Kayın konusundan sonra bir de görümce konusuyla geldim.Fikirlerinize ihtiyacım var.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için sevgili kır papatyası 🌸
Yorumlarda sizinle aynı fikirde olanlar olduğu gibi görümcenin cümleleri abiye tamamen destek cümleleri ne var bunda niye takıldın diyenler de var.🤷‍♀️
Yani bence de görümceye takılmayın çünkü bosanma durumunda herkes kendi ailesinden olan kişiyi destekler . Telefonla konuşursunuz bir ortamda gelirseniz normal konuşursunjz soğuk olduğunuzu biliyormuş zaten eşiniz de görüş demiyor bksverin

Bir de mesaj da bahsetmemişim normalde görümcenin köyde yaşaması yani yaşıtlarının olmadığı bi yerde yaşaması sanki onu üzüyormuş gibi gelmişti bu olay yaşanmadan önce eş kişisine biraz kız kardeşin bize gelsin onu gezdirelim flan gibi önerilerde de bulunmuştum.Ben onunla ilgili böyle şeyler düşünürken görümcenin benimle ilgili abisine söyledikleri sözler beni daha da kırdı aslında.O yüzden içimden bişey yapmak gelmiyor ona karşı 🤷‍♀️
Bence sorun sende acil bi uzmandan yardim al takmaya konu ariyo gibisin...

Yüzüme söyleseydi bu kadar kırılmazdım.Arkamdan konuşması beni o dönem çok üzmüştü..
Ben çağırmasam bana oturmaya geleceğini zannetmiyorum 🤷‍♀️Bunun için bi adım ben mi atmalıyım yani onu çağırmalı mıyım o konuda da kafam karışık 🤷‍♀️
Tabiki sizin cagirmaniz lazim buzlar erisin isterseniz. Kız ben geleyim size demez. Gerci o aileden kimse demez size gelelim diye bence de neyse

Merhaba hanımlar…

Eski konularımı bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için aşağıya ekledim becerebildim mi bilmiyorum ama 🙈.Kısaca özet geçecek olursam eş kişisi erkek kardeşini sanki kendi memleketlerinde dersane yokmuş gibi bana sormadan kafasına göre bizim yaşadığımız şehirde dersaneye gitmesini ve bizimle kalmasını söylemişti 🙄Ben duyunca büyük problemler çıktı çok sorun yaşadım.Eş kişisi o dönem benim bu durumu istemediğimi kız kardeşine söylemişti.Sen erkek kardeşime söyle buraya gelemeyecek çünkü eşim istemiyor demişti 🙄Kız kardeşte zaten senin idare ettiğin belliydi abi biz biliyorduk da sana söylemiyorduk.Bu senin hayatın biz karışamayız.Zaten buraya geldiğinde de soğuk soğuk oturuyor.Biz her zaman senin arkandayız demiş.Bunu bi şekilde öğrendim eşim direkt kardeşim böyle böyle dedi demedi ama imalar etti bi şekilde öğrendim.Daha sonra erkek kardeş kafasına göre okumamaya bizim bulunduğumuz şehirde çalışmaya başladı senelerce insanların evinde kalmayı ve çalışmayı düşünüyordu ama sonra erkek kuzeni de bu şekilde bizim bulunduğumuz şehire çalışmaya gelince o da başkasının yanında kalmaya başladı sonra insanlar tabi niye bizde kalıyor bunlar diye laf da etmeye başladılar ve sonunda ev tutuldu…Şimdi de kız kardeş yani görümcem anne ve babasıyla yaşadığı köyden buraya kardeşi ve kuzeninin yanına geldi onlara yemek yapacakmış onlarla yaşayacakmış bir süre…Kırgınım ona… benim hakkımda düşündüklerinden dolayı değil isteyen istediğini düşünebilir ama bu düşüncelerini abisine söylemesi sanki boşanmamı bekliyormuş gibi bi hava yarattı belki de ben abartı düşünüyorum bunu bilemiyorum.Bu konuda sizden yardım istiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ?

