Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Karatay Diyeti, Canan Efendigil Karatay

Taş Devri Kitabı, Prof. Dr. Ahmet Aydın

Su, Hasta Değil Susuzsunuz, Dr. F. Batmanghelidi (İranlı doktor)

Suyun Gizli Mesajı, Masaru Emoto (Nobel Adayı bilim adamı)

Sevgili forum üyeleri, yüzde yüz herkesin okuması gerektiğine inandığım kitaplar, tavsiye ediyorum.
:KK71:

Arkadaşlar geçmiş sayfalara baktım da dikkatimi çekti şu omega 3 kapsülü veya üzüm çekirdeği ekstresi vs...

Araştırmalar göstermiş ki omega 3 kendi maddesinden ayrıldıktan sonra 3 saat içinde tüm özelliğini yitiriyormuş. Diyelim ki balıktan veya cevizden bu etken maddeyi ayırıp kapsül yaptınız üç saati geçtikten sonra özelliğini yitiriyormuş. Üzüm çekirdeği üzümden ayrıldıktan bir kaç dakika sonra özelliğini yitiriyormuş. Bunların hepsi de para tuzağı deniliyor. Onun yerine haftada 2-3 kez okyanus (açık deniz) balığı tüketiniz, hem karnınız doyar hemde değerinde omega 3 almış olursunuz. Üzüm çekirdeği ekstiresi içinde kırmızı bol çekirdekli üzüm kurusu tüketiniz. Benim ki sadece bir öneri sağlıcakla kalınız.........
Canan hocaya guvenıyoRum. Canımya ben aldım bayaga yararınını gordum,
Psıkolojım de duzeldı,anneme de verıyorum, yedıgımız gıdalar tam organık olamadıgı ıcın takvıye sart,zıra vucudun yapamadıgı bır yag bu,Ve hucre zarı yapımındA kullanılıyor,dokular canlı hale gelıyor,zAten cılt gerılıyor harıka oluyorsun.Mesela koy tavugu bulamıyoruz,takvıye ıle omega3 almamız salık acısından gereklı,ben eskıden 45 ekmek,90 cıkolata,15 kılo meyve,30 tabak pılav tuketıyor ve uyusuk gezıyordum tabıkı vucudumun farkında degıldım, omega3 lux degıl almak lazım ben guvenıyorum,hoca kıtapta uzun uzun bahsetmıs,korkmadan al soylenen markayı al sende,bır de tuzu degıstırdım mı tamamdır,Krıstal saydam kaya tuzunu da aldım mı tamamdır,:KK66:

karatay hocanın bı yazısında okumustum kesınlıkle omega 6 ıcermemelı dıye solgarın sadece omega 3 ıceren urunude var ben efa s 1200 kullanıyorum ıcınde 45 adet var 46 tl ucretı

zaten kullandığım takviyede omega 6 yok 3-6-9-sıralaması kafanı karıştırmasın üzerinde hangilerini içerdiği yazıyor zaten hepsi omega 3 içeren bitkiler ve balıklardan toplanan omega 3 ler

fish oil:1300 mg
flaxseed oil:1300 mg
borage oil:1300 mg

balık yağı,keten tohumu yağı ,hodan yağı hepsi omega 3 içeriyor :KK34:

Bugünkü mamalar;
1.5 yemek kaşığı keten tohumu
500 ml su
kahvaltı:
2 ad. kayısı yumurta
10 ad. tuzu alınmış zeytin
50 gr. beyaz peynir
2 küçük domates(kekik serptim)
1 salatalık
1 biber
1 çay bardağı ceviz
2 ad. gün kurusu kayısı
1 fincan limonlu yeşil çay
250 ml. su

canım 1.5 yemek kaşığı keten tohumu çok ,hocamız 1 çay kaşığı tüketin diyor fazlasının bağırsaklardaki suyu emdiğini ve zararlı olduğunu duymuştum...

kızlar söylemeyi unuttum,eşime omega-3 aldırdım bugun,solgar marka,ama çok pahalı yaa,35 tl içinde 30 tane var,günde 3 taneye kadar uzmana sorarak yemeklerle birlikte alablirsiniz diyor ustunde.günde 3 tane içsem 10 günde biter,ayda 100 tllik ek masraf çıktı,napcaz?eşim gözleri belermiş şekilde geldi:KK53: 35 tl bu diyee:KK60:

benim aldığım omega 3 takviyesinde 60 adet var fiyatı 45 tl günde 1 yada 2 tane içmen yeterli sonuçta beslenme alışkanlıklarımızı değiştirirken bu takviyeyi alıyoruz yani omega 6 içeren şeyleri hayatımızdan çıkartınca denge yi sağlamış oluruz artı omega3 içeren yiyecekleride menülerimizde hep alacağımız için günde 1 adet bile ilerde bizlere çok çok faydası olacaktır diye düşünüyorum :KK42:

