Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ooo kendime mis tarçınlı süt yaptım içiyorum şimdi :) tarçın kandaki şeker ,yağ ve kolestoru dşürüyomuş.. ayrıca insulin seviyesinide aşağıya çekiyormuş.. tatlı krizi tutanlara tavsiye edilir.. :)

sabahları 1 çay kaşığı toz tarçını ağzınıza atarsanız gün boyu insulin seviyeniz düşük oluyormuş...bnm amcam şeker hastası içiyodu tarçın hatırlıyorum.. doktor ona hep yemeklere bir çay kaşığı tarçın attırıyodu.. şimdi anladım neden olduğunu..

sabahları 1 çay kaşığı toz tarçını ağzınıza atarsanız gün boyu insulin seviyeniz düşük oluyormuş...bnm amcam şeker hastası içiyodu tarçın hatırlıyorum.. doktor ona hep yemeklere bir çay kaşığı tarçın attırıyodu.. şimdi anladım neden olduğunu..

Peki hocamız destekler mi sence?Bu tarçın olayını?

kızlar tatlı kriniz tutarsa nasıl bastırıyorsunuz ? regl haftam yaklaşıyor sürekli tatlı istiyor canm :/

benim de bugün reglimin 2.günü bilmiyorum psikolojikmi ama tatlı krizim olmadı:nazar:ama yine de önlem aldım ben.

sabah kahvaltıda birer adet incir hurma ve gün kurusu yedim+yumurta yemedim yerine muz yedim ve süt içtim üzerine tarçın dökerek akşam da tarçınlı süt

bu önlemler de bastırmış olabilir şimdiye kadar kendimize yazık etmişiz tatlıları yiyerek:))

tarçınla ilgili birşey yazmamış kitabında fakat mantıken düşünürsek insülin seviyesini düşüren bir şeyi niye yemeyelim ? kandaki yağ şeker kolestrolü düşüren ve şeker hastalarına tavsiye edilen birşey yasak olmamalı bence :) amacımızda zaten insülin seviyesini düşürüp kilo vermek değilmi :))

Tabiki tarçın zaten baharat diye geçiyor.
Problem yok.

benim de bugün reglimin 2.günü bilmiyorum psikolojikmi ama tatlı krizim olmadı:nazar:ama yine de önlem aldım ben.

sabah kahvaltıda birer adet incir hurma ve gün kurusu yedim+yumurta yemedim yerine muz yedim ve süt içtim üzerine tarçın dökerek akşam da tarçınlı süt

bu önlemler de bastırmış olabilir şimdiye kadar kendimize yazık etmişiz tatlıları yiyerek:))

Zaten incir kuru kayısı tatlı isteğini geçiriyor.
Eğer hala varsa tamamen psikolojik bir şey.

Onun haricinde tarçınlı süt, truf ve kakaolu kuru kayısı da çok işe yarıyor.

Gün sonu, bugün neler yedim:

Kahvaltı:
10 adet tuzsuz zeytin
1 parça tuzsuz beyaz peynir
Ceviz
1 adet yağda yumurta
Marul

Öğle:
Salata
Ayran
Et haşlama
Ceviz

Akşam:
Salata
Ayran
Mercimekli köfte (Dün mercimek çorbası yapmıştım. 1.5 kepçeyi ısıtıp az esmer bulgur, soğan, sarımsak, kimyon ekledim. Öğlenden kalma salatayla karşıtırdım. Mıuhteşem bir tat oldu.)
Badem

Bugünkü menüm de güzeldi. Hem sevdiğim şeyleri yiyorum hem de bazen az bazen çok kilo da veriyorum.
Herkese iyi akşamlar

Kahvaltı:
10 adet tuzsuz zeytin
Ceviz
1 adet yağda yumurta
Marul

Öğle:
Salata
Ayran
Et haşlama
Ceviz

Akşam:
Salata
Ayran
Mercimekli köfte (Dün mercimek çorbası yapmıştım. 1.5 kepçeyi ısıtıp az esmer bulgur, soğan, sarımsak, kimyon ekledim. Öğlenden kalma salatayla karşıtırdım. Mıuhteşem bir tat oldu.)
Badem

Bugünkü menüm de güzeldi. Hem sevdiğim şeyleri yiyorum hem de bazen az bazen çok kilo da veriyorum.
Herkese iyi akşamlar

vaaaooovvv ayselllcimm mercimek çorbasındann köfteee müthiş bi buluşş olmuş :KK52::KK52::KK52:

