Kayinpeder ve kaynanayla karakolluk olduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kardelencicegimm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
749
759
41
Merhabalar. Konu uzun. Kisaca anlatmaya calisacagim. Eylul ayinda esimle Istanbul'da tanistiktan sonra isi gucu birakip esimin ailesinin de bulundugu anadolu sehrine gelmeye karar verdik. Ikimizde Istanbul'un kargasasindan ve is hayatindan bunalmistik. Bu arada kendi birikimlerimiz vs var ve benim de 2. evliligim.

Geldik Anadoluya ve evlendik. Esimin ailesi beni cok sevdiler. Her gun ovguler vs. Diger 2 gelinden hic memnun degiller. Bu arada esimin abisi de Istanbul'dan kayinperderlerimin yanina gelmisti gecen sene. Kayinpederimin kirada 2 katli evi vardi. Birini buyuk oglu icin bosaltmis. Onlar oturuyordu. Alt kati da bize verecekti. Ama kiraciyi hemen cikarmak istemediler. Biz de kendimize baska ev bulduk vs. Yeni evliyiz ama diger gelinlerinden memnun degiller diye ben kayinpeder ve kaynanami hep mutlu etmek icin ugrastim. Hem esimin basi dik olsun hem benden yuzu gulsunler istedim. Elimden geleni yaptim
Hasta oldular kosum. Haftada 1 temizlik yapmaya gittim.Tost makinesi bozuldu aldim. Hediyeler... Rondom bozuldu dedi aldim. Bu arada onlar bana hicbir sey almadi. Ben de onemsemedim ama sonradan bunlar benim gozume batti. Tum bunlar olurken esimin abisi bizim Istanbul'dan gelmemize memnun olmadi. Cunku kendisi babasinin parasini vakumlamaya gelmis. Biz gelince bir de ben hamile olunca cok rahatsiz oldular. Surekli anneyle babayi doldurmaya basladi. Turlu oyunlar donmeye basladi. Anlam veremedigimiz hareketler vs. Bu arada biz evlenirken bize hicbir sey almadilar. Sadece baba esime anne de bana taki takti bu kadar. Guya nisan ayinda diger kiraciyi cikaracakti biz oturacaktik. Mart ayinda kiracilar cikti biz esimle gittik eve baktik ki dört duvar...Sonra esimin babasinin yanina gittik. Ben guzel bir konusma yaptim. " Baba diger cocuklarina evlenirken uzerine duseni yaptin. Bir oglun 3 kere evlendi 3 kere dugun yaptin vs. Bu ogluna birsey yapmadin. Ev dort duvar. Mutfak banyoyu yaptirir misin. Sonucta senin evin" dedim. Bagirmaya basladi. " Ben sadece kaloriferi yaptiririm, siz yaptirin mutfagi banyoyu isinize gelirse, s.ktir olun gidin. Ben arpa bugday alicam. Masrafim olacak" Dedi. Ben de dedim ki " Biz senden cebimize para istemiyoruz. Ev senin bunlar 4 kardes. Biz nasil tadilat yapalim. Kardeslerden biri gelip, cikin burasi benim derse ne yapacagiz". Yine "isinize gelirse" vs deyince esim de kizdi bagirmaya basladi. Baba ogul kavga ettiler. Ben esimi sakinlestirip evden disari cikardim. Babaya " Evlat ayiriyorsunuz. Bize hicbir sey yapmadiniz. Sadece tadilat istedik. O da senin evin oldugu icin istedik" dedim. Hamile halimle ustume yurudu yine isinize gelirse falan dedi. Ayni gun annesi bizi aradi bize hak verdi. Ben de baba ustume yurudugu icin telefondan bagirdim sizi savciliga sikayet edicem diye. Neyse etmedim tabi ki. Bu arada gorumcem bizi aradi esime tavirli. ben teli aldim olayi anlattim birden bana hakaretler etmeye basladi. Ertesi gunu karakoldan aradilar. Anne ile baba bir de esimin abisi bizi sikayet etmisler. Konu da esim babasinin uzerime yurumus vs. Biz karakola gittik. Polisler halime acidi hamile.oldugumu gorunce. Bu olaylar da evliligimizin 6. ayinda oluyor. Neyse gittik, esim karakolda annesini de gorunce sok oldu. Bari annem yapmasaydi dedi. En cok bana uzuldu " Sen bunlari hak etmedin" dedi. Bu arada esimin abisiyle de bir ara kavgalilardi. O gun esimin abisini yanlarina almislar. Esimin abisinin karisiyla da küslerdi o gun barismislar. Esimin babasi da parayi cok sever. Benim.annemle babam deseniz ilk evliligim bitince beni hic arayip sormadilar, yalniz biraktilar. Kendi ayaklarim uzerinde durup kendime yeniden.bir hayat kurmak zorunda kalmistim. 9 senedir gorusmuyorum. Simdi esime cok uzuluyorum. Aslinda travmatik bir olay. ben kendi ailemden aliskinim. Ama ailesi bunu yapti diye acaba cok uzuluyor da bana belli mi etmiyor. Gerci arada konu acildiginda cok kizgin. Bana hic anne babalik yapmadilar diyor vs. Ama esime cok uzuluyorum. Yeni evliyiz bebek bekliyoruz. Bize yaptiklarina bakin. Hep o abinin kiskancligindan oldu. Cocugumun kaderiyle oynadi. Bu arada bu olay olunca o sehirden tasindik. Yine hamile halimle bir basima ev tasidim. Esimin elinden bir is de pek gelmiyor zaten. Hic hak etmedim ve hazmedemiyorum. Bende hata var miydi diye de dusunuyorum. ama tek yaptigim insanlikti onlara Yorumlariniz neler?