benim aldığım omega 3 takviyesinde 60 adet var fiyatı 45 tl günde 1 yada 2 tane içmen yeterli sonuçta beslenme alışkanlıklarımızı değiştirirken bu takviyeyi alıyoruz yani omega 6 içeren şeyleri hayatımızdan çıkartınca denge yi sağlamış oluruz artı omega3 içeren yiyecekleride menülerimizde hep alacağımız için günde 1 adet bile ilerde bizlere çok çok faydası olacaktır diye düşünüyorum :KK42:

seninkinin markası ne canım.özelden msg atarmısın?ben sabah 2 tane aldım kahvaltıdan sonra,böyle devam etmeyi düşünüyorum.

slm kızlarrrr,paylaşımlarım hoşunuza gitmiş,sevindim,gönderirken tereddüt ettim,sıkılırmı arkadaslar ,sayfayı ben dolduruyorum diye,faydalı gördüğüm şeyler olursa,paylaşırım yine,sizden de bekliyorum.

sabah 4 tane yumurta haşladım,2 sini ben yerim birer tane de çocuklara diye,basına bir oturdular,4unu de bitirdiler,kendime tekrar haslamak zorunda kaldım:KK9:kayısı kıvamında ilk defa yaptım onlara,hoşlarına gitti demekki.

bugunkü menümü veriyorum.sabah geç kalktım.
10:30 da kahvaltı:
2 kayısı kıvamlı yumurta
1 avuc ıcı peynir
5 zeytin
salata
3 gunkurusu kayısı
4-5 ceviz

16:00 gibi 1 brd sanırım süttozu ile yapılmıs filtre kahve(ilk defa gittiğim bir yerde ikram edildi,çay ıstedım bu geldi,mecburen içtim:KK43:
17:00 henüz acıkmamıstım.(insülin direncim kırılıyormu ne:KK66:).ama daha fazla geciktirmek istemedim.2 ögunumu yedım.

1 tavuk baget
2-3 kasık fırında sebze
1 kase ketentohumlu yogurt
1 avuc badem

slm kızlarrrr,paylaşımlarım hoşunuza gitmiş,sevindim,gönderirken tereddüt ettim,sıkılırmı arkadaslar ,sayfayı ben dolduruyorum diye,faydalı gördüğüm şeyler olursa,paylaşırım yine,sizden de bekliyorum.

sabah 4 tane yumurta haşladım,2 sini ben yerim birer tane de çocuklara diye,basına bir oturdular,4unu de bitirdiler,kendime tekrar haslamak zorunda kaldım:KK9:kayısı kıvamında ilk defa yaptım onlara,hoşlarına gitti demekki.

bugunkü menümü veriyorum.sabah geç kalktım.
10:30 da kahvaltı:
2 kayısı kıvamlı yumurta
1 avuc ıcı peynir
5 zeytin
salata
3 gunkurusu kayısı
4-5 ceviz

16:00 gibi 1 brd sanırım süttozu ile yapılmıs filtre kahve(ilk defa gittiğim bir yerde ikram edildi,çay ıstedım bu geldi,mecburen içtim:KK43:
17:00 henüz acıkmamıstım.(insülin direncim kırılıyormu ne:KK66:).ama daha fazla geciktirmek istemedim.2 ögunumu yedım.

1 tavuk baget
2-3 kasık fırında sebze
1 kase ketentohumlu yogurt
1 avuc badem

Çok güzeldi, her zaman bekleriz paylaşımlarını.
Artık aralarda bir şeyler bile atıştırmak istemiyorsun değil mi?
Ne güzel yeni beslenme alışkanlıklarımız da oturuyor.

Uzun bir aradan sonra ilk kez kendi yoğurdumu yaptım tadı gerçekten müthiş.Nasıl atlamışım bunu diye kendime kızdım.Sütü doğal,yazlıkta inek besleyen bir aile var onlardan aldım,şimdi kara kara kışın ne yapcam nerden sütü bulcam derdindeyim :KK43:((

Arkadaşlar geçmiş sayfalara baktım da dikkatimi çekti şu omega 3 kapsülü veya üzüm çekirdeği ekstresi vs...

