Kayınbiraderimin düğününde bizden istenen altın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
her türlü aldatmayı, boynuzlamayi yutuyorsunuz şu kocalarınız afedersiniz ama altın yumurtluyormuş gibi totolarından düşmüyorsunuz sonrada bütün hırsı stresi çocuklardan çıkarıyorsunuz.
Baban bizi sevmiyor ne alaka?
sizi sevmiyor olabilir çocuğunu sevmediğini nerden biliyorsunuz?

Hanımlar merhaba. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Kendi düğünüm 9 yıl önce oldu. Damat tarafından çöp bile istemedim, düğün masrafımızı ve eşyalarımızı tamamen kendimiz yaptık. Bana dediler ki kızım altın istersen kocan kredi çeksin alın ödeyin, tabii ki istemedim kendi altınımı kendim ödemek saçmalık tabii.

Bu süre içinde benim tek kardeşim evlendi, ince bir bileklik yaptık maddi durumumuz çok muhteşem değildi. Eşimin de üvey kızkardeşi evlendi, o zamanın parasıyla iyice bir nakit yardımı ve yarım altın yaptık. Şimdi eşimin diğer erkek üvey kardeşi evleniyor. Ve benim taa 4 ay sonra duyduğum üzere, gelin hanımın istediği 80 gram bileziğin bir tanesini biz yapacakmışız, şu an 55 bin tl. Duyunca şiddetle karşı çıktım biz istanbulda 2 çocuk okutuyoruz binbir zorlukla, maaşlarımız iyi ve çocuklar özelde okuyor ama bu parayı kazanırken pekçok zorlukla kazanıyoruz; örneğin eşim çok sık yurtdışına gidiyor ben çocuklarla tek başıma kalıyorum yardıma gelen kimsemiz de yok.

Bizden 55 binlik altın istemelerini çok anormal buldum ve aile kavgası çıktı. Haklı mıyım haksız mı?
Yani çok saçma hem sizin düğününüzde sana takı takılmıyor size eşin alsın kredi çeksin deniliyor hem üvey kardeş evlenirken hanımı bilezik istiyor birini size yüklüyorlar ne alaka yani bu ne düşüncesizlik alllah aşkına

Karı koca pekte birbirinizden farklı değilsiniz. Şiddet, aldatma gibi şeyler varken bu bilezik konusu hiçbir şey. Çocukları hadi o karıştırıyor, sen neden çocukları dahil ediyorsun, odanıza gidin kapınızı kapatın de. Belliki çocukların çok dahil olduğu çok olay yaşanmış. Darp, şiddet hepsi olmuş boşanmamışsın, ee tabiki çocuklar huzurumuzu kaçırıyorsun der artık.

Çocuğun yanında karı koca bas bağırıp kavga edilmez kusura bakma. Biri ediyorsa diğeri etmeyecek.
Malesef çok olay yaşandı böyle. Babası da ben de mahvettik çocukları. İşte tüm bunları yutup idare etmeye çalışırken her seferinde bir çirkin olay daha patlak veriyor eşim tarafından. Ben de çenesini tutamayıp olayı çocuklarına yansıtan taraf oluyorum. Biz artık aile değiliz bunu kabul et dedim oğluma. Çünkü eşim gerçekten yapmadığını bırakmadı artık benim canıma tak etti.

Malesef iş çok büyüdü. Tüm geçmiş serildi. Akşam beni kışkırtıp kışkırtıp bana hakaretler ederek çocukların üstüne saldı. O anlarda videomu çekip ailelere gönderdi bakın çocuklarına eziyet ediyor diye. Çocuklarıma babanız sizi de beni de sevmiyor diye ağladım. Çocuklar da ağladı, o da bunları videoya çekti ailelere attı bakın çocukların huzurunu nasıl bozuyor diye. Hep böyle yapıyor malesef. Türlü türlü hakaretler edip beni videoya çekiyor, o sırada ben kendime engel olamazken çocuklar da bana kinleniyor bizim huzurumuzu sen bozuyorsun diye. İnşallah büyüdüklerinde anlayacaklar beni. Eşimin beni aldattığına dair arkadaşlık sitelerinden gelen mesajlar var elimde. Karşılıklı mesajlaşılmış, inkar ediyor spam mail diyor. Önceki senelerde beni darp ettiğinin görüntüleri de var. Hepsini ailesine gönderdim ama malesef anlayacak hak verecek kapasitede değiller. Aynı sebeplerle abisi boşandı, aslansın kaplansın dediler yanlarına aldılar. Sinirden kendimi yiyeceğim artık o kadar çiğ bir adam ki.
Oyy çocuklara çok üzüldüm çoook. Hangi 55 bin onlardam daha değerli yapmayın gözünüzü seveyim