Merhabalar. Konu uzun. Kisaca anlatmaya calisacagim. Eylul ayinda esimle Istanbul'da tanistiktan sonra isi gucu birakip esimin ailesinin de bulundugu anadolu sehrine gelmeye karar verdik. Ikimizde Istanbul'un kargasasindan ve is hayatindan bunalmistik. Bu arada kendi birikimlerimiz vs var ve benim de 2. evliligim.

Geldik Anadoluya ve evlendik. Esimin ailesi beni cok sevdiler. Her gun ovguler vs. Diger 2 gelinden hic memnun degiller. Bu arada esimin abisi de Istanbul'dan kayinperderlerimin yanina gelmisti gecen sene. Kayinpederimin kirada 2 katli evi vardi. Birini buyuk oglu icin bosaltmis. Onlar oturuyordu. Alt kati da bize verecekti. Ama kiraciyi hemen cikarmak istemediler. Biz de kendimize baska ev bulduk vs. Yeni evliyiz ama diger gelinlerinden memnun degiller diye ben kayinpeder ve kaynanami hep mutlu etmek icin ugrastim. Hem esimin basi dik olsun hem benden yuzu gulsunler istedim. Elimden geleni yaptim
Hasta oldular kosum. Haftada 1 temizlik yapmaya gittim.Tost makinesi bozuldu aldim. Hediyeler... Rondom bozuldu dedi aldim. Bu arada onlar bana hicbir sey almadi. Ben de onemsemedim ama sonradan bunlar benim gozume batti. Tum bunlar olurken esimin abisi bizim Istanbul'dan gelmemize memnun olmadi. Cunku kendisi babasinin parasini vakumlamaya gelmis. Biz gelince bir de ben hamile olunca cok rahatsiz oldular. Surekli anneyle babayi doldurmaya basladi. Turlu oyunlar donmeye basladi. Anlam veremedigimiz hareketler vs. Bu arada biz evlenirken bize hicbir sey almadilar. Sadece baba esime anne de bana taki takti bu kadar. Guya nisan ayinda diger kiraciyi cikaracakti biz oturacaktik. Mart ayinda kiracilar cikti biz esimle gittik eve baktik ki dört duvar...Sonra esimin babasinin yanina gittik. Ben guzel bir konusma yaptim. " Baba diger cocuklarina evlenirken uzerine duseni yaptin. Bir oglun 3 kere evlendi 3 kere dugun yaptin vs. Bu ogluna birsey yapmadin. Ev dort duvar. Mutfak banyoyu yaptirir misin. Sonucta senin evin" dedim. Bagirmaya basladi. " Ben sadece kaloriferi yaptiririm, siz yaptirin mutfagi banyoyu isinize gelirse, s.ktir olun gidin. Ben arpa bugday alicam. Masrafim olacak" Dedi. Ben de dedim ki " Biz senden cebimize para istemiyoruz. Ev senin bunlar 4 kardes. Biz nasil tadilat yapalim. Kardeslerden biri gelip, cikin burasi benim derse ne yapacagiz". Yine "isinize gelirse" vs deyince esim de kizdi bagirmaya basladi. Baba ogul kavga ettiler. Ben esimi sakinlestirip evden disari cikardim. Babaya " Evlat ayiriyorsunuz. Bize hicbir sey yapmadiniz. Sadece tadilat istedik. O da senin evin oldugu icin istedik" dedim. Hamile halimle ustume yurudu yine isinize gelirse falan dedi. Ayni