Bu zamana kadar eşimi bi kere bile abi diye ne bayramda arar ne de başka bi zaman…2 sene üniversite okurken eşim göndermiş her ay belirli bir para ama ona rağmen araması sorması yoktur.27 yaşında ve bekar görümce kişisi…Şimdi buraya gelmiş ben nasıl davranmalıyım? Eş kişisi yaşananlardan dolayı ona sinirli olduğumu biliyor belki de bu yüzden kardeşine 2 kez gitti giderken beni çağırmıyor bile gel gidelim diye.Ama ben çok arada kaldım ne yapmalıyım 🤷‍♀️Ya da hiç bişey yapmadan beklemeli miyim🤷‍♀️Kafam çok karışık tecrübeli kk kadınları🤷‍♀️
Ya amaaaan koy götüne çocuğun yoksa bu tarz şeyleri kafana takma. Bunlar ailesini bırakmamış kordonu kesilmemis erkek müsveddesi hepsi ayni bi tek sende yok sikma canini. Kim ne derse desin sen restini koy. Senin kardesin okumaya gelse kocan kabul edecek miydi yooo, hep bi bahane bulacakti. Yok yalniz kalamiyoruz yok sevisemiyoruz yok fantezi yok su yok bu diye yollamak isteyecekti. Onun kardesi ne geziyomus benim evimde. Belki ben yari ciplak karsilayacagim kocami. Gitsin bi yurda kalsin aq bebesi senin sorunun mu.

Evet mesajla ilgili şeyleri siz yazmamışsınız yazan başka bir üyeymiş.Karıştırmışım kusura bakmayın.

Abi kardeş ilişkilerine karıştığımı ima ettiğiniz için bunun doğru olmadığını karışmadığımı bunu sizin uydurduğunuz bi şey olduğunu söyledim bir önceki mesajımda.

Eşe ve görümceye sabır dileyerek aşağılayıcı bir başka Üslup kullanmışsınız şaşırdım mi tabi ki hayır 🤷‍♀️
Abi kardes iliskisi degil bu evlendiyse bazi seylere set cekmeli. Seninle yaslanacak coluk çocuga karisacak hastalandiginda o sana sen ona Bakaaksin birbirinize mecbursunuz. Kardes ana ata bi yere kadar. Bi sure sonra kardeste atiyo sizi merak etmeyin. Amcanizdan dayinizdan teyzenizden halanizdan pay bicin icine el girince ana babaniza kardes olarak nasil davraniyolar bi bakin. Kimsenin kardesi beni ilgilendrmwz ben yuvama esime bakarim. Herkesede hizmetcilik etmek zorunda degilim.

Merhaba hanımlar…

Eski konularımı bilen arkadaşlar var ama bilmeyenler için aşağıya ekledim becerebildim mi bilmiyorum ama 🙈.Kısaca özet geçecek olursam eş kişisi erkek kardeşini sanki kendi memleketlerinde dersane yokmuş gibi bana sormadan kafasına göre bizim yaşadığımız şehirde dersaneye gitmesini ve bizimle kalmasını söylemişti 🙄Ben duyunca büyük problemler çıktı çok sorun yaşadım.Eş kişisi o dönem benim bu durumu istemediğimi kız kardeşine söylemişti.Sen erkek kardeşime söyle buraya gelemeyecek çünkü eşim istemiyor demişti 🙄Kız kardeşte zaten senin idare ettiğin belliydi abi biz biliyorduk da sana söylemiyorduk.Bu senin hayatın biz karışamayız.Zaten buraya geldiğinde de soğuk soğuk oturuyor.Biz her zaman senin arkandayız demiş.Bunu bi şekilde öğrendim eşim direkt kardeşim böyle böyle dedi demedi ama imalar etti bi şekilde öğrendim.Daha sonra erkek kardeş kafasına göre okumamaya bizim bulunduğumuz şehirde çalışmaya başladı senelerce insanların evinde kalmayı ve çalışmayı düşünüyordu ama sonra erkek kuzeni de bu şekilde bizim bulunduğumuz şehire çalışmaya gelince o da başkasının yanında kalmaya başladı sonra insanlar tabi niye bizde kalıyor bunlar diye laf da etmeye başladılar ve sonunda ev tutuldu…Şimdi de kız kardeş yani görümcem anne ve babasıyla yaşadığı köyden buraya kardeşi ve kuzeninin yanına geldi onlara yemek yapacakmış onlarla yaşayacakmış bir süre…Kırgınım ona… benim hakkımda düşündüklerinden dolayı değil isteyen istediğini düşünebilir ama bu düşüncelerini abisine söylemesi sanki boşanmamı bekliyormuş gibi bi hava yarattı belki de ben abartı düşünüyorum bunu bilemiyorum.Bu konuda sizden yardım istiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ?

