Kayınbiraderimin düğününde bizden istenen altın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar yargılamanız işe yaramıyor zaten yüreğim cehennem gibi. Aklıselim olamıyorum. Bana aklıselim cevaplar lazım ne yapayım ben önümüzdeki 4 gün adam yok, yaşadığımız rezillikle kaldım çocuklarla bir başıma. Durum öyle çirkinleşti ki inanamıyorum, ben resti çekip kavga etmiştim para olayında; üzerine ailelerle rezillikler yaşandı. Sürekli de yaşanıyor zaten aileme reİlzil oluyorum. Çocuklarımla kendim bu olayı nasıl aşayım ben? Seyahatten gelince boşanıyoruz dedim. Çocuklar perişan. Ben perişan. Ailelerde diz boyu rezillik. Hiçkimsem yok istanbuldayım aklıma mukayyet olamıyorum.

Arkadaşlar yargılamanız işe yaramıyor zaten yüreğim cehennem gibi. Aklıselim olamıyorum. Bana aklıselim cevaplar lazım ne yapayım ben önümüzdeki 4 gün adam yok, yaşadığımız rezillikle kaldım çocuklarla bir başıma. Durum öyle çirkinleşti ki inanamıyorum, ben resti çekip kavga etmiştim para olayında; üzerine ailelerle rezillikler yaşandı. Sürekli de yaşanıyor zaten aileme reİlzil oluyorum. Çocuklarımla kendim bu olayı nasıl aşayım ben? Seyahatten gelince boşanıyoruz dedim. Çocuklar perişan. Ben perişan. Ailelerde diz boyu rezillik. Hiçkimsem yok istanbuldayım aklıma mukayyet olamıyorum.
Boşanıcam demişsiniz açın davanızı o zaman bir avukatla görüşün.
Zaten böyle rezil bir evlilik mi olur Allah aşkına?
Sizde normal değilsiniz ki tedavi olmanız şart.
Alın çocuklarınızı yatın uyuyun.
Siz istiyorsunuz ki adam tamam hayatım sen haklıydın takmıyoruz o takıyı ama karşınızda böyle biri yok ki adam sizi tınlamıyor sevmiyor saygı da duymuyor sizin boşanmaktan başka bir çareniz yok.
Ama çocuklarını değil sizi sevmiyor.
Çocukları işin içine karıştırmayın.
Aklı başında normal bir insan gibi davranın.
İnanın çocuklara çok üzüldüm yazıl değil mi hiç mi vicdanınız sızlamıyor.
Adam sizi aldatmış her türlü pisliği yapmış yakasından düşmemişsiniz gibi bir durum var.
Kabul edin sakin olun ve ayrılın..
TEKRAR DİYORUM Kİ KOCAN SENİ SEVMİYOR İSTEMİYOR SAYGI DUYMUYOR..
Bir kere daha yazabilirim bir de bu duygunun o minnacık sevgiye en muhtaç bir çocuk tarafından nasıl hissedildiğni anlayabilir misin acaba?
Sanmıyorum bencillik bu ağzıma geleni sayasım geldi..

Önce bir avukat yada psikolokla görüşün. Anneniz hangi şehirde yanınıza gelsin, sanırım bir mesaj da ailem zengin yazdınız. Para sıkıntı olmaz.

55 bin bir sekilde yerine koyulur ama o çocukların yaşadıklarını atlatamaz, unutamaz.

Ayrıca bir çocuğa baban seni sevmiyor denmez. Babası uyutmuyorsa babana git deyip, aradan çekilebilirdiniz. Anlamadım evde kim çocuk. Video çekmek ne demek. Adam kanıt topluyor gibi geldi bana.

Hanımlar merhaba. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Kendi düğünüm 9 yıl önce oldu. Damat tarafından çöp bile istemedim, düğün masrafımızı ve eşyalarımızı tamamen kendimiz yaptık. Bana dediler ki kızım altın istersen kocan kredi çeksin alın ödeyin, tabii ki istemedim kendi altınımı kendim ödemek saçmalık tabii.

