Karşımızdaki doğru erkek mi? Nasıl Anlaşılır? Tavsiyeleriniz nelerdir?Paylaşalım..

doğru erkek bence kadir kıymet bilen,durust(en onemlisi) insandır.bunların ikisini hayat felsefesi haline getirebilmiş insan doğru insandır.burda büyük bir püf nokta var oda su 'sadece size özel dürüst yada kıymet veren olmayacak,geçmişinde-geleceğinde dosdoğru bir insan olacak'.aksi halde sizide mutlu etmez...yarın öbürgün sizinde gözündeki konumunuz değişebilir.yani kısaca adam gibi adam olsun!geçmişinde,şimdisinde,ve geleceğinde...

doğru erkek bence kadir kıymet bilen,durust(en onemlisi) insandır.bunların ikisini hayat felsefesi haline getirebilmiş insan doğru insandır.burda büyük bir püf nokta var oda su 'sadece size özel dürüst yada kıymet veren olmayacak,geçmişinde-geleceğinde dosdoğru bir insan olacak'.aksi halde sizide mutlu etmez...yarın öbürgün sizinde gözündeki konumunuz değişebilir.yani kısaca adam gibi adam olsun!geçmişinde,şimdisinde,ve geleceğinde...

Doğru ama bence biraz eksik var Çalışkan ve aileye bağlı herkesi herseyi yerli yerine oturtabilecek kapasitede olması gerekir ki hesabını da dostunu düşmanını da Ayirabilsin. Sizinle zaman geçirmeyi sevmeli sabırlı Sebat etmeli hoş görülü saygılı olmalı sinirlerine de kemerinede hakim olmali.sevginin bitmemesi ve ömür boyu sürmesi için bütün bunları bir arada bulmak imkansız bu yüzden olumlu değişimelere de açık olmalı ki yanlıştan ders alıp ilişkinin sevginin ölmemesi için savaşsin değişsin. ..:) çok mu oldu? :)

Doğru ama bence biraz eksik var Çalışkan ve aileye bağlı herkesi herseyi yerli yerine oturtabilecek kapasitede olması gerekir ki hesabını da dostunu düşmanını da Ayirabilsin. Sizinle zaman geçirmeyi sevmeli sabırlı Sebat etmeli hoş görülü saygılı olmalı sinirlerine de kemerinede hakim olmali.sevginin bitmemesi ve ömür boyu sürmesi için bütün bunları bir arada bulmak imkansız bu yüzden olumlu değişimelere de açık olmalı ki yanlıştan ders alıp ilişkinin sevginin ölmemesi için savaşsin değişsin. ..:) çok mu oldu? :)

okurken yoruldum :)

Bi kere, hiçbir zaman doğru erkek bi müzisyen olamaz. Evinde gitarı olup kendi kendine çalan bi erkek bile, tık hemen dussun gözünüzden valla demedi demeyin sonra pisman bile olamazsiniz ruhunuz duymaz

Hepimiz bazı evreleri atlattık, genç olduk, aşık olduk, yeri geldi aşktan gözümüz hiçbir şeyi görmedi :asigim: Gençlikten, masumluktan, tecrübesizlikten hatalar yaptık. Belki bize akıl verecek kimse yoktu, belki de tavsiye dinlemeyecek kadar sağlam buluyorduk aşkımızı...

Bu konuda, karşımıza çıkan erkeğin doğru insan olup olmadığını, evlenmeye değecek biri olup olmadığını, hangi davranışının neyin habercisi olduğunu tartışalım, konuşalım ki genç kızlar, belki de sormaya çekindikleri şeylerin cevaplarını burada bulsunlar.

Paylaşımlarınızı bekliyorum. Doğru erkek nasıl olmalı ? Biz genç kızlara ufak da olsa yol gösterin, yardım edin. Yaşamadan anlamayacağımız şeylerden en azından haberimiz olsun. Şimdiden tüm paylaşımlar için teşekkürler a.s.

kanımca bir erkek size en ufak bir yalan bile söylemiyorsa kesinlikle o erkekten zarar gelmez..birde iyi anlaşıyorsanız doğru erkeği buldunuz demektir.tabii benim fikrim :)

canım güzel bir konuya değinmişsiniz....
nasıl bir doğru kadın yoksa doğru bir erkekte yoktur.
herkesin ufak tefek hataları vardır.buyuk hatalar yapmadığı müddetce kabul edilebilrliği önemlidir..
benden ufak bir tavsiye........

1-Haline şükreden ,
2-elindekilerle yetinmesini bilen...
3-gözü doymuş
4-görmüş geçirmiş
5-aile terbiyesi almış
6-ahlaklı ve vicdanı olan biri dogru erkek diyebilirim

kesinlikle katılıyorum sana

Bu konu da güzelmiş..ben genelde başka kadınlara nasıl davrandığına bakıyorum yani bir yerde oturuyoruz yoldan geçen bir kadının giyimine laf filan söylüyorsa belli oluyor ki o adam kadınları metalaştıran ve değer vermeyen biri.. ya da eski sevgilisi hakkında hakaretlere varan söylemleri oluyorsa demek ki yarın benim de arkamdan saydıracaktır.

bunlar önemli konular bence.