Araştırmalar göstermiş ki omega 3 kendi maddesinden ayrıldıktan sonra 3 saat içinde tüm özelliğini yitiriyormuş. Diyelim ki balıktan veya cevizden bu etken maddeyi ayırıp kapsül yaptınız üç saati geçtikten sonra özelliğini yitiriyormuş. Üzüm çekirdeği üzümden ayrıldıktan bir kaç dakika sonra özelliğini yitiriyormuş. Bunların hepsi de para tuzağı deniliyor. Onun yerine haftada 2-3 kez okyanus (açık deniz) balığı tüketiniz, hem karnınız doyar hemde değerinde omega 3 almış olursunuz. Üzüm çekirdeği ekstiresi içinde kırmızı bol çekirdekli üzüm kurusu tüketiniz. Benim ki sadece bir öneri sağlıcakla kalınız.........

canım deniz balıgı yeme imkanım olsa hiç almam omega3,malatyanın bir ilçesindeyim ben,burada hiçbirşekilde balık satılmıyor,hatta malatya merkezdede deniz balıgı yokmus(çiftlik balıgının hiçbir faydası yok biliyorsun),kışın belki hamsi falan gelir,yine de düzenli olmaz,o yüzden benim takviye almam şart.deniz kıyısı bir şehirde olsaydım taze balık yerdim tabii ki.

Ayrıca Erdekte yaşayan bir arkadaşımdan zeytinyağı,samsunlu bir arkadaşımdan da tereyağı istiycem.Giresunlu bir arkadaşımdan da fındık siparişi verdim.Bir de doğuya iş için giden bir arkadaşım var fıstık getirecek bana gelirken.Bundan sonra böyle kızlar memleketini duyduktan sonra insanlara yapışıcam :KK1: tabi hepsinin ücretini ödeyerek :KK61: şu günlük yumurta işini de halletsem aslında süper olcak.Bizim sokağın girişinde gecekondular var orada yollarda hep tavuklar görüyorum acaba yumurta satıyorlar mıdır diye düşünüyorum ama sormaadım bir türlü,sanırım sonunda yüzümü karartıp onu da sorucam :KK64: yapay hayata elveda doğal hayata merhaba diyorum artık adım adım.

Bayramda hiç tatlı yememenin haklı gururunu yaşıyorum artık bir ömür kendimle gurur duyacağım günler yaşarım umarım.Annem,teyzem ve ablam 5 kilo vermeme rağmen çok fark etmiş dediler.Özellikle mide ve göbek kısmında en çokta mideden baya baya gitti kızlar,öyle mutluyum ki,maşallah ya hep böyle gider umarım.

Çok güzeldi, her zaman bekleriz paylaşımlarını.
Artık aralarda bir şeyler bile atıştırmak istemiyorsun değil mi?
Ne güzel yeni beslenme alışkanlıklarımız da oturuyor.

eskiden yemekten 2 saat sonra acardım dolabı,ne yiyebilirim diye arastırmaya baslardım,şimdi o ihtiyac olmuyor,çok rahat geçiriyorum saatlerce ac kalsam da,demek beni acıktıran unlu ve sekerli şeylermiş.

Uzun bir aradan sonra ilk kez kendi yoğurdumu yaptım tadı gerçekten müthiş.Nasıl atlamışım bunu diye kendime kızdım.Sütü doğal,yazlıkta inek besleyen bir aile var onlardan aldım,şimdi kara kara kışın ne yapcam nerden sütü bulcam derdindeyim :KK43:((

afiyet olsun.ben de başlasam bu işlere fena olmayacak,önce taze süt bulmam lazım:44:

eskiden yemekten 2 saat sonra acardım dolabı,ne yiyebilirim diye arastırmaya baslardım,şimdi o ihtiyac olmuyor,çok rahat geçiriyorum saatlerce ac kalsam da,demek beni acıktıran unlu ve sekerli şeylermiş.

afiyet olsun.ben de başlasam bu işlere fena olmayacak,önce taze süt bulmam lazım:44:
Evet haklısın o dert bende de var.Annemlerin yazlığa gittikçe alabiliyorum ben de.1 yıl oldu taşınalı buraya ama sütçüsü avr mıdır bilmiyorum bile :KK43:(( Ama varsa bulacağım mutlaka.

Bu arada ben sütü 2 kez kaynatıyorum 1 aldığım gün sonra ertesinde çok daha kıvamlı bir yoğurt çıkıyor.Sanırım su katıyorlar o uçup gidiyor iyi kaynayınca.Bu arada her iki kaynatışta da ocağı batırmayı becerdim :KK60:

Karatay Diyeti, Canan Efendigil Karatay

Taş Devri Kitabı, Prof. Dr. Ahmet Aydın

Su, Hasta Değil Susuzsunuz, Dr. F. Batmanghelidi (İranlı doktor)

Suyun Gizli Mesajı, Masaru Emoto (Nobel Adayı bilim adamı)

Sevgili forum üyeleri, yüzde yüz herkesin okuması gerektiğine inandığım kitaplar, tavsiye ediyorum.
:KK71:

