Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım o zaman onları da çıkarıyorum listeden.gelirlerse yine aynı şekilde o hafta onlarda olur sıra.yarını sen yap canım sakıncası yoksa,çünkü loxi yapmıştı,yine de yanlışsam sonraki hafta da o yapar :KK34:

tamam canımm problemm yokk yarın listeyi yaparımm benn.:21::21::21::21:

Listenin son hali

1. saphira...liste yaptı
2. eski_bir_masal...liste yaptı
3.ceylin1907...liste yaptı
4.mattika...liste yaptı
5.loxandra...liste yaptı
6.gul63...liste yaptı
7.idealist33
8.profit
9.papadiya

Çömeziniz olarak bir şey soracağım bu liste nedir nereye bildirim yapıyoruz haddinden fazla motivasyon ( kabaca gaza ) ihtiyacım var.
birde birde bu 2 mil 3 mil olayını neye göre yapıyorsunuz ben indirecek yerde bulamadım :KK43:

idealist biraz bilgi verir misin liste sendeymiş sanırım okuduğuma göre ne yapmam lazım

kızlarr yarın kiloo bildirimini bana gönderiyorsunuz.

Bildirim:
Rumuz:
Başlangıç tarihi:
Başlangıç kg:
Geçen hafta:
Bu hafta:
Fark: -
Toplam fark: -
Beden:
Spor:
Boy:

yüzde hesaplama
( Bu hafta giden kilo / geçen haftaki kilo ) * 100 =

canımm ilk kez bildirim yapanları almıyoruz di mi listeye hemen.
2 hafta üst üste bildirim yapanlar girebiliyorr.
onları da en sona yazarızz daha önceki gibiii.

evet canım liste adayı olmak isteyenleri,listenin altına liste adayı olarak yazarsın.ben de karışıklık olmasın unutulmasın diye,ilk sayfaya kopyalayacağım listeyi.Bir de fırsat bulursam tabloyu güncelleyeceğim.

üff cahil misiniz ya biri demiş ki ekmek kaç yüzyıldır var ki. bi başkası demiş ki oh herşey serbest şeker un patates vs. dışında doyana kadar yiyebilirim. ekmek kaç yüzyıldır var diyen arkadaşım sen kaç yüzyıldır varsın acaba. ona bakarsan baklagilleri de yeme. mercimek baklagil vs vs şimdi tek tek bunları saycak değilim. kısacası tarım toplumu olmadan önceki haline dön o zaman. ağaçlardan ne bulursan onu ye. avlayabiliyosan hayvan avla. şehir insanıyız biz şehir. atalarımız gibi beslenemeyiz onlar gibi yaşamıyoruz çünkü. belli başlı şeyler yasak dierleri serbest oh diyen arkadaşlar avuç avuç kuruyemiş yerseniz tabi kilo veremezsiniz. 3 yumurtalı pastırma yersen tabi kilo veremezsin. hepiniz saate bakıyosunuz biliyorum. 4 saat doldu 5 e girmek üzereyim kim bilir daha neler geçiriosunuz aklınızdan. kilo verenler hepiniz geri alcaksınız hepiniz bi gün ailenizin yediği o beyaz ekmeğe saldırcaksınız. :KK47:

idealist biraz bilgi verir misin liste sendeymiş sanırım okuduğuma göre ne yapmam lazım

hoşgeldin canım her hafta cuma günü geçen hafta ve bu haftaki kg ,aradaki farkı yazıp bildirim yapıyoruz ençok kg verenden başlayarak 1.2.3. gibi belirliyoruz bu işide her hafta başka arkadaşımız tapıyor yani sırası gelen yapıyo liste bu demek

Zerdeçalın bir çok rahatsızlığı önlediği söyleniyor. Aslında bir sürü baharat faydalı ama ben özel olarak zerdeçalı kullanıyorum. Hindistan da en çok kullanılan baharatmış ve alzheimer ın en az görüldüğü ülke. Ayrıca ms hastalığında da tedavi edici olarak kullanılıyormuş. Gerçi tedavi edici özellikleri için ahmet hoca günde 1-2 tatlı kaşığı kullanımını öneriyor ben anca 1/2 çay kaşığı serpiyorumdur.

Çok haklısın arkadaşım yukarıda bahsettiğin hususların mutlaka dikkate alınması gerekir. Ben sporu maalesef sınırlı yapabiliyorum bel fıtığı hastasıyım ve akut dönemlerde sadece dinlenebiliyorum (tabi eğer her akşam 18:30 21:00 arası evde yapılan işleri saymazsak :KK37: şaka şaka sahyılmayacağını biliyorum :KK1:)Ama bence yediğimiz ürünlerin ne kadar Canan hoca nın bahsettiği kriterlere uygun olduğununda göz önünde bulundurulması gerekir. Bugün bizim buranın pazarı var. Milaslı köylüler geliyor. sürekli alışveriş yaptığım kişiye sorduğumda ablacım hiç bir yerde ilaçsız sebze bulamazsın ilaç atmak zorundayız dedi. Tohumu da ziraatten aldıyoruz israil tıhumuymuş dediYani doğalı yok bence doğala en yakını var herhalde ve bir de bizim bunlara ulaşabilme ihtimallerimiz.

