Kayınvalideye Bayram Ziyareti Kavgası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O durumda sessiz kalarak haklılığınızı kendi elinizle kazanmışsınız. Tepki verseydiniz bu sefer o savunmaya geçecekti o da bana böyle şöyle deyip kendini acındıracaktı. Böyle bir durumda istisnalar dışında genelde gelin kaybediyor. O kazanırdı büyük ihtimalle ve özür de dilenmeden aranız daha da açılırdı. Bu eşine de fazlasıyla yansırdı.

Evinize kadar gelip özür dilemişler, bir şekilde gönlünüzü almak için çaba göstermişler. İnsan hata yapar. Ama yaptığı hatayı anlayıp telafi etme, özür dileme erdemliğini de göstermeli. Bunu da yapmışlar şimdi.

Patavatsız işte kv. Ne dediğini bilmiyor. Lafım nereye gider, insanların bir yerini deşer mi diye düşünmüyor. Bu insanlar genelde insanları kırdıktan sonra pişmanlık duyuyorlar. Ama iş işten geçiyor.

Bu saatten sonra eğer başka sorun yaratmıyorsa çok da uzatmazdım ben. Zaten normal zamanda pek gitmiyormuşsunuz sanırım. Bayramda da ziyaretin kısası makbuldur diyerek 30 dk 1 saat oturup dönerdim. Ama giderdim yani.

Benim için o özür dileme merasiminde başını kaldıramama duygusu bile yeterdi.

Hiç sevmiyorum böyle insanları.allah yaratmış niye usteliyorsun.bu kararda git bence.tamam ilk defa böle bişey görmüş olabilir ama nedemek yaa baban anneni cokmu yaladı.bu söz tabiki de unutulmaz

Hos olmayan seyler soylemis tabi ki kırılmakta çok haklısınız.
Yani ama ne bileyim gecmiste kalmis zaten sonra da bir yanlısı olmamis olmaz da zaten aileniz arkadanızda esininiz arkanızda cok sanslısıniz aslında.
Mesela 2 gun kalinacaksa bir gece orda kalıp bir gece ablanizda kalarak baslayabilirsiniz.
Sizi uzecek bir sey olursa bir daha gitmezsiniz ama ben durusunuzu kararlıgınızı cok begendim.

Söylemiş. Tepkinizi vermişsiniz, o da hatasını anlamış ve ailecek sizden af dilemişler .. bence bunlardan sonra uzatmak gereksiz olur ...
Benim kv’de de bebeğime hamileyken , ben dua ediyorum insallah boyu babasına , yüzü sana benzer diye , dedi... o an alınmak aklımdan bile geçmedi .. sonra , düşündüm .. evet bana insallah senin gibi kısa olmaz demek istemiş, peki ya oğluna ne demek istemiş ? Yani kasten yaptığı bir hakaretse oğluna da hakaret içeriyor . O yüzden cevabını verip kırıldığımı belli ettim ama küslük sebebi ilan etmedim bu söyleneni
Esasında beni üzen , sağlıklı olsun yeter diyeceği yerde, boy ve güzellik adına dileklerde bulunmasıydı..

bunların tek bir açıklaması var, cahiliyet .. lafın nereye gideceğini ölçüp tartmadan konuşuyorlar ... o yüzden çok da ciddiye almamak lazım..

lafını sözünü bilmeyen kadın. ileride bir şey olur yine tutmaz kendini saçma sapan konuşur baştan mesafenizi koymuşsunuz aynı rahatlığa kavuşmasın mesafenizi koruyun

Kv özür dilemiş ama bence bunu kendi istediği için değil oğlu-kızı baskı yaptığı için yapmış.
Ben namusuma laf edilmediği ve ana-babama hakaret edilmediği sürece özür dileyeni affetme ve
kin tutmama taraftarıyım.
Bununla birlikte kv'nin;
'baban,anneni çok mu ........?' lafı çok çok çirkin.
Yazmaya utandım şahsen.
Anne-babaya hakaret sınıfına girer mi?
Emin olamıyorum sanki kasıtlı hakaret değil de cehalet nedeniyle sarfedilmiş.
İnsan bunu nasıl düşünür?
Hadi aklından geçirdi diyelim,dile getirmemeli.
Üstelik gelinin yüzüne söylenecek bir laf değil.
Bana,nasıl desem,kv'nizin çok avam bir tarzı olduğunu düşündürdü.

