Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

çünkü çok yedım öğlen basladı kacamaklar
4-5 sigara böregi ve
1 dılım kek

6-7 ceviz kadın satmaya getırmıs kırıp kırp yedım

eve gelınce

zeytınım olmus kontrol ettım ve cok guzeldı 10-15 tane yedım

2-3 cevız daha
1 elma

ceyrek çıkolatalı gofret
yarım kokostar
3 elma daha koca koca köy elması

2kepçe fasulye yemgı
salata
yogurt

ve mıdem fecı

kafam cok dalgı genelde ben salataya yagı az yada hıc dokmem bugun salatay zeytın yagı dokuyorudm aklım gıtmıs. yag surahısınden doktum dokulmuyor dıye kapagı acıp doktum eşim napıosun dıye seslenınce ay dedım napıorum eşim dedı hayatım sen hıc yag dokmezsın napıosundedı sasırdım yaa cok dalgınım sıkkınım uff ufff

canım bu kadar şeyi nasıl yedin:KK53::KK53::KK53:

tabii ağrır miden

canın mı sıkındı,kendını yemegi mı verdın:26:

ekmek yok şeker yok geri kalan her şey serbest
üç öğün doyuncaya kadar ye fikri ile bu diyet tam bana göre:KK9::KK9:
ama bi öndere ihtiyacım var
zira çok iradesiz biriyimdir birine karşı sorumluluğum olmasa beceremem bu diyeti:KK50:
yardım istiyorum arkadaşlar beni yönlendirin yönetin
yalnız hamileyim sorun olmaz de mi??
zaten yoğurt yumurta ceviz yemem gerekiyo
ee diyette de bunlar var süpper süpper :KK49:

Selam ...........:KK3::KK3::KK3:
Sabah:2 yumurtadan omlet
peynir
10 zeytin
10 tane fındık
şekersiz çay
akşam:3 kaşık mercimekli bulgur pilavı(2 kaşığı mercimek,1 kaşığı bulgurdu)
1 kase analı kızlı
yoğurtlu kuru biber kavurması
spor:yarım saat yürüyüş
su:şimdilik 2lt

Menün çok hoş, ben de haftasonu kuru biber ve fasulye kavurayım e iyisi:KK34:

benım menum:
sabah: 3 yumurta (yogurtlu)
10 zeytın
1 kk peynır
7-8 cevız
3 kuru erik
4 omega-3

ogle:1 muz
8-9 cevız

akşam:2 yumurtalı pırasa kavırması
1 kase yogurt

bugun cok keyıfsızım, çok da yorgunum,spor yaparmıyım bılmıyorum:KK50:

Afiyet olsun Loxicim, ben de senin omleti yedim bugün nihayetinde. Çok güzeldi:-)

çünkü çok yedım öğlen basladı kacamaklar
4-5 sigara böregi ve
1 dılım kek

6-7 ceviz kadın satmaya getırmıs kırıp kırp yedım

eve gelınce

zeytınım olmus kontrol ettım ve cok guzeldı 10-15 tane yedım

2-3 cevız daha
1 elma

ceyrek çıkolatalı gofret
yarım kokostar
3 elma daha koca koca köy elması

2kepçe fasulye yemgı
salata
yogurt

ve mıdem fecı

kafam cok dalgı genelde ben salataya yagı az yada hıc dokmem bugun salatay zeytın yagı dokuyorudm aklım gıtmıs. yag surahısınden doktum dokulmuyor dıye kapagı acıp doktum eşim napıosun dıye seslenınce ay dedım napıorum eşim dedı hayatım sen hıc yag dokmezsın napıosundedı sasırdım yaa cok dalgınım sıkkınım uff ufff

Arada hepimize oluyor canım, geçen hafta da aynen ben öyleydim. Ama düzeldi, bu hafta hem kaçamağım yok hem de geçen hafta gelenler gitti. Canım da bişi çekmiyor zaten o mide ağrısını bir daha yaşamak istemiyorum:-(