Bu süre içinde benim tek kardeşim evlendi, ince bir bileklik yaptık maddi durumumuz çok muhteşem değildi. Eşimin de üvey kızkardeşi evlendi, o zamanın parasıyla iyice bir nakit yardımı ve yarım altın yaptık. Şimdi eşimin diğer erkek üvey kardeşi evleniyor. Ve benim taa 4 ay sonra duyduğum üzere, gelin hanımın istediği 80 gram bileziğin bir tanesini biz yapacakmışız, şu an 55 bin tl. Duyunca şiddetle karşı çıktım biz istanbulda 2 çocuk okutuyoruz binbir zorlukla, maaşlarımız iyi ve çocuklar özelde okuyor ama bu parayı kazanırken pekçok zorlukla kazanıyoruz; örneğin eşim çok sık yurtdışına gidiyor ben çocuklarla tek başıma kalıyorum yardıma gelen kimsemiz de yok.

Bizden 55 binlik altın istemelerini çok anormal buldum ve aile kavgası çıktı. Haklı mıyım haksız mı?
Sizden bunu kim istiyor?
Herkes canı ne isterse onu takar

Önce bir avukat yada psikolokla görüşün. Anneniz hangi şehirde yanınıza gelsin, sanırım bir mesaj da ailem zengin yazdınız. Para sıkıntı olmaz.

55 bin bir sekilde yerine koyulur ama o çocukların yaşadıklarını atlatamaz, unutamaz.

Ayrıca bir çocuğa baban seni sevmiyor denmez. Babası uyutmuyorsa babana git deyip, aradan çekilebilirdiniz. Anlamadım evde kim çocuk. Video çekmek ne demek. Adam kanıt topluyor gibi geldi bana.
Annem gelmiyor yanıma malesef. Israr ediyorum psikolojik desteğe ihtiyacım var diyorum gelmiyor. Boşan öyle gelirim diyor. Adam çocuk gibi. Ama ben de dilimi tutamıyorum çocuklara karşı sürekli adamı kötüleme ihtiyacı hissediyorum. Öyle dolmuşum öyle çekemez hale gelmişim.

Annem gelmiyor yanıma malesef. Israr ediyorum psikolojik desteğe ihtiyacım var diyorum gelmiyor. Boşan öyle gelirim diyor. Adam çocuk gibi. Ama ben de dilimi tutamıyorum çocuklara karşı sürekli adamı kötüleme ihtiyacı hissediyorum. Öyle dolmuşum öyle çekemez hale gelmişim.

Arkadaşım sizinki gibi bir adamdan boşanıyor. Size de tavsiye ederim. Avukatla görüşüp fikir alın, sonra destek alın. Çocuklarınızın babaları gibi olmasını ister misiniz? Hem siz hem çocuklar destek almalı.

Boşanıcam demişsiniz açın davanızı o zaman bir avukatla görüşün.
Zaten böyle rezil bir evlilik mi olur Allah aşkına?
Sizde normal değilsiniz ki tedavi olmanız şart.
Alın çocuklarınızı yatın uyuyun.
Siz istiyorsunuz ki adam tamam hayatım sen haklıydın takmıyoruz o takıyı ama karşınızda böyle biri yok ki adam sizi tınlamıyor sevmiyor saygı da duymuyor sizin boşanmaktan başka bir çareniz yok.
Ama çocuklarını değil sizi sevmiyor.
Çocukları işin içine karıştırmayın.
Aklı başında normal bir insan gibi davranın.
İnanın çocuklara çok üzüldüm yazıl değil mi hiç mi vicdanınız sızlamıyor.
Adam sizi aldatmış her türlü pisliği yapmış yakasından düşmemişsiniz gibi bir durum var.
Kabul edin sakin olun ve ayrılın..
TEKRAR DİYORUM Kİ KOCAN SENİ SEVMİYOR İSTEMİYOR SAYGI DUYMUYOR..
Bir kere daha yazabilirim bir de bu duygunun o minnacık sevgiye en muhtaç bir çocuk tarafından nasıl hissedildiğni anlayabilir misin acaba?
Sanmıyorum bencillik bu ağzıma geleni sayasım geldi..
Aynen öyle ben istedim ki baştan, tamam tekrar düşünelim kusura bakma bu kadar takıyı takamayız desim istedim ama umrunda bile değil, onun için bu kadar olayı büyüttüm pişmanlık duysun diye ama zerre pişmanlık yok aksine beni paragözlğkle suçladı, ben sinirliyken videolarımı çekti ve çocuklarımla rezil etti, çekti gidiyor yurtdışına.