gun annesi bizi aradi bize hak verdi. Ben de baba ustume yurudugu icin telefondan bagirdim sizi savciliga sikayet edicem diye. Neyse etmedim tabi ki. Bu arada gorumcem bizi aradi esime tavirli. ben teli aldim olayi anlattim birden bana hakaretler etmeye basladi. Ertesi gunu karakoldan aradilar. Anne ile baba bir de esimin abisi bizi sikayet etmisler. Konu da esim babasinin uzerime yurumus vs. Biz karakola gittik. Polisler halime acidi hamile.oldugumu gorunce. Bu olaylar da evliligimizin 6. ayinda oluyor. Neyse gittik, esim karakolda annesini de gorunce sok oldu. Bari annem yapmasaydi dedi. En cok bana uzuldu " Sen bunlari hak etmedin" dedi. Bu arada esimin abisiyle de bir ara kavgalilardi. O gun esimin abisini yanlarina almislar. Esimin abisinin karisiyla da küslerdi o gun barismislar. Esimin babasi da parayi cok sever. Benim.annemle babam deseniz ilk evliligim bitince beni hic arayip sormadilar, yalniz biraktilar. Kendi ayaklarim uzerinde durup kendime yeniden.bir hayat kurmak zorunda kalmistim. 9 senedir gorusmuyorum. Simdi esime cok uzuluyorum. Aslinda travmatik bir olay. ben kendi ailemden aliskinim. Ama ailesi bunu yapti diye acaba cok uzuluyor da bana belli mi etmiyor. Gerci arada konu acildiginda cok kizgin. Bana hic anne babalik yapmadilar diyor vs. Ama esime cok uzuluyorum. Yeni evliyiz bebek bekliyoruz. Bize yaptiklarina bakin. Hep o abinin kiskancligindan oldu. Cocugumun kaderiyle oynadi. Bu arada bu olay olunca o sehirden tasindik. Yine hamile halimle bir basima ev tasidim. Esimin elinden bir is de pek gelmiyor zaten. Hic hak etmedim ve hazmedemiyorum. Bende hata var miydi diye de dusunuyorum. ama tek yaptigim insanlikti onlara Yorumlariniz neler?
Hatan çok iyi niyetli olman.
Hediyelere bogarsan,sürekli poh pohlarsan,bir şey bozuldugunda gidip hemen alırsan onlar bunu bir sevgi ve saygı gösterisi değil zayıflik göstergesi olarak telâkki etmişler.
Çirkef ve şirret olan elti ve abiden cekinmisler.Onlarin yapacaklarından da korkup amiyane bir tabirle sizi harcamislar.
Bazı insanlar için;
Deveye diken insana seven cazip geliyor.
Çok yazık..Eşinde uzulmesi hiç,paragöz abinin oyununa ve saldığı korkuya yenik düşmüş ailesi.

Son düzenleme:
Bana çok tuhaf geliyor yanlış anlamayın.

Kayınvalide, kayınpeder ben de severim, iyi anlaşırız, dertleşiriz vs. Ama hiç kimse kimseden bir şey istemez. Onlar teklif etse de ben onların evinde oturmak istemem, kira da olsa kendi evimiz olsun, tadilatı da bildiğim gibi yaparım. Bu konulara kendi annemlerle de girmem ben. Yani çok genç olsam belki parasız, tecrübesiz olurum da bir yaştan sonra maddi beklentim olmamalı diye düşünüyorum.