Pepeticim istediğin kiloya yaklaşmanın verdiği rahatlıkla oldu muhtemelen bunlar.
Çünkü 1 ay kadar önce aynı şeyi ben bol bol yaptım.
Fakat şimdi yapmasam istediğim kilodaydım.
Bugün geçti ama bence yarın yeni bir gün de ve devamını getirme.

zira çok iradesiz biriyimdir birine karşı sorumluluğum olmasa beceremem bu diyeti:KK50:

arkadaşlar yaaaaaaaaa:KK14:
azıcık da benle ilgilenin yardım istiyorum önder arıyorum
kimse yok muuu??:KK14:

Carmen,

Zerdeçal'ı neden kullanıyordun? Yazmışsan ve kaçırmışsam kusura bakma olur mu?

Zerdeçalın bir çok rahatsızlığı önlediği söyleniyor. Aslında bir sürü baharat faydalı ama ben özel olarak zerdeçalı kullanıyorum. Hindistan da en çok kullanılan baharatmış ve alzheimer ın en az görüldüğü ülke. Ayrıca ms hastalığında da tedavi edici olarak kullanılıyormuş. Gerçi tedavi edici özellikleri için ahmet hoca günde 1-2 tatlı kaşığı kullanımını öneriyor ben anca 1/2 çay kaşığı serpiyorumdur.

karatay beslenme biçiminin temelini protein ağırlıklı beslenme

oluşturuyor.Bazı arkadaşların kolestrolü yüksek çıkmış ve eşi doktor olan bir arkadaşımız da bu konuya dikkat çekmiş..

elbette bazı şeyleri de ciddiye almak durumundayız.Mesela ben kendi beslenme programımda proteini çok aldığım zaman yani

öğün itibariyle ceviz ya da fındık, fıstığı biraz bol yediğim zaman ya da kırmızı et ya da baklagiller tükettiğm zaman spor yapmaya

ve yediklerimi yakmaya gayret ediyorum..

karatay diyetini uygulayıp kolestrol sorunu yaşayan arkadaşların ne kadar spor yaptıklarını bilmiyorum

o kadar ayrıntılı okuyamadım geçmişi sayfalar dolusu yazılıyor ..herşeyi okumuyorum ben saatleri alıyo zaten bir de sürekli birbirininden alıntı yaparak

yorum yazıldığı için aynı yorumu farklı kişilerin alıntı yapmasıyla defalarca okumak sıkıyor insanı haliyle...

bu yüzden çok inceleyemedim ama karatay diyetinde protein çok alınıyor doğal olarak ve hareketini ya da sporunu. yürüyüşünü

yapmayan ve sürekli protein yüklemesi yapan kişilerde kolestrol değerleri yüksek çıkabilir..çünkü aldığımız yiyecekler protein açısından

zengin gıdalar ve hatta bazen protein alımını karatay diyetinde sınırlama ve ölçü yok olarak algılayıp gereğinden fazla alınmış olabilir

bunu burda tahlil yaptıran arkadaşlar için söylemiyorum genel olarak söylüyorum..bazılarınızın yorumlarında spor yapıldığına dair

en ufak bir yazı göremiyorum.Kilo vermek bir sağlık konusudur yemeklerden kesmekle tek başına sağlık olmaz zaten

canan karatay da spor yapın diye defalarca söylüyor katıldığı programlarda ama insanların dikkatini 3-4 yumurta yemek çekiyor...

sağlığınızda yolunda gitmeyen şeyler varsa ya yaptığınız diyet size uygun değildir ya da bir yerde yanlışlık yapıyorsunuz demektir

lütfen bu hususları gözardı etmeyin..

Çok haklısın arkadaşım yukarıda bahsettiğin hususların mutlaka dikkate alınması gerekir. Ben sporu maalesef sınırlı yapabiliyorum bel fıtığı hastasıyım ve akut dönemlerde sadece dinlenebiliyorum (tabi eğer her akşam 18:30 21:00 arası evde yapılan işleri saymazsak :KK37: şaka şaka sahyılmayacağını biliyorum :KK1:)Ama bence yediğimiz ürünlerin ne kadar Canan hoca nın bahsettiği kriterlere uygun olduğununda göz önünde bulundurulması gerekir. Bugün bizim buranın pazarı var. Milaslı köylüler geliyor. sürekli alışveriş yaptığım kişiye sorduğumda ablacım hiç bir yerde ilaçsız sebze bulamazsın ilaç atmak zorundayız dedi. Tohumu da ziraatten aldıyoruz israil tıhumuymuş dediYani doğalı yok bence doğala en yakını var herhalde ve bir de bizim bunlara ulaşabilme ihtimallerimiz.