Malesef çok olay yaşandı böyle. Babası da ben de mahvettik çocukları. İşte tüm bunları yutup idare etmeye çalışırken her seferinde bir çirkin olay daha patlak veriyor eşim tarafından. Ben de çenesini tutamayıp olayı çocuklarına yansıtan taraf oluyorum. Biz artık aile değiliz bunu kabul et dedim oğluma. Çünkü eşim gerçekten yapmadığını bırakmadı artık benim canıma tak etti.

Pek canına tak etmiş gibi durmuyor. Dursa boşanırdın daha önceki olaylardan. Bu son kavga aileyi karıştırma gibi şeylere bakarsak bu pek boşanıcam davranışı değil.

her türlü aldatmayı, boynuzlamayi yutuyorsunuz şu kocalarınız afedersiniz ama altın yumurtluyormuş gibi totolarından düşmüyorsunuz sonrada bütün hırsı stresi çocuklardan çıkarıyorsunuz.
Baban bizi sevmiyor ne alaka?
sizi sevmiyor olabilir çocuğunu sevmediğini nerden biliyorsunuz?
İşte herşey çocuklar için. Her seferinde diyorum babalarını çok seviyorlar kıyamıyorum sonunda kabulleniyorum. Gittiği yere kadar diyorum. Ayrılcaz diye kaç kere anlattım oğluma, küsüyor bana kızıyor kinleniyor. Büyüyünce anlayacağını söylüyorum.

Pek canına tak etmiş gibi durmuyor. Dursa boşanırdın daha önceki olaylardan. Bu son kavga aileyi karıştırma gibi şeylere bakarsak bu pek boşanıcam davranışı değil.
İşte öncekilerde boşanmadım, artık canıma tak ettiği için ne varsa yakıp yıkayım öyle boşanayım dedim. Hiçbirşey içimde kalmasın artık. Bizim her kavgamızda ailelere mesaj yazıyor, video atıyor beni rezil ediyor. Bağrış çağrış apartmana sokağa rezil ediyor. Hasta olduğunu düşünüyorum.

İşte herşey çocuklar için. Her seferinde diyorum babalarını çok seviyorlar kıyamıyorum sonunda kabulleniyorum. Gittiği yere kadar diyorum. Ayrılcaz diye kaç kere anlattım oğluma, küsüyor bana kızıyor kinleniyor. Büyüyünce anlayacağını söylüyorum.
tek boşanan aile çocugu sizin ki olmayacak hanimefendi.
çocuga boyle baban bizi sevmiyor derseniz cocuk siz bosaninca kendisininde babasindan boşanacagini sanip dogal olarak kabbulenmeyecek

Ya daha önce diyen oldu mu bilmiyorum ama iğrenç bir annesiniz ve çocuklarınızin bahtina siz düştüğünüz için çok sanssizlar.
Evet, onlar babayi seviyor diye ayrılmıyorsunuz ama onlara "babanız sizi sevmiyor" diyorsunuz. Hem de defalarca.
Çocuklara defalarca ayrılacağız deyip deyip onlara ayrılık travması yasatip yaşatıp kocanizla evliliğinize devam ediyorsunuz. Onlar sizin çöp torbaniz mi?
Çocuklarınızı bir gram düşünseniz zaten böyle evde durmaz ayrılırdiniz, adam yurtdışlarinda çalışıyormuş, gereken nafakayı da alırdınız. Çocuklarınıza "biz babanizla yapamadık ama o hala sizin babanız, sizi çok seviyor" diye telkinlerde bulunurdunuz.
Yazık cidden ne güzel goygoy yapıyorduk, tüm keyfim kaçtı zavallı çocukların haline :KK43:

