Kayın aileye "borç(?)"

Guncellemenize güldüm 😊. Çok tatlısınız. Benzer bir şeyi yıllar önce ben yaşadım. Kaynima ev alınmıştı ve onun için istendi benden. Hatta eşimi aracı yapmışlar eşim istedi diyelim ve vermedim tabii ki. Arabamiz yoktu araba aldık. Esim de zaten ısrar etmedi edemezdi de. Siz de vermeyin
Ben de ilk iş olarak kenardaki altınları bilezige çevireceğim çünkü bilezik isteyemiyorlar altın istiyorlar 😜 sonra kafamıza yatan bir yatırım bulursak ona kullanırız zaten. Ben de yorumlar için teşekkür ederim herkes aşırı empatik şekilde tepki verdi 😅

Dalga mı geciyorsunuz kayniniza kendi altininizla niye araba almaya sponsor olacaksınız ? Adam kendi kullanacagi için yüz bin koyuyor
Bizden sponsorluk değil "borç" istedikleri için isteyebiliyorlar işte. Daha önce yaşanan bir tecrübe olmadığı için kimseye de direkt ben size güvenmiyorum siz odemezsiniz vermem denmiyor :) benim de gönlüm yok burda fikir almaya geldim aklın yolu birmiş şükür kararim netleşti en azından :)

KESİNLİKLE VERMEEEEEEEEEEEE o kadar ... ne çile çektiniz ailen neler yaptı sen üstüne takılarını kaynın kullansın diye vereceksin değmez..geri alamazsın yüz bin konu açıldı alamadılar kavga edip kötü oldular
eşin de sana bırakmış hayır de
Tamam vermeyeceğim ama lütfen bagirmayin ya😂😂

Çocuklarının üstünden alım satım yapma idi bana çok ters .Gücü olan alsın.Cok sert gelebilir ama yakında altın patlasa alsa başını gitse zaten zor geçinen kayın ailesi o parayı geri veremez aldıkları araba da söz hakkınız yok,eeee bir bardak su için .
Evlenirken aileniz herseyinizi yapmış erkek tarafına yük olunmamış,benim iki oğlum var aynı durumda olsam borç bile olsa para isteyemem yüzüm olmaz.Azicik aşım ağrısız başim

%99 o araba kayına alınacak. Daha taze evli gelin hak iddia edemesin diye kayınbabanın üzerine yapıyorlar.
Ben altın falan vermezdim zaten sizde vermeyecekmişsiniz valla sevindim ya. :)
Yok biz evlenmeden önce bile kayinpederin araba hayali vardı onu biliyorum. Kaynım evlenince de aslında kayınpeder onu bahane ediyor biraz senin de işine yarar sen de kullanırsın diye. Ayrıca araba kimin üzerine olacak diye konuşulduğunu bile zannetmiyorum ataya hürmetten ötürü 😂 kaynım iyi niyetli pasif biridir zaten

Çocuklarının üstünden alım satım yapma idi bana çok ters .Gücü olan alsın.Cok sert gelebilir ama yakında altın patlasa alsa başını gitse zaten zor geçinen kayın ailesi o parayı geri veremez aldıkları araba da söz hakkınız yok,eeee bir bardak su için .
Evlenirken aileniz herseyinizi yapmış erkek tarafına yük olunmamış,benim iki oğlum var aynı durumda olsam borç bile olsa para isteyemem yüzüm olmaz.Azicik aşım ağrısız başim
Karşı tarafta sülale geleneğidir borç alıp ödemek. Benim kendi ailem de gerekirse kredi çeker onu öder ama sağdan soldan borc almaz. Karşı tarafta çok normal görüldüğü için cekinmiyorlar maalesef. Yoksa ben de sizin gibi düşünüyorum ben de isteyemem. Neyse acil hastalık vs durumları olmadan bizden isteyemeyeceklerini bilsinler en azından 😅

Benim ailem ona kötü davranıp tek derdi paraysa o da bu lafı diyebilir.
Ailesiyle aramız kötü değil, kötü niyetli insanlar değil. sadece kültür ve zihniyet bakımından öyle pek anlaşamıyoruz. Ucu bana dokunmadigi yerde sorun yok ama bu tarz konularda da ben hayır deyince bir şey diyemiyorlar zaten. O yüzden ben o lafı etmeden sadece hayır diyeyim yeterli sanırım 😅

Karşı tarafta sülale geleneğidir borç alıp ödemek. Benim kendi ailem de gerekirse kredi çeker onu öder ama sağdan soldan borc almaz. Karşı tarafta çok normal görüldüğü için cekinmiyorlar maalesef. Yoksa ben de sizin gibi düşünüyorum ben de isteyemem. Neyse acil hastalık vs durumları olmadan bizden isteyemeyeceklerini bilsinler en azından 😅
Bu konunun kapandığını pek düşünmüyorum lütfen güncelle yeniden gelişme oldukça 😅😅 yine isteyeceklerdir kafaya koymuslar sizin altınları gibi

Verme bence.Alsan bile çok uzun vadede alırsın.Diyelim ki uygun bir yatırım denk geldi.Altınları bozdurman gerekti.Eksik kalan kısım için kredi çekmek zorunda kaldın.Faizler malum çok yüksek.
Evet en iyi ihtimalle odeyeceklerini düşünsek bile uzun vadeye yayılır o yüzden gözüm kesmiyor benim de zaten vermeyeceğim :) teşekkür ederim yorumunuz için 🌸

