Ramazan fırsatı ile tek öğün

Gandalff

Guru
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
326
271
37
Merhaba kadınlar kulübünün güzel hatunları 🥰
Yıllardir alıp verdiğim kilolarımdan bu yıl kurtulmak istiyorum...bundan birkaç sene önce omad yaparak 3 haftada 7 kilo vermiştim ama tabi ki herkes gibi eski kötü alışkanlıklarıma geri dönerek fazlası ile geri aldım..benim sıkıntım keyif aldığım için doysam da yemeyi sevdiğim şeyleri çatlayana kadar yemeye devam etmek...bu uğurda yıllardır denemediğim diyet zayıflama çayı hap ot b.k kalmadı...ama bu olay tamamen kafada bitiyor...geçen sene tartıda 96 kiloyu görmemle dedim ki kızım böyle gidersen hayatın nanay🥸..evet hep kilo problemim vardı ama 80den yukarı çıkmadım..top noktam 80 idi..boyum da 172 bu arada..yaşım 36...yıllardır tayt ve tunik kombinlerinden bıktım...genç kızlığımı yaşayamadım istediğim gibi giyinip gezemedim... sosyalleşmek zul geldi..millet güzel güzel giyinip gezerken düğünlere giderken ben elimde çikolata paketleriyle dizi film izlemeyi tercih ettim..çünkü kolay geldi böyle yapmak..ama mutlu etti mi diye sorarsanız nooo🥹
Geçen yıl mart ayında tartıda 96 kiloyu gördüm...hatta o ara eşim ile tatildeydik ve isteğim dışında kayınvalidem ve birkaç komşusu ile fotoğraf çekinmek zorunda kaldım...iyi ki o fotoğrafları çekindim çünkü bugün onlara bakarak ne kadar yavaş da olsa yol kat ettiğimi görmek beni mutlu ve motive ediyor🥰🥰
Çeşitli diyetler yaparak 3 alıp 5 vererek sürekli yöntem değiştirip yorulduğum zaman kısa süreli bırakıp sonra devam ettirerek..amaaannn battı balık yan gider demeyip kaçamak yaptığımda ertesi gün herşeye baştan başlayarak tam 19 kilo verdim bu 1 senede💪👏🤩
Kendimle gurur duyuyorum çünkü ben yaşamak için yiyen değil yemek için yaşayan biriyim🥸bu süreçte tek motivasyon kaynağım kendim oldum.. sağolsun eşim beni her halimle seven bir adam bir gün bile kilomdan şikayet etmedi ama ben kendimi onun yanına yakıştıramadım bu halimle...arkadan bakan teyze sanır halbuki genç yüzüm var..kendimi mahvediyordum bu şekilde...o paket paket çikolataları pastaları börekleri ekmekleri yiyince hayat daha iyiye gitmiyordu...sorunlar hep vardi devam ediyordu...bir kere bunu kabullendim önce...sonra da bir türlü sağlayamadigim istikrarı bir sekilde uzun vadede de olsa sağladım...ama bitmedi...vermem gereken bir 10 kilom daha var ve ben bu ramazanı tek öğün yapmak için bir fırsat olarak görüyorum...ister bana katılın tanışalım birlikte yapalım isterseniz günlüğümü takip edin ya da ben burda kendi çapımda yazıp çizip kendimi motive edeyim😅
Kurallar şunlar=1.ekmek Makarna pilav gibi basit karbonhidratlar ve şeker iftarda yenmeyecek
2.sadece iftar yapılacak sahurda birşey yenmeyecek dileyen su içebilir
3.ilk 5 gün iftardan sonra 20 dakika ile herhangi bir spor yapılacak sonra artttiricaz süremizi
4.iftarimizi su ile açmıyoruz yemekten 1 saat sonra su tüketmeye başlıyoruz..yatana kadar en az 1 lt su içiyoruz
5.iftarda bakliyat et tavuk yumurta peynir bol salata yoğurt sebze yemekleri kuruyemiş meyve yiyoruz...patlayana kadar değil doyana kadar😎
Aklıma daha birşey gelirse sonraki mesajlarda yazarım...burası benim ramazan günlüğüm isteyen benimle birlikte yapabilir... şimdiden herkese hayırlı bereketli ramazanlar diliyorum 🥰🥰🥰🥰🥰