Ya daha önce diyen oldu mu bilmiyorum ama iğrenç bir annesiniz ve çocuklarınızin bahtina siz düştüğünüz için çok sanssizlar.
Evet, onlar babayi seviyor diye ayrılmıyorsunuz ama onlara "babanız sizi sevmiyor" diyorsunuz. Hem de defalarca.
Çocuklara defalarca ayrılacağız deyip deyip onlara ayrılık travması yasatip yaşatıp kocanizla evliliğinize devam ediyorsunuz. Onlar sizin çöp torbaniz mi?
Çocuklarınızı bir gram düşünseniz zaten böyle evde durmaz ayrılırdiniz, adam yurtdışlarinda çalışıyormuş, gereken nafakayı da alırdınız. Çocuklarınıza "biz babanizla yapamadık ama o hala sizin babanız, sizi çok seviyor" diye telkinlerde bulunurdunuz.
Yazık cidden ne güzel goygoy yapıyorduk, tüm keyfim kaçtı zavallı çocukların haline :KK43:

Kuzenim küçükken anne babası ayrılmaya karar verdiğinde o kadar ağlamıştı ki gece boyu sakinleştirememiştik çocuğu. Sonuçta ayrılmadılar ama o çocuk onu yaşadı. Bu konuda ise çocuklar sürekli bu korkuyla yaşıyor. Cidden çok üzüldüm

İşte öncekilerde boşanmadım, artık canıma tak ettiği için ne varsa yakıp yıkayım öyle boşanayım dedim. Hiçbirşey içimde kalmasın artık. Bizim her kavgamızda ailelere mesaj yazıyor, video atıyor beni rezil ediyor. Bağrış çağrış apartmana sokağa rezil ediyor. Hasta olduğunu düşünüyorum.
Tek taraflı bağrış çağrış sokaklara dökülme olmaz bu karşılıklı bir kavgada olur. İnsanlar hata yapabilir ama herşeyden önce siz kendi hatalarınızı kabullenmelisiniz. Ondan sonra iyileşmeye başlayacaksınız. Boşanacaksanız da boşanmayacaksanız da aile terapistine gitmeniz hem çocukların hem sizin bozulan psikolojinizi toplamanız lazım. Boşanacaksanız bile bütün aşamaları gözetim altında ilerletmelisiniz. Bu şekilde çocuklar için sağlıklı bir gelişim görünmüyor. Maddi imkanınız da varmış. Parayı hiç önemsemeden kendinize yakın hissedeceğiniz bir psikiyatristle hayata yeniden başlayın

Tabi ki aynı şey değil ama zaten gönlünüzden ne koparsa diyen insan, karsisindaki aileyi zora sokmak da istemez alınan hediyeye de minnet duyar içtenlikle teşekkür eder, geleneklerden de kopuk da olmaz gider gelir aile ilişkilerini sevgiyi saygıyı korur diye düşünüyorum. Ama yasli basli insanlara isine geldiğinde geleneksel pozlari yapip şu kadar altın isterim evimin susunu ode kirami ver ev ver araba ver demek bana da bu devirde artık çok modası geçmiş geliyor ve gerçekten çok garip geliyor ve bunu diyen insanlar çoğu zaman diğer geleneklere de uymuyor. Hediye tabi ki kabul edilir ama hediye olduğunu bilerek. Özetle bence zaten ikiniz de aynı şeyi söylüyorsunuz 😆
ben zaten ilk yorumumda özellikle şunu bunu isteyenleri eleştirdim
hiçbir şey istemem olayına da tamamen katılmıyorum, hediye, ufak bi destek niteliğinde bişey verilirse almakta sakınca görmediğimi ifade ettim
hiçbir şey istemem muhabbetine de şundan dolayı katılmıyorum,
eğer aile imkanı dahilinde yardımcı olmak isterse olsunlar içlerinde kalmasın
çünkü bizim kültürümüzde olan bişi bu, evlatlarımı evlendireyim düğününü yapayım desteğimi vereyim vs
büyüklerimiz buna önem veriyor ve sunduğu destek de gerçekten gönlünden gelerek sunduğu bişi
bakın zorlama yok ama işin içinde, emrivaki yok
içinden geldiği için bişiler yapmak isteyen aile büyüklerine de sırf gurur olsun diye istemem yapma etme deme olayına katılmıyorum
bunlar şahsi fikrim tabi her ailenin dinamiği farklıdır
herkes ailesini en iyi kendisi tanır
3 gram bilezik taktı diye evliliğinde söz sahibi olacağını sanabilecek aileye sahip olanlar bi iğne bile kabul etmemeli
o çok başka bi konu