Aynen öyle ben istedim ki baştan, tamam tekrar düşünelim kusura bakma bu kadar takıyı takamayız desim istedim ama umrunda bile değil, onun için bu kadar olayı büyüttüm pişmanlık duysun diye ama zerre pişmanlık yok aksine beni paragözlğkle suçladı, ben sinirliyken videolarımı çekti ve çocuklarımla rezil etti, çekti gidiyor yurtdışına.
O videolar boşa çekilmiyor yalnız.
Dava esnasında hepsi kullanılacak biliyorsunuz değil mi?
En başından beri çok fevri hareket ettiniz?
Yok gruba her şeyi yazmalar falan.
Hiç aklı başında değilsiniz akıllı değilsiniz kusura bakmayın.
Ne gruba yazıyorsunuz ki insanların eline koz veriyorsunuz?
Tek bir şey söyleyecektiniz kredi çekip herkes altınını alsın başka da hiçbir şey demeyecektiniz eşinize de …
Sizi videoya çektiğini bile bile bir sürü anlamsız davranışlar.
Ne kadar kolay çığrından çıkıyorsunuz.
Biraz geleceği düşünmek lazım.

olay çıkarıp büyük kavgalar çıkarınca adamın düzeleceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz
Lütfen ama lütfen çocuklara babanız sizi sevmiyor demeyin çocukların yanında büyük kavgalar etmeyin bende böyle bi ailede büyüdüm
Çocukluğum zehir gibi ama boşanmadılar keşke boşansalardı derim hep
İlk boşanacak çift siz değilsiniz kavgasız gürültüsüz boşalabilirsiniz olmuyorsa olmuyordur yani

O videolar boşa çekilmiyor yalnız.
Dava esnasında hepsi kullanılacak biliyorsunuz değil mi?
En başından beri çok fevri hareket ettiniz?
Yok gruba her şeyi yazmalar falan.
Hiç aklı başında değilsiniz akıllı değilsiniz kusura bakmayın.
Ne gruba yazıyorsunuz ki insanların eline koz veriyorsunuz?
Tek bir şey söyleyecektiniz kredi çekip herkes altınını alsın başka da hiçbir şey demeyecektiniz eşinize de …
Sizi videoya çektiğini bile bile bir sürü anlamsız davranışlar.
Ne kadar kolay çığrından çıkıyorsunuz.
Biraz geleceği düşünmek lazım.
Gruba da kötü şeyler yazmadım ki gerçekleri yazdım, önce o yazdı kendi annesi babası ve benim anne babamın olduğu gruba. Kızınız bu bu sebeplerle boşanmak istiyor ama ben masumum diye. Ben de gerçekleri yazdım tek tek sen masum değilsin diye. Yaptığı kötülükleri yazdım. Gece de cinnet eşiğine gelip beni darp ettiği zamanların ve arkadaşlık sitelerinden gelen karşılıklı mesajların fotolarını attım. Çünkü her kelimemi videoya kaydedip gruba atıyordu, ben de madem öyle senin de pisliklerin bilinsin seni sütten çıkmış ak kaşık sanmasınlar dedim.