Şikayet olayı hoş değil tabii geçmiş olsun.

Evladınız sağlıkla mutlulukla gelsin

Sizce de haftada bir temizliğe gitmek çok olmamış mı?
Anlamıyorum saygılı olan mesafeyi koruyun kv kp ile çok iyi anlaşmak zorunda değilsiniz yüzleri gülmek zorunda da değil
Çocuklarından gülsün yüzleri komik yani

ayrıca eşimin elinden pek iş gelmiyor cümlesi asabımı bozdu
Sanki elden iş vahiyle geliyor öğrenecek yapacak yani

eylül ayında tanışıp hemen evlenmeniz de çok ani
Kimseden bir şey beklemeyini bu yüzden diyoruz gerekki mesafeyi koruyunu bundan diyoruz

e ortada dert kalmamış şuan başka yerdesiniz

Hatan çok iyi niyetli olman.
Hediyelere bogarsan,sürekli poh pohlarsan,bir şey bozuldugunda gidip hemen alırsan onlar bunu bir sevgi ve saygı gösterisi değil zayıflik göstergesi olarak telâkki etmişler.
Çirkef ve şirret olan elti ve abiden cekinmisler.Onlarin yapacaklarından da korkup amiyane bir tabirle sizi harcamislar.
Bazı insanlar için;
Deveye diken insana seven cazip geliyor.
Çok yazık..Eşinde uzulmedi hiç paragöz abinin oyununa ve saldığı korkuya yenik düşmüş ailesi.
Ben belirtmeden siz anlamissiniz. Abiden korktular. Ve tahminim anne babayla iliskimiz tamamen kopsun diye onlari karakola sikayete goturen oydu ki barisma ihtimalimiz kalmasin... Torun da geliyor diye iyice kudurdu abi. Paralar toruna akar diye... Ben cok deger verince bir beklentim var sandilar. Hakkimi hic helal etmicem. 6 ayda o kadar cok emegim vardi ki...

Bir kere baştan çok abartmışsınız iyi gelincilik oynamayı, haftada bir temizliğe gitmeler vs ne demek?

Ev konusunda ise evet haksızlık yapmışlar ama sizin bu kadar müdahil olup herkesle tartışmanız çok gereksiz ve yanlış olmuş. O kadar iyi olduktan sonra bi tadilat için bu duruma gelmeye gerek var mıydı?

sağlıkla kucağınıza alın

konuyu biraz paragraf vs ayırın

tadilat yaptır demeniz hoş olmamış yani onun denmesinin bir üslubu vardır

adam kalorifer döşerim demiş daha ne desin

evet banyosu mutfağı sizin hayalinizdeki gibi olmayabilir ama kiracı oturduğuna göre az çok kötü de olsa bunlar var olmayan kalorifer ve adam onu da yaptırıyor

içini de ister yaptırın oturun ister böyle oturun beğenmiyorsanız da gidin demiş

diğer oğlana yapılan düğünden size ne

herkes istanbul dan kalkıp oraya gidiyor da iş güç meslek olmadan ne yiyip içmeyi umarak gittiniz

yani abi babanın parasını vakumlamaya gitmiş de eşiniz neden gitti o da hepsini abim vakumlamasın biraz da bize versin mi dedi

eşimin elinden bir iş gelmiyor demişsiniz mesleği yok mu yoksa klasik evde yapılacaklar manasında mı gelmiyor

son olarak hamilesinin geçmişi olduğu yerde bırakın kimseye kinlenmeyin geleceğin iyi olacağını düşünün sağlıkla huzurla yaşamayı isteyin

Ya bu anne babalardan çok şey beklememek gerekiyor. Yok diğer oğlana yaptı bana yapmadı olaylarına girmeycen. Elinde varsa yaparsın. Yoksa standartlarına göre yaşa.
Aileler her çocuğuna eşit davransa güzel iyi hoş ama bunu zorunlulukmus gibi algılayıp düşman olmamak gerekiyor.
Ne kadar az beklenti o kadar huzur.