Bugün endokrin uzmanındaki randevumuza gittik. O da kolesterolü yüksek buldu ama çok vahim görmedi siz bunu düzenleyebilirsiniz dedi. Balık tüketiminizi ve kuru baklagil tüketiminizi arttırın dedi. Yine aynı şekilde o da (ama hiç itici olmayan ve son derece mütevazi bir şekilde) her şeyden kararında tüketilmesinin iyi olduğunu genel olarak basit şekerler ve rafineri ürünlerden uzakdurulması gerektiğini söyledi.

Veeee tabiki tartıldım. üzerimde giysilerimle ve reglimden 1 gün önce 75 çıktım yuppppiiiii .

Sevgiler hepinize,

iyi akşamlar kızlar :KK3:
Bugünkü menüm:
limonlu su

kahvaltı:
2 kayısı kıvamı haşlanmış yumurta
2 küçük domates
2 sivri biber
1 minik acı biber turşusu
10 zeytin
70 gr. peynir
1 avuç badem
1 kk helva
1 fincan yeşil çay

1 sade Türk kahvesi

akşam:
1 dolu tabak kıymalı pırasa (havuçsuz ve pirinçsiz)
1 kase yoğurt
2 acı biber turşusu
2-3 parça karışık turşu

su her zamanki gibi yatana kadar en 2 Lt ve 1 tane daha yeşil çay içmeyi düşünüyorum

arkadaşlar yaaaaaaaaa:KK14:
azıcık da benle ilgilenin yardım istiyorum önder arıyorum
kimse yok muuu??:KK14:

Hoşgeldin aramızaa ..
Umarım kilolarını bir an önce verirsin.
burada hepimiz zaten birbirimize karşı bir sorumluluk hissediyoruz ve buraya yazdığımız için kaçamak yapmamaya çalışıyoruz.
Her gün yediklerini yazabilirsin burada.
Ayrıca cuma günleri de liste yapılıyor.

Merhaba canım.Bebişine sağlıkla kavuşursun inşallah :KK16:
her gün menü bildirimi yapıp menülerimizi yorumluyoruz.Sen de yapabilirsin çok motive edici oluyor.Bir de cuma günleri tartılıyoruz ve bununla ilgili bir de listemiz var.Liste olması da aramızda tatlı bir rekabet ve motivasyon yaratıyor.Çok güzel oluyor.Sen de katıl bize.İlk sayfadaki örnek menüden faydalanabilirsin ilk etapta.Ara öğünlü olarak yapmaya başla.Hamile olduğun için sana ara öğünlü liste daha iyi olur diye düşünüyorum :KK16:

Bugün buraya uğrayamadım maalesef.Geçmişe de bakamadım.Herkes iyidir inşallah:KK16:

Hoşgeldin Saphıracımm..
Aynı tas aynı hamam ben de.
Sen nasılsın iyi misin?

kızlarr gül çoktandır görünmüyor
acaba ben mi rastlayamıyorummm?:26::26:
Gül geliyor ama çok fazla durmadan çıkıyor yoğun bir dönemde sanırım.

hoşbulduuummm :124:
iyi olmana sevindim canım.Ben d eiyiyim şükür.Bugün ev iş misafir derken öğle yemeğimi bile yeme fırsatım olmadı.Zaman nasıl geçiyor hiç anlamıyorum valla :KK55:

günler kısaldıı iyice akşamı çabuk ediyoruzz canımm:KK1::KK1:
az önce süt taştı şimdi onu temizlemeye çalışacamm ben de:KK31::KK31::KK31:

Hoşgeldin aramızaa ..
Umarım kilolarını bir an önce verirsin.
burada hepimiz zaten birbirimize karşı bir sorumluluk hissediyoruz ve buraya yazdığımız için kaçamak yapmamaya çalışıyoruz.
Her gün yediklerini yazabilirsin burada.
Ayrıca cuma günleri de liste yapılıyor.

