Kaş & Kirpik Lifting yaptım, kaşlarım niye bu halde?

Tembeliko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2015
14
2
28
Merhabalar, geçen kaş & kirpik lifting uygulamasını yaptım. İçinden çıkan temizleyici losyon yapışkanı hiç temizlemedi ki yapışkanı baya az sürmüştüm. haliyle yıkamaya çalıştım. Yapışkanı daha da etrafa yayıldı hatta gözümün içine girdi ödüm koptu. Hemen her yanıma zeytinyağı sürdüm uyudum. Neyse ki sabaha kör göz uyanmadım XD :KK70: Yapışkan kenardan akmış gitmiş, akmayan kısım da gözümün içinde hafif katılaşmış onu da mendille aldım.

Bu acemiliklerden sonra sabah uyandığımda bir baktım kaşım berbat halde. Böyle tuhaf tuhaf kıvırcıklanmış, havaya kalkmış ve semsert bir halde. Ayrıca Youtube da hep kaşları dik dik yapıştırmışlardı bende aynı şekilde yaptım. İşlemden sonra kaşlar bir tık daha düzeliyordu onların ve güzel bir şekil alıyordu. Bende kıvır kıvır havaya kalkmış ve o ilk yapıştırdığım şekile dağınık bir halde geldiler. Tarayıp düzeltip zeytinyağı sürüyorum sabahtan beri semsert haldeler düzelmiyorlar çıldıracam :KK70:

1. Yaktım mı ben bu kaşları anlamadım ki? 8 dk. bile tutmamışım halbuki. Bilen varsa bilgilendirebilir mi?
Ayrıca fırçalarken sert davranmışım, kaşlarımın üstü hep yara oldu bu yüzden fotoğraf koymak istemiyorum. Tamamen benim hatamdı. xD

2. Bir de sormak isterim, hep serin yerde muhafaza edin diyorlar da yaza giriyoruz. Buzdolaba koydum gitti bende. Yanlış değildir dimi?​

Kirpiklerim ise çok güzel oldular. M1 pedi bana büyük geldiği için çok belirgin olmadı ama zaten ilk işlemden sonra 1 ila 1.5 ay bekleyip tekrarlayın sonra 3-4 ay kalıcı oluyor diyorlar. O zaman geldiğinde M pedini kullanmayı planlıyorum ama o da pek şişkin gelmedi bana. Sanki çok kıvıracakmış gibi hissediyorum. Yapınca görürüm artık onu da.

İlk deneyimimden tavsiyelerim ise. Kaşları yaparken sert davranmayın. Cilt yara oluyor. Ayrıca Youtube dakiler gibi dik dik yapıştırmayın, çünkü sonra ne kadar tarasanız da o dikliğe geliyor kaşlar ve şekilsizce geliyor. Biraz daha sağa & sola eğik yatırarak yapıştırın. Yapıştırıcıyı az kullanın, çünkü aşırı yapıştırıyor. İstemsizce çok kullandıysanız ve temizleyici solisyon işe yaramıyorsa dellenip yıkamaya kalkmayın. Çıkmadığı gibi her tarafa yayılıp göze giriyor sonra. Zeytinyağı çok iyi bir çıkartıcı, cilt yedikçe zeytinyağı ile ovalayın.

• Kirpikler içinse benim gibi düşük göz kapağına sahipseniz kesinlikle kağıt bantlar ile göz kapağınızı yukarı doğru çekiştirerek bantlayın. Yoksa pedi takmak ayrı işkence, büyük denemelerden sonra o takılan ped ile işlem yapmak ayrı işkence oluyor.
  • Kirpiklerinizi işlem öncesi hafif hafif kirpik kıvırıcısı ile kıvırmanızı öneririm. Yapıştırmayı kolaylaştıran, hayat kurtarıcı çözüm.
  • Kirpiklerinizi yapıştırırken sakın fazladan yapıştırıcı kullanmayın ve setin içinden çıkan o aparatı da kullanmayın. Resmen işkence o aparat. Herhangi bir plastik çubuğu kullanın. Pipet kullanabilirsiniz. Ben setteki kirpik tarayıcının cubuk kısmını kullandım.
  • Kirpiklerinizi bölüm bölüm yapıştırın, hepsini bir anda yapıştırmaya kalkmayın.
  • Çubuğu kullanırken sürekli tarar gibi hareketlerle yapıştırmaya çalışmayın. Sadece kirpiklerinizi düzgünce alıp ped üstüne nazikçe dokundurup bekleyin. 40 saniye kadar sürenin sonunda yapışıyor zaten. Yapıştıktan sonra içinden çıkan apart yardımıyla tarayabilirsiniz.
  • Yapıştırdıktan sonra 3-5 dk. arası bekleyin, iyice kurusun. Yoksa yapıştırma işkencesinin bir anlamı kalmıyor. Perma solisyonun da çıkmasa diğer solisyon da çıkıyor kirpikler yerinden. Bu da streçledikten sonra bile kirpiklerinizin yerinden çıkmasına neden oluyor. Kirpiklerimin yarısını bu yüzden kıvıramadım xD .
  • Solisyonları üstten boylara doğru sürün, sakın diplere doğru sürmeyin. Streç ile yapıştırırken diplere süreceğiniz solisyonlar gözlerinize kaçabilir. Ve evet benim kaçtı, pişmanım. Şanslıyım alerji yapmadı. Ama ödüm koptu.
  • Solisyonları abanmadan sürmeye dikkat etmenizi öneririm. Özellikle perma solisyonu besleyiciden ziyade şekil sabitleyici bir şey, bu da fazla sürüldüğünde kirpiklerinizin karman çorban olmasına neden olabilir. Belki kaşlarımı da bundan dolayı yakmışımdır.
  • Kirpiklerinizi sakın çekiştirmeyin. Bu baya önemli. Dipten almaya çalışmayın, sadece boylarından yapışmasını umursamanızı öneririm.

Merhaba bugün ben de aynı şekilde mağdur oldum 🥹 normalde düz olan kaşlarım kıvırcık oldu ve sağa sola kalkıyor ve sertler. Ne zaman geçiyor, geçiyor mu, ne yaparsam geçer? Sizin durumunuzu öğrenmek istedim 🥹 çok kötü hissediyorum

X