Ah be. Beğenmeseniz de anneleriyim yapacak birşey yok, sizin zorbalığınıza takacak değilim gerçekten derdim var. Kendime hakim olamıyorum ben sinirlenince, eşim de hiç geri durmaz hemen ailelere yetiştirir rezil eder. Gerçekten evlendiğime inanılmaz pişmanım; çocuklarım benim canlarım Allah ömür versin. Ama babaları yanlış seçim olmuş.

O yüzden sevgilimin evini tutup, dekore edip, her şeyini satın alıp ailemle tanistiracagim ki bir şey almak durumunda kalmasinlar.

Lütfen bunu sevgili iken yapma, paranı biriktir nikahını kıy sonra yap
o kadar haklısın ki
yenGEnC yenGEnC sakın böyle bi hata yapma
şimdi diyeceksin ki bu konuda güven duymadığım insanla neden evlenme kararı alayım ?
o iş öyle olmuyor işte
karşındaki sonuçta bi insan. beşer şaşar . yapmaz dediğin neler neler yapar, olmaz dediklerin olur
sen kendini garantiye al , nikahı kıymadan böyle bişi yapma
gerekirse eşyaları önceden satın al, depoda ambalajı açılmamış biçimde beklet, yine de kimsenin evine yerleştirme
bi aksilik olursa iade edip paranı alma şansın olur

Ayy benim oz abim bana 8 ayar kunye takti muhtemel degeri 4 bin lira🤣🤣 ne takacaginiz sizi ilgilendirir bu zamanda 55 bin lira kim kime hediye ediyormus

Ah be. Beğenmeseniz de anneleriyim yapacak birşey yok, sizin zorbalığınıza takacak değilim gerçekten derdim var. Kendime hakim olamıyorum ben sinirlenince, eşim de hiç geri durmaz hemen ailelere yetiştirir rezil eder. Gerçekten evlendiğime inanılmaz pişmanım; çocuklarım benim canlarım Allah ömür versin. Ama babaları yanlış seçim olmuş.
Ne demek yapacak bir şey yok? Ben istediğimi yaparım söylerim, benden çıkan doğurduklarım da oturup dinlemek zorunda. Asıl zorba sizsiniz. Sadece vurmak dövmek değildir istismar. Babanız sizi sevmiyor istemiyor demekle kafasına yüzüne vurmak aynı şey. Küçük çocukların yaşadığı cehenneme bak. Lafta özel okula gönderiyorum birikimim var onlara güzel hayat yaşatıyorum ama icraatte önlerinde ağlayıp baban seni sevmiyor ailemizi sevmiyor deniyor. Yuh ki ne yuh. O kadar parayı biraz da ruh halinizi iyileştirmek için harcasaydınız. Aileniz zengin, işiniz gücünüz yerinde, kaç kez aldatılmışsınız şiddet görmüşsünüz niye boşanmadınız? Sadece sizinkiler değil bütün çocuklar babalarına düşkünler.
Daha o zaman yollarınızı ayırsaydınız çolul çocuk rezil olmazdı elinizde. Doğurdunuz diye işkence yapma hakkınız mı var, lafa bak beğenmeseniz de anneleriyimmiş.

Her kavgada hemen video kayıt alıp birbirinin ailesine gönderen kazık kadar iki yetişkin ve bu ortamda bunları duyarak görerek büyümeye çalışan iki masum çocuk. Gidin tedavi olun terapi alın da doğru dürüst annelik yapın çocuklarınıza. Onlar sizin kader ortağınız değiller, sizin çektiklerinizi çekmek yaşamak bilmek zorunda değiller.