Son düzenleme:
Herkes kendine göre yöntemiyle yapabilir tabi🥰 önemli olan devamlılık...bugün ilk günümüz akşam ilk iftarımızı açacağız inşallah...gece sadece su içtim yattım..şimdilik iyi gidiyor şükür...akşam yediklerimi yazmaya gelicem tekrar😎

bende baş ağrısı yaptı susuzluk onun dışında birşey yok ben sabah tartıldım 11.03.2024 tarihinde 67 kg geliyorum haftaya pazartesi tekrar tartılacağım. öğgünlerimi diyet tarzında yapacagım 15- 16 saat aç kalacağız sonuçta

79.600 ile başladım
1 saat işten yürüyerek geldim sporum bu oldu

1 kase ezogelin çorba/ yoğurtlu mor lahana salatası/3 yumurta/1 tabak zeytinyağlı pırasa yemeği/1 çay bardağı kefir/2 kuru incir/5 ceviz 1 avuç leblebi/1 muz

1 saate yayarak yedim doydum çok şükür...1 2 saat sonra ısırgan otu çayı icicem...1.5 litre suyumu yatana kadar içicem

79.600 ile başladım
1 saat işten yürüyerek geldim sporum bu oldu

1 kase ezogelin çorba/ yoğurtlu mor lahana salatası/3 yumurta/1 tabak zeytinyağlı pırasa yemeği/1 çay bardağı kefir/2 kuru incir/5 ceviz 1 avuç leblebi/1 muz

1 saate yayarak yedim doydum çok şükür...1 2 saat sonra ısırgan otu çayı icicem...1.5 litre suyumu yatana kadar içicem
güzel bol eksiler ben dün sahurda domates,salatalık,5 zeytin bir kibrit kutusundan az peynir bir dilim ekmek
akşam iftarda az pirinç pilavı mantar soteli bezelye yedim 6 yemek kaşığı
detoks yaptım 1 litre kadar 1 litre de su içtim spor olarak 20 dk zumba ve yarım saat yürüyüş

Ramazana pazar günü girdik..pazar 1 haftamız doluyor..pazar günü tartı günü olsun o halde🤩

1 kase ezogelin çorba/ yoğurtlu mor lahana salatası/1 tavuk but/1 tabak zeytinyağlı pırasa yemeği/1 çay bardağı kefir/2 kuru incir/5 ceviz 1 avuç fındık/birkaç çilek

Sabah işe yürüyerek gittim 1 saat yürüyüş

1 kase ezogelin çorba/ yoğurtlu mor lahana salatası/1 tavuk but/1 tabak zeytinyağlı pırasa yemeği/1 çay bardağı kefir/2 kuru incir/5 ceviz 1 avuç fındık/birkaç çilek

Sabah işe yürüyerek gittim 1 saat yürüyüş
Süpersin canım gelsin bol bol eksiler ben bir kase kabak çorbası içtim başım çok agırıyordu gün içinde hemen uyudum hareketsiz kaldım ama sabahına 30 dk yürüdüm

Süpersin canım gelsin bol bol eksiler ben bir kase kabak çorbası içtim başım çok agırıyordu gün içinde hemen uyudum hareketsiz kaldım ama sabahına 30 dk yürüdüm
Alışmak birkaç günümüzü alacak...şu ilk haftayı atlatirsak gerisi daha kolay gelecek inşallah...bende de baş ağrısı var ama ilk günkü kadar değil..gün geçtikçe geçiyor

Alışmak birkaç günümüzü alacak...şu ilk haftayı atlatirsak gerisi daha kolay gelecek inşallah...bende de baş ağrısı var ama ilk günkü kadar değil..gün geçtikçe geçiyor
evet alışmak zaman alacak ben ramazan başlamadan önce bir haftalık diyete başlamıştım bünyem alışsın diye ilk iki gün beni zorladı ama şimdi daha iyim

evet alışmak zaman alacak ben ramazan başlamadan önce bir haftalık diyete başlamıştım bünyem alışsın diye ilk iki gün beni zorladı ama şimdi daha iyim
Aynen benim de Ramazan öncesi diyet geçmişim var o yüzden çabuk adapte oldum sayılır...hele hafta bitsin iyice alışırız🤗

1 kase ezogelin çorba/ yoğurtlu mor lahana salatası/5 köfte/1 tabak pırasa yemeği/kefir/1 incir/1 avuç fındık/4 ceviz/1 muz

1 saat yürüyüş
bende yine kabak çorbası hurma ile açtım orucumu hafif olunca yediğim rahat yürüyüş yaptım tam 1 buçuk saat iftar öncsi 30 dk da zumba ve memik çektim çok rahatım inan hafifledim sanki ama pazara kadar tartı yasak

X