Çocuğum babasıyla uyumak istiyor onu bekliyor. Ben de hadi uyutsana dedim diye bana hakaretler etti sen ne hakla yanıma yaklaşırsın git oğlunu uyut, hani boşanınca sen uyuturdun niye uyutmuyosun dşye bağırdı. İçeri gittim gel oğlum baban bizi sevmiyor dedim gayri ihtiyari ağlamaklı. Oğlum ağlamaya başladı. Beni sevmediğini söyledi. Malesef hep böyle oluyor.

Malesef çok olay yaşandı böyle. Babası da ben de mahvettik çocukları. İşte tüm bunları yutup idare etmeye çalışırken her seferinde bir çirkin olay daha patlak veriyor eşim tarafından. Ben de çenesini tutamayıp olayı çocuklarına yansıtan taraf oluyorum. Biz artık aile değiliz bunu kabul et dedim oğluma. Çünkü eşim gerçekten yapmadığını bırakmadı artık benim canıma tak etti.

Cocugunuzu bu kadar incitmeye hakkınız yok. Kotu evlilikleri cocuk bahanesinin arkasina siginip sürdürüp en ufak kavgada cocuga bu suçu yükleyemezsiniz, nefret kusamazsiniz.
Bosansaniz o cocuga daha az zarar verirsiniz. Küçücük cocugun kalbni"aile degiliz, kabul et" cumlesiyle kiramazsiniz.
Bosanin ne var? Bu kavgalar, kurdugunuz cumleler cocuklar icin daha yıkıcı

Bence önce sakinleşin böyle rezilliklerin kimseye faydası yok
Eşinizi karşınıza alıp düzgünce konuşsaydınız keşke
Ben bu takı meselesine asla izin veremem sebeplerim bunlar diye sakince ve güzellikle anlatsanız eşiniz de size sevgi saygısı varsa orta yolu bulmaya çalışırdı zaten
Ama siz güzelce konuştuğunuz halde adam sizi hiç umursamıyorsa zaten o evlilik bitmiş demektir bu rezilliklerin çocukları üzmek dışında hiç bir anlamı yok ki
İnsan gibi saygı çerçevesinde anlaşmalı boşanabilriaibiz çocukları yıpratmadan

Cocugunuzu bu kadar incitmeye hakkınız yok. Kotu evlilikleri cocuk bahanesinin arkasina siginip sürdürüp en ufak kavgada cocuga bu suçu yükleyemezsiniz, nefret kusamazsiniz.
Bosansaniz o cocuga daha az zarar verirsiniz. Küçücük cocugun kalbni"aile degiliz, kabul et" cumlesiyle kiramazsiniz.
Bosanin ne var? Bu kavgalar, kurdugunuz cumleler cocuklar icin daha yıkıcı
Haklısınız. Öyle canımı acıtıyor ki bu durumlar, saygı duyulmamak, önemsenmemek, çok fevri davrandım kabul.

Haklısınız. Öyle canımı acıtıyor ki bu durumlar, saygı duyulmamak, önemsenmemek, çok fevri davrandım kabul.
Bosanin. Kimse evlendi diye kıran döken, saygı duymayan, degersiz hissettiren birini bir ömür cekmek zorunda değil. Yaşayacak bitane hayatiniz var. Onuda kendinize zehir edip, cocuklari uzerek yasamayin

2,5 ve 7,5 yaşındalar. Hıncımk alamadım.
Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın çocuklarınızla böyle konuşmaya onların da psikolojisini bozmaya hakkınız yok.
Zaten anladığım kadarıyla devam edelim dese edecek durumdasınız aslında boşanmayı da gerçekten düşünmüyorsunuz, adama göz dağı vermek istiyorsunuz ama tutmuyor işte.