Bi erkekte hatta bir insanda olması gereken en önemli özelliğin merhamet ve Allah korkusu olduğuna inanıyorum

senin fikirlerine ne ölçüde önem veriyor .. sana ne kadar güveniyor örneğin başına bir olay geldiğinde senin anlattıklarına ne tepki veriyor .. insanları yargılamaması çok önemli .. senin geçmişin kimseyi ilgilendirmez eğer o bunu deşiyorsa bir problem var demektir.. yalann söyleyip söylemediğini anlamak için çevresindeki kişilerle olan ilişkilerine bak etrafına nasıl davranıyorsa aile arkadas vs. ilerde bunların hepsi sana yansıyacaktır örnegin etrafına çok yalan söyleyen biri illaki bir gün sana da söyleyecektir.. doğru erkek karakteri oturmuş erkektir eğer bi insanın içi bozuksa o insandan hayır gelmez..

Bence doğru erkek dürüst olmalı yalanci olmamali evlenilecek erkek de akli bir karis havalarda olmamasi gerekiyor eşini sahiplenmeli yuvasi icin güzel hayalleri olmalı

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

senin için herşeyden endişelenen,dışarıda sana bakan gözlerin içine içine bakan,bi zarar görmeyesin diye hep kendini öne atan,ufak bi sıkıntını bile büyümeden çözüme kavuşturmak için çabalayan,aranızda en ufak dediğimiz şeyler olsa bilesöylenen/yapılan saygısızlığa ve bayağılığa izin vermeyen,saygı biterse sevgi de biter anlayışında olan,birbirini sevmenin,ilgilenmenin,mutlu etmemenin güzel olması yanında bir ibadet olduğunu bilen ve bu bilinçle hareket eden,senden başkası onun için hiçbir anlam ifade etmeyen bir erkek idealdir...tecrübeyle sabittir :KK16:
Allah iyi olup iyilerle karşılaştırsın...

gercekten cok guzl acıklamıssınz cok begendım inşallah ALLAH hepimize bu biliçte eşler nasip etsin..

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Yanlış bir çok birliktelikten sonra şuan uzun süredir ciddi ve çok mutlu bir ilişkim var. Daha öncesinde çok büyük sorunlar ve çok yanlış kişilerle birlikteliğim oldu. Bu yüzden pek çok tecrübe edindim. Ve bu tecrübelerim doğrultusunda doğru insanı bulduğuma inanıyorum :KK17: Öncelikle biz bayanlar ilişkinin en başında kaşına gözüne yada başka olgulara takılıp gözümüzü o ilişki için karartıyoruz. Bu yapılan en büyük yanlışların başında geliyor. İlişkinin en başında karşımızdaki adamı ince eleyip sık dokumak, iyi bir gözlemden geçirmek gerekiyor. İlkin tavırlarına bakılmalı; Kaba olmamalı, centilmen olmalı, asla cimri olmamalı. Çevresinde sevilmeli; çevresindeki kişilere, arkadaşlarıyla konuşmalarına dikkat edin. Çünkü sizin yanınızda maske takabilir ama arkadaşlarının yanında tam olarak kendisidir bunu unutmayın. Bu gibi şeylerin yanında bence iyi bir birliktelik için kültür farkı olmamalı, uzak mesafeli ilişki olmamalı, yaş farkı çok olmamalı ve eğitimler arası farkta çok olmamalı. Paranın lafını asla yapmamalı. Hepsini ne yazıkki deneme yanılma yöntemiyle yaşadım oradan biliyorum :2: Benzer kültürlerde, hemen hemen aynı seviyede eğitim almış, benzer çevreden olmayanlar, malesef aynı dili konuşamıyor. Bunların yanında siz bayanlara bir tavsiyemde, başladığınız ilişkinin yanlış olduğunu anladığınız anda bitirin tereddüt etmeyin, arkanıza bakmayın. Çünkü er yada geç bitmeye yüz tutmuş bir ilişki mutlaka bitiyor, en başında bitirmezseniz ileride daha canınız acıyarak bitirmek zorunda kalırsınız. Ve doğru insanı bulduğunuzda emin olun içinizde bir yer onun doğru olduğunu söylüyor :127: Hepinize Rabbim hayırlı, bir yastıkta kocayacağınız, musmutlu ilişkiler versin :KK16:

herkese slm bence karsimizdaki insanin doqru olup olmadiqini anlamak icin kalbinle deqil mantiqinla haraket etmelisin bu cok zor bir durum ama en doqrusu oyle olmali ,sewiyor beni deqisir zamanla diyorsaniz zerre kadar deqismiyor daha bi sapitiyorlar bence !!

Edindiğim tecrübelerden arkadaşlara tavsiyem şudur:

*Ana kuzusu olmayacak, annem izin vermez vs demeyecek. Yani anneci olmayacak.(Hele annesi dulsa evlenince annem yanımda olacak derse kaçın)
*Ailesi ve seninle arasında denge kurabilecek.Ne seni onlara, ne de onları sana ezdirecek.
*Pinti,cimri olmayacak, bana bir kahve de sen ısmarla demeyecek..Senden teklif gelirse gelir, gelmezse zorla sana ısmarlatır gibi konuşmayacak.
*Eğitim seviyenle ve maddi durumunla aşağı yukarı denk olacak
*Kültürler kesinlikle yakın olacak, yoksa adettir, gelenektir işin içinden çıkılmıyor..Canınız çok sıkılır.(Kız tarafı olmama rağmen erkek tarafı adetlerinden gına gelmişti)
*Ailenizi sayacak, saygı gösterecek.."Gelin vermeyiz,gelin alırız"diyip sizi ailenizden uzaklaştırmaya çalışmayacak.Doğu kültürü özellikle kızı ailesinden soğutmaya bayılır,kendi aile büyüklerini saysın sevsin isterler.
*Sizin paranızın,malınızın,mülkünüzün muhasebesini yapmayacak. Karışıyorsa sizi paranız için seviyor demektir.
*Yalan asla ve asla söylememeli ki bu bütün herkes için geçerli.

X