Bugün endokrin uzmanındaki randevumuza gittik. O da kolesterolü yüksek buldu ama çok vahim görmedi siz bunu düzenleyebilirsiniz dedi. Balık tüketiminizi ve kuru baklagil tüketiminizi arttırın dedi. Yine aynı şekilde o da (ama hiç itici olmayan ve son derece mütevazi bir şekilde) her şeyden kararında tüketilmesinin iyi olduğunu genel olarak basit şekerler ve rafineri ürünlerden uzakdurulması gerektiğini söyledi.

Veeee tabiki tartıldım. üzerimde giysilerimle ve reglimden 1 gün önce 75 çıktım yuppppiiiii .

Sevgiler hepinize,

carmen sen bodrumda mı oturuyorsun???nerede ıkamet edıyorsun??? kimsin? necisin? milas filan yazınca...bugun de persembe bodrumda da pazar vardı acaba sen de buralardan mısın merak ettım.
eger bodrumda ısen, pazar gunlerı gumbet pazarı var benım bı bıbercım var, kucuk ve sekılsız bıberlerı cok da pahalı kılosu 4 lıradan ama tarla bıberı, sonra gene peynırcım var, cokelegı 3 hafta bıle dayanıyor, peynırı guzel...ben sana alısverıs yaptıklarımı yazım..nerden oldugunu ogrenem de bı once.
sevgiler

üff cahil misiniz ya biri demiş ki ekmek kaç yüzyıldır var ki. bi başkası demiş ki oh herşey serbest şeker un patates vs. dışında doyana kadar yiyebilirim. ekmek kaç yüzyıldır var diyen arkadaşım sen kaç yüzyıldır varsın acaba. ona bakarsan baklagilleri de yeme. mercimek baklagil vs vs şimdi tek tek bunları saycak değilim. kısacası tarım toplumu olmadan önceki haline dön o zaman. ağaçlardan ne bulursan onu ye. avlayabiliyosan hayvan avla. şehir insanıyız biz şehir. atalarımız gibi beslenemeyiz onlar gibi yaşamıyoruz çünkü. belli başlı şeyler yasak dierleri serbest oh diyen arkadaşlar avuç avuç kuruyemiş yerseniz tabi kilo veremezsiniz. 3 yumurtalı pastırma yersen tabi kilo veremezsin. hepiniz saate bakıyosunuz biliyorum. 4 saat doldu 5 e girmek üzereyim kim bilir daha neler geçiriosunuz aklınızdan. kilo verenler hepiniz geri alcaksınız hepiniz bi gün ailenizin yediği o beyaz ekmeğe saldırcaksınız. :KK47:

arkadaşım ben neyi onayladığını anlayamadım karatayı mı yoksa?

Pardon ama insanların cahilliğini neye göre değerlendiriyorsunuz ?
Bilgi düzeyiniz nedir ?
neyle karşılaştırıyorsunuz.
Burdaki hiç kimsenin cahilliği size kalmamış ki Canan hoca'nın kaç yılını bu işe verdiğini bilmiyorum biliyor musuz ?
Eğer beğenmiyorsanız bu beslenme şeklini uygulamazsınız.
Burada hiç kimse size zorla uygulatmaya kalkmıyor.
emin ol günde 3 yumurta yiyerek de pastırma sucuk yiyerek de çok güzel kilolar veriyoruz.
Ekmekteki bütün yararlı şeyleri alıyoruz zaten gerek kuru yemişten gerek beslenmemiz gereği.
Ama ideal kilona indikten sonra ekmek hiç yeme gibi bir şey denilmiyor ki ben kiloma yaklaşmış bulunmaktayım ve canım istediği zaman ekmek koyuyorum menüme ama doğru dürüst canım istemiyor.
4-5 saati geçsin diye beklemiyorum hatta çoğu zaman yiyesim gelmiyor ama yeme zamanım gelmiş yiyeyim diye zorlayarak yiyorum.
Hadi diyelim verdiğimiz kiloları aldık çok mu mutlu olacaksınız ?
Eğer kilo verdikten sonra her şeye saldırılırsa sen de olsan ben de olsam tabiki alırız ama normal bir yemeyle kilo alınmayacağına emin olabilirsin.

ben karatay diyeti yapmıyorum yapmam da. ayrıca elimde kitabı da var. aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş. canan karatay a katılmıyorum ama saygım var lafı çarpıtma ben sizi eleştiriyorum. sen ekmek yeme. ideal kilona ulaşınca ekmeğe başla şişmeye de başla. 4yıllık öğretim veren beslenme ve diyetetik bölümü kaldırılsın o zaman. diyetisyenler canan hocanın muhatabı deilmiş kendisi öle sölüor.

