Kayınvalidem anneme gözün aydın demedi

Helinsma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.343
410
30
Merhaba, yaklaşık 2 senedir evliyim. eş ailesiyle bir çok detay var ancak özetle son zamanlarda aramız gayet iyi gidiyoruz geliyoruz sorun yok yani. Benim ailemlede hiç sorun yaşamadılar ailem hiç pürüz çıkarmayıp karışmayan tipler. Eşimin ablası 1.5 sene önce doğum yaptı. Ben o sıralar eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyordum küstüm bu sebeple annem onları aramamıştı sadece ben arayıp 5 dk geçmiş olsun vs demiştim ablasına sadece. Şimdi benim ablam doğum yaptı, ve annesi arayıp gözünüz aydın demedi.

Benim sorun etme sebebim bir sürü gerginlik küslük yaşandı ama her şeyi kapattım unuttuk küslük gerginlik bitti kaldı ki annemlerle hiç sorunları olmadı benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi. Eşime bunu söylediğimde onlar aramamış dedi. Bana inanılmaz garip geldi o zamanlar yeni evli sayılırdık ve gergin bi zamandı şimdi hiç bir sorun Yokken bunu düşünmelerine inanılmaz taktım eşimle de sorın yaşamak istemiyorum ama bu duruma bozulduğumu bir şekilde belli etmek istiyorum. Sizce haksız mıyım çok canım sıkılıyor

Kayinvalideniz etkiye tepki vermiş nesine şaşırdınız ? Çok normal . Hem yapıyorsunuz hem ben kapattım diyince konu kapansin istiyorsunuz. O işler öyle olmuyor malesef . İki tarafında aynı anda kapatması lazım . Ben kayinvalidenizin karşılığını çok yerinde buldum. Ben olsam bende aynısını yapardım

Kayinvalideniz etkiye tepki vermiş nesine şaşırdınız ? Çok normal . Hem yapıyorsunuz hem ben kapattım diyince konu kapansin istiyorsunuz. O işler öyle olmuyor malesef . İki tarafında aynı anda kapatması lazım . Ben kayinvalidenizin karşılığını çok yerinde buldum. Ben olsam bende aynısını yapardım
O zaman her şeyin mi karşılığını hesaplıyalım benim de bir sürü üzüldüğüm şey olmuştu

Merhaba, yaklaşık 2 senedir evliyim. eş ailesiyle bir çok detay var ancak özetle son zamanlarda aramız gayet iyi gidiyoruz geliyoruz sorun yok yani. Benim ailemlede hiç sorun yaşamadılar ailem hiç pürüz çıkarmayıp karışmayan tipler. Eşimin ablası 1.5 sene önce doğum yaptı. Ben o sıralar eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyordum küstüm bu sebeple annem onları aramamıştı sadece ben arayıp 5 dk geçmiş olsun vs demiştim ablasına sadece. Şimdi benim ablam doğum yaptı, ve annesi arayıp gözünüz aydın demedi.

Benim sorun etme sebebim bir sürü gerginlik küslük yaşandı ama her şeyi kapattım unuttuk küslük gerginlik bitti kaldı ki annemlerle hiç sorunları olmadı benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi. Eşime bunu söylediğimde onlar aramamış dedi. Bana inanılmaz garip geldi o zamanlar yeni evli sayılırdık ve gergin bi zamandı şimdi hiç bir sorun Yokken bunu düşünmelerine inanılmaz taktım eşimle de sorın yaşamak istemiyorum ama bu duruma bozulduğumu bir şekilde belli etmek istiyorum. Sizce haksız mıyım çok canım sıkılıyor
Haklı haksızlıktan ziyade kafaya takılacak bir durum yok. Eş ailesiyle sizin probleminiz varken siz arayıp hayırlı olsun deyip, aileniz aramazsa karşı tarafta aramaz. Bence bu konuda beklentisiz olmalısınız. Ne kadar şu an aranız iyi olsa da; ben kendi adıma söyleyeyim hayırlı olsun diye aramayanları geçtim, yalandan mesaj atmayanları bile bir kenara yazdım🫢🫢 hele de beklentimin olduğu, duygusal bağım olan kişilerse.

Haksizsiniz. Anneniz aramadiysa onlar da aramaz, gayet normal. Anneniz de çocuk değil heralde, sizin sorununuz olsa da araması gerektiğini bilmeliydi. İçinden gelmeyip aramayabilir, o zaman da başkasından aramasını beklemeyecek. Yanlış olmasın, ben de küs olsam, istemesem aramam ama karşıdan da beklemem en azından.

Vah vah ne üzücü konu, sizin ablanız kv için dıdının dıdısı niye arasın kadın, sorun çıkarmaya yer mi arıyorsunuz, bırakın bu saçma prosedürleri

Eşinizin ailesi ile sorun yaşayan sizmişsiniz anneniz değil ,siz sorun yaşasanız bile anneniz arayıp hayırlı olsun deseydi bence. Kv de aramamakta haklı da ama asıl sorun şu aramasını niye istiyorsunuz benim ailemle eşimin ailesi hiç görüşmüyordu problemleri yoktu ama iki senede bir filan ancak telefonlaşırlardı ya da görüşürlerdi o da denk gelirlerse ortak bi tanıdık düğünü bayramı vs. Ne bileyim asla birbirlerini arasınlar da istemezdim bence şanslısınız

Evet çünkü hiç sorun yokken yıllar önce ki şeyi güdüyorlar

Anneniz zamaninda aramasi gerekirdi. Aramadiysa simdi kimsenin sikayet etme hakki yok. Insanlar sayilmadiklari yerleri unutmuyor. Ha belki de hic aklina gelmedi ve kötü niyet de yok. 🤷🏻‍♀️ hani hakli olsaniz kayinvalidenizi burda gömerdik emin olun

benim hatrıma 5 dk annemi arayıp geçmiş olsun diyebilirdi
Annende senin hatrına 5 dakika arayabilirdi o zaman senin gibi düşünecek olursak? Sizin anneniz de aramamış karşı tarafın ailesi de normal olarak aramaz. Erkek tarafı olunca mı bu kadar çok dikkat ediyorsunuz bunlara ya? Gören de kraliçe sanacak.

X