Bu zamana kadar eşimi bi kere bile abi diye ne bayramda arar ne de başka bi zaman…2 sene üniversite okurken eşim göndermiş her ay belirli bir para ama ona rağmen araması sorması yoktur.27 yaşında ve bekar görümce kişisi…Şimdi buraya gelmiş ben nasıl davranmalıyım? Eş kişisi yaşananlardan dolayı ona sinirli olduğumu biliyor belki de bu yüzden kardeşine 2 kez gitti giderken beni çağırmıyor bile gel gidelim diye.Ama ben çok arada kaldım ne yapmalıyım 🤷‍♀️Ya da hiç bişey yapmadan beklemeli miyim🤷‍♀️Kafam çok karışık tecrübeli kk kadınları🤷‍♀️
Hatırladım konunuzu,ben eşimin ailesinden zerre hoşlanmayan birisi olarak yazıyorum ki sizinki art niyet,kafayı takmışsınız ve gerçekten bencilsiniz

Kusura bakmayın ama kocanızda hıç iş yok. Eşim istemiyor demeyecek, biz istemiyoruz diyecek. Hala arayı tadında tutmayı öğrenememiş mi ? Sizi harcamış
Önceki konulardan hatırlıyorum da eş bunalmış biraz ,o yüzden bu şekilde biz demiyor ,olayların öncesi var. Ben ilçe merkezinde doğdum, onlar köylü muhabbeti bile var

Önceki konulardan hatırlıyorum da eş bunalmış biraz ,o yüzden bu şekilde biz demiyor ,olayların öncesi var. Ben ilçe merkezinde doğdum, onlar köylü muhabbeti bile var
Konu daha iyi anlaşılsın diye verdiğim detaylardan farklı anlamlar çıkarmak asıl art niyet olan bence.
Kimse o konuda onlar köylü ben şehirliyim demedi.Yanlış anlatıp insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

Konu daha iyi anlaşılsın diye verdiğim detaylardan farklı anlamlar çıkarmak asıl art niyet olan bence.
Kimse o konuda onlar köylü ben şehirliyim demedi.Yanlış anlatıp insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.
Yooo cok iyi hatırlıyorum, gayette oyle demiştiniz

Yooo cok iyi hatırlıyorum, gayette oyle demiştiniz
Ben ilçe merkezinde yetiştim eşim köyde demenin neresi kötü ? Evet öyle dedim.Çünkü gerçek bu.Olayı detaylandırdım.Ama siz benim söylediğim cümleye farklı anlamlar yüklüyorsunuz.Sanki ben onu aşağılamak için söylemişim demeye getiriyorsunuz sonradan bir de art niyetli olduğumu iddia ediyorsunuz.Art niyetli biri var ama acaba kim🤔

Ben ilçe merkezinde yetiştim eşim köyde demenin neresi kötü ? Evet öyle dedim.Çünkü gerçek bu.Olayı detaylandırdım.Ama siz benim söylediğim cümleye farklı anlamlar yüklüyorsunuz.Sanki ben onu aşağılamak için söylemişim demeye getiriyorsunuz sonradan bir de art niyetli olduğumu iddia ediyorsunuz.Art niyetli biri var ama acaba kim🤔
Herkes ayni şeyi yazmıştı, isterseniz bulup paylaşayım, konuşulanları?

Herkes ayni şeyi yazmıştı, isterseniz bulup paylaşayım, konuşulanları?
İnsanların ne yazdığı beni ilgilendirmiyor.Ben o bilgiyi insanları aşağılamak için vermedim.Konuyu detaylandırmak için verdim.Ama tabi bazı insanların işi konunun bütününden çok detayıyla ilgilenmek olduğu için mutlaka o konuda da böyle art niyetli düşünüp yazanlar olmuştur.

İnsanların ne yazdığı beni ilgilendirmiyor.Ben o bilgiyi insanları aşağılamak için vermedim.Konuyu detaylandırmak için verdim.Ama tabi bazı insanların işi konunun bütününden çok detayıyla ilgilenmek olduğu için mutlaka o konuda da böyle art niyetli düşünüp yazanlar olmuştur.
Yooo gayet üslubunuz ve söylemleriniz hep ayni yönde idi.Esinizin ailesini devamlı aşağılıyordunuz, burda da herkes hayirdir sen nerelisin ,kimsiniz gibi yorumlar yapmıştı ,meğersem siz de o köyün ilçesinden çıktınız.Butun detayları ile çok net hatırlıyorum

Yooo gayet üslubunuz ve söylemleriniz hep ayni yönde idi.Esinizin ailesini devamlı aşağılıyordunuz, burda da herkes hayirdir sen nerelisin ,kimsiniz gibi yorumlar yapmıştı ,meğersem siz de o köyün ilçesinden çıktınız.Butun detayları ile çok net hatırlıyorum
😂😂😂
Ben o köyün ilçesinden flan değilim.Alakam yok.Komşu ilinden bile değilim.Belli ki yanlış hatırlıyorsunuz.Ama hala doğru hatırladığınızı iddia ediyorsunuz.

X