Yetti artık ya küçücük çocuklar zenginin evinde de fakirin evinde de eziyet istismar görüyor. Sinirlenince diline hakim olamayan eline de hakim olmuyordur. İnşallah o çocuklara dokunmuyorsunuzdur. Tekrar yazıyorum gidin tedavi olun. Koca derdine düşüp çoluk çocuğu heba etmişsiniz, bari onlar için bir uzmana danışın.

o kadar haklısın ki
yenGEnC yenGEnC sakın böyle bi hata yapma
şimdi diyeceksin ki bu konuda güven duymadığım insanla neden evlenme kararı alayım ?
o iş öyle olmuyor işte
karşındaki sonuçta bi insan. beşer şaşar . yapmaz dediğin neler neler yapar, olmaz dediklerin olur
sen kendini garantiye al , nikahı kıymadan böyle bişi yapma
gerekirse eşyaları önceden satın al, depoda ambalajı açılmamış biçimde beklet, yine de kimsenin evine yerleştirme
bi aksilik olursa iade edip paranı alma şansın olur
kesinlikle düğün nişan evrelerinde aşılamayacak sorunlar yaşanabiliyor bazen

Sizin altından daha büyük sorunlarınız var. Anne baba ne yaşarsa yaşasın bunu çocuklara yansıtmak çok yanlış. Bir karar aldıysanız arkasında durun ve boşanın.

Ne demek yapacak bir şey yok? Ben istediğimi yaparım söylerim, benden çıkan doğurduklarım da oturup dinlemek zorunda. Asıl zorba sizsiniz. Sadece vurmak dövmek değildir istismar. Babanız sizi sevmiyor istemiyor demekle kafasına yüzüne vurmak aynı şey. Küçük çocukların yaşadığı cehenneme bak. Lafta özel okula gönderiyorum birikimim var onlara güzel hayat yaşatıyorum ama icraatte önlerinde ağlayıp baban seni sevmiyor ailemizi sevmiyor deniyor. Yuh ki ne yuh. O kadar parayı biraz da ruh halinizi iyileştirmek için harcasaydınız. Aileniz zengin, işiniz gücünüz yerinde, kaç kez aldatılmışsınız şiddet görmüşsünüz niye boşanmadınız? Sadece sizinkiler değil bütün çocuklar babalarına düşkünler.
Daha o zaman yollarınızı ayırsaydınız çolul çocuk rezil olmazdı elinizde. Doğurdunuz diye işkence yapma hakkınız mı var, lafa bak beğenmeseniz de anneleriyimmiş.

Her kavgada hemen video kayıt alıp birbirinin ailesine gönderen kazık kadar iki yetişkin ve bu ortamda bunları duyarak görerek büyümeye çalışan iki masum çocuk. Gidin tedavi olun terapi alın da doğru dürüst annelik yapın çocuklarınıza. Onlar sizin kader ortağınız değiller, sizin çektiklerinizi çekmek yaşamak bilmek zorunda değiller.

Yetti artık ya küçücük çocuklar zenginin evinde de fakirin evinde de eziyet istismar görüyor. Sinirlenince diline hakim olamayan eline de hakim olmuyordur. İnşallah o çocuklara dokunmuyorsunuzdur. Tekrar yazıyorum gidin tedavi olun. Koca derdine düşüp çoluk çocuğu heba etmişsiniz, bari onlar için bir uzmana danışın.
Malesef böyle şeyler çokça yaşandı. Benim ağzım suçlu ama evde anne sevgi görmeyince ortam çok gergin oluyor. Baba çiğ, hasta olunca annenin elinden ağlayıp çocuklara babanız bizi sevmiyor demekten başka bişey gelmiyor. Adam o kadar çiğ ki her konuşmamı yazışmamı ailelere iletti. Gecenin 12 sinde ben ona laf anlatmaya çalışıyorken videomu çekip bakın hala beni rahatsız ediyor diye anneme babama attı. Yarın yurtdışı seyahate gidecek kafa dinleyecek, ben yine arkada çocuklarla yapayalnız cehennem gibi rezilliği yaşayacağım: beni çocuklarıma da aileme de rezil etti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X