Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selamlar kızlar

bugün oruçluydum

iftarımı yaptım ama tokluktan midem bulanıyo resmen :KK52:

1,5 tabak yeşil mercimek yemeği ve boll salata
salatayı öyle çok yed,mki sanırım o şişirdi beni

çok fena canım tatlı bişeyler çekiyo kızlar bu karatayda hiç bi tatlı türevi yokmu yasak olmayan :KK5:

sütlü türk kahvesi yapıcam spelenda ile (tatlandırıcı ismi türk kalp vakfının ilk ve tek desteklediği tatlandırıcı bu arada )

Kızlar size Cumartesi günü yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.

Hayatımda bugüne kadar hiç şiddetli regl sancısı çekmedim ve regl dönemlerimde en fazla 1-2 günlük oynama olmuştur onun dışında neredeyse günü gününe oluyorum diyebilirim. Her neyse C.tesi de tam da beklediğim günde regl oldum ama uyanır uyanmaz nasıl şiddetli bir ağrı yaşadığımı anlatamam. Herhalde yaklaşık 5-6 saat sürmüştür ve ben o saatlerde ikibüklüm acıdan ağlıyordum. A....n adlı ağrı kesici buldum evde zorla onu içtim ama hiç faydası olmadı ve aynı ağrı/acı devam etti. Bunun yanında da sürekli baş dönmem vardı. Bulanık görmeye başladım etrafı. Evde sadece minik kedim olduğundan korktum da açıkcası. Sonra bir ara ayağa kalktım 1-2 saniye sonra gözüm karardı ve açtığımda yerdeydim. Sanırım çok kısa süreli bir baygınlıktı ama bu sefer de korkudan ağlamaya başladım istem dışı. Sonra 1-2 saat uyuyakaldım. Uyandığımda başım hala sürekli dönüyordu ama en azından ağrım hafiflemişti.

Çok şaşırdım çünkü bu dönemleri sorunsuz atlatırdım anlamadım valla. Aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu bilmiyorum ama accık tırstım :KK37:. Devam etseydi ertesi gün de doktora gidecektim ama Pazar günü normal uyandım.

İşteee böyle kaderdaşlarııııım:KK16:

Hepinizi kocaman öpüyoruuuum:KK16:

Geçmiş olsun canım, bir doktora görün istersen belki kanın filan düşmüştür...:44:

1.öğünüm: klasik karatay kahvaltısı
Ara öğün : 1 bardak kefir
2.öğün : soğan,domates ve kekikle kavrulmuş tavuk eti+yoğurt
spor:65 dk orta tempolu yürüyüş

merhaba kızlar.....loxrandra gibi bende dertliyim.2-3 haftadır kilo vermem durdu.inceliyorum ama tartıda gram oynamıyo,bu da beni üzüyo:KK50:neyse,vazgeçmek yok.:KK76:
bugünkü yediklerimi yazayım bari

1.öğün:
2 dilim peynir
5 zeytin
2 küçük muz
biraz fıstık

2.öğün:
1 tabak etli nohut
çok az bulgur pilavı
1 tabak salata

spor:4 km yürüdüm
sıvı:1.5 lt oldu su,yatana kadar daha da içerim.birazdan yeşil çay

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün: Bır tabak kıymalı ıspanak yemegı,bır bardak ayran,domates sogus,yarım lımon,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bıraz fındık,bıraz sıyah cekırdeklı kuru uzum,bır kuru ıncır......-................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2fıncan Turk kahvesı

Spor: 3 saat ev ısı yaptım , evdekılerı saymazsak yurumedım, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a133..jpg
    $a133..jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 39
selam kızlar
ıkıncı ogunumude 16da yemıs bulunuyorum
hemencık yazıverem gariii:))))

bol sogan ve sarımsakla kavrulmus pazı
bır kase ev yogurdu
2kayısı 1cevız

iyi akşamlar kızlarrr

menümmmm

1. öğün

2 yumurtadan bol çökelekli omlet
zeytin
dere otu-maydonoz-nane-yeşil soğan
domates
kayısı
mandalina
çay

2. öğün

1 tabak bulgurlu pırasa
1 kase yoğurt
2 kuru kayısı

kızlarrr,
bugün öğlenn bir öğrencim minicik elleriyle bana biskrem uzattı geri çeviremedim aldım. :26::26:

mrb kızlar
cmtsi-pazar nete giremeyince(evde pc yok) biriken yazıları okuyamıyorum bugün de okumaya kalkışayım dedim yok olcak gibi değil
herkesler iyi mi ?
ben berbat bir h.sonu geçirdim diyet açısından..cmtsi misafirim vardı,pazar biz gittik...velhasıl hamurişlerinden kaçamadım:18:
yediklerimi yazamıyorum utancımdan:26: akşam eve geldiğimizde felaket başağrısı çektim..Haa bu 2 günde spor vs.da yok,sadece 10-15 dk.lık kısa yürüyüşler oldu..
sonuç cuma sabahından bu sabaha +1 kg. :18:KK43:gerçi büyük wc. ye çıkmadanki halim..)
o 1 kg.yu 15 günde verdim ben yaa nasıl sinirlerim bozuldu anlatamamm:KK19:

mrb cnm şu misafir gelmeleri, misafirliğe gitmeler baya zorluyorr bizii :KK50::KK50:
dün de ben gittim arkadaşıma inan çok cebelleştimm kendimleee:KK53::KK53:

bugun 3 mil leslii YAPACAĞIMMMMMMMMMM:KK36::KK36::KK36::KK36:

ohh cnmm yap bakalımm benim de yapmam lazım bugünnn:KK8::KK8:

