Karın Germe Sonrası Göbek Deliği ACİLLL !!

Merhaba valla doktorun dediği gibi içeri girmedi şekli zaten oval değildi aslında istediğim gibi düzelmedi ama ben göre göre alıştım biraz 🤷🏻‍♀️
İçe girmez artık o kesin benim önce ki göbek deliği de içte değildi hiç girmedi sonradan olmuyor o,aslında göbek deliği çok kolay düzeltilir ama doktorlar yanaşmıyor,alışamazsanız sonradan belki başka doktora düzelttirirsiniz.

Bende 1 martta ameliyat oldum karın germe liposactıon ve bbl ayakta kalınca belim çok ağrıyor 2-3 saati aşkın uzanınca ve 30 dk san fazlada oturamıyorum dik yürümeye ne zaman başladınız arkadaşlar bazen biraz dik yürüyorum bazen kasılıp kalıyorum

Aramızda 1 gün var bende ayakta kalınca göbeğime ağırlık vermediğim için sırtım belim ağrıyor ama oturmakta sıkıntı yok ama 10 gün oldu
Sezeryanda da böyleydi diyorum bu daha zoru
Bu haftayı da bıtırırsek çoğu gidecek azı kalacak sonrası izleri yok olsun diye bekleyeceğiz
Göbek deliğindeki yara düşsün daha iyi olacak bence
Mesela bağırmaya 😨 korkuyorum

Dün banyodan sonra çekmiştim

Eklentiler

• IMG_4353.jpeg
    IMG_4353.jpeg
    57,4 KB · Görüntüleme: 120
Aramızda 1 gün var bende ayakta kalınca göbeğime ağırlık vermediğim için sırtım belim ağrıyor ama oturmakta sıkıntı yok ama 10 gün oldu
Sezeryanda da böyleydi diyorum bu daha zoru
Bu haftayı da bıtırırsek çoğu gidecek azı kalacak sonrası izleri yok olsun diye bekleyeceğiz
Göbek deliğindeki yara düşsün daha iyi olacak bence
Mesela bağırmaya 😨 korkuyorum
Benim hiç doğumum yok onun için kıyaslama yapamayacağım ama bugün daha iyiyim sadece göbeğim hafif çıkmış gibi hissettim kilo aldım diye korktum ödem ve regl kaynaklı sanırım masaj yaptım ben aynı anda bbl de yaptırdım basenlerimi belirginleştirttim doğrusu bugün sadece basenlerim acıdı yürüken vs ama ne olursa olsun bu değişime değer özgüvenim yerine gelmeye başladı evdekiler ah uh dedikçe pişmanmısın diyorlar asla diyorum

Dün banyodan sonra çekmiştim
Bende dün çektim göbek deliğim için thıocilin kullanıyorum hergün sürüp spançla kapatıyorum arnıca ile masaj önerdi doktorum ama onu bantlarım açılınca kullanmayı düşünüyorum göbeğime ve dikişlerime gelmeden hırudoıd le ovuyorum karnımı

Eklentiler

• IMG_0511.jpeg
    IMG_0511.jpeg
    114,4 KB · Görüntüleme: 104
İçe girmez artık o kesin benim önce ki göbek deliği de içte değildi hiç girmedi sonradan olmuyor o,aslında göbek deliği çok kolay düzeltilir ama doktorlar yanaşmıyor,alışamazsanız sonradan belki başka doktora düzelttirirsiniz.
İlk ameliyat sonrası göbeğinizin beğenmediğiniz halde fotoğrafı var mı acaba paylaşır mısınız ? Özelden de atabilirsiniz kırparak
Söylemiştim ya benim de şiş halâ diye fikir olması için soruyorum 💕

İlk ameliyat sonrası göbeğinizin beğenmediğiniz halde fotoğrafı var mı acaba paylaşır mısınız ? Özelden de atabilirsiniz kırparak
Söylemiştim ya benim de şiş halâ diye fikir olması için soruyorum
💕

Söylemiştim ya benim de şiş halâ diye fikir olması için soruyorum 💕
Evet vardı aslında ama galeri bir taramam gerek bulunca size özelden göndericem.ama şöyle diyim tam dikiş hizası bombe şeklinde iki leğen kemiği tamamı balon gibi şişti.Naptım ettim bir türlü içeri girmedi.

Evet vardı aslında ama galeri bir taramam gerek bulunca size özelden göndericem.ama şöyle diyim tam dikiş hizası bombe şeklinde iki leğen kemiği tamamı balon gibi şişti.Naptım ettim bir türlü içeri girmedi.
Teşekkür ederim
Neyse ki çektiğiniz eziyete değmiş ve sorun düzeltilmiş
Doktorunuz ne demişti

Bende dün çektim göbek deliğim için thıocilin kullanıyorum hergün sürüp spançla kapatıyorum arnıca ile masaj önerdi doktorum ama onu bantlarım açılınca kullanmayı düşünüyorum göbeğime ve dikişlerime gelmeden hırudoıd le ovuyorum karnımı
Bende böyle korse istiyorum nerden temin ettiniz kullanım kolay mı
Göbek deliğindeki yara ne zaman iyileşti banyo her gün mü yapıyorsunuz
Bende bant yok mesela ilk hafta çıkardı dr

