Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

herkese mutlu sağlıklı huzur dolu günler:KK74::KK71::80:
Loxandra beni düşünüp oturup yazdığın için çok ama çok teşekkür ederim:KK16::KK19:
Hepsini okudum ve minik defterime notlar aldım:KK28: Annemler alışverişe gidicek bol bol kuruyemiş, kuru meyva almalarını istiycem. Birde bulabilirler mi bilmiyorum ama köy yumurtası:KK56: Bıktım yahu Market yumurtalarından :44:

faydalı olabıldıysem ne mutlu bana:)

ben bugun marketten organık dıye satılan bır yumurta aldım,umarım kandırılmamısımdır:KK43:

aa evet ne zamandır muz yemiyordum bak bu olabilir :KK70: makarna çok severim ama napsam ki bilemedim

ben de cok severım makarnaayı,hele ki tereyağlı olursa:KK56::KK56::KK56::KK56:

haşlanmıs patates olmaz mı onun yerıne acaba,ya da patates salatası?nişastalı ama ramazan menüsünde vermıs demekkı sağlıklı?

Son düzenleme:
Bugün yediklerimi ben de paylaşayım dedim.ilk günümdü.bi değerlendirme yapar mısınız;??

sabah: 2 zeytin, yarım çay bardağı ceviz, kibrit kutusu kadar peynir,2 gün kurusu kayısı

öğlen: köfteli patates yemeğinmin sadece taneleri, suyu yok ve yoğurt

saat 18.00: 2 gün kurusu kayısı ( öğlen yemeği 12 de olduğu için acıktım çok ve midem bulanmaya başladı yanımda da bunlar vardı artık yedimiki kuru kayısıyı

akşam: bir kase ev yapımı tarhana çorbası yağsız, yarım çay bardağı ceviz-badem karışımı, 8 tane kadar sele zeytin

bunları yedim işte..akşam zeytin yedim diye biraz pişmanım ama sabah yemediğim için ve glisemik endeksi düşük olduğu için çok zararlı olacağını düşünmedim açıkcası.sizler beni aydınlatırsınız bu konuda.

işte bu kadaaar.şimdi de sütümü kaynattım yoğurt yapıcam :))

kahvaltını iyi yapmamışsın.. kahvaltı zengin olmalı..kilo vermek istiyorsan bi müddet patates yasak..herşeyide yağsız yapmak zorunda değilsin vücudun yağada ihtiyacı var.. sana başarılar dilerimm canım kolay gelsin :)

Bugün yediklerimi ben de paylaşayım dedim.ilk günümdü.bi değerlendirme yapar mısınız;??

sabah: 2 zeytin, yarım çay bardağı ceviz, kibrit kutusu kadar peynir,2 gün kurusu kayısı

öğlen: köfteli patates yemeğinmin sadece taneleri, suyu yok ve yoğurt

saat 18.00: 2 gün kurusu kayısı ( öğlen yemeği 12 de olduğu için acıktım çok ve midem bulanmaya başladı yanımda da bunlar vardı artık yedimiki kuru kayısıyı

akşam: bir kase ev yapımı tarhana çorbası yağsız, yarım çay bardağı ceviz-badem karışımı, 8 tane kadar sele zeytin

bunları yedim işte..akşam zeytin yedim diye biraz pişmanım ama sabah yemediğim için ve glisemik endeksi düşük olduğu için çok zararlı olacağını düşünmedim açıkcası.sizler beni aydınlatırsınız bu konuda.

işte bu kadaaar.şimdi de sütümü kaynattım yoğurt yapıcam :))

hoşgeldın canım.

yedıklerın bana az geldı,hergun bu kadar yiyecekle dayanabılecekmısın?

oncelıkle kahvaltı çok zayıf,eğer kitaptaki gibi kuvvetlı kahvaltı yaparsan degıl ara ogunler ,öğle yemegını bıle zor yıyeceksın emın ol:)
eğer kitabın yoksa ilk sayfadaki listeye bakabılırsın

akşam zeytın yenılebılır tabıı kı,canan hocaya sorulmustu daha once akşam peynır yenılebılır mı dıye,cevabı şu:' her ogunde sağlıklı yıyecekler yemelısınız'

.izin verılen gıdalardan oldugu surece şu öğünde şu yenılecek sıye kesın bır kural yok,canının ıstedıgını yıyebılırsın.

bunun tek istisnası ise meyve,gunde 1 tane ve kahvaltıda yemeye ızın var,biliyorsun meyve şeker içeriyor,sabah yersek gün boyu vucudun o şekeri yakmak için zamanı olacaktır.

hoşgeldın canım.

yedıklerın bana az geldı,hergun bu kadar yiyecekle dayanabılecekmısın?

oncelıkle kahvaltı çok zayıf,eğer kitaptaki gibi kuvvetlı kahvaltı yaparsan degıl ara ogunler ,öğle yemegını bıle zor yıyeceksın emın ol:)
eğer kitabın yoksa ilk sayfadaki listeye bakabılırsın

akşam zeytın yenılebılır tabıı kı,canan hocaya sorulmustu daha once akşam peynır yenılebılır mı dıye,cevabı şu:' her ogunde sağlıklı yıyecekler yemelısınız'

