Karın Germe Sonrası Göbek Deliği ACİLLL !!

eliz87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2016
66
20
36
Merhaba hanımlar. 12 gün önce karın germe + meme dikleştirme ameliyatı oldum. Her şey yolunda şimdilik çok şükür ameliyattan yana bir sıkıntı olmadı. Yalnız tek sıkıntım; GÖBEK DELİĞİ ŞEKLİM. Benim gibi bu ameliyatı olanlar varsa bana bi akıl verebilir mi lütfen. Resimlerini ekleyecem. Göbek deliğimin içi boğum boğum et dolu. Bu normal mi? İlk başlarda böyle olan var mıydı? Sonradan düzelir mi? Bi fikri olan var mı? Yada yarın doktora soracam bunu düzeltebilir mi? Oradaki fazla deriyi kesip yeni bir dikiş atabilir mi? Bu halini hiç beğenmedim, eskiden göbek derim sarkık diye üzülüyordum o yüzden bu ameliyatı oldum, şimdi de göbek deliği mi takılacak kafama 🙄😞

Eklentiler

• 5A93779C-123E-4C9F-B5CE-6A3DB0630133.jpeg
    5A93779C-123E-4C9F-B5CE-6A3DB0630133.jpeg
    81,1 KB · Görüntüleme: 346
  • A01D677E-1502-4CE6-B538-E41B38C3CE70.jpeg
    A01D677E-1502-4CE6-B538-E41B38C3CE70.jpeg
    88,1 KB · Görüntüleme: 308
  • 50BB8CDC-0A38-4557-B398-3DB6153FBCFD.jpeg
    50BB8CDC-0A38-4557-B398-3DB6153FBCFD.jpeg
    101,6 KB · Görüntüleme: 309
  • 94E2C28C-3FD8-4D9D-80DD-6E9A4D11FB2E.jpeg
    94E2C28C-3FD8-4D9D-80DD-6E9A4D11FB2E.jpeg
    85,7 KB · Görüntüleme: 325
Canım selam sonucu görmek için çok erken bence , ben 25 ocakta karın germe göğüs küçültme oldum benim de öyle ve inan en az 2 ay oturması doktorum öyle dedi

Merhaba hanımlar. 12 gün önce karın germe + meme dikleştirme ameliyatı oldum. Her şey yolunda şimdilik çok şükür ameliyattan yana bir sıkıntı olmadı. Yalnız tek sıkıntım; GÖBEK DELİĞİ ŞEKLİM. Benim gibi bu ameliyatı olanlar varsa bana bi akıl verebilir mi lütfen. Resimlerini ekleyecem. Göbek deliğimin içi boğum boğum et dolu. Bu normal mi? İlk başlarda böyle olan var mıydı? Sonradan düzelir mi? Bi fikri olan var mı? Yada yarın doktora soracam bunu düzeltebilir mi? Oradaki fazla deriyi kesip yeni bir dikiş atabilir mi? Bu halini hiç beğenmedim, eskiden göbek derim sarkık diye üzülüyordum o yüzden bu ameliyatı oldum, şimdi de göbek deliği mi takılacak kafama 🙄😞
Merhaba, bende ameliyat oldum üstelik göbek fıtığı karın kasları yırtılması ve karın germe ile birlikte ben göbek deliğime bakamıyorum 🥴 bugün 16. Günüm

Canım selam sonucu görmek için çok erken bence , ben 25 ocakta karın germe göğüs küçültme oldum benim de öyle ve inan en az 2 ay oturması doktorum öyle dedi
Doktorla konuştum o da aynı şeyi söyledi, şuan çok erken 2-3 ay beklememiz lazım asıl sonucu görmek için dedi. Şekli oturacak dedi. Bekleyelim bakalım inşallah sağlıkla güzel sonuçlar alırız

Ben de bugün duş alacağım ilk defa, 18. Gün yani.. sabah olsun da bir an önce duş alayım istiyorum. 18 gündür banyo yasaktı 🤦🏻‍♀️ Çok zorlandım

Senin göbek deliğinde mi böyle içi sanki et yada fazla deri dolu gibi
Benim ki böyle badem şeklinde eski göbek deliğim yuvarlaktı doktor bunu badem yapmış ve şuan etrafı dikiş olduğu için çok anlayamadım ama et ya da fazla deri gidi durmuyor , ama etrafı dikiş dolu onlar düşünce anlıcam sanırım