O nedenle yerinizde olsam kin tutmaz, affederdim ama çok asgari düzeyde diyalog sürdürürdüm.
Görüşürseniz sizi tekrar üzüp,
sinir etme ihtimali çok yüksek çünkü.

Kaynana çok cahil gibi sanki başına başka çorap örer gibi en iyisi mesafeli olmak, cahil insan kim olursa olsun korkarım, yanlış anlaşılmaktan, buna dayanarak psikolojik baskı yaparak, ben kaynanayım deyip beni gençler idare etsin mantığında ki insan kim olursa olsun tehlikelidir
Yarın torunu sana karşı da doldurur çok yaşlı olmaş birşey ifade etmiyor çoğu boş yaşamış ve etrafı için tehlike arz ediyor böyle bir kaynana karı kocayı boşanma sına kadar götürüyor vallahi her yaşlıya saygı duyamıyorum, önce saygımı hak etmesi gerekiyor oda hareketlerine bağlı

Biraz abartmıyor musunuz? Yaptığı tabiki çok yanlış ama koskoca kadın ayağıniza kadar özür dilemeye gelmiş ve birdaha yanlışı olmamış. Biraz kinci gibisiniz ama bu kadara gerek yok, o sizin eşinizin annesi ve arada mesafe olacak şekilde görüşmekde fayda var. Hem eşinizi de mutlu etmis olursunuz. Ölene kadar böyle mi gidecek? Hatalar insanlar için. Buarada eşiniz babanizla görüşüyor mu? babanizinda kayinvalidenizden bir farki kalmamış çünkü.

Bu söylediğimi lütfen kişisel almayın fakat bazı hanımlar eş ailesiyle ipleri koparmak için en ufak fırsatı değerlendirip bi mevzuyu uzatıyor da uzatıyor, eşlerinin gözünde allaaah bi mağduru oynuyorlar ki. Doğruyu konuşalım içinizdeki niyetinizi yine en iyi siz bilirsiniz, ciddi anlamda incinmiş ve affedemediğinizden ya da tekrarı olur endişesiyle uzak kalmış da olabilirsiniz. Kayınvalidenin ettiği laf çok çirkin, insan öz kızıyla bile böyle yüz göz olmaz kaldı ki aileye daha girmemiş birine söylenecek laf değil. Zaten istisnasız herkes de ayar çekmiş kadına o yüzden başka vukuatı olmamış. Can ciğer olun demiyorum ama tavrınız da çok abartılı. Yarın bir gün çocuğunuz olursa yine bir araya geleceksiniz o zaman ne yapacaksınız?
Kesinlikle katılıyorum görüşmek istemediği için olayı abartıyor gibi geldi.

Gülüm ‘yalamak’ başka bi anlamda mı kullanılıyor acaba ?
Ay şoka girdim çünkü 🙄 bende 2 kez geçtim o kısmı acaba yanlış mı okudum diye 🙈bence herkes halinden memnunsa, eşin bu konuda sana baskı -duygu sömürüsü yapmıyorsa böyle bayram-seyram 3-5 ziyaret ile kal hiç dertsiz başına dert alma derim🙄
Ama bi yandan da olan olmuş kadın dersini almış , aradan zaman da geçmiş kal 1-2 gün nolacak diyorum .. ay bilemedim 🤣

