Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

43 kilo olsam bende toparlanma ihtiyacı hissetmezdım:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

şaka bir yana ,sen sağlık için toparlanmalısın canım.tatlı yememen gerekıyormus bak,yarın tuzlu yıyeceklerden bırazcık yersın.
hatta günden once normal bır ogle yemegı yesen ,canın fazla istemez ikramlıklardan

inşallah ah annemde bir anlasa beni:KK17: zoraki ağzıma tıkıyor kan yapsın onu yapsın bunu yapsın diye :KK43: artık kendi yemeğimi kendim yapar oldum:KK56: sıfır tuz sıfır şeker sıfır yağ neredeyse:KK45:
yarın ufak sıyrıklarla atlatırım inşallah:KK50:gazam mübarek olsun:KK9:

bence de yaa,çok sevıyorum tanışmak istiyorum bır gun,inş. kısmet olur:KK31:

ben meslege gırdıgımde 250 kolestrol normaldı dıyor,sonra 160 a dusurduler,sonra 100e ,sonra 70 e:KK53:daha ne kadar düsürcekler diyor?

sadece bu tespitten zorla bır hastalık çıkardıkları anlaşılmıyor mu?:KK51:

aynen katılıyorum loxıcım bu kadının degerını bırgun anlıycaklar ama ınsanlıgın yarısından fazlası obez olunca anlıycaklar

bugünkü menüm:

kahvaltı:

1 yumurta+½ yumurta beyazı(kk haşlanmış)
5 ad. zeytin
1 kk kaşar
1 tatlı kaşığı labne
½ domates
1 dilim kepek ekmeği (kızarmış ve tereyağ sürülmüş)
1 ad. mandalna
1 fincan şekersiz çay

öğlen:

½ kase bulgur pilavı ( kepekli kara bulgurdan)
½ kase salata
2 kaşık yoğurt
bolca acı biber turşusu miniklerden

akşam:

2 kepçe domatesli tavuk suyu şehriye çorbası
Beşamel soslu tavuk
1 kaşık pilav
2 ad. baklava+1 ad. şambali+kaymak :KK17::KK17::KK17:

Yarın sabah erkenden kaynım yurt dışına çıkıyor iş için.2 ay kadar gelemeyecek.aslında onun içindi biraz bu yediklerim,son gecesine şerefineydi.Cuma günü nasıl etkiler bu beni bilmiyorum ama reglm yaklaştı.o da çok etkiliyor.çarşamba günü de günüm varrrr :18:
Allah yardımcım olsun da,irademe sahip çıkayım

aman canım yaparmıyım hiç yapmadım yılbaşında 50 olucam her hafta 1 kilo giderse... hayatta bozmam yanii sadece millet sinirimi bozuyor...

40 dk aerobik yaptım geldimm :)

durmak yokk yılbaşı hedef :)) ben yılbaşı sonrasına kalacağım tabiiki ama önden seni yolluyorum bak bakalım zyıflık nasılmış :)

ya kaç gündür bi toparlanamadım:KK43::KK43::KK43: doğum günüm dedik 1 gün boylu boyunca kaçamak yaptım ertesi gün ailece kutlayalım dediler o günde kaçamak oldu:KK47::KK47::KK47:. bugünde açgözlüler gibi oturduk annemle 250 gr karışık kurupasta yedik:KK14::KK14:. yarın da annemin günü varmış:KK14::KK5:

bir tek uyduğum akşam 7-8 den sonra yeşil çay dışında birşey yiyip içmemek.en azından bunun bişeyler sağladığını düşünüyorum:KK43:

canım en azından kilo almazsın sen hem sağlıklı besleniyorsun en azından korkma bu kadar :)

anladım sen beyin gücüyle zayıflamaya çalışıyorsun :KK70: bak şimdi üst kattakiler patlamış mısır yapıyor buram buram geliyor bizim kata.. gidip terlik fırlatıcam ben cebelleşiyorum burda :KK70:
kış gecelerıne patlamış mısır coook yakısıyorrrrr:KK14::KK14::KK14:

pepetiiiiiii nerdesinnnnn,devam edıyormusunnnn?

