fark: 9.6
Yüzde:0,641
Spor:düzensiz yürüyüş.

Son düzenleme:
Sabah 09.00
10 tane badem
1 kk peynir
10 tane zeytin
5 tane üzüm
1 küçükparça simit
1 salatalık
çay

günaydın kızlar
yaklaşık 1 haftalık ayrılıktan sonra yeniden aranızdayım:KK16:
düğünümüzü yaptık geldik herşey çok güzeldi kociş ve görümceler son kardeşlerini de geç de olsa evlendirmenin mutluluğu içindelerdi çok duygusal anlar da yaşandı (kv hayatta olmadığı için):KK5:
sevinçler paylaşıldıkça çoğalır üzüntüler paylaşılınca azalırmış böyle durumlar aile bağlarının güçlenmesi için fırsat oluyor küçük görümcemle bi süredir kırgınlık yaşıyorduk ilişkimiz resmi boyuttaydı bu hem benim ve kocam için sıkıntı yaratıyordu hem de görümcem ve kocası için uzakta olduğumuz için biraraya gelip konuşma fırsatımız da olamıyordu düğün öncesi abileri(eşim) hepimizi biaraya getirdi ve açık açık konuşmaya başladık ortada bisürü yanlış anlaşılmalar olmuş bütün bunları yapan da yalan yanlış laf taşıyan kayınkederimmiş o anlaşıldı düşünebiliyor musunuz adam böl parçala yönet taktiği izliyormuş sonuçta 4 kardeş ve eşleri çocukları kocaman ve sevgi dolu bi aile olmanın coşkusuyla:KK19: neşeli günler filmi tadında günler geçirirken kayınkederim bi köşede olanları güya sevinçle izliyordu oysa daha önce herkese duymak istediği şeyleri söyleyerek hem onları mutlu ediyor hem de ilgiyi hep üzerinde tutuyor herkesi maddi menevi kullanıyordu bakalım bundan sonra ne yapacak:KK4:
eveeeet dedikoduyu da bitirdiğime göre gelelim diyete düğün evinde olduğumuz için karataya uygun olmayan bisürü yemekler yaptık ve maalesef yedik porsiyonlarımı küçük tuttum ama kkederin her sabak aldığı çıtır çıtır ankara simitini de ilk gün yemedim ama sonraki günler affetmedim nereden alıp geliyordu anlamadım zeytinyağlı ekmekler falan getiriyordu zaten yaptığı tek iyi şey buydu maceralı bi kuaför süreci yaşadım saçlarım havada orayı terkedip başka bi kuaföre gittim:KK30: istediğimi iki kuaför de yapamayınca kendi kendime yaptım bu arada bizim arbayı gelin arabası yapmak istediler beyaz ve büyük bi araç ayıptır söylemesi daha 1 aylık arabaya nikah salonu girişinde ve çıkışında tinerci çocuklar saldırdı ve ne yazık ki taş attı namussuzlar para zarfı verdiğim halde yetmedi herhalde hepsini almak için benim camım açıktı elini daldırıp hepsini aldıkolum bende kaldığı için şanslıyım
ama araba da biraz hasar var ne yazık ki bi de hızdan 350 tl ceza yemiş kociş o nedenle akşam yemekte herkes 1 büyüğün dibini gördü:nazar: ben 2 yudumla kaldım arabayı ben kullanıcam diye
bu kadar olayların ardından kocamın benim düğünün en şık kadını olduğumu söylemesi benim için en güzel olaydı zira iltifat etme özürlüdür kendisi:KK9:
işte böööyle biraz uzun oldu umarım sıkılmamışsınızdır hepinizi çok:KK54:

1 hafta spor yapmamanın ve diyet dışı beslenmenin cezasını çekiyorum her yerim şiş kilo artışı sanırım biraz da ondan
geçen hafta: 61.3
bu hafta: 62.4
fark: +1100 gr
yüzde: % +1.79:KK22:

selam kızlar
gül ablam yolun açık olsun, sağlıcakla git evine
xc9cuğum düğün anılarına bayıldım...
ilişkilerin ve yanlış anlaşılmaların düzelmesi çok güzel olmuş, evlenen çifte mutluluklar
kızlar bugün baya yoğun olcam sadece son sayfayı okudum. bildirimimi yapayım müsait olunca tekrar geleceğim okumaya..
benimde haftasonu misafirlerim vardı. dikkat ettim, cumartesi 7,5 km yürüdüm. dün gece o yorgunluğa rağmen saat 10dan sonra lesli 3 mil yaptım ama sabah tartıda 69,1 gördüm. sanırım bünyem daha düzenini oturtamadı. haftaya iyi haberlerle geleceğim inşallah

Rumuz: Bicnv
Boy:167
Başlangıç tarihi: 1 mart 2013
Başlangıç kilo: 73,1
Geçen haftaki kilo: 68,4
Bu haftaki kilo: 69,1
Fark: +700
Toplam fark: 4 kg
Yüzde:+1,023

Spor: toplam 4 gün yürüyüş
inşallah bu hafta tek kg veremeyen ben olurum...
haftaya da hepimiz veririz inşallah.

