Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım aslında ben Karatayın keten tohumu verdiğini ve miktarını atlamışım.Bugün okudum 1 tatlı kaşığı,salatalara önermiş.kitapta 1 çay kaşığı mı diyor? benim 1.5 kaşık ölçüm aslında dukan diyetinden alıntı.hergün veriyor 1.5 yemek kaşığı.ben de öyle tüketeyim bari dedim.var ya yemin ederim boğuluyordum nerdeyse :KK1: toz halinde bir de,düşün halimi :KK1: bir daha yapmam kesinlikle

kızlar ben kristal tuz buldum,sipariş edeceğim

canım kristal tuz diye adi tuz satmışlar bu forumda arkadaşın birine tuz işini ince elyip sık dokumalısın yoksa ucuz kaya tuzlarını sana çok pahalı satabilirler sana önerim himalaya kaya tuzu var duydunmu hiç bilmiyorum sipariş etceksen bundan et ben 2 gün önce sipariş ettim ama henüz gelmedi marankinin sitesinden sipariş verdim

kızlaar. tam bi hafta oldu bugün diyete başlıyalı. 3 kilo vermişim:) liste yapıomuyuz. bi düzene sokabildik mi her cuma mı bildirioruz

kitabı aldım okumaya başladım.aklıma takılan birşey var ara öğün yok diyor ama örnek listelerde ara öğün vermiş.bu diyeti en çok pko ve insülün direnciyle birlikte kilolarımdanda kurtulmak için yapmayı düşünüyorum.40 kilo fazlam var sizce bu tarz beslensem bu kilolar ne kadar zamanda gider?

Canım, yeni başlayanlar ve zorlananlar için vermiş ara öğünleri, o yüzden zorunlu değil diyor listede. İştahın dengeye girdikten sonra ara öğünlerin bırakılmasını tavsiye ediyor. Dayanamayıp diyeti bozmaktansa bu verdiği ara öğünü uygulayınız diye. Üç günden sonra iştahınız normale dömeye başlayacaktır.

İnsan istedikten sonra neyi başaramaz ki?
Hedefinizi belirleyip karar verdikten sonra, kendinize inanırsanız bir de azim, irade ve sabır olursa gelsin başarılar...

Ayda en kötü ihtimalle ayda 3 kg verseniz 30 kg yapar, hiç yoktan iyidir. Başlamazsanız belki de 10 ay sonra vermeniz gereken kg 50-60-70-80 olacaktır.

Ne kadar sürede verebilirim derseniz bunu kimse size söyleyemez, söyleyen de yalan söyler. Çümkü bu rahatsızlıklarınıza, yaşa, metabolizma hızınıza, kg nuza, aktifliğinize, menepoza girip girmediğinize daha önce diyet yapıp yapmadığınıza, günlük yaptığınız spora göre değişir.

İlk aydan sonra ayda 3 kg nun üzerinde verilen kg lar da en geç iki yıl içinde size dönen kg lar olacaktır. İdeal olanı yüz kg üzerinde olanlar için ayda en fazla 4 kg, 100 kg nun altında olanlar için de en fazla 3 kg dur. Bence durduğunuz hata bunu başarabilirsiniz, ben de yeni başladım, benim de yolum uzun ama bu sefer ki incelme maceramın kalıcı olmasına dikkat edeceğim, inanınız ki bu konuda çok tecrübem var, en son diyetimde 27 kg zayıflamıştım. Başarılar daima bizlerle olsun kalıcı olsun..........

nerden buldun canım,cankırıdan mı,sahibinden com da buldum ben de kilosu 15 tl,alsammı ki?
yok canım değil,özelden yazarım.yalnız bence kilosu 15 tl lik tuzu alma,sahte olabilir.her yerde yarım kilosu 16 tl.şimdi yemeğimi yiyim yine gecikmeden.dönünce yazacağım

canım kristal tuz diye adi tuz satmışlar bu forumda arkadaşın birine tuz işini ince elyip sık dokumalısın yoksa ucuz kaya tuzlarını sana çok pahalı satabilirler sana önerim himalaya kaya tuzu var duydunmu hiç bilmiyorum sipariş etceksen bundan et ben 2 gün önce sipariş ettim ama henüz gelmedi marankinin sitesinden sipariş verdim
benim alacağım yerden ben eminim canım,tşk
kızlaar. tam bi hafta oldu bugün diyete başlıyalı. 3 kilo vermişim:) liste yapıomuyuz. bi düzene sokabildik mi her cuma mı bildirioruz