Merhaba canım.Bebişine sağlıkla kavuşursun inşallah :KK16:
her gün menü bildirimi yapıp menülerimizi yorumluyoruz.Sen de yapabilirsin çok motive edici oluyor.Bir de cuma günleri tartılıyoruz ve bununla ilgili bir de listemiz var.Liste olması da aramızda tatlı bir rekabet ve motivasyon yaratıyor.Çok güzel oluyor.Sen de katıl bize.İlk sayfadaki örnek menüden faydalanabilirsin ilk etapta.Ara öğünlü olarak yapmaya başla.Hamile olduğun için sana ara öğünlü liste daha iyi olur diye düşünüyorum :KK16:
olley sesimi duyan birileri oldu :KK76:

öncelikle bu diyete bayıldım hiç diyet gibi değil :KK76:
arkadaşlar şimdi benim bazı sormak istediğim şeyler var
ben hamileyim diyetten çok sağlıklı beslenmek istiyorum
fazla kilo almadan bu süreci atlatmak istiyorum
kilo veremeyebilirim ama mümkün mertebe az almak benim kriterim olacak

ara öğünlü yemem gerek ama yiyemiyorum
diyetlerde de genelde 6 öğün der ya ben hiç yapamam onu
o yüzden bu tam bana göre
hem de doyuncaya kadar yeme olayı da süpper :KK56:

benim zaten anal fissür problemim oldugu için
ekmek ve hamurişinden uzak durmam gerekiyo bu yönüyle de bana hitap ediyo
geçmişi okudum ama genelde menüler yer alıyo
ben bu diyet hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorum
neler yasak
neleri asla yapmamalı
nelere dikkat etmeliyiz
şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkürler:KK42:

nasıl bırıncı olcan canımcım gecen hafta bıldırım bılem yapmadın:63:,2 hafta düzenli bildirim yapmak gerekıyor listeye gırmek için,:KK9:
eğer geçen hafta bildirim yapsaydım daha çok birinci olma ihtimalim vardı :KK70:
geçen hafta önceki haftadan da fazlaydım
3 kilo gitti bildirim yapmadığım haftaya göre

slm kıslar...
uzun bir süredir sizleri takip ediyorum....
ablamda 4 aydır karatay diyeti yapıyor çünki.4 ayda 8 kg verdi.(kendine göre çok bana göre karatay yapmadanda verebileceği bir kiloydu,hafif bir kıssaydı yediklerini ayda 2 kg verirdi zaten)

sizlerinde bazılarınızın yaptırdığı tahliller sonucu bende tedirgin oldum ve ablama tahlil yaptırması konusunda uyarıda bulundum.bu sabah vermiş tahlillerini ve yaklaşık 1 saat öncede sonuçlarını almış.malesef ki 170'lerde olan kollesterolü 310 olmuş.son zamanlarda başım ağrıyor zaman zaman diyordu.eşimde kollesterolüne baktırmasını söylemişti daha evvelde.(eşim genel cerrah)

ablamla farklı şehirlerdeyiz.o bulunduğu şehirdeki doktoruna danışmış diyeti derhal bırakmasını aksi takdirde damarlarının daha fazla yağ tabası ile kaplanacağını ve bunun bir çok hastalığa yol açacağı konusunda uyarı almış.(kalp-damar hastalıkları vs..)

sonuçları eşime faxlamış eşim hem kendisi yorumlamış hemde diyetisyen arkadaşına yorum yaptırtmış...müşterek paydada buluşup acilen bu diyeti bırkaması konusunda ablamı arayıp söylemiş.bende size söylemeden geçemedim.sakın yalnış anlamayın diyeti yapmayın veya yapın diyemem.bu konuda karar verecek sizsiniz.ama ben başımızdan geçen bir şeyi aynı diyeti yapan sizlerle paylaşmadan edemedim.