çok teşekkür ederim arkadaşım önermelerin için son ikisini bende alcam ozaman.
bi kitap daha var "yaşamın gizemi su ve tuz "adlı himalaya tuzu ile ilgili bir kitap galiba bunuda almayı düşünüyorum teşekkürler bilgi için ...

kitabı aldım okumaya başladım.aklıma takılan birşey var ara öğün yok diyor ama örnek listelerde ara öğün vermiş.bu diyeti en çok pko ve insülün direnciyle birlikte kilolarımdanda kurtulmak için yapmayı düşünüyorum.40 kilo fazlam var sizce bu tarz beslensem bu kilolar ne kadar zamanda gider?

canım 1.5 yemek kaşığı keten tohumu çok ,hocamız 1 çay kaşığı tüketin diyor fazlasının bağırsaklardaki suyu emdiğini ve zararlı olduğunu duymuştum...

canım aslında ben Karatayın keten tohumu verdiğini ve miktarını atlamışım.Bugün okudum 1 tatlı kaşığı,salatalara önermiş.kitapta 1 çay kaşığı mı diyor? benim 1.5 kaşık ölçüm aslında dukan diyetinden alıntı.hergün veriyor 1.5 yemek kaşığı.ben de öyle tüketeyim bari dedim.var ya yemin ederim boğuluyordum nerdeyse :KK1: toz halinde bir de,düşün halimi :KK1: bir daha yapmam kesinlikle

kızlar ben kristal tuz buldum,sipariş edeceğim

çok teşekkür ederim arkadaşım önermelerin için son ikisini bende alcam ozaman.
bi kitap daha var "yaşamın gizemi su ve tuz "adlı himalaya tuzu ile ilgili bir kitap galiba bunuda almayı düşünüyorum teşekkürler bilgi için ...

Tşk canım ben de Bu kitabı alayım........

seninkinin markası ne canım.özelden msg atarmısın?ben sabah 2 tane aldım kahvaltıdan sonra,böyle devam etmeyi düşünüyorum.

canım mesaj atamadım bilmem kaç olması gerkiyomuş mesajlarımın o yüzden buradan paylaşayım bilgimi .
takviyem solgar marka "EFA 1300 mg OMEGA 3-6-9" balık yağı,keten tohumu yağı ve hodan bitkisinin yağlarını içeriyor 45 tl ye aldım içinde 60 tane var amerikan malı olduğu yazıyor .görüşmek üzere canım ..:KK3::KK3:

kitabı aldım okumaya başladım.aklıma takılan birşey var ara öğün yok diyor ama örnek listelerde ara öğün vermiş.bu diyeti en çok pko ve insülün direnciyle birlikte kilolarımdanda kurtulmak için yapmayı düşünüyorum.40 kilo fazlam var sizce bu tarz beslensem bu kilolar ne kadar zamanda gider?

hosgeldin canım.kitapta ornek listede ara ogun var ama sart değil yazıyor yanında dikkat ettiysen,alısana kadar aralarda acıkırsanız diye veriyor ara öğünü,o da zaten kuruyemiş çogunlukla ,ben genelde aclık hissetmiyorum ara ogunlerde,ama hissedersem de yiyorum ara öğünleri,kendimi ac bırakmıyorum,hoca ac kalarak zayıflanmaz diyor zaten.kitapta verilen kahvaltıyı tam olarak yaparsan oglene kadara acıkacagını dusunmuyorum,:KK1:gul63 arkadasımız var 5 aydır bu diyeti yapıyor,en deneyimlimiz o,23 kilo vermiş 5 ayda,sen de başla en kısa zamanda,insülin direncinde kırılır inş. canım.günlük menülerini de paylas burada ,hem motivasyonun artıyor,hem de birbirimizin yanlışlarını düzeltiyoruz,fikir alışverısınde bulunuyoruz,iyi oluyor,ben her bos buldugum vakitte bilg basına gecıyorum,kızlar neler yazmıs diye:KK9:

canım aslında ben Karatayın keten tohumu verdiğini ve miktarını atlamışım.Bugün okudum 1 tatlı kaşığı,salatalara önermiş.kitapta 1 çay kaşığı mı diyor? benim 1.5 kaşık ölçüm aslında dukan diyetinden alıntı.hergün veriyor 1.5 yemek kaşığı.ben de öyle tüketeyim bari dedim.var ya yemin ederim boğuluyordum nerdeyse :KK1: toz halinde bir de,düşün halimi :KK1: bir daha yapmam kesinlikle

kızlar ben kristal tuz buldum,sipariş edeceğim

nerden buldun canım,cankırıdan mı,sahibinden com da buldum ben de kilosu 15 tl,alsammı ki?

X