Kayınvalideye Bayram Ziyareti Kavgası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bukadar affedemeyecek kadar zorunuza gittiyse keşke ozaman gerçekten nişanı atsaydınız.
Yaptığını hoş görmüyorum, çok cahilce edilmiş bir laf. Ama gelmiş özür dilemiş, sizde nişanı atmayarak özrü kabul etmiş sayılırsınız.
Hergün gidin gelin görüşün demiyorum
Ama geçmişide geride bırakın artık.
Bence de anneniz haklı.

Kinci olduğum doğru. Ama benmerkezci olduğumu nasıl söylersiniz.

Sizin anne babanız için kv 20 yaşındaki erkek torununun yanında bunu söylese ne hissedersiniz. Torunu görünce halen daha kaçacak yer arıyorum. Cok utanıyorum.

Orada rezil olan siz değilsiniz ki, kv kendi kendini rezil etmiş asıl. Emin olun o torun unutmuştur bile. Siz olayı hala sıcak tutuyorsunuz.
Bir şekilde buna sıkı sıkıya tutunuyorsunuz. Sebebi yalnızca sizi ilgilendirir tabi. Böyle yaşamaktan memnunsanız annenize net cevap verin. Ama içiniz rahat değil belli ki.
Kimse size gidin mıç mıç muhabbet edin demiyor. Anneniz de bunu kastetmemiştir eminim..

Sizin neden başınız öne eğilsin? Kv bence gerekli tepkiler neticesinde başı önde gelip özür dilemiş.

Kincilik bende de var. Ama bunu aştığım bir kaç olay neticesinde ne kadar rahatladığımı farkettim.
Şimdi kendi annem ve sizin anneniz gibi olgun bir davranışı benimsemeye çalışıyorum.

He benim de iletişimi komple kestiğim insanlar yok mu? Var. Ama emin olun bir kaç şeye susup tahammül sınırımın bittiği yerde o insanı da bitirdim..
İnancınızı bilmiyorum ama müslümanlıkta birinin ayıbını örtmek, görmemezlikten görmek esastır..

Anneni tebrik ederim çok olgun bir kadınmış. Benim de başıma gelse kızarım ama kadın özür dilemiş pişman olmuş. Eğer eşim mutlu olacaksa elbette görüşürüm. Bu kadar ara açcak kadar mühim bir olay değil. Bence sık sık olmasada arada görüşmek herkesi memnun eder.

Hanımlar merhaba, iyi bayramlar.

Nasıl anlatacağım bilmiyorum. Okuyunca şok geçirmeniz muhtemel. Kemerlerinizi sıkı baģlamanızı öneririm.

Ben 2 yıllık evliyim. Eşim üniversiteden sınıf arkadaşımdı. Ben o zamanlar eşimle bir birliktelik istemiyordum. Ama o okuduğumuz 4 sene boyunca ve mezun olduktan sonra da çok ısrar etti. Zamanla ben de sevdim . Ve niz tanışmamizdan 10 sene sonra evlendik.

Esimin ailesi benim üniversiteyi okuduğum sehirde oturuyor. Biz nişanlıyken eşim benim olduğum sehire gelmişti. Ailem; nisanlının ailesini ziyaret et ,diyordu sık sık. Zaten nisandan önce 1 kere ziyaret etmiştim. Bi kere de onlar gelmişti(isteme ve söz merasimi için) bunun haricinde ailemle ve benimle telefon ile iletişim icindeydiler.

Ziyarete gittim. (Evlerinde kalmak zorunda kaldım. Şu an sebeplerini uzub uzadıya anlatamıyorum ama)

Eve gittik. Sonrasında üst bas indirim. Evde giyeceklerimi giydim. O esnada kv odaya geldi. Benim bir doğum lekem var hanımlar. Bir kısmı saçımın altında kalırken bir kısmi da özellikle kapatmadiğım zaman görünüyor. Özellikle kapatırsam anlaşılmaz görülmez( o ana kadar özellikle kapatmaya pek gayret etmiyordum çünkü aklıma bile gelmiyordu ). Üzeri saç ile kapli ama alnıma doğru bir parça uzanmış vaziyette.

Saçlarımı arkada topladım. Kv birden bana bakakaldi. Ve sorulara başladı.

O nedir
Ne değişik bi şey dedi.

Açıkçası anormal karşılamadım. Çünkü hic görmemiş olabilir diye düşündüm.

Gece oldu artık. Yatma zamanı yaklaşmıştı. Esim baska bir odada namaz kılıyordu. Ben de salonda oturuyordum. Eşimin yegenleri var yanımda. (Erkek olanı 20 yaşında;kız olanı 16 yaşında)

Kv geldi. Yanıma oturdu. Sorularına başladı yine;

Çok büyükmüş
Doktora gittin mi
Doktor ne dedi
Annen bi sey mi sürdü
Biz onu neden daha önce görmedik
Özellikle sakladın çünkü görürsek seni almayız diye korktun
Baban ananı çok mu yaladı da sen böyle oldun ??? Dedi.
Evet hanimlar son cümleye inanmadiniz ama maalesef .. burda eksik anlatıyorum. Fazlası var eksiği yok..