10 aralıkta sonra 1 haftada 3 kılo verırmıyız acaba?

bu kadar duraklamaya anca bu kurtarır bızı cunku:KK1:

inşallah yaaa:KK1::KK1:

Nassıl oluyor ki çökelek? Tarifini alsam:KK56:

yoğurdu koyu ayran kıvamına getiriyorsun. ocağa koyuyorsun. kaynamaya bırakıyorsun. kaynayınca altını kapatıp yarım saat kadar öylece bekliyorsun. sonra süzgece boşaltıp bayaa bii süzülmesi için bekliyorsun. iyice süzüldükten sonra tuzlayıp kaba koyuyorsunnn. afiyet olsunnn

Bu azimle fazla sürmez canım 50'li rakamlar:KK9:

inşallah canımm ainşallahh
kızlar tatlı kriniz tutarsa nasıl bastırıyorsunuz ? regl haftam yaklaşıyor sürekli tatlı istiyor canm :/

canım ben kuru meyvelerle bastırıyorum. kuru kayısı, erik falan iyi oluyor.
bi arkadaşımız kuru kayısyı ıslatıp kakaoya batırdığında çikolata yiyormuşsun gibi oluyor demişti. ben denemedim ama deneyenler gayet memnunlardııı

canım ben kuru meyvelerle bastırıyorum. kuru kayısı, erik falan iyi oluyor.
bi arkadaşımız kuru kayısyı ıslatıp kakaoya batırdığında çikolata yiyormuşsun gibi oluyor demişti. ben denemedim ama deneyenler gayet memnunlardııı

ben sabah içtiğim süte biraz tarçın atmayı düşünüyorum sütlü tatlı gibi olur :) öyle bişi mümkünmü acaba ?

ayrıca tarçın zayıflamayada yardımcıymış kan şekerini düzenliyomuş çünkü.. bak şimdi canım çekti tarçınlı süt :))

1. Öğün:
Klasik k.kahvaltısı
1 yumurta
1 domates
4 zeytin
1 avuç peynir
1 çay bard. ceviz
1 incir

2. Öğünüm
1 tabak kıymalı ıspanak
1 kase yoğurt
1 orta boy salata (yağsız)

Çok acıktım ara öğün yaptım
1 bardak süt
5-6 badem
3-4 antep fıstığı
3-4 kuru üzüm

Mesaiye kaldım hırs yaptım bir sürü kuruyemiş yedim
3. Öğünüm:
1 muz
1 avuç antep fıstığı (kavrulmuş)
1 avuç kuru üzüm

Eve gidince süt içmeyi düşünüyorum...

Arkadaşlar menümü yorumlar mısınız? Çok mu abartmışım??
Şimdiden teşekkürler...

1. Öğün:
Klasik k.kahvaltısı
1 yumurta
1 domates
4 zeytin
1 avuç peynir
1 çay bard. ceviz
1 incir

2. Öğünüm
1 tabak kıymalı ıspanak
1 kase yoğurt
1 orta boy salata (yağsız)

Çok acıktım ara öğün yaptım
1 bardak süt
5-6 badem
3-4 antep fıstığı
3-4 kuru üzüm

Mesaiye kaldım hırs yaptım bir sürü kuruyemiş yedim
3. Öğünüm:
1 muz
1 avuç antep fıstığı (kavrulmuş)
1 avuç kuru üzüm

Eve gidince süt içmeyi düşünüyorum...

Arkadaşlar menümü yorumlar mısınız? Çok mu abartmışım??
Şimdiden teşekkürler...

canim ben pek tecrübeli degilim daha persembe günü baslicam diyete.. bence cok az yemissin yani yapay hic bir sey yok, bu kadariyla doyman muhtesem.. ama kuruyemis cok mu biraz?? yerine baska seyler yesek olur mu?? :44::44:

evet sabah ve öğlen menümü yazmıştım şimdi sıra geldi akşama

2 adet ızgara pirzola
bol salata
1 kase yoğurt
2 kaşık karnabahar salatası

şimdi de limonlu suya devammmm

işkencelere direnmeye çalışıyorum annem bugün süper un helvası yaptı bir çay kaşığı yedim tabak tabak götüren ben...
bu tatlı krizi tamamen psikolojik mi ne?

X