Bende ayın 1 de oldum hala aynı ve çok ödemim var acayip şiş karnım çok zor bi süreç çok pişmanım umarım göbek deliğim böyle kalmaz

Bende ayın 1 de oldum hala aynı ve çok ödemim var acayip şiş karnım çok zor bi süreç çok pişmanım umarım göbek deliğim böyle kalmaz
Merhaba 1 şubatta mı oldunuz ameliyatı? Benim 4 hafta oldu dün. Hala ödem çok karnım sert ve şiş. Göbek deliğimdeki dikişler alındı siyah kabuklar düştü ama hala içi et dolu gibi yani içe göçük değil. Süreç gerçekten uzunmuş ve zorluyor insanı. Ne zaman normal hayata dönecem diye sorguluyor insan 🙄 sizin göbek deliğiniz nasıl? Benimkine benziyor mu?

Eliz benim göbek deliğinde de seninki gibi bi tane et parçası vardı
Bugün kaybolup sönmüş sadece izi kalmış
Dikiş boğumları bence içerideki dikişler iyileştikçe o görüntü de geçecektir diye düşünüyorum

Eliz benim göbek deliğinde de seninki gibi bi tane et parçası vardı
Bugün kaybolup sönmüş sadece izi kalmış
Dikiş boğumları bence içerideki dikişler iyileştikçe o görüntü de geçecektir diye düşünüyorum
Canım benim dikişler alındı ama hala çok fazla et yada deri var, inşallah ödem gittikçe söner ama ne kadar sönerse sönsün sanki kalacak gibi biraz ama umarım kalmaz tabi

Canım benim dikişler alındı ama hala çok fazla et yada deri var, inşallah ödem gittikçe söner ama ne kadar sönerse sönsün sanki kalacak gibi biraz ama umarım kalmaz tabi
Benim alınan hiç dikişim yoktu kuzum belki dediğin gibidir
İnşallah geçer
Ben de sevmiyorum göbek deliğimi içerde durmuyor , şiş gibi halâ 🫠

Bende karın germe oldum cumartesi 1 hafta olacak
Şimdi sizleri okuyunca bir gerilmedim değil 18.gün banyo diyen hala şişiz diyen amannn Allahım dedim
Ben korse takmıyorum dikte yürüyemiyorum doktorum dik yürü dedi 2.gün
Sırtım o kadar ağrıtmaya başladı ki hissiz karın
WC de ıkınma korkusu
Hapşırma
Gülme
Araba süreme
Dışarı çıkama
Herşey ne zaman düzelecek ben crop giymek istiyorum bu Arada yapan doktoruma acayip güveniyorum sıfır acı sıfır sıkıntı şükür

Şimdi sizleri okuyunca bir gerilmedim değil 18.gün banyo diyen hala şişiz diyen amannn Allahım dedim
WC de ıkınma korkusu
Hapşırma
Gülme
Araba süreme
Dışarı çıkama
Herşey ne zaman düzelecek ben crop giymek istiyorum bu Arada yapan doktoruma acayip güveniyorum sıfır acı sıfır sıkıntı şükür
Bende 1 martta ameliyat oldum karın germe liposactıon ve bbl ayakta kalınca belim çok ağrıyor 2-3 saati aşkın uzanınca ve 30 dk san fazlada oturamıyorum dik yürümeye ne zaman başladınız arkadaşlar bazen biraz dik yürüyorum bazen kasılıp kalıyorum

WC de ıkınma korkusu
Hapşırma
Gülme
Araba süreme
Dışarı çıkama
Duş aldım ben ıkınmakta hafif hafif sorun yok ama kabız kalmamaya çalışıyorum araba kullanıyorum 3 gündür dışardada geziyorum ama eğik bükük

WC de ıkınma korkusu
Hapşırma
Gülme
Araba süreme
Dışarı çıkama
Merhaba geçmiş olsun kolay değil ama geçiyor ,korse hiç kullanmıyor musunuz?

Merhaba nasıl oldu göbek deliğiniz?beğeniyor musunuz düzeldi mi?

Merhaba nasıl oldu göbek deliğiniz?beğeniyor musunuz düzeldi mi?
Merhaba valla doktorun dediği gibi içeri girmedi şekli zaten oval değildi aslında istediğim gibi düzelmedi ama ben göre göre alıştım biraz 🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• FCBEAE9A-08D8-4720-B054-8BE82BAD020A.png
    FCBEAE9A-08D8-4720-B054-8BE82BAD020A.png
    501,3 KB · Görüntüleme: 145
X