Kayınvalidenin Kayınvalidesi.. Artık gerçekten tahammül edemiyorum..

Teşekkür ederim gerçekten. Ya biz farklı şekilde yetiştik ya da ben anlamıyorum. Benim annem babam da karşılıklı ailelerini bayramda seyranda arar sorar. Hastalıkta ölümde kalımda aramak insanlıktır. Ne bileyim aramamak sormamak bana çok tuhaf geliyor.
bu konuda haklisiniz aranir . hatta soyledir bir bayram biri arar oteki bayram oteki taraf arar yani karsiliklidir.ama illa karsi taraf beni arasin diye beklenmenmez. sen ararsin 1 2 oda karsiligini vermezse ayip eder. ama el elde bekleyip bencilce onlar once beni arasin benim yasim dunurumden buyuk diye beklersen cok beklersin .
konu sahibinin babasi deseki gecen bayram ben aradim bu bayramda onlarin aramasi gerekirdi , kesinlikle cok hakli. ama kendisi konumlarinin denk oldugunun farkinda degil. simdi kp deselerki babami neden aramiyisun adamda derki senin baban beni aradi mi ?

Hayır sizin düşündüğünüzün aksine kayınpederim böyle bir durumdan şikayetçi olsaydı eğer gider babamla konuşur durumu izah ederdim. Ki benim babam öyle bir insan değil arar sorar. Ben aileme huzursuz olduğumu belli etmediğim onlara karşı farklı durduğum için annem bunu dile getirdi. Bugüne kadar hiçbir şeyime karışmadılar sanki size yalan borcum varmış gibi burda yazıp çiziyorsunuz. Anlam veremiyorum

Ben nerde yalan söylüyorsunuz dedim ki size böyle bir açıklama yapıyorsunuz? Yalan söylüyorsunuz demiyorum objektif bakamıyorsunuz diyorum. Peki şimdi ne yaptınız gidip konuştunuz mu kayınpederinizle? Yoksa yine eşinizle mi tartıştınız? Eğer gidip babanızla konuşacak olsaydınız da yine yanlış bir yol izlemiş olurdunuz. Zaten mesele burda babanızla konuşmanız değil bunu nasıl karşılayacağınız, evet ya babam aramalıydı neden aramıyor der miydiniz gerçekten? Konuşmak isteyen insan kendisi arar, karşı taraftan beklentiye girmez. Anneniz bunu niye dile getirmiş anlamadım ne söylediğinizi ama ne sebeple olursa olsun dile getirmemesi gerekirdi. Bugüne kadar hiçbir şeyinize karışmamış olabilirler ama aileniz bu konuda hatalı davranmışlar ve bu durum sizin çizdiğiniz o mükemmel anlayışlı profille uyumsuz. Ailenizi görmek istediğiniz gibi görüyor olabilir misiniz acaba? Kızının evliliğine karışmayan bir insanın kayınpeder beni arasın beklentisine girmesi tezat çünkü birbirine.

Yorumu beğenmeyenler erkek babası sanırım🤣

Hayır siz farklı bir ülkede misiniz ? Avrupa’da fln mı yaşıyorsunuz tabi ki araması gerekir bayram seyranda diyorum düzenli her gün arasın diyen yok
bu konuda haklisiniz aranir . hatta soyledir bir bayram biri arar oteki bayram oteki taraf arar yani karsiliklidir.ama illa karsi taraf beni arasin diye beklenmenmez. sen ararsin 1 2 oda karsiligini vermezse ayip eder. ama el elde bekleyip bencilce onlar once beni arasin benim yasim dunurumden buyuk diye beklersen cok beklersin .
konu sahibinin babasi deseki gecen bayram ben aradim bu bayramda onlarin aramasi gerekirdi , kesinlikle cok hakli. ama kendisi konumlarinin denk oldugunun farkinda degil. simdi kp deselerki babami neden aramiyisun adamda derki senin baban beni aradi mi ?

Şu an kayınpederle babanız arasında hiçbir görüşme olmadı değil mi? İkisi de birbirini aramadı. Peki neden kp aramadı diye suçlu oluyor da babanız olmuyor? Belki de kp de eşinize diyordur babanızın dediklerini ama sizin haberiniz yoktur olamaz mı?

Bu şuna benziyor : iki insan yıllarca görşlmez de sonra ilk arayan diğerine hayırsız hiç aramıyorsun der. Onun gibi halbuki o kadar sene kendisi de aramamış. Ama ilk arayınca hayırsız karşıdaki.