merhaba;1 haftada 3 kg harika,tebrik ederim

Başarın için tebrik ediyorum. Süperrrrr.........:KK23:
Bildirimler cuma gün yapılacak, c.tesi günü sevgili Masal arkadaşımız listeyi yayınlayacak. Bu haftadan sonra yeni gelenler her gün menülerini bildirirlerse ve bkg bildirimlerinde bulunurlarsa iki haftanın sonunda listeye katılacaklar... Hepimizin de daima menü bildiriminde bulunması gerekiyor, tabiki özel durumlar yaşamımızda olacaktır. O yüzden haftanın en az beş günü menü bildirimi diyoruz...
Başarılarımız daim olsunnnnnnnn

Ben de bugünkü menümü yazayım ..

Kalkınca :

- Limonlu su

1. Öğün

- 3-4 Ceviz
- 10 Badem
- 3 Kuru kayısı
- Yarım avuç beyaz peynir
- 5 zeytin
- 1 Domates
- 1 Yumurta

2. Öğün :

- 2 patlıcanla 1 domatesi zeytin yağı ile biraz kavurup üstüne su ekledim çekmesini bekledim.
- Üstüne 2 kaşık yoğurt

Sıvı :

- Suyum az oldu daha 2 litre olmadı ama geceye kadar bitireceğim.
- 2 bardak yeşil çay, 3 olacak .

Spor :

- Leslie ile 2 mil
- 100 mekik - 50 bisiklet çevirme- bacak hareketleri vs ..
- İlerleyen saatlerde biraz daha spor yapabilirim.

aksam yemegimide yedigime göre bugünkü menümü yazabilirim

sabah
1 adet yumurta
4 5 küp beyaz peynir
5 yesil 5 siyah zeytin
1 adet domates ve salatalik
4 adet kuru kayisi
bir cay bardagi ceviz badem karisimi

ögle
menemen ve yogurt

aksam
menemen boool salata,4 adet kuru kayisi biraz ceviz ve badem
#
2 litre limonlu su
2 kupa yesil cay
bugün spora gidemiyom dünde gidemedim yarina ins

aksam yemegimide yedigime göre bugünkü menümü yazabilirim

sabah
1 adet yumurta
4 5 küp beyaz peynir
5 yesil 5 siyah zeytin
1 adet domates ve salatalik
4 adet kuru kayisi
bir cay bardagi ceviz badem karisimi

ögle
menemen ve yogurt

aksam
menemen boool salata,4 adet kuru kayisi biraz ceviz ve badem
#
2 litre limonlu su
2 kupa yesil cay
bugün spora gidemiyom dünde gidemedim yarina ins

Ne güzel bir menü olmuş maşallah :nazar:
Yalnız spor konusunu bir bırakmaya başlayınca çok ara veriliyor.
O yüzden az da olsa yapmaya çalışıyorum günlük.
Biliyorum bıraksam o bırakma uzun süreli olacak.
O yüzden biraz zorlarsan kendini iyi olur ..

dün yediklerimi yazmak istiyorum çünkü kaçırdım diye endişem var :KK43:((

1.öğün
2 kuru kayısı üzerine yarım litre su
avuç içi kadar peynir
2 kayısı yumurta
9 zeytin
1 yeşil biber
1 bardak badem (biraz azdı 2 ceviz ekledim)
1 bardak tarçınlı süt (şekersiz)

2.öğün

6 etsiz çiğköfte
bol göbek salata,maydonoz,tere ve limon
2 bardak sodalı ayran

sıvı : 2.5 litre su
çiğköfte konusunda çok kötü hissediyorum kendimi biraz kaçırdım ama canım inanılmaz istemişti :KK43:((
akşam yemekten sonra 2.5 saat sahilde yürüyüş yaptım ama...

bu günkü menüm

1.2 kuru kayısı üzerine yarım lt su
4 ceviz (evde kalmamış farkında değilim)
avuçiçi kadar peynir
10 zeytin
1 biber
1 bardak türk kahveli süt (şekersiz)

2.öğün
4 kuru incir
2 bardak ayran

3.öğün düşünüyordum ama eşim geciktiği için olamayacak onun yerine ayran ya da yoğurt düşünüyorum.