Aslında o kadar şiveli bir konuşması var ki. Ben "anlamadım" dedim?

Ayni soruyu tekrar etti. Ben yine tam olarak anlamamıştım. Ama bana yetecek kadarını da anladım.
Sadece sonradan eşimin ortamda bulunan yeğenine sordum. Çünkü çok şiveli konuşuyordu ve belki de ben yanliş anlamışımdır diye düşündüm. Ama maalesef o da beni dogruladı.

Çok zoruma gitti hanımlar.. nasıl ifade edeyim. Benim sevgili ailem ,ögretmenlerim ve arkadaşlarım doğum lekemin çok orijinal durduğuna , bana cok yakıştığına, beni cok tamamladıgına o kadar ikna etmişti ki. Aksi o ana kadar aklıma bile gelmemişti. Eşimle de uzun bi gecmisimiz var. Hic söz konusu da olmadı aramızda.

Sonrasını atlayarak geçiyorum.

Ertesi sabaha kadar sesimi çıkarmadım. Sabah da hiçbir şey olmamış gibi kalktim. Esim beni otogara bırakırken ona dedim.

"Ben nişanı atmaķ istiyorum. Ailemin de haberi var. Evet senin bir suçun yok. Ama ben de böyle bir kadına gelin olmak istemiyorum" dedim.

Ben evime geldim. Aileme durumun tamamını anlatamadım (utandığım için) sadece seni almayız diye mi korktun dedi, şeklinde anlattım.

Ertesi sabah eşim msj yazdı.

: biz ailemle yola çıktık. 1 saate ordayız:

Geldiler. Özür dilemek amacıyla.

Kv başını yerden kaldırmadı. Sadece " özür dilerim ben bir hata yaptım" diyor başka bi şey demiyor.

Kp hicbir suçu olmayan ve bugün halen daha beni kırmamış sessiz sedasız bir adamdır (siz bunu etkisiz eleman olarak da alabilirsiniz. O da "akılsız başın cezasını ayaklar çeker" dedi.

Büyük görümcem beni bi köşeye çekti . Dedi ki
"Çok çok üzgünüz. Özellikle kardeşim çok üzgün. Biz inanamadık. Annemden hic beklemiyorduk. Ama seni tebrik ediyorum. Yine de hic ses etmedin. Kalktın soframiza oturdun. Cayimizi içtin. Çok hanimefendisin. Annemi affet" dedi.

Kadın benim ses etmemis olmami hanımedendi olmamla ilgili zannetti. Aslında ben şok içindeydim. Ve söylenenleri yanlış anlamış olma ihtimalime tutunup kendimi teselli ediyordum o esnada . O yüzden ses edemedim.

Babam bi konusma yaptı ortamda. Ben çok özet geciyorum çünkü uzun;

" benim kızım çok kıymetlidir. Çok güzeldir. Ve bence kusursuzdur. Ama sen illaki kusur görmek istersen kendi ogluna bak . Onun da kafasında saç yok. Bir daha benzer bir durum olursa buraya kadar zahmet etmeyin. Sakın..."dedi.

Kapidan çıkarken kv bana sarılmaya çalıştı . Çok özür dilerim filan dedi. Ben cevap vermedim. Yüzüne bakmadım. Öyle gittiler.

Bu olaydan sonra kendisini telefonla aramayi biraktım. Kendisi 1 2 kez aradı. Açmadım. Kendisinin yaşadığı sehire ablam taşındı. Ablama gittiğim bazı zamanlarda onu kısaca ziyaret ettim. 1 ya da 2 saatliğine..

Yanlış bir hareketi olmadi bi daha. Bana bahcesinden kopardığı meyve sebzelerden verdi. Herhangibir sey sormadi. Konuyu açmadı.

Zaten mizacı itibarıyle soğuk bir kadındır. Bana özel degil yani. Kedileri ve köpeği onun çok kıymetli. Kendine bir hayat kurmuş. Evlatlarına ahtapot misali yapışan bir kadın değil.

Bu bayramda başka sebeplerden gidemedik. Eşim tek başına gidecekti. O da mümkün olamadı. 2 hafta sonra beraber gideriz dedik. O ailesiyle kalirken ben de üniversiteden arkadaşlarımla ve ablamla kalacağım.