sesss verrrrrrrrrr:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:
buradayım canım dınlendım uyudum uyandım kızı uyuttum. bugun cok kotuydum ben ayaklarımın ustune basamadım:KK14::KK14: doktora gıttım kbb a adam yenıden bı antıbıyotık daha verdı antıbıyotık 80 tl den fazlaydı. hemen ıctım ıyı gedi valla bı de uyudum cok sukur daha ıyıyım bu gun cok az yedım yanlıs seylerde yedım

Tamam beyin gücü diyorum olacak bugün olacak :1
:

İnsanlara anlatmaya hiç çalışma.
Herkes muhalefet oluyor sen bildiğini uygulaa .

Ayy benim kabızlığım olay oldu dimi :KK60:
Yaban mersininin şekerlenmemiş olanını yiyemiyorum şekerlenmişi de yenilmemesi gerekiyor diye biliyorum ama ..

Badem yağı değil de hint yağı denedim.
Sözde bağırsakları tamamen boşaltırmışş.
Ama yok ..
Masaj da yapıyorum bebe yağıyla.
O hepp yaptığım bir şey aslında.
Bu akşam sıcak suya oturacağım bakalım.

deneyeceğim bu gece gözlemecim kararlıyım ona.
Doğru ya hem toksine dönüşüyor hem çok rahatsız ediyor.
Bir de o kadar spora nasıl oldu anlamadım.
Bugün 2 mil leslie ile yürüdüm.
30 dakikada soğuk havada koştum.
Ama olmazsa ilacı alayım artık bu gece.
Geceden alırsam yarın günddüz etkisini gösterir.

canım kabızlık sorunun gecınce emınım 55 ınersın sen :KK60:

herkese iyi Aksamlar;
Ben 4 gündür Dukan diyeti yapiyorum..Ama ayni anda burayida takip ediyorum. Zaten hem Dukanin hemde Karatayin kitaplarini ismarladim. Burada paylasimlar dha cok ve iletisim daha sicak geldi bana. Büyük ihtimal Karatay diyetine kayacagim heralde. Bu diyetle ayda kac kilo veriliyor bunu ögrenmek istiyorum. Mutlaka bir ortalamasi vardir. Benim toplamda 25 kilo vermem gerekiyor da . isim zor yolum uzun anlayacaginiz...Desteginizi bendende esirgemezseniz mutlaka basaririm.

Bakın böyle bir yazı buldum ve Canan hocayla uzaktan yakından alakası yok sitenin

yumurta kolesterolünün serum kolesterolünü yükseltmediği üzerine ardı ardına gelen bilimsel çalışmalar British Heart Foundation ve American Heart Foundation gibi çeşitli sağlık örgütlerinin haftalık yumurta tüketim limitlerini de artık ortadan kaldırdı.
Önceki yıllarda yüksek kolesterol ve koroner kalp rahatsızlıklarına sebep olabileceği kanısı ile haftada tüketimi 3-4 e kısıtlanan yumurta tüketimi üzerindeki kontrol neredeyse tamamen kalktı.

Son bilimsel bulgular yumurta, karides gibi besinlerin içerdiği kolesterolün çok çok azının kana kolesterol olarak geçtiği ve LDL kolesterol ve trigliseritler üzerinde artırıcı etki yaratmadan metabolize olduğunu açıklıyor.
Beslenmede kan yağlarını ve kötü kolesterolü (1/3 oranda) artırıcı besinlerin ise doymuş yağlarca zengin işlenmiş hazır gıdalar, kek bisküvi gibi unlu mamüller ve hayvansal yağlar olduğu görülmekte.