Annem gelsin o gitsin bu olsun şu olsun... Siz doğurdunuz o çocukları ve siz düzelteceksiniz durumlarını. Farzedin ki kocanız öldü ya da kaza geçirdi. O zaman ne yapacaktınız çocuklarla? Aklıselim davranamıyorsanız hemen bir psikologdan randevu alın. Parası maddiyati çift maaşı batsın. Birikimimiz var ellemiyorum diyorsunuz, siz iyice dibe çökerken ne işe yarayacak o para? Her gün rezillik yaşayıp yaşayıp niye oturuyorsunuz? Millet kocasından kurtulup bir maaşıyla çocuklarına kendine yeni hayat kurmaya çalışıyor. Siz bu bolluğun içinde ne doktora tedaviye para veriyorsunuz ne de çocukları doktora götürüyorsunuz. Fiziksel hastalıktan bahsetmiyorum, ağır laflara davranışlara şahit oluyorlar. Birinin bu çocukları kontrol etmesi lazım.

Adam gidiyormuş siz de harekete geçin. Çok mu zor boşanma avukatı bulup detaylıca konuşmak? Size yol gösterir, yapmanız yapmamanız gerekenleri söyler. Hazır tüm sülaleye başkaldırmışsınız gerisini getirin. Bu arada kafa dinlemeye gidiyorsa yalnız gitmiyor olabilir dikkatli olun.

Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın çocuklarınızla böyle konuşmaya onların da psikolojisini bozmaya hakkınız yok.
Zaten anladığım kadarıyla devam edelim dese edecek durumdasınız aslında boşanmayı da gerçekten düşünmüyorsunuz, adama göz dağı vermek istiyorsunuz ama tutmuyor işte.
Seviyorum ve alışkanlıklardan vazgeçmek kolay olmuyor ama boşanmak da istiyorum çünkü çocuklara daha çok zarar veriyoruz böyle. Ve ben artık onun sinir krizlerinden, saygısızlıklarından, maddi manevi olarak güvenememekten çok yoruldum. Aldattığını bile buldum ama inkar etti hep, arkadaşlık siteleri spam maile düşmüş benimle alakası yok dedi ama resmen mesajına cevaplar verilmiş falan yani bence denemiş bişeyler..

Aynen öyle.

Zaten pekçok kez boşanmadan döndük. Bu sefer yine okkalı bir kavga ettik. Aile grubu kurmuş haspam annelerimizi babalarımızı gruba ekleyip mağdur edebiyatı yapmış. Herkese döktüm içimdekileri, boşuyorum oğlunuzu dedim.

Malesef. Eşim de kabul ediyor hemen ve bana 4 ay söyleyememiş, ben de bayramda kadınlar meclisinde öğreniyorum.

Aynen öyle tabii hemen yapayım kardeşim için demiş. Kardeş üvey kardeş ve bunlar 7 kardeşler; kardeşler arası ayrım var benim bu kardeşim kıymetli diyor. Ben de kardeşler arası ayrım yaptın, gelinler arası ayrım yaptın, ilerde de çocukların arası ayrım yaparsın boşuyorum seni dedim.

Aynen öyle.

Kabul etmedim, bu sefer annesine babasına da söyledim yıllardır içimde birikenleri döktüm boşuyorum oğlunuzu, çocuklarımın rızkını yedirmem dedim.

Bana kalsa i zaten bilezik yapardım kardeş diye.

Aynen artık tak etti boşuyorum dedim. Ğekçok kez boşanmadan döndük eşimin siniri dengesizlikleri yüzünden ama bu sefer tamam artık.
Yani size gelince altın istiyorsan kocan alsın kredi çekip derlerken iyiydi. Eşiniz diyemiyor mu bana böyle dediniz oda kendi kredi ceksin alsın diye.
Ailesi oturup 80 gr altın pazarligi yaptıysa da onları ilgilendirir siz ne alaka.
Asla.aldırmam asla.
Gönlümden ne koparsa,imkanım ne elveriyorsa onu takarım. Ailenin enayisi ben deģilim zira

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X