akşam için bol yeşil mercimekli az bulgurlu bir pilav yapmıştım ve cacık yapmayı düşünüyordum,2 kaşık yiyecektim ama yarına kaldı artık kısmet değilmiş.yarın yanına bir de tavuk ekledim mi bir baget yanına da cacık ohh mis gibi olur :)))

şimdiye kadar da 2.5 litre su içtim yarım litre de yürüyüşte içerim

Ne güzel bir menü olmuş maşallah :nazar:
Yalnız spor konusunu bir bırakmaya başlayınca çok ara veriliyor.
O yüzden az da olsa yapmaya çalışıyorum günlük.
Biliyorum bıraksam o bırakma uzun süreli olacak.
O yüzden biraz zorlarsan kendini iyi olur ..

malesef canim bende tam o noktayim suan ramazan dolayisiyla ara vermistim ve bugün yarin diye diye baslama cabasindayim :)

Saat sekızı gectı lahana dahı yemeyın kızlar,acıkırsanız ayran, tatlı krızınız tutarsA sut ıcebılırsınız. :KK66:

Merhaba Karatay diyetinin azimli güzelleri...
Tatil öncesi yazmıştım, dünden itibaren tam gaz ben de başladım.
Geçen sene (Ocaktan Hazirana kadar) 82.6dan 65lere gelmiştim.
Tatilde biraz bozuldu tabi.
Pazartesi 67.8dim, bugün 66.9 :)
Yazılarınızı 58. sayfaya kadar okudum ama baktım gittikçe hızlandınız, artık yazayım, burdan devam edeyim dedim :)
Umarım beni de aranıza alırsınız, beraber güzel sonuçlar alırız...

bugünkü menümü yazayım
sabah,
2 kayısı kıvamında yumurta,
domates
biber
avuc içi kadar peynir
1 bardak şekersiz çay

öğleyin
bol domatesli menemen

akşam eşim istediği için tekrar menemen
yoğurt
1 avucta kızılcık meyvesi çok canım çekmişti,
2 lt fazla su içmişimdir

Merhaba Karatay diyetinin azimli güzelleri...
Tatil öncesi yazmıştım, dünden itibaren tam gaz ben de başladım.
Geçen sene (Ocaktan Hazirana kadar) 82.6dan 65lere gelmiştim.
Tatilde biraz bozuldu tabi.
Pazartesi 67.8dim, bugün 66.9 :)
Yazılarınızı 58. sayfaya kadar okudum ama baktım gittikçe hızlandınız, artık yazayım, burdan devam edeyim dedim :)
Umarım beni de aranıza alırsınız, beraber güzel sonuçlar alırız...
Ilk geldıgınızde sanıyorum ısteksızım demıstınız,omega3 balıkyagı takvıyesı kullanmalısınız ,kıtabın ozet kısmında doktor bahsedıyor unutmayın.:KK66: Kızlar meyve yemeyın saat sekızı gectı :KK52:

Bugünkü menümü yazayım

Sabah:
7.30
1 yumurta
Biraz dil peyniri
Domates, salatalık
1 avuç çiğ badem
Çay

Öğle:
12.00
Yarım kase sebze çorbası
1 porsiyon mantarlı tavuk
1 kase cacık
Salata

Ara:
16.30
1 Şeftali

Akşam:
19.00
1 porsiyon somon balığı
Peynirli salata
1 avuç badem
1 avuç tuzsuz ayçekirdeği

Akşamları TV ve laptop karşısında atıştırmalara alışmışım, zorlanıyorum :2:

iyi akşamlar arkadaşlar benim bugün işlerim vardı öğlen 12 ye doğru yapabildim sabah kahvaltımı hemen yazıyorum

bol bol zeytin
peynir
3 yumurta ile yaptığım tereyağlı omletim
salatalık
peynir
bir avuç ceviz
limon sıkılmış çayım
sivri biber

kahvaltımı geç yaptığım için akşam menümü yazıyım öğleni kaldırdım mecburen
bir porsiyon et döner
yanına birde ayran yaptım zaten dönerle birlikte salata ,soğan,közlenmiş domates közlenmiş biber geldi bulgur pilavı(inşallah tereyağı ile yapmışlardır genede yedim ) ve bir avuç kadar ceviz yedim bol su içmeye devam hadi iyi geceler hepinize öpüyorum hepinizi hoşcakalın...:79::79:

Ben de bugünkü menümü yazayım ..