Yüksek kolesterolün kaynağını araştıran çalışmalarda karaciğer fonksiyonlarının etkisi öne çıkıyor. Yüksek kötü kolesterolün 2/3 lük bölümünün karaciğerin fazla kilo ve egzersiz eksiğinden etkilenerek ortaya çıkardığı ifade ediliyor.
Yumurta

YUMURTANIN BESİN DEĞERİ:

Yumurta kolesterol endişelerinin ötesinde çok besleyici bir “süper besin”.
Kaliteli proteinlerce zengin. İçerisinde yeni bir canlının dışarıdan destek almadan gelişimini tamamlaması için gereken tüm yapı taşlarına sahip.
Vitamin D-Selenyum-Lutein-Zeaksanthin-Vitamin A, B12, B2, folat, demir ve iyot oranı yüksek bir besin.

Her yumurta yaklaşık 78kal.
Kilo verme ve form programlarında tüketildiğinde tokluk hissini artırdığı için kişide ortalama 400kal. kadar az besin tüketilmesine yardım ediyor.

Sporcularda ve vücut geliştirenlerde kas oluşumu için sindirimi kolay kaliteli protein yapı taşı oluşturduğu için tercih edilirliği fazla.

ozgunform.com dan alıntıdır

Son düzenleme:
Omega 3 yağ asiti tüketiminiz artıkça incelme ve kilo verme potansiyeliniz de artıyor.

Bu bilgi Journal of Nutrition‘da yayınlanan son çalışmalardan birisinin sonucu.

Farklı kilo, yaş ve cinsiyetlerde 124 kişiden alınan kan örneklerinde omega 3 yağ miktarları arttıkça kişilerin beden kitle indekslerinin daha az, bel-basen oranlarının daha küçük olduğu saptandı.

Araştırmacılar, omega 3 PUFA takviyelerinin beslenme programları ile beraber uygulandığında kilo alımını önlediğini ve kilo vermeyi kolaylaştırdığını belirtiyor.

Omaga 3 yağ asitlerinin nasıl kilo vermeye yardımcı olduğuna dair açıklamalardan birisi;

Avusturalya’lı bir grup araştırmacının bulgularına göre, omega 3 lerin “termojenik” yani yağ yakarak ısı açığa çıkaran etkisinden dolayı .

Omega 3 lerin kilo vermedeki bir diğer düşünülen rolü ise açlık-tokluk hormonları ghrelin-leptin üzerindeki iştah kontrolü yaratan etkileri. Özellikle kilo programı içerisindeki Postprandial (öğün sonrası) tokluk hissinin yaratılmasında ve bu yolla fazla kalori alımının engellenmesinde destek olduğu düşünülüyor.

ozgunform.com dan alıntıdır

mrb arkadaşlar bugün benim karatay diyetinde 11. günüm kılo verimim iyi gidiyor totalde 4 kg vermişim açlık da nadir hisediyorum ve kaçamaklara izin vermiyorum şimdilik ama şu son iki gündür gözlerim kararıyor ve uyku isteği var bu konuda onerilerinizi bekliyorum...

iyi geceler şekerler....:KK9::KK9::KK9::KK9:
bugünkü menüm:KK42:
sabah:1.5 yumurtadan tereyağlı omlet (2 tane yapmıştım 1inin yarısını oğlum yedi):KK1:
4 zeytin
biraz peynir ve çökelek
1 bardak süt
2 tane yumurta kadar ıspanaklı,kıymalı içli köfte:KK17:
yarım dilim kepek ekmeği:KK17:
öğlen:1 elma,1 hurma,1 mandalina,2 gün kurusu kayısı,1 ceviz
akşam:1 tabak sarmısaklı ,yoğurtlu karnıbahar(haşlanmış)
1 kase az dövmeli,yoğurtlu,ıspanaklı tarhana çorbası
1 yumurta kadar elma
1 tane hurma
bugün meyveyi biraz abarttım.:KK19:..:KK57:

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar bıldırım yapıp cıkıyorum..:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul,2 yumurta kaysı kıvamında ,15 zeytın,bır avuc beyaz peynır,ıkı bıber,bıraz domates, bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),2 kuru ıncır,bır tutam corekotu,bır tutam keten tohumu(omega3 ıcerır ,kabızlıga ıyı gelır),bır cay bardagını dolduracak kadar badem(ekmek yerıne tuketıyorum)...............................