öptüm bol leptinli bir hafta olsun

Günaydın arkadaşlar,

Ben bugün bildirim yapamayacağım :KK19: ve bir süre de menü yazamayabilirim, izninizi istiyorum:26:

Şimdiden birincilerimizi :nazar: tebrik ederim, okumaya devam etmeye çalışacağım yine bu süreçte, en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.. :KK16:

akasyacım iyi misin canım
sen tekrar aramızda görmeyi dilerim..

Kızlar bildirimi yapıp listemi akşama yapacağım bilginize okuldan eve 6 da geleceğim ev geç 8 de bitmiş olur.. Kusura bakmayın olur mu canlarım.. Xc9 cum Hoşgeldin tatlım.. Günlerinin güzel geçmesine sevindim.. Kiloooobildirimimmm...... Rumuz:Hedef60busondiyet. Başlangıç tarihi:1 Temmuz. Başlangıç kilo:100. Geçen hafta: 81,2 Bu hafta:80,7 Fark: 500 gr Toplam fark:19,3 Beden:42-44 Spor: spor yok Boy:170cm. Yas:30. Hedef : 60. Yüzde:% 0,82

slm arkadaşlar bugün Pazartesi karatay diyetine yeniden başlamak için harika bir gün :KK1:

oğlum doğdu 3,5 aylık oldu artık karataya dönmeninde zamanı geldi :KK1:

aslında kışa kadar beklemeyi düşünüyordum en azından oğlum 6 ayık olsun diyordum ama eşim bana dün şakayla karışık takıldı sende evde yata yata şişiyorsun dedi ben güldüm birşey demedim ama daha fazla bekleyemeyeceğime karar verdim bir an önce zayıflamam lazım :KK1:

yapabileceğime eminim :21: çünkü kızıma hamileyken aldığım kiloları bu diyet sayesinde ve burda sizlerle sohbet ederek paylaşımlarda bulunarak 4 ayda 14 kilo verdim oğluma hamileyken 18,5 kilo aldım ve 89,5 kiloyla doğuma gittim doğum sonrası 83 kiloya düştüm ama sütüm olsun diye baya iştahlı yiyince 87,5 oldum bugün itibariyle ve artık yeter diyorum eskisi gibi zayıflamak istiyorum fakat sütüm gitmesin diye çok katı bir diyet yapmayacağım zamanla yavaş yavaş veririm artık menülerimi bildirip listeye tekrar girmek istiyorum. bu arada diyetin yanında düzenli sporda yapıcam kesin kararlıyım çünkü :KK34: ayrıca diyete başladığımı kimseye söylemeyi düşünmüyorum :KK1:

sabah kahvaltımı paylaşmakla başlıyorum

:KK56: 2 domates 4 biber 1 soğan 2 yumurta ve zeytin yağı ile hazırladığım menemen
:KK56: 1 domates, 1 salatalık, peynir,zeytin,azcık tereyağı,bir çay kaşığı bal, 2 bardak şekersiz açık çay

Herkese günaydin. Kizlar ya ben bi turlu diyete konsantre olamiyodum.dun basladim umarim bozmam. Dunku menum.sabah 11.30: 1 yumurta , 2 dilim peynir,zeytin,ceviz, cay,1tane kuru incir
Saat14;30:1 bardak sut. 16:00: 1 kase suzme yogurt. Aksam: 19:00: balik ve salata maalesef balik yagda kizartildi.saat:22.00 1.5 bardak sut.dun tüm gun 500 ml süt icmisim.cokmu olmus. yanlislarim neler sizce. Saatler yanlis onu bliyorum

merhaba arkadaşlar
diyet deneyimlerinizi okudum ve feyz aldım bunlardan.bende bugün itibariyle karataya başlamaya karar verdim.
bana da yardımcı olursanız çok sevinirim..bende sık sık sizlerle birlikte olmayı umut ediyorum
kilo bildirimimi en kısa zamanda paylaşacağımm.

Günaydin karatay Gülleri.

Baslagic tarihi 13.07.2012
Baslangic kg 83

Gecen haftaki kg 76,800
Bu haftaki kg 76.400
Toplam fark: - 500 gr
Fark yüzdesi: %- 0,776
Hedef 70.
Boy 1.58
Spor haftada 3-4 gün fitnes.
Regl oluyorum & gribim. sabah 06.00 da uyudum.

Henüz kahvaltimi etmedim. Gece hic uyumadim her tarafim agriyor. Cok bitkinim.

Son düzenleme:
Herkese iyi haftalar kızlar, yeni gelenler hoşgelmişler. Kilo bildirimimi yapayım, regl olmama rağmen eksi çıktım çok mutluyum.

Başlangıç tarihi:19.08.2013
Başlangıç kg:70 kg
Geçen hafta:66.7 kg
Bu hafta:66 kg
Fark:- 700 gr
Toplam fark:4 kg
Beden:40-42
Spor:her gün yürüyüş
Boy:1.61 cm
Hedef:58 kg
Verılen kılo yuzdesı: % 1.049

X