Ama annem dün bunu duyunca her zamanki gibi beni sıkmaya başladı

" kadın bir hata yaptı. Hatalar hepimiz için. Cahil bi kadıncagız. Anlamadi dedi. Sen güya okumuşsun ama idare etmeye yanaşmiyorsun. O kadın yaşlı. Senin de evlatların olacak. Onlar da sana gelmesin mi?... kalmasın mı?"

Uzun bir isyan konusmasi yaptı. Annemin tepki verdiği şey kv evinde kalmiyor olmam ve sınırlı bir görüşme düzeni kurmam. Senede 2 kez 1 saatliğine ziyaret etmem ayıpmış....

Biraz tartıştıktan sonra ben aģladım . O konuya halen daha asabim bozuk. Ikidebir canlanmasını istemiyorum.

Bir diğer nokta kv 60 yaşında. Yaşlı degil. Ne dediğini biliyor.
Ve eşim ailesi ile görüşmek istemiyor oluşuma saygi duyuyor. Haklı olduğumu söylüyor
. Kendisi sık sık konuşuyor yanlarına gidiyor, annesine yardımcı oluyor.

Şimdi hanımlar. Dün annemle tartıştıktan sonra akşama kadar bunalım yaşadım

Bir yanim; cahil bir kadın. Bir köyden ötekine evlenmiş gün yüzü görmemiş bir insanı idare etmen lazım diyor

Oteki yanim; lafını bilmeyene yaptığın ziyaret çok bile diyor

Şeytanım mı konuşuyor mantığım mi bilmiyorum.

Anne sözü dinleyip görüşmeyi sıklastırmali miyim ?

Bu konuda benim hatalarım neler?

Bana ne ònerirsiniz?

Teker teker cevap veremeyebilirim. Ama kıymetli yorumlarınızı okuyacağım. Telefondan yazdım. Hatam olursa kusuruma bakmaýin.

Fikrini paylaşan arkadaşlarima teşekkür ederim.
Konuyu sonuna kadar okudum evet yaptığı ayıp ama afdilemesi ve hatasını anlaması bı erdemlik hatalar insanlar için ben annenize hak verdim sizinde abarttiginizi düşündüm kin gütmek en tehlikeli sey

Orada rezil olan siz değilsiniz ki, kv kendi kendini rezil etmiş asıl. Emin olun o torun unutmuştur bile. Siz olayı hala sıcak tutuyorsunuz.
Bir şekilde buna sıkı sıkıya tutunuyorsunuz. Sebebi yalnızca sizi ilgilendirir tabi. Böyle yaşamaktan memnunsanız annenize net cevap verin. Ama içiniz rahat değil belli ki.
Kimse size gidin mıç mıç muhabbet edin demiyor. Anneniz de bunu kastetmemiştir eminim..

Sizin neden başınız öne eğilsin? Kv bence gerekli tepkiler neticesinde başı önde gelip özür dilemiş.

Kincilik bende de var. Ama bunu aştığım bir kaç olay neticesinde ne kadar rahatladığımı farkettim.
Şimdi kendi annem ve sizin anneniz gibi olgun bir davranışı benimsemeye çalışıyorum.

He benim de iletişimi komple kestiğim insanlar yok mu? Var. Ama emin olun bir kaç şeye susup tahammül sınırımın bittiği yerde o insanı da bitirdim..
İnancınızı bilmiyorum ama müslümanlıkta birinin ayıbını örtmek, görmemezlikten görmek esastır..
Anlıyorum. Evet. görüşüyorum zaten kv ile. Gittiğim zaman ziyaret ediyorum. Ama yakınlık kurmak gelmiyor içimden. Yani senede 2 ya da 3 kez gidiyorum. Fazlasını yapmalı mıyım. Yapmazsam ilerde pişman olur muyum. Yaparsam yine sapıtıp kırıcı olur mu. Bunları düşünüyorum. Endisélerim var. Bi daha benzeri bi şey yaparsa eşimle de sorun yaşarım sanirim

Ağzı bozuk bir kadın ve sanırım patavatsızlik yapınca hep hosgörülmüş normal karşılanmış ...Evet soyledigi şey çok itici ama aileye helal olsun boş boş annem haklidir moduna girmenisler .
Çok samimi olmayın çünkü kadının tarzı bu belli düşünmeden konuşan birisi yine tatsızlık çıkar .Yinede bayramda kısa da olsa ziyaret edin bence
Birde siz utanmayin sözlük bir durum değil konuşulan ...

Ağzı bozuk bir kadın ve sanırım patavatsızlik yapınca hep hosgörülmüş normal karşılanmış ...Evet soyledigi şey çok itici ama aileye helal olsun boş boş annem haklidir moduna girmenisler .
Çok samimi olmayın çünkü kadının tarzı bu belli düşünmeden konuşan birisi yine tatsızlık çıkar .Yinede bayramda kısa da olsa ziyaret edin bence
Birde siz utanmayin sözlük bir durum değil konuşulan ...
Çok teşekkür ederim

Hanımlar merhaba, iyi bayramlar.