Eklentiler

• $a.39.jpg
    $a.39.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 26
gunaydın kızlarrr

erkenden kalktım,kahvaltımı yaptım yıne.işte menüm:

1 kucuk amasya elması
2 yumurta(bırı rafadan bırı haslama olmustu:KK1:)
1 avuc beyaz peynır
15 zeytın
turp
nane
cevız
4 omega 3
4 kuru erik
çilek ve ahududulu çay

dünyayı yemışım yıne:KK9:

Günaydın Kızlar,

Dün akşam spor salonuna gittim. Hiç zorlanmadım zaten yarım saat sürüyor. Kayıt yaptırdım bugünden itibaren bir aksilik olmazsa bir ay devam edeceğim. Yalnız dün sabaha göre bu sabah 1 kg.fazla çıktım hem de akşam yemeği yeme fırsatımda olmamıştı. Acaba sporla ilgisi var mıdır? :18:

Bugün sabah

Kalkınca: 1 bardak probiyotikli su

Kahvaltı
3 yumurta maydanoz dereotu kaşar peyniri ile yapılmış Loxi omleti (eşimle yarı yarıya yedik)
10 zeytin
1 kk tam yağlı beyaz peynir (üzerine çörek otu serptim)
2,5 ceviz
2 küçük domates
1/2 salatalık
1/2 yeşil biber
1 omega 3 950 mg.
1 kuru erik
1 kuru hurma
1 fincan kafesinsiz yeşil çay

Sevgiler :KK16:

Herkese günaydınnnn :)
dün çooook savaştım kendimle eşim resmen misilleme yapıyor kurupastalar kalp şeklinde çikolatalar
portakallı şekerlemeler ki bayılırım :KK43:
bide gecenin 10 unda kalktı et kavurdu
amaaa hiç kaçamak yapmadım ucundan bile ohh :)
akşam menüm
4 küçük ev köftesi ızgarada 1 kırmızı 1 yeşil biber
keten tohumu
5 6 fıstık

gunaydın canlar nasılsınız bakalım bugun
bugun cok enerjık hıssedıyorum kendımı nedendır bılmem:KK52::KK52::KK52::KK52::KK24::KK24::KK24:

1.ögunum

bır avuc beyaz peynır
bır avuc cevız ıcı
2 adet kayısı
8adet zeytın
sekersız cay
1 dılım salatalık
birasdan nane lımon cayı ıcıcem dun tok tutu mıgdemede ıyı geldı

gunaydın kızlarrr

erkenden kalktım,kahvaltımı yaptım yıne.işte menüm:

1 kucuk amasya elması
2 yumurta(bırı rafadan bırı haslama olmustu:KK1:)
1 avuc beyaz peynır
15 zeytın
turp
nane
cevız
4 omega 3
4 kuru erik
çilek ve ahududulu çay

dünyayı yemışım yıne:KK9:

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar bıldırım yapıp cıkıyorum..:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul,2 yumurta kaysı kıvamında ,15 zeytın,bır avuc beyaz peynır,ıkı bıber,bıraz domates, bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum(antıoksıdan),2 kuru ıncır,bır tutam corekotu,bır tutam keten tohumu(omega3 ıcerır ,kabızlıga ıyı gelır),bır cay bardagını dolduracak kadar badem(ekmek yerıne tuketıyorum)...............................

Günaydın Kızlar,

Dün akşam spor salonuna gittim. Hiç zorlanmadım zaten yarım saat sürüyor. Kayıt yaptırdım bugünden itibaren bir aksilik olmazsa bir ay devam edeceğim. Yalnız dün sabaha göre bu sabah 1 kg.fazla çıktım hem de akşam yemeği yeme fırsatımda olmamıştı. Acaba sporla ilgisi var mıdır? :18:

Bugün sabah

Kalkınca: 1 bardak probiyotikli su

Kahvaltı
3 yumurta maydanoz dereotu kaşar peyniri ile yapılmış Loxi omleti (eşimle yarı yarıya yedik)
10 zeytin
1 kk tam yağlı beyaz peynir (üzerine çörek otu serptim)
2,5 ceviz
2 küçük domates
1/2 salatalık
1/2 yeşil biber
1 omega 3 950 mg.
1 kuru erik
1 kuru hurma
1 fincan kafesinsiz yeşil çay