Kalkınca :

- Limonlu su

1. Öğün

- 3-4 Ceviz
- 10 Badem
- 3 Kuru kayısı
- Yarım avuç beyaz peynir
- 5 zeytin
- 1 Domates
- 1 Yumurta

2. Öğün :

- 2 patlıcanla 1 domatesi zeytin yağı ile biraz kavurup üstüne su ekledim çekmesini bekledim.
- Üstüne 2 kaşık yoğurt

Sıvı :

- Suyum az oldu daha 2 litre olmadı ama geceye kadar bitireceğim.
- 2 bardak yeşil çay, 3 olacak .

Spor :

- Leslie ile 2 mil
- 100 mekik - 50 bisiklet çevirme- bacak hareketleri vs ..
- İlerleyen saatlerde biraz daha spor yapabilirim.

Canım gayet güzel bir menü, özellikle spora ağırlık vermen. Yalnız Karatay Hocamıza özellikle sormuşlardı bir yumurta yesek sabahları olmaz mı diye, kesinlikle hayır, kg veremezsiniz o zaman dedi. İdeal kg nuza eriştikten sonra bir yumurtaya inebilirsiniz demişti. Kesinlikle sabahları 2 yumurta, en az 10-15 zeytin diyor.
Akşam menünü zayıf buldum. Yoğurdu daha fazla yiyip, yanına sabah yemediğin bir yumurtayı ve de kuruyemiş ekleyebilirdin. Sağlıklı incelelim, kas erimemiz olmasın, günde 1000 kalorinin altına düşmayelim ki kas erimesi olmasın. Ben bu hatayı yaptım, istahım olmadığı için yemedim, kaslarım eridi ve parçalandı. Birinci ameliyatımı oldum, ikincisini de kendimi hazır hissettiğimde olacağım. Benim hatamı yapmayınızzzz.........
Sağlıcakla incelelim kızlar......

Ilk geldıgınızde sanıyorum ısteksızım demıstınız,omega3 balıkyagı takvıyesı kullanmalısınız ,kıtabın ozet kısmında doktor bahsedıyor unutmayın.:KK66: Kızlar meyve yemeyın saat sekızı gectı :KK52:

Merhabalar Gül Hanım...
Doğru hatırlıyorsunuz, motivasyonum sıfırdı, bugünlerde daha iyi. Ben de dün dönüş yaptım.
Sizi verdiğiniz kilolardan dolayı çok çok tebrik ediyorum:13:

Size bazı sorularım olacak:
1) Gökçek aktardan bahsedilmiş, o tuzu mu kullanıyorunuz? (Sebze bıçağı+tuz değirmeni??)
2) Takviye olarak sadece omega 3 mü alıyorsunuz? (hangi marka?)
3) Spor yapıyor musunuz? (o konudaki mıymıntılığım devam ediyor:26:)

Teşekkürler, sevgiler...:KK71:

Ayrıca Erdekte yaşayan bir arkadaşımdan zeytinyağı,samsunlu bir arkadaşımdan da tereyağı istiycem.Giresunlu bir arkadaşımdan da fındık siparişi verdim.Bir de doğuya iş için giden bir arkadaşım var fıstık getirecek bana gelirken.Bundan sonra böyle kızlar memleketini duyduktan sonra insanlara yapışıcam :KK1: tabi hepsinin ücretini ödeyerek :KK61: şu günlük yumurta işini de halletsem aslında süper olcak.Bizim sokağın girişinde gecekondular var orada yollarda hep tavuklar görüyorum acaba yumurta satıyorlar mıdır diye düşünüyorum ama sormaadım bir türlü,sanırım sonunda yüzümü karartıp onu da sorucam :KK64: yapay hayata elveda doğal hayata merhaba diyorum artık adım adım.

Bayramda hiç tatlı yememenin haklı gururunu yaşıyorum artık bir ömür kendimle gurur duyacağım günler yaşarım umarım.Annem,teyzem ve ablam 5 kilo vermeme rağmen çok fark etmiş dediler.Özellikle mide ve göbek kısmında en çokta mideden baya baya gitti kızlar,öyle mutluyum ki,maşallah ya hep böyle gider umarım.
Aynen katılıyorum cok guzel bırsey ıyı hıssetmek, ben de mutfaga ugramaz oldum. :KK66:

X