Nasıl anlatacağım bilmiyorum. Okuyunca şok geçirmeniz muhtemel. Kemerlerinizi sıkı baģlamanızı öneririm.

Ben 2 yıllık evliyim. Eşim üniversiteden sınıf arkadaşımdı. Ben o zamanlar eşimle bir birliktelik istemiyordum. Ama o okuduğumuz 4 sene boyunca ve mezun olduktan sonra da çok ısrar etti. Zamanla ben de sevdim . Ve niz tanışmamizdan 10 sene sonra evlendik.

Esimin ailesi benim üniversiteyi okuduğum sehirde oturuyor. Biz nişanlıyken eşim benim olduğum sehire gelmişti. Ailem; nisanlının ailesini ziyaret et ,diyordu sık sık. Zaten nisandan önce 1 kere ziyaret etmiştim. Bi kere de onlar gelmişti(isteme ve söz merasimi için) bunun haricinde ailemle ve benimle telefon ile iletişim icindeydiler.

Ziyarete gittim. (Evlerinde kalmak zorunda kaldım. Şu an sebeplerini uzub uzadıya anlatamıyorum ama)

Eve gittik. Sonrasında üst bas indirim. Evde giyeceklerimi giydim. O esnada kv odaya geldi. Benim bir doğum lekem var hanımlar. Bir kısmı saçımın altında kalırken bir kısmi da özellikle kapatmadiğım zaman görünüyor. Özellikle kapatırsam anlaşılmaz görülmez( o ana kadar özellikle kapatmaya pek gayret etmiyordum çünkü aklıma bile gelmiyordu ). Üzeri saç ile kapli ama alnıma doğru bir parça uzanmış vaziyette.

Saçlarımı arkada topladım. Kv birden bana bakakaldi. Ve sorulara başladı.

O nedir
Ne değişik bi şey dedi.

Açıkçası anormal karşılamadım. Çünkü hic görmemiş olabilir diye düşündüm.

Gece oldu artık. Yatma zamanı yaklaşmıştı. Esim baska bir odada namaz kılıyordu. Ben de salonda oturuyordum. Eşimin yegenleri var yanımda. (Erkek olanı 20 yaşında;kız olanı 16 yaşında)

Kv geldi. Yanıma oturdu. Sorularına başladı yine;

Çok büyükmüş
Doktora gittin mi
Doktor ne dedi
Annen bi sey mi sürdü
Biz onu neden daha önce görmedik
Özellikle sakladın çünkü görürsek seni almayız diye korktun
Baban ananı çok mu yaladı da sen böyle oldun ??? Dedi.
Evet hanimlar son cümleye inanmadiniz ama maalesef .. burda eksik anlatıyorum. Fazlası var eksiği yok..

Aslında o kadar şiveli bir konuşması var ki. Ben "anlamadım" dedim?

Ayni soruyu tekrar etti. Ben yine tam olarak anlamamıştım. Ama bana yetecek kadarını da anladım.
Sadece sonradan eşimin ortamda bulunan yeğenine sordum. Çünkü çok şiveli konuşuyordu ve belki de ben yanliş anlamışımdır diye düşündüm. Ama maalesef o da beni dogruladı.

Çok zoruma gitti hanımlar.. nasıl ifade edeyim. Benim sevgili ailem ,ögretmenlerim ve arkadaşlarım doğum lekemin çok orijinal durduğuna , bana cok yakıştığına, beni cok tamamladıgına o kadar ikna etmişti ki. Aksi o ana kadar aklıma bile gelmemişti. Eşimle de uzun bi gecmisimiz var. Hic söz konusu da olmadı aramızda.

Sonrasını atlayarak geçiyorum.

Ertesi sabaha kadar sesimi çıkarmadım. Sabah da hiçbir şey olmamış gibi kalktim. Esim beni otogara bırakırken ona dedim.

"Ben nişanı atmaķ istiyorum. Ailemin de haberi var. Evet senin bir suçun yok. Ama ben de böyle bir kadına gelin olmak istemiyorum" dedim.

Ben evime geldim. Aileme durumun tamamını anlatamadım (utandığım için) sadece seni almayız diye mi korktun dedi, şeklinde anlattım.

Ertesi sabah eşim msj yazdı.

: biz ailemle yola çıktık. 1 saate ordayız:

Geldiler. Özür dilemek amacıyla.

Kv başını yerden kaldırmadı. Sadece " özür dilerim ben bir hata yaptım" diyor başka bi şey demiyor.

Kp hicbir suçu olmayan ve bugün halen daha beni kırmamış sessiz sedasız bir adamdır (siz bunu etkisiz eleman olarak da alabilirsiniz. O da "akılsız başın cezasını ayaklar çeker" dedi.

Büyük görümcem beni