Sevgiler :KK16:

Herkese günaydınnnn :)
dün çooook savaştım kendimle eşim resmen misilleme yapıyor kurupastalar kalp şeklinde çikolatalar
portakallı şekerlemeler ki bayılırım :KK43:
bide gecenin 10 unda kalktı et kavurdu
amaaa hiç kaçamak yapmadım ucundan bile ohh :)
akşam menüm
4 küçük ev köftesi ızgarada 1 kırmızı 1 yeşil biber
keten tohumu
5 6 fıstık

neden beğen butonu olmazkiii cık cık :44:

gunaydın kıslar afıyet olsun
carmen cnm tuvalete cıktınmı bu sabah oda etkılıyo kabız flansan 1 kg fazla cıkıyo ılerleyen satlerden gecer merak etme
gamzeed benım esımd eaynı nıspetlerde ama yılmıyorum:):KK1::KK1:

özlew begen butonu bı ara vardı dıye hatırlıyorum ama yok bazen gercekten benesı gelıyo arkadaslarımın yazılarını
:KK1::KK1:loxi tatlım yemıssın ama saglıklı seyler takılma devam et :KK1::KK1:

gunaydın canlar nasılsınız bakalım bugun
bugun cok enerjık hıssedıyorum kendımı nedendır bılmem:KK52::KK52::KK52::KK52::KK24::KK24::KK24:

1.ögunum

bır avuc beyaz peynır
bır avuc cevız ıcı
2 adet kayısı
8adet zeytın
sekersız cay
1 dılım salatalık
birasdan nane lımon cayı ıcıcem dun tok tutu mıgdemede ıyı geldı

günaydın canımm enerjin daim olur inşallah :)
menün de ne güzel afiyet olsun

gunaydın kıslar afıyet olsun
carmen cnm tuvalete cıktınmı bu sabah oda etkılıyo kabız flansan 1 kg fazla cıkıyo ılerleyen satlerden gecer merak etme
gamzeed benım esımd eaynı nıspetlerde ama yılmıyorum:):KK1::KK1:

özlew begen butonu bı ara vardı dıye hatırlıyorum ama yok bazen gercekten benesı gelıyo arkadaslarımın yazılarını
:KK1::KK1:loxi tatlım yemıssın ama saglıklı seyler takılma devam et :KK1::KK1:

ya nasıl bu kadar yiyip zayıf kalıyor anlamıyordum ama eşim günde 2 öğün yerse yer bazen tek öğün oda akşam yemeği yer
ama oturdumuda sofradan kalkmaz aslında alkol ve şekerlemeler dışında adam resmen bizim diyete uyuyor :)

slm kızlar.pazar gunku sınav kötu gectı maalesef,pasta da yedım ev pizzasida:KK14:ve bu sabah tartıda +2 kg çıktım,74 kg yani:KK53::KK53::KK53:çıldıracagım,3 gunde 2 kg almayı basardım valla.
dünkü başlangıcı bugune aldım pazartesi olmasının da etkisiyle:KK1:,bu haftayı hafıf gecırmeye karar verdım.her akşam balık yıyecegım 4 gun boyunca,,alışverısımı de yaptım,bakalım sonuclar nasıl olacak,öncelikle şu taze aldıgım 2 kg yu vermelıyım:KK4::KK4::KK4::KK4:

bugun ılde bankada ıslerım vardı,o yuzden duzenlı ogunler yapamadım.yedıklerım:

sabah: 1 avuc badem

ogle: kuşbaşılı alinazık
yesıl salata
ayran

akşam: yarım avuc beyaz peynır

Ödemdir o canım, pasta pizza yedim dedin ya biraz zararlı karbonhidrat girince vücuda su tutuyor bence...Ama hemen düzene sokmakta fayda var tabii, yerleşmeden gitsinler:-)

X