üff cahil misiniz ya biri demiş ki ekmek kaç yüzyıldır var ki. Bi başkası demiş ki oh herşey serbest şeker un patates vs. Dışında doyana kadar yiyebilirim. Ekmek kaç yüzyıldır var diyen arkadaşım sen kaç yüzyıldır varsın acaba. Ona bakarsan baklagilleri de yeme. Mercimek baklagil vs vs şimdi tek tek bunları saycak değilim. Kısacası tarım toplumu olmadan önceki haline dön o zaman. Ağaçlardan ne bulursan onu ye. Avlayabiliyosan hayvan avla. şehir insanıyız biz şehir. Atalarımız gibi beslenemeyiz onlar gibi yaşamıyoruz çünkü. Belli başlı şeyler yasak dierleri serbest oh diyen arkadaşlar avuç avuç kuruyemiş yerseniz tabi kilo veremezsiniz. 3 yumurtalı pastırma yersen tabi kilo veremezsin. Hepiniz saate bakıyosunuz biliyorum. 4 saat doldu 5 e girmek üzereyim kim bilir daha neler geçiriosunuz aklınızdan. Kilo verenler hepiniz geri alcaksınız hepiniz bi gün ailenizin yediği o beyaz ekmeğe saldırcaksınız. :KK47:

:KK53::KK53::KK53::KK53::44::44::44:
Siz bu diyeti yapıyormusunuz,yapmıyormusunuz ben anlamadım.....:KK19:
Arkadaşlar birkaç gündür topiğimiz karatay diyeti deneyimlerimiz değil,karatay diyeti karalama topiği oldu...:KK47:
Lütfen saygı duyun biz halimizden memnun olarak diyetimizi yapıyoruz.:KK76:...kimsenin aklına ihtiyacımız yok...:KK50:

kıslar yazmadan geçemeyeceğim.sizlerinde içinizde bu konuya dikkat çeken arkadaşlar olmuş...spor konusu gerçekten hangi diyet yapılırsa yapılsın mühim bir husus..bende 40 kilo verdim bundan 8-9 yıl önce ve bir gram dahi almadım.ve tüm değerlerim yıllardır hiç oynama yapmadı şükürki...
ablamda spor yapıyor her gün bir saat step yapıyor salonda ve 5 km yürüyor gelirken..ama hayvansal yağları vücut sandığımız kadar kolay yakamıyor malesef.her gün yaklaşık birbuçuk saat spor yapan ablamın kollesterolü yükselmiş yazdığım gibi...sağlıklı beslenmenin olmassa olmazı baklagiller...bunu ekmek olarak almassanız bile mutlaka baklagil olarak alın..ablamada doktoru bunu tavsiye etmiş...

ayrıca ekmek yemeyen toplumlarda mutlaka kendi beslenme kültürlerine uygn baklagilin başka türlerininden besin maddeleri oluşturup tüketiyorlar..aksi halde wc sorunu kaçınılmaz oluyor hepimizin bildiği gibi..lifsiz gıda tüketmemek isanın yaşamsal fonksiyonlarını olumsuz yönde etkiliyor..eşime canan hocanın hocanın yazılarından bir ksımını okmuştum internetten..insanı hasta edenin kollesterol değil şeker olduğuyla ilgili olan söyleşilerinden bir alıntıydı...
bunun tıbba bilime %100 aykırı bir durum olduğunu şu şekilde açıkladı.lavaboya toz şekeri dök,üstüne su bile dökmesen nemden erir akar gider tıkamaz ama hayvansal yağı dök,sıcak su bile döksen sıvanır kalır boruda dedi...yani şeker tabiki insan sağlığı için zararlı ama hayvansal yağlar kadar değil dedi..(aşırı tüketimi halinde tabiiki)yani neyi fazla kullansak zarar...şekeride unuda yağıda...

hepinize sağlıklı günler....

Her yörenin her kişinin beslenme tarzı ve zevki farklıdır. Kilo alırken bir kişi neler yemişse verirken de azaltarak benzer şeyler yemek zorundadır.Çünkü bir gün mutlaka her şey aslına rücu eder.

ben de tertemiz bi ajanda çıkardım dolaptan. Her gün yazcam ne yediğimi. Başlangıç tarihim de 14 kasım. Valla diet yap bırak yap bırak yeter artık. Son ümidim karatay. Sloganım: Kararlıyım karataydayım :KK55:

peki bu mesajının anlamı nedir canım.:44:.ben çözemedim....:KK53:

X