Ev konusunda ben olsam eve bakardım begenmediysem kirada oturmaya devam ederdim. Yada gücüm yetiyorsa kira yerine içini yaptirirdim.

Sizce de haftada bir temizliğe gitmek çok olmamış mı?
Anlamıyorum saygılı olan mesafeyi koruyun kv kp ile çok iyi anlaşmak zorunda değilsiniz yüzleri gülmek zorunda da değil
Çocuklarından gülsün yüzleri komik yani

ayrıca eşimin elinden pek iş gelmiyor cümlesi asabımı bozdu
Sanki elden iş vahiyle geliyor öğrenecek yapacak yani

eylül ayında tanışıp hemen evlenmeniz de çok ani
Kimseden bir şey beklemeyini bu yüzden diyoruz gerekki mesafeyi koruyunu bundan diyoruz

e ortada dert kalmamış şuan başka yerdesiniz
Esimin elinden is gelmiyor derken evi yalniz basi topladum ve yeni evde de yerlestirdim. Esim esyalari kolilemeyi bile beceremez. Burada ne asabinizi bozdu anlayamadim. Hemen de asabimiz bozulmasin sakin olun.

Eylul ayinda da tanismadik. Eylul ayinda evlendik.

Size gore dert kalmamis olabilir. Bana gore bir ailenin karakolluk olmasi anne baba ile ogulun su an.gorusmuyor olmasi buyuk bir dert.

Ev konusunda nasıl konuşma yapabildiniz gerçekten?
Baba sizin değil, ev sizin değil.
İnsanlar size ev vermiş siz kalkıp tadilat da istemişsiniz
Ayrıca eşiniz ablasıyla konuşurken yine telefonu alıp siz konuşmuşsunuz
Acaba biraz fazla müdahaleci olabilir misiniz?
Sonuçta onlar abi kardeş
Siz niye giriyorsunuz konuşmalarına?
Bu konularda haksızsınız bence
Zaten sanırım size gelin diye çağırmamışlar
Kendi isteğinizle gelmişsiniz
O yüzden kendi başınızın çaresine bakacak durumda olmalıydınız

Savcılığa verme tehdidi, şikayet edilme filan hiç hoş olmamış gerçekten
Keşke hiç yaşanmasaymış

diger gelinlerinden memnun degiller diye ben kayinpeder ve kaynanami hep mutlu etmek icin ugrastim. Hem esimin basi dik olsun hem benden yuzu gulsunler istedim. Elimden geleni yaptim
Hasta oldular kosum. Haftada 1 temizlik yapmaya gittim.Tost makinesi bozuldu aldim. Hediyeler... Rondom bozuldu dedi aldim. Bu

🙄🙄
Kendim ettim kendim buldum olmuş.
Ev konusuna gelince adam size ev veriyor kira ödemeyin diye tadilatını yaptırsaydınız bir zahmet oturduğunuza sayardınız.

Ben belirtmeden siz anlamissiniz. Abiden korktular. Ve tahminim anne babayla iliskimiz tamamen kopsun diye onlari karakola sikayete goturen oydu ki barisma ihtimalimiz kalmasin... Torun da geliyor diye iyice kudurdu abi. Paralar toruna akar diye... Ben cok deger verince bir beklentim var sandilar. Hakkimi hic helal etmicem. 6 ayda o kadar cok emegim vardi ki...
Oydu tabiki.
Abisi ve karisi.
Arada korkuda olunca 2 yaşlı istemeden de olsa kendi fikirleriymis gibi yaptılar.
İnasinin içinde hainlik olmaya görsün..
Abi zehirini zerk etmiş hepsine..