Kahvaltı:
10 adet tuzsuz zeytin
Ceviz
1 adet yağda yumurta
Marul

Öğle:
Salata
Ayran
Et haşlama
Ceviz

Akşam:
Salata
Ayran
Badem

Herkese iyi akşamlar

hımmm zekice:KK56:,niye benim aklıma gelmediki :KK53:

akşamı da yazayım
2 tabak pırasa
1 tabak bulgur pilavı
1 kase yoğurt
salata

şimdi yeşilçay içiyorum,pilavı yemiyecektim,çocukların kalanını yerken böyle oldu,bu bana ders olsun az koyucam tabaklarına,leyla ile mecnun izlemeye gidiyorum:KK66::KK66::KK66:(izlemiyorsanız mutlaka izleyin,diziden öte bişey:KK52:)2 mil dha leslie yaparım ceza olarak kendime:KK52::KK52:

bugün 5 mil leslie yaptığımı da yazmışmıydım,2 litre de su içtim

Son düzenleme:
bugunku menum:
1. ogun
2 kayısı yumurta
2 kk peynır
6-7 zeytın
maydanoz
yerfıstıgı
2. ogun
şekersiz aşure(süper oldu:21::21:)
fırında hamsı
salata

spor: 1 saat yuruyus

sıvı:1,5 lt cıvarı

Iyi aksamlar kizlar
Bilmem izleyebildiniz mi Ahmet hoca konustu 10 dakika önce zanedersem Habertürktü. Yarin aksamda devam edeceklermis programin adi Sansürsüz.
Ögle menüm
10 tane mercimek köfte :KK17: (farkindayim abarttim:KK14:)
Hindi soteden sadece 4 kücük parca et (illede protein olsun diye)
1 bardak Ayran (denedim tuzsuz icemiyorum :26:)
Aksam menüm
4 tane mercimek köfte
1 bardak ayran
4 gün kurusu kayisi
omega 3 takviye kapsül

Simdiye kadar 2 litre su. Spor yok malesef. Yarin yürüyüse devam.

öncelikle geçmiş olsun canım...
bu ay benim de reglim biraz garip oldu, normalde hiç şaşmaz, bu sefer 3 gün geç oldum. İlk gün çok olur sora azalır, bu kez ilk gün çok çok az oldu sora arttı. ama ağrım herzamankinden azdı. ben normal karşıladım, vücudum yeni beslenme düzenine alışmaya çalışıyor sonuçta, çok da garip gelmedi bana, ama sen bayılmışın falan.. daha ciddi bi durum var, bencede bi jinekolağa görün mutlaka.. geçmiş olsun tekrar

Carmen, bezgin_bekir ; çok geçmiş olsun.
Normal ağrılarda bile ben dayanamayacak gibi oluyorum bu kadarı kimbilir ne kadar zor olmuştur.
Carmencim atlatmışsın sonunda çok şükür.
Bezgincim sen de bir daha umarım hiç yaşamazsın.

geçmiş olsun bezgin,yumurtlama olmayan sikluslar ağrısız olurmuş,ilk adetler genelde ağrısız olur çünkü yumurtlama hemen başlamaz,yani ağrıdan çok korkmaya gerek yok ama dr un daha iyi açıklar sana tabi

Geçmiş olsun canım, bir doktora görün istersen belki kanın filan düşmüştür...:44:

Kızlar neredeyse başıma gelen şeye sevineceğim desteğiniz ve güzel dilekleriniz yüzünden:KK16:
Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum, doktor sonrasını bildireceğim, umuyorum ciddi bir şey çıkmaz.
Seni seviyorum Karatay grubuuuuuuuum :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

2. öğünümü bildiriyorum;

1 kase tel şehriye çorbası ve 1 orta boy kerevizi ikiye bölerek yaptığım kereviz dolması. içinde patates, portakal suyu ve havuç var ama o kadar az ki yani şöyle söyleyeyim, 1 minik patates ve 1 minik havuç dört adet yarım kerevize paylaştırılmış biçimdeydi. aslında masum gibi görünen hain, edepsiz bir sebze yemeği yapmışım :KK37: ama kızlar çok beğenildi, şöyle bir süre kaçamak yapmadığınızda, kaçamak niyetine yapabilirsiniz:KK33:
4 kaşık kadar da yoğurt.

sıvı 2.5 lt su, yatana kadar 3.5 lt olur.
1 fincan da neskafe (son 2 haftadır çok düştüm, normalde bu kadar sık içmem)

BİRİ ŞU NESKAFE OLAYIMI SONLANDIRSIN LÜTFEEEEN :KK43:

Kahvaltı:
10 adet tuzsuz zeytin
Ceviz
1 adet yağda yumurta
Marul

Öğle:
Salata
Ayran
Et haşlama
Ceviz

Akşam:
Salata
Ayran
Badem

Herkese iyi akşamlar

Aysel çok yaratıcısın, süpermiş bu fikir :119:

şekersiz hoş oldumu sahi:KK53:..meyvelerlemi sağladın şeker oranını..:26:

iwettt ,pek güzel oldu:KK56::KK56:

üstüne ekstradan 1 ıncırı mınık mınık dogradım kaseye koyduktan sonra.fazlası da koyulabılır,kuru kayısı falan.

hatta bence asurenın orjınalı de boyledır,ilk yapıldıgı zamanlarda şeker eklendiğini sanmıyorum.:KK56:

iwettt ,pek güzel oldu:KK56::KK56:

üstüne ekstradan 1 ıncırı mınık mınık dogradım kaseye koyduktan sonra.fazlası da koyulabılır,kuru kayısı falan.

hatta bence asurenın orjınalı de boyledır,ilk yapıldıgı zamanlarda şeker eklendiğini sanmıyorum.:KK56:

bende yapayım ozaman............:KK52::KK52::KK52::KK52:

X