Bu konunun kapandığını pek düşünmüyorum lütfen güncelle yeniden gelişme oldukça 😅😅 yine isteyeceklerdir kafaya koymuslar sizin altınları gibi
Valla benim tavrımı bildikleri için belki sormazlar bile hiç bana bilemiyorum😅 ama yeni bir şeyler olursa güncellerim tamam 😂

Hastalık vs konusu olsa ben de düşünmem zaten inanın. Misal evlerinde doğalgaz yoktu sobaliydi. Doğalgaz döşetmek istediler destek olmasına karşı çıkmadım ihtiyac olduğu için. Yaşlı insanlar bulasigiydi banyosuydu. Kışın da inanılmaz soğuk oluyor evleri. Çocuklar tabi ki destek olacaklar bu tarz konuda.Araba konusuysa çoktandır var babası çok istiyor. Hatta şöyle bir ayrıntı var evlenmeden önce de babasının bu isteğini bildiğim için ön görüde bulunarak; evlendikten sonra böyle bir şeye kalkisirsa destek olmayacagimizi da söylemiştim😂 ama lanet akrabaları var gerçekten evleri yan yana ve aynı yere gidecekken bile gelin beraber gidelim demiyorlar. İşleri düştüğünde çok ağız burun bukuyorlar o yüzden de üzülüyorum
Siz yine iyi niyetliymişsiniz valla zamanında yemişler şimdi çocuklara yıkılmışlar doğalgaz filan.Bunların istekleri bitmez ben diyim Allah yardımcınız olsun.ayrıca kimse kimseyi peşine takmak zorunda değil akrabalarına laf etmenize gerek yok.hoşlanmıyorlar istemiyorlardır ne diye onların da şoforlugunu yapsınlar ki mecbur değil kimse

Araba alacaksanız kendinize alın,eşinizin babası ve kardeşi de çok istiyorlarsa kendilerine alsınlar araba.
Tabi ki vermeyeceksiniz.
Bu zamana kadar şartları farklı değildi bu insanların değil mi? Arabasız yaşıyorlardı. Şimdi sizdeki altınları almak için araba almaya karar verdiler ,ne de olsa duruyor altınlar versinler ne olacak diyorlar. Ödeyeceklerini de sanmıyorum. Burada ben onlarca konu okudum geri gelen altın hiç görmedim.
Kayınbiraderiniz versin altınlarını (o da evlenmis)zaten arabayı o kullanacak. Eminim 100 bin liradan fazla edecek altın vardır onda da.

Siz yine iyi niyetliymişsiniz valla zamanında yemişler şimdi çocuklara yıkılmışlar doğalgaz filan.Bunların istekleri bitmez ben diyim Allah yardımcınız olsun.ayrıca kimse kimseyi peşine takmak zorunda değil akrabalarına laf etmenize gerek yok.hoşlanmıyorlar istemiyorlardır ne diye onların da şoforlugunu yapsınlar ki mecbur değil kimse
3 çocukları var anne ev hanımı baba emekli ve inşaatta çalışıyor. Durumları yoktu tek başına doğalgaz işine girmeye. Evlenmeden önce de biliyordum ama ihtiyaç gözüyle baktığım için bir şey demedim. Peşin olarak anlaşıp girmişler işe biz yine toplu para vermedik. Kaynım bizim yerimize verdi eşim de her ay ufak ufak ona atiyor.
Peşe takma konusuna gelince haftada bir falan gidiyor kaynimlar görüşüyorlar. Eltim de kalabalık aileye alışkın ve seviyor şikayetçi değil. Market çarşı ihtiyaç olduğunda tabi gidip görürler işlerini evleri de uzak değil zaten

Araba alacaksanız kendinize alın,eşinizin babası ve kardeşi de çok istiyorlarsa kendilerine alsınlar araba.
Tabi ki vermeyeceksiniz.
Bu zamana kadar şartları farklı değildi bu insanların değil mi? Arabasız yaşıyorlardı. Şimdi sizdeki altınları almak için araba almaya karar verdiler ,ne de olsa duruyor altınlar versinler ne olacak diyorlar. Ödeyeceklerini de sanmıyorum. Burada ben onlarca konu okudum geri gelen altın hiç görmedim.
Kayınbiraderiniz versin altınlarını (o da evlenmis)zaten arabayı o kullanacak. Eminim 100 bin liradan fazla edecek altın vardır onda da.
En son eşime öyle söyledim zaten. Çoğunlukla kardeşin kullanacak koysun bütün altınlarıni alsın kendine araba. E evleri de uzak değil market çarşı ihtiyacı olursa zaten hallederler beraber

En son eşime öyle söyledim zaten. Çoğunlukla kardeşin kullanacak koysun bütün altınlarıni alsın kendine araba. E evleri de uzak değil market çarşı ihtiyacı olursa zaten hallederler beraber
Aaa olur mu öyle.
Sizdeki altınlar dururken.
Ay aman sakın sakın vermeyin. Kendileri alsınlar.
Kendileri kullanacaklar.

X