Kv özür dilemiş ama bence bunu kendi istediği için değil oğlu-kızı baskı yaptığı için yapmış.
Ben namusuma laf edilmediği ve ana-babama hakaret edilmediği sürece özür dileyeni affetme ve
kin tutmama taraftarıyım.
Bununla birlikte kv'nin;
'baban,anneni çok mu ........?' lafı çok çok çirkin.
Yazmaya utandım şahsen.
Anne-babaya hakaret sınıfına girer mi?
Emin olamıyorum sanki kasıtlı hakaret değil de cehalet nedeniyle sarfedilmiş.
İnsan bunu nasıl düşünür?
Hadi aklından geçirdi diyelim,dile getirmemeli.
Üstelik gelinin yüzüne söylenecek bir laf değil.
Bana,nasıl desem,kv'nizin çok avam bir tarzı olduğunu düşündürdü.

O nedenle yerinizde olsam kin tutmaz, affederdim ama çok asgari düzeyde diyalog sürdürürdüm.
Görüşürseniz sizi tekrar üzüp,
sinir etme ihtimali çok yüksek çünkü.
Yorumunuz benim için önemliydi. Zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sanırım konuyu yanlış anlattım. Çünkü herkes kv ile görüşmediğimi sanmış. Ama aslında yılda 2 ya da 3 kere ziyaret ediyirum. Bu bayram gidemedik ama 2 hafta sonra gideceğiz. Bunun yanında bana bir işi düştüğü zaman yardım ederim. Hatta evime bile davet ettim.

Ama onun evinde kalmıyorum. Telefonla arayıp konuşmuyorum özel bir durum yoksa.ve anne demiyorum. Ortadan konuşuyorum.

Bana da avam geliyor. Ve sanırım kendince bir şaka yapmaya çalışıyor onu derken. Inanın yazmaya utandığınız şeyleri 20 yaşında bir delikanlinin yanında dinlemek cok daha zordu.

Burda bazı arkadaşlar bana bencil ve esini dolduruyorsun demiş ama. Hangi akılla demişler bilemiyorum.

Yazarken ben de çok çekindim. Ama insan utandığı şeylerin ortasına düşüyor işte..

Biraz abartmıyor musunuz? Yaptığı tabiki çok yanlış ama koskoca kadın ayağıniza kadar özür dilemeye gelmiş ve birdaha yanlışı olmamış. Biraz kinci gibisiniz ama bu kadara gerek yok, o sizin eşinizin annesi ve arada mesafe olacak şekilde görüşmekde fayda var. Hem eşinizi de mutlu etmis olursunuz. Ölene kadar böyle mi gidecek? Hatalar insanlar için. Buarada eşiniz babanizla görüşüyor mu? babanizinda kayinvalidenizden bir farki kalmamış çünkü.
Ben yanliş mi anlattım acaba bilemedim ki. Zaten görüşüyorum. Sene de bir kac kez ziyaret ediyorum. Burda herkes görüsmuyorum seklinde anlamıs.

Kurduğu cümleyi cahillikle açıklayamıyorum ben. Terbiyesizlikten bile öte bir şey bu.
Kim söylerse söylesin "aman cahildir aldırış etme" deyip geçilebilecek bir şey değil.

Siz bu kadar tavır yapmasaydınız benzer terbiyesizliklere maruz kalmaya devam edecektiniz.
Bir insana bu cümleyi kurabilen birinin "ayıp ettim" diye düşündüğünü hiç sanmıyorum.

Yine de ben olsam koyduğum mesafeyi bir tık azaltırdım. Ama öncesinde eşimle konuşurdum.
"Ben bu lafı unutup hazmedemiyorum ama senin için biraz daha esnek davranmaya karar verdim." vs tarzı bir konuşma yapardım.
Benzer bir şey yaşanırsa eskisi gibi olacağınızı bilsin, yüz verip astar isteme işine dönmesin olay.
Zaten eşiniz size baskı yapmıyormuş, siz de kendinizi ezdirmeyecek birisiniz. Sınır aşılırsa eski mesafenize dönmeniz zor olmaz.

