Karbonhidratsız hayata hello🥦

Alfa RR

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
1.027
1.444
26
Mehabalar....
Burda zayıflamayla ilgili çooooook konu açtım bazılarını yaptım bazıları 1 haftada bıraktım. Zayıflama gruplarına katıldım ama istediğim sonucu alamadım.
Şimdi tartıda 76 kiloyu gördüm ama hep tartıldığım için kilomun yavaş yavaş artması beni şaşırtmıyordu. Ama kendimi aynada gördükden sonra anladım ki ne olursa olsun zayıflamam lazım. Çünkü 24 yaşındayım ama her yerim selilüt kendi bedenime bunu neden yaptım diye sordum. Yemek yemeyi hele tatlı yemeyi çox seviyorum. Doğru gitmeyen hayatımda yemek yemek beni mutlu ediyor belki bu yüzdende yemeğe bu kadar adapte oldum.
76 kilo olarak başladığım bu yola 50leri görmek umuduyla yürüyücem. İnsan isterse her şeyi yapa bilir...
Ramazan ayı olduğu için oruc tutuyorum ve akşam iftar sabah sahur derken insan kilo alıyor. Bende kendime göre ayarladım yemeyi.
Sahurda hiç bi şey yemiyorum sadece 2 bardak su ve 2 hurma yiyorum.
İftarda da sadece haşlanmış yemekler( yumurta tavuk göğsü kırmızı et gibi.v.s) yiyorum. Her gün 1 bardak yoğurt yiyorum. İçersinde karbonhidrat olan şeker olan hiç bir şey yememeye karar verdim. Şekeri meyveden ve kuru meyvelerden alıcam buda şeker ihtiyacımı krizlerimi çözücek.
1 bardak yoğurt içine küçün salatalık doğruyorum pul biber karabiber maydanoz doğruyirum karıştırıb yiyiyorum tok tutmak için iyi bir karışım.
Her gün 3 bardak yeşil çay 2 litre su ve sade sütsüz kahve. Google play'drn indirdiğim bi uygulamaylada günlük egzersizler yapıcam.
Aklıma geldikcede kilomu diyetin nasıl geçtiğini buraya not ederim....

Bence bir diyetisyene danışın. Oruç tutan kişilere çok daha geniş bir liste veriyorlar. Sebze yemekleri oluyor ve meyve şekeri sınırlı olmalı.

İnst'da Dr Rengin Borekci'yi ve diyetisyen Alican Demiroglu'nu takip etmeni öneririm. Onlar sayesinde kademeli olarak karbonhidratsiz, şekersiz ve ara ogunsuz iki ogunlu bir hayata geçtim. Ne tatlı krizine girdim, ne de açlık. Sayelerinde doğru besinleri, doğru zamanlarda yemeyi öğrendim.
Sonuç 14-15 ayda 96 kilodan, 57 kiloya.
46 bedenden, 36 bedene...✌️

Yaşım da 55...

İnst'da Dr Rengin Borekci'yi ve diyetisyen Alican Demiroglu'nu takip etmeni öneririm. Onlar sayesinde kademeli olarak karbonhidratsiz, şekersiz ve ara ogunsuz iki ogunlu bir hayata geçtim. Ne tatlı krizine girdim, ne de açlık. Sayelerinde doğru besinleri, doğru zamanlarda yemeyi öğrendim.

Yaşım da 55...
Yazda önemli davetler düğünler falan var o yüzden aceleciyim 2 ayda 10-15 kilo vermem lazım

Bence bir diyetisyene danışın. Oruç tutan kişilere çok daha geniş bir liste veriyorlar. Sebze yemekleri oluyor ve meyve şekeri sınırlı olmalı.
Sebze yemekleride yiyorum ama yağsız falan sebze ve protein ağırlıklı besleniyorum

Hiii....
Bu akşam 50 gr haşlanmış tavuk göğsü
1 kase yoğurt salatalık domates 2 kaşık haşlanmış karabaşak.
3 bardak yeşil çay 1.5 su
1 kupada sade kahve içib uyuyucam😊
Yarıl tartılıcam bakayım ne kadar vermişim

Hiii....
Bu akşam 50 gr haşlanmış tavuk göğsü
1 kase yoğurt salatalık domates 2 kaşık haşlanmış karabaşak.
3 bardak yeşil çay 1.5 su
1 kupada sade kahve içib uyuyucam😊
Yarıl tartılıcam bakayım ne kadar vermişim

77 kilo oldum
Garip bi şekilde sadece yemeğe odaklandlm sanki hayatım yemekten ibaret. Hiç böyle biri değildim kendime çok kızıyorum. Bu gün gene başladım diyete bakalım nasıl olucak.

Screenshot_20220520-194942_Instagram.jpg

Yaşım da 55...
sarkma ve yüzde çökme oldumu

Günaydınnnnnn
Diyetimin ilk gününü kazasız belasız atlatdım🤣
Dün tek öğün beslendim
Gün boyunca 2 litre su
2 kupa tarçınlı yeşil çay
2 kupa sade kahve içtim.
Öğlen 15:00 1 kase yoğurtun içine 1 salatalık 1 ç.k pul biber atıb onu yedim doymadığım için 1 kase yayla çorbası içtim.

Sen de benim gibisin galiba. 2-3 gün diyete uyup sonra kıtlıktan çıkmış gibi yiyenlerden. Ben de surekli kilo vermek isteyip sonra irademe hakim olamayip mahvediyorum her seyi sonra yine pismanlik kısır bir dongu gibi aynı.
Ama bu işe bir son demeliyiz bence. Aslında o teşviklerimizin hepsini daha önce yedik ve tatlarını biliyoruz bunu kabul etsek iyi olacak.
İnşallah bu kez bırakmaz ve devam ettirsin ve inşallah bir an önce ben de başların son kez.

Sen de benim gibisin galiba. 2-3 gün diyete uyup sonra kıtlıktan çıkmış gibi yiyenlerden. Ben de surekli kilo vermek isteyip sonra irademe hakim olamayip mahvediyorum her seyi sonra yine pismanlik kısır bir dongu gibi aynı.
Ama bu işe bir son demeliyiz bence. Aslında o teşviklerimizin hepsini daha önce yedik ve tatlarını biliyoruz bunu kabul etsek iyi olacak.
İnşallah bu kez bırakmaz ve devam ettirsin ve inşallah bir an önce ben de başların son kez.
Kıtlıktan çıkmış gibi yemiyorum benim zayıf noktam tatlı biraz yiyince durmadan yiyesim geliyor tatlı yiyincede diyet çöpe gidiyor. Ama bu kez azim ettim vallah yapıcam en azından 68 falan olmam lazım 80 olmama 3kilo kaldı.

Benimde yemek yemekten değil zaten sürekli atiştirmalarim ve tatlı yok mu o tatlı. Ben aslında yuŕuyuse başlayabilsem vereceğime inanıyorum da bir türlü başlayamadım. Saat 2 ye kadar okulda oluyorum sonrasında eve gelince yorgunluktan uyuyorum ve hareketsiz kalıyorum. Uykuyu kesip yürüyebilsem benim için çok iyi olacak. Ben 68 kılıyım ama bademlerimde sorunum var o da hareketsizlikten biliyorum

X