ablama doktoru ekmek yemeden bir insanın hayati fonksiyonlarının zamanla tehlikeye gireceği yönünde açıklama yapmış.yıllardır ekmek yiyiyoruz hiç bıktınmı,ama ceviz fındık fıstığa bıkacaksın ve ekmek yemeğe başladığın gibide kilo alacaksın demiş.ablamda son zamanlarda sizlerin de bazılarınızın olduğu gibi fınfık ceviz sayısını (canı istemediğinden)3-4 tneye indirdiğini duyuyordum kendisinden.
oda bunun kan şekerinin dengeye girmesinden dolayı artık canım istemiyor olarak yorumluyordu kendince...ama hiç alakası yokmuş..
ablamda bazen sizlerinde yaptığı gibi öğün sayısı 2'ye düşürüyormuş son derece tehlikeli bir şeymiş insan hayatı için
yaklaşık 10 saat aralarla yemek yemek.(günde iki öğün olunca durum böyle oluyor saat hesabına vurulunca)

ben size bize yapılan açıklamaları yaptım...kendi süzgecinizden geçirin yinede siz...bunca doktor,cerrah,diyetisyen yalnış biliyorda bir tek canan hocamı doğru biliyor ...canan hoca ben hastalarıma kollesterol tahlili yaptırmam diyor ,yaptırınca malum çıkan sonuç ortada çünki...eşimin diyetisyen arkadaşıda canan hocanın öğrencisiymiş zamanında bu arada bunuda söylemeden geçemeyeceğim..ama canan hocanın diyetinin büyük bölümünü tasvip etmiyor.çünki canan hocanın dediği kadar doğal yaşayamıyoruz malesef.eskisi gibi insan gücüyle yapılmıyor hiiç bir iş.ve sabahları yediğiniz tereyağda yumurtada soyulmuş kuruyemişlerde doğal değil malesef.ve biz bu kadar doğal beslenmediğimiz gibi bunları yakacak kadar insan gücüne dayalı işte yapmıyoruz artık..teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyoruz.(asansör,araba vs..)ne köy işi yapan var,nede kır işi...ninelerimiz dedelerimiz bunları yiyiyormuş ama 8-10 saat tarlada güneşin altında çapa yapıyormuş.7-8 km yolu yürüyerek eve geri geliyormuş.ne çamaşır mak.varmış ne bulaşık makinesi...insanlar suyu bile nerelerden taşıyormuş...
sözün özü bu tür beslenmek için o çağda yaşamak gerektiğine inanıyorum.doğal beslenelim ok..ama doğal yaşayabiliyormuyuz...?

uzun yazdım kusura bakmayın lütfen ...sadece aynı diyeti yapan ablamın sonuçlarını sizlerlede paylaşmak istedim..burda sonuçları kötü çıkan arkadaşları görünce ablam adına tedirgin oldum ve yanılmadım..keşke yanılsaydım...sizlerde dikkatli olun..sağlıklı kilo vermeniz dileğiyle kolay gelsin hepinize....
tahlil konusunda bişey diyemicem, cevizin bademin bi zararı olduğunu sanmıyorum.
ama herkes tahlil yaptırmalı belki ya da bu durumu hocaya sormalıyız.
mesela ablanın başına gelenleri ve dr.ların söylediklerini

bi arkadas daha tahlil yaptırdı kolestrol yüksekti dr hemen ilaç yazmaya kalkmış
herşeyi ilaçla çözümleyen dr.lardan her yerde var. farklı yaklaşımlar desteklenmeli
uzun vadede ilaçlar kanser ediyo

bir de ekmek konusunu anlamıyorum. beyaz ekmek kaç yüzyıldır var ki, hiç doğal ve faydalı değil
ekmek hiç tüketmeyen toplumlar hiçbirine bişey olmuyo bu yüzden.
onlar nasıl sağlıklı olabiliyo

Cumayı merakla bekliyorum bu hafta:-))
Tedavin kolay geçer istediğin sonucu alırşın Mattikacım inşallah
tşk ederim canım inş.

X