Son düzenleme:
aa delilere bak
siz bu anne babadan hatta komple aileden hiçbir şey beklemeyin
valla evi verir siz tam alışınca almaya da kalkabilirlerdi daha kötü.
keşke istanbuldan gelmeseydiniz bunların yanına, eşiniz de hiç mi çözememiş ailesini bu zamana kadar.
İlk konuyu okuyunca e ev vermiş adam daha ne yapsın diyecektim ama çok çok korkunçlar gerçekten.
Yazık yani size de eşinize de.

sağlıkla kucağınıza alın

konuyu biraz paragraf vs ayırın

tadilat yaptır demeniz hoş olmamış yani onun denmesinin bir üslubu vardır

adam kalorifer döşerim demiş daha ne desin

evet banyosu mutfağı sizin hayalinizdeki gibi olmayabilir ama kiracı oturduğuna göre az çok kötü de olsa bunlar var olmayan kalorifer ve adam onu da yaptırıyor

içini de ister yaptırın oturun ister böyle oturun beğenmiyorsanız da gidin demiş

diğer oğlana yapılan düğünden size ne

herkes istanbul dan kalkıp oraya gidiyor da iş güç meslek olmadan ne yiyip içmeyi umarak gittiniz

yani abi babanın parasını vakumlamaya gitmiş de eşiniz neden gitti o da hepsini abim vakumlamasın biraz da bize versin mi dedi

eşimin elinden bir iş gelmiyor demişsiniz mesleği yok mu yoksa klasik evde yapılacaklar manasında mı gelmiyor

son olarak hamilesinin geçmişi olduğu yerde bırakın kimseye kinlenmeyin geleceğin iyi olacağını düşünün sağlıkla huzurla yaşamayı isteyin
Tadilat yaptir direkt demedim. Konuyu burada kisaca anlatmak icin kestirmeden yaziyorum. Dedigim gibi biz kimseden maddi birsey bekleyerek gelmedik. Esimin ekstra gelirleri ve benim.de kira gelirlerim var. Biz calismasak bile geliri olan insanlariz. Baba parasina hic guvenmedik.Ama iste abi ayni sizin.dusundugunuz gibi dusundu. Biz de babasinin parasini yiyecegiz zannetti.
Evi tek basima tasidim.manasinda esimin elinden is gelmiyor dedim. Evi tasimak.benim.icin zor oldu demek istedim yani

ben 2 hata gördüm sizde
1 çok samimş olup temizliğe gitmeler falan , iki gelinle küsse dahada uzak dururudum
2 hata tadilat işini konuşmak sizlik durum değil. eşiniz konuşacak. adam malını istediğine verir istediğine vermez. size yedirmiyorsada tepkinizi uzaklaşarak koymalısınız.

tavsiyem uzak durmak olurdu, yaşlanıncada diğer eltilerin ilgilensin

Esimin elinden is gelmiyor derken evi yalniz basi topladum ve yeni evde de yerlestirdim. Esim esyalari kolilemeyi bile beceremez. Burada ne asabinizi bozdu anlayamadim. Hemen de asabimiz bozulmasin sakin olun.

Eylul ayinda da tanismadik. Eylul ayinda evlendik.

Size gore dert kalmamis olabilir. Bana gore bir ailenin karakolluk olmasi anne baba ile ogulun su an.gorusmuyor olmasi buyuk bir dert.
O onların sorunu ayrıca eylül ayında istanbulda tanıştıktan sonra anadolunun bir şehrinde evlendik demişsiniz

demediniz mi

hamile kadına fazla iş bırakılmaz kolilelemek eşyaları çok zor değil evet bu kadar psikolojik baskı altında bir de hamile halinizle sizin zora sokulmanızı hoş karşılamadım

ayrıca çocuklar anne babalar onların arasındaki ilişkiye bağlı her şey
Sizin düşüneceğiniz bir şey yok bence ayrıca adam küfür etmiş ya anne baba olabilir de ama mutsuz ediyorsa sınırını bilmiyorsa görüşmemek daha iyi bir tercih olur

bir de sizin böyle hassas olmanızın nedeni kendi ailenizin yanında olmayışı....
Herkes böyle hissetmek zorunda değil

ki sizin bu kadar onlara iyi davranmanız da o sebepli siz kocaman bir aile olmak istiyorsunuz sizinkiler yanınızda değil
Bari eşimin ailesiyle kocaman aile olalım demişsiniz
Adamlar medeniyet nedir haberi olmayan insanlar
Bunlardan ötürü aşırı duygusal yaklaşıyorsunuz halbuki çocuk doğduğunda asıl olanın çekirdek aile olduğunu göreceksiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X