Benim ailem yaşça büyük oldukları için erkek ailesini arar sürekli ,hatta bugün kandil diye annem aramış kayınvalidemi, şimdi ben kıymetsiz mi oldum hatta annem der , “ Allah kayınvalidene acısın sen haklıyorsun herkesi, gözüm hiç senden yana arkada kalmıyor” diye, yani bu işler o bunu aradı diğeri berikini aradıyla olmuyor, hem annem arıyor hem de gayet kıymetliyim, hoş araşmadıkları zamanlarda oluyor ben yine kıymetliyim ve kendi kendimin sahibiyim, ne saçma akıl yürütmeler bunlar ya.

Rezil bir kafa boşa kudurup dursun herkesi örgütle ve alttan alma gerekirse ara babaanneyi buna ben karar veririmmm yalllahhhh tarzı konus. Artık böyle. Kimseyi yaslı diye alttan almıyorum.
İleride çocuk planlarımız var basıma böyle bisey gelse boşanmaya kadar gidebilirim takıntılı biriyim yapı olarak herkesin de ağzına payını geleni veririm o kadar.
geçen ileride çocuk yaparsak diye isim düşündük eşimle işte ailelere danışırız dedi ortalığı yıktım resmen kriz geçirdim kimsenin haddi değil diye sonra kendi bir isim söyledi ben bunu isterim diye aşırı hoşuma gitti onun önerdiği isim direkt beni anlatan bir isim ve asla o isim dışına çıkmayacağımıza söz verdik biliyor ailesine sorarsa ne olacağına
Böyle bir yorumdan sonra sizi anlatan o ismi hiç merak etmiyorum 🤢

Bilmediğiniz konuya yorum yapmayın. ben yasadıklarımdan dolayı bu tepkiyi kendime göre yorumladım. Sizi alakadar eden bir durum yok!
Sizin yasadiklarinizdan 80 yaşındaki kadina Ne gelini burdan sisirip yaşlı insanlara saldirtinca intikammi aliyorsunuz haaa siz şu realde yemeyen cinsdensiniz okay.

Teşekkür ederim gerçekten. Ya biz farklı şekilde yetiştik ya da ben anlamıyorum. Benim annem babam da karşılıklı ailelerini bayramda seyranda arar sorar. Hastalıkta ölümde kalımda aramak insanlıktır. Ne bileyim aramamak sormamak bana çok tuhaf geliyor.

Babanız sırf büyük ve kız babası olduğu için aramak küçük ve erkek babası olan kayınpedere düşüyorsa, siz böyle yetiştiyseniz, bebeğinizin adını koymak da kayınpederinize ve hatta onun annesi olan babaanneye düşer yalnız :KK51:
İşinize gelince kız babası olmak, kız verdik, kız aldılar; işinize gelmeyince "bebek benim kime ne" olmuyor üzgünüm.
Kızı alan(!) gelinin doğurduğu çocuğun adını koyar. Bu kadar basit.

Sen kesin z kusagisin kessin agzimi nie toplim bozmadimki 😁
Z kuşağı olurum sorun değil z kuşağı plüton yay çocukları , memnun olurum. Fakat plüton'um yay değil Y kuşağı oluyorum..
Zira sizin gibi sokak ağızlı olmamaktan da memnunluk duyarım.

Siz ise; mahalle ağzıyla konuşan ağzında sakız olan 'ayol'lu konuşan saçları yağlı sarısı omuzuna gelmiş mahalle kadınları gibi size siz diyen birine seeennnn diye hitap eden birisiniz..

Tek vasfınız konulara girip klavye delikanlılığı yapmak , kendinizi tatmin etmek.

Öyle millete ayollu konuşup üstünlük taslamaya benzemez bu hayat..

Z kuşağı olurum sorun değil z kuşağı plüton yay çocukları , memnun olurum. Fakat plüton'um yay değil Y kuşağı oluyorum..
Zira sizin gibi sokak ağızlı olmamaktan da memnunluk duyarım.

Siz ise; mahalle ağzıyla konuşan ağzında sakız olan 'ayol'lu konuşan saçları yağlı sarısı omuzuna gelmiş mahalle kadınları gibi size siz diyen birine seeennnn diye hitap eden birisiniz..

Tek vasfınız konulara girip klavye delikanlılığı yapmak , kendinizi tatmin etmek.