Çocuk düşünüyorsanız çocuktan sonra o mesafe kontrolünüz dışında azalabilir. O zaman sınırları tekrar çizmek zor olur.
Şimdi kendi kontrolünüzle biraz yaklaşırsanız ileride daha rahat edersiniz bence.

Konunuzu baştan sona okudum. Sanırım olması gereken en ideal görüşme sıklığı mevcut olan zaten. Lafını, sözünü bilmeyen biri, her an yeniden kalbinizi kırabilir. En güzeli böylesi..

Ben yanliş mi anlattım acaba bilemedim ki. Zaten görüşüyorum. Sene de bir kac kez ziyaret ediyorum. Burda herkes görüsmuyorum seklinde anlamıs.
Senede bir kaç kez bir saat oturmaya görüşmek denmez. Muhtemelen herkes bu yüzden öyle cevap veriyor. Bence bir şans verin gerçekten kötü birine benzemiyor, siz bir adim atın bakalım nasil karşılık verecek. Eğer yine sizi kırıp üzecek birşeyler söylerse bu defa eşinize rahatlıkla, ben adim attım sonuç ayni diyebilirsiniz

Kurduğu cümleyi cahillikle açıklayamıyorum ben. Terbiyesizlikten bile öte bir şey bu.
Kim söylerse söylesin "aman cahildir aldırış etme" deyip geçilebilecek bir şey değil.

Siz bu kadar tavır yapmasaydınız benzer terbiyesizliklere maruz kalmaya devam edecektiniz.
Bir insana bu cümleyi kurabilen birinin "ayıp ettim" diye düşündüğünü hiç sanmıyorum.

Yine de ben olsam koyduğum mesafeyi bir tık azaltırdım. Ama öncesinde eşimle konuşurdum.
"Ben bu lafı unutup hazmedemiyorum ama senin için biraz daha esnek davranmaya karar verdim." vs tarzı bir konuşma yapardım.
Benzer bir şey yaşanırsa eskisi gibi olacağınızı bilsin, yüz verip astar isteme işine dönmesin olay.
Zaten eşiniz size baskı yapmıyormuş, siz de kendinizi ezdirmeyecek birisiniz. Sınır aşılırsa eski mesafenize dönmeniz zor olmaz.

Çocuk düşünüyorsanız çocuktan sonra o mesafe kontrolünüz dışında azalabilir. O zaman sınırları tekrar çizmek zor olur.
Şimdi kendi kontrolünüzle biraz yaklaşırsanız ileride daha rahat edersiniz bence.
Çok teşekkür ederim.

Benzer seyler yasamış biri olarak ve 6yıllık evli biri olarak kesinlikle çok doğru yapıyorsun. Ben aman kalpleri kırılmasın diye uğrasmıştım ama değmezmiş. Ziyaretleriniz kafi hatta fazla bile. Sakın sakın Yuz verme astar isterler. Konuyu okudum ama yorumlara bakamadım

Cok cok haklisin ama sence de cok uzamamis mi? Desen ki bu kadin hep boyle anlarim. Ama insanoglu iste herkes hata yapar. Bence anneni dinle derim, evet can ciger olma ama bir tik esnesen zarar gelmez derim ben.

Mesajınızı okudum yanlış konuşmuş ama dediginiz gibi cahil eşinizin hatri için gittiginzde 1 gün bile olsa kayinvalidenizde kalin derim ama yine de sizin fikriniz

Biraz kısaltmak amacıyla eksik yazdım. Babam tam olarak şunu dedi
" biz sizin çocuğunuz için böyle desek hoşunuza gider mi?"
Kv ; hayır gitmez çocuğuma bi şey denmesi dedi.
Babam da o halde benim cocuguma da söylemeyin dedi.

Zaten benim babam kimsenin yatak odası fantazilerini espri malzemesi yapmadığı için kv ile bir veya benzer olamaz. Lütfen daha dikkatli yorum yapalım ki kimseyi kırmayalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X