.izin verılen gıdalardan oldugu surece şu öğünde şu yenılecek sıye kesın bır kural yok,canının ıstedıgını yıyebılırsın.

bunun tek istisnası ise meyve,gunde 1 tane ve kahvaltıda yemeye ızın var,biliyorsun meyve şeker içeriyor,sabah yersek gün boyu vucudun o şekeri yakmak için zamanı olacaktır.

cevabın için çok teşekkürler canım.ya bugün yediklerimin az olduğunun farkındayım.evde yumurta yok da ondan yiyemedim sabah.bi de zeytin tuzluymuş o yüzden onu da mecburen az yedim.patatesi de okumamıştım yani dikkat etmemişim emin olamadım.şirkette de sadece o yemek vardı mecburen yedim ama bundan sonra yemem patatesleri :) sabah kahvaltısını kuvvetliş yapmak lazım evet:KK70: ama bugün heralde psikolojikman acıkmadım taakli işten çıkana kadar işte.kuru kayısı da yeme mi diyorsun peki??

kahvaltını iyi yapmamışsın.. kahvaltı zengin olmalı..kilo vermek istiyorsan bi müddet patates yasak..herşeyide yağsız yapmak zorunda değilsin vücudun yağada ihtiyacı var.. sana başarılar dilerimm canım kolay gelsin :)

Cevabın için teşekkür ederm canım :) haklısın bugün evde yumurta yoktu o yüzden kahvaltım zayıf kaldı.zeytinler de çok aşırı tuzluymuyş o yüzden yiyemedim.ama bundan snra daha kuvvetli yapıcam kahvaltımı.yağı zeytinden sütten yoğurttan alıyorum zaten ya :KK70: öğlen şirkette de mecburen aölıyorum.umarm başarılı olurum.Teşekkür ederim tekrardan :KK70:

cevabın için çok teşekkürler canım.ya bugün yediklerimin az olduğunun farkındayım.evde yumurta yok da ondan yiyemedim sabah.bi de zeytin tuzluymuş o yüzden onu da mecburen az yedim.patatesi de okumamıştım yani dikkat etmemişim emin olamadım.şirkette de sadece o yemek vardı mecburen yedim ama bundan sonra yemem patatesleri :) sabah kahvaltısını kuvvetliş yapmak lazım evet:KK70: ama bugün heralde psikolojikman acıkmadım taakli işten çıkana kadar işte.kuru kayısı da yeme mi diyorsun peki??

kuru kayısı verıyor canan hoca,kahvaltıda 4-5 tane.
cevızle çok iyi gidiyor.:KK56::KK56::KK56::KK56:

hatta ben ogle yemegı olarak sunu yedım bır ara:
5-6 kuru kayısı
1 avuc cevız
1 kase yogurt:KK56:çok lezzetlı ve tok tutuyor akşama kadar.

canım ikimize birden cevap verdin heralde :KK70: kuru kayısı kahvaltıda ye faydalı..

ya kaç gündür bi toparlanamadım:KK43::KK43::KK43: doğum günüm dedik 1 gün boylu boyunca kaçamak yaptım ertesi gün ailece kutlayalım dediler o günde kaçamak oldu:KK47::KK47::KK47:. bugünde açgözlüler gibi oturduk annemle 250 gr karışık kurupasta yedik:KK14::KK14:. yarın da annemin günü varmış:KK14::KK5:

bir tek uyduğum akşam 7-8 den sonra yeşil çay dışında birşey yiyip içmemek.en azından bunun bişeyler sağladığını düşünüyorum:KK43:

Son düzenleme:
burda yogunluk olunca zapping yaptım canan hoca tv de mı dıye?:KK28::KK28:

haberturk te şuan:KK9::KK9:

kolestrol hastalık mı ilaç firmalarının dayatması mı konusu konuşuluyor

ya kaç gündür bi toparlanamadım:KK43::KK43::KK43: doğum günüm dedik 1 gün boylu boyunca kaçamak yaptım ertesi gün ailece kutlayalım dediler o günde kaçamak oldu:KK47::KK47::KK47:. bugünde açgözlüler gibi oturduk annemle 250 gr karışık kurupasta yedik:KK14::KK14:. yarın da annemin günü varmış:KK14::KK5:

bir tek uyduğum akşam 7-8 den sonra yeşil çay dışında birşey yiyip içmemek.en azından bunun bişeyler sağladığını düşünüyorum:KK43:

43 kilo olsam bende toparlanma ihtiyacı hissetmezdım:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

şaka bir yana ,sen sağlık için toparlanmalısın canım.tatlı yememen gerekıyormus bak,yarın tuzlu yıyeceklerden bırazcık yersın.
hatta günden once normal bır ogle yemegı yesen ,canın fazla istemez ikramlıklardan

actım loxıcım ızlıyorum cok seker kadın yaaa kendı seker sevmıyo ama seker kadın napıyım:KK1::KK1::KK1::KK1:

bence de yaa,çok sevıyorum tanışmak istiyorum bır gun,inş. kısmet olur:KK31:

ben meslege gırdıgımde 250 kolestrol normaldı dıyor,sonra 160 a dusurduler,sonra 100e ,sonra 70 e:KK53:daha ne kadar düsürcekler diyor?

sadece bu tespitten zorla bır hastalık çıkardıkları anlaşılmıyor mu?:KK51:

X