Öyle millete ayollu konuşup üstünlük taslamaya benzemez bu hayat..
Üslup dan bahseden de 80 kusurluk kadina yallahhh dedirtiyor puhahaha 🤣🤣🤣🤣hadi sana da benden bir yallllahhhhhh

Torunumun ismini ben koyacağım diye kendini yırtan bir kadının yetiştirdiği adamla ilgili tek derdiniz babanızı mı aramaması? Şükretseniz mi acaba? Dertsiz başınıza dert aramayıp kocanıza patlamasanız mesela?

Değişik olacağız diye antinkuntin isimler koymayında kadıncağız söyleyebilsin yoksa kendi istediği isimle hitap eder daha çok siniriniz bozulur. 😅 Dünürlerle ilgili beklentide çok gereksiz. Sizin aileniz sizi yalnız bırakmasın gelsin gitsin hamileymişsiniz anneniz sevdiğiniz şeyleri yapsın getirsin. Arkanızda bir aileniz olduğu mesajını karşı tarafa vermiş olursunuz.

Babanız sırf büyük ve kız babası olduğu için aramak küçük ve erkek babası olan kayınpedere düşüyorsa, siz böyle yetiştiyseniz, bebeğinizin adını koymak da kayınpederinize ve hatta onun annesi olan babaanneye düşer yalnız :KK51:
İşinize gelince kız babası olmak, kız verdik, kız aldılar; işinize gelmeyince "bebek benim kime ne" olmuyor üzgünüm.
Kızı alan(!) gelinin doğurduğu çocuğun adını koyar. Bu kadar basit.
Yaklaşımınız çok saçma kusura bakmayın.

Yaklaşımınız çok saçma kusura bakmayın.

Neresi saçma?
Kız aldık, kız verdik tabirleri ataerkil tabirlerdir. Erkek tarafı şunu yapar, kız tarafı bunu yapar vs yine aynı ataerkinin sonucu.

Modern ve eşit dünyada ise 2 insan evlenir ve aileleri de eşittir, eşit konumdadır.
İsterlerse görüşürler, istemezlerse görüşmezler. Ama kimsenin ilk adımı atmak, "ben kız babasıyım ama beni aramadılar" diyerek ağlama gibi bir hakkı olamaz. Çünkü iki eşit insan evlenmiştir. Kimse kimseye birini alıp vermemiştir.

"Babam kız verdi, o yüzden erkek tarafı kız tarafını aramalı" diyen insan işine gelmediğinde eşitlik diye ağlayamaz.
Düğünü erkek tarafı yapsın, şu kadar altın taksın, oturacağımız evi alsın kafasındaysanız çocuğunuzun adını da erkek tarafı koyar.
Eşitlik vardır ya da yoktur. İşinize gelene göre seçmece yapamazsınız öyle.

Neresi saçma?
Kız aldık, kız verdik tabirleri ataerkil tabirlerdir. Erkek tarafı şunu yapar, kız tarafı bunu yapar vs yine aynı ataerkinin sonucu.

Modern ve eşit dünyada ise 2 insan evlenir ve aileleri de eşittir, eşit konumdadır.
İsterlerse görüşürler, istemezlerse görüşmezler. Ama kimsenin ilk adımı atmak, "ben kız babasıyım ama beni aramadılar" diyerek ağlama gibi bir hakkı olamaz. Çünkü iki eşit insan evlenmiştir. Kimse kimseye birini alıp vermemiştir.

"Babam kız verdi, o yüzden erkek tarafı kız tarafını aramalı" diyen insan işine gelmediğinde eşitlik diye ağlayamaz.
Düğünü erkek tarafı yapsın, şu kadar altın taksın, oturacağımız evi alsın kafasındaysanız çocuğunuzun adını da erkek tarafı koyar.
Eşitlik vardır ya da yoktur. İşinize gelene göre seçmece yapamazsınız öyle.
Babam kızını verdi o yüzden aramaları lazım demiyor. Babam kızının evlendiği insanın ailesi ile standart özel günlerde arama konuşma görüşme yapılmasını istiyor. Olay bundan ibaret. Kız aldım verdim olayının ataerkil olduğunun elbette farkındayız ama bizden bilmem kaç yaş büyük insanlar farkında değil maalesef. 60 yaşındaki adama sen ataerkilsin diye tutup açıklama yapmak saçma.

X