Korsesiz mi çıkardılar sizi 😮yanlış anlamayın lütfen ben korsesiz 30 dk bile kalmadım 2 ay kullanacaksın dedi dr ameliyathaneden çıkarken üzerimdeydi 1.200-3000 tl arası değişiyor internette şaşırdım korse olmamasına göbeğim ilk günden bu yana böyle henüz net bir iyileşme yok bugün dikiş üzerimde olan bantları çıkaracağım hem korse yok hem bant yok dikişlerinizi nasıl korumanızı önerdi doktorunuz gergin bir yapıda olduğu için açılma vs olmuyormu öksürüyoruz hapşırıyoruz illa ki şaşırdım gerçekten sorun olmuyorsa sizde bende bugün biraz korsemi çıkarayım

Banyoda ihmalim var normalde 2 günde bir yapılabilir aslında ama ben ıslak mendille kendimi siliyorum 5 günde bir duş alıp dikiş pansumanı yeniliyorum göbek deliğime hergün pansuman yapıyorum normalde hergün masaj önermişti doktorum 2-3 gündürde masaja başladım

Banyoda ihmalim var normalde 2 günde bir yapılabilir aslında ama ben ıslak mendille kendimi siliyorum 5 günde bir duş alıp dikiş pansumanı yeniliyorum göbek deliğime hergün pansuman yapıyorum normalde hergün masaj önermişti doktorum 2-3 gündürde masaja başladım
benim doktor Prof daha öncede meme protez olmuştum her dediğine inanırım
12 gün benim
Korse senin olmazsa olmazın değil sadece sana güç verir dedi
Ben kafama göre korse kullanıyorum bendeki korse sizdeki gibi değil sadece karnı saran basit birşey herkese burada korse iki ay vs diyince ikileme düştüm neden diye
Dikişler kendi yok olan cinsten aldırmaya gerek yok yani
Herhangi bir durumda değilim normal durumdayım altta dikiş var hepsi bu benim için
Öksürmemeye hapşırmamaya çalışıyorum kabız vs
Bilemedim olması gereken ne?
Ben narkozdan başka birşeyden de etkilenmedim bu ameliyatta
Hala yavaş ve azıcıkta eğik yürüyorum tek sıkıntı Şuan krem vs de yok kullandığım

benim doktor Prof daha öncede meme protez olmuştum her dediğine inanırım
12 gün benim
Korse senin olmazsa olmazın değil sadece sana güç verir dedi
Ben kafama göre korse kullanıyorum bendeki korse sizdeki gibi değil sadece karnı saran basit birşey herkese burada korse iki ay vs diyince ikileme düştüm neden diye
Dikişler kendi yok olan cinsten aldırmaya gerek yok yani
Herhangi bir durumda değilim normal durumdayım altta dikiş var hepsi bu benim için
Öksürmemeye hapşırmamaya çalışıyorum kabız vs
Bilemedim olması gereken ne?
Ben narkozdan başka birşeyden de etkilenmedim bu ameliyatta
Hala yavaş ve azıcıkta eğik yürüyorum tek sıkıntı Şuan krem vs de yok kullandığım
Ben hemşireyim bu ameliyatlarda korsesiz hiç bir doktorun vakasını görmedim eğik yürümek çok doğal dikişler gerginde ama dediğiniz gibide korse çok güvende hissettiriyor bbl korsesi yazarsanız internette bulursunuz benimki diz üstü birde zıbın gibi olan varmış ama o bacak arasını kesiyor biraz diyorlar benim dikişlerimde alınmayacak estetik dikiş ama sonuç olarak desteksiz geriliyor buda iyileşmeyide geciktirir ne zaman dik yürürüz diye sürekli yazıyordum görmüşsünüzdür dün alışverişe çıktım biraz gezdim daha dik yürüyorum pazartesi iş başı yapacağım 🥲 korseyide sizin mesajdan sonra çıkardım 2 saat kadar sorun olmadı gerçekten ama korseyle inanın çok daha hızlı toplarsınız pahalı olanı almak zorunda değilsiniz uygun fiyatlı benzerlerini dahi alsanız sizi destekler bugün 1-2 kez daha rahat öksürdüm hapşırdım korseyi çıkardığım 2 saatlik dilimde inanın tedirgin oldum

Merhaba hanımlar. 12 gün önce karın germe + meme dikleştirme ameliyatı oldum. Her şey yolunda şimdilik çok şükür ameliyattan yana bir sıkıntı olmadı. Yalnız tek sıkıntım; GÖBEK DELİĞİ ŞEKLİM. Benim gibi bu ameliyatı olanlar varsa bana bi akıl verebilir mi lütfen. Resimlerini ekleyecem. Göbek deliğimin içi boğum boğum et dolu. Bu normal mi? İlk başlarda böyle olan var mıydı? Sonradan düzelir mi? Bi fikri olan var mı? Yada yarın doktora soracam bunu düzeltebilir mi? Oradaki fazla deriyi kesip yeni bir dikiş atabilir mi? Bu halini hiç beğenmedim, eskiden göbek derim sarkık diye üzülüyordum o yüzden bu ameliyatı oldum, şimdi de göbek deliği mi takılacak kafama 🙄😞
Öncelikle geçmiş olsun biraz daha bekle derim ve doktorun önerdiği yada tendirdiyot uygula ki daha çabuk iyileşsin. Bende bisey sormak istiyorum devlet mi özel mi ve ne kadara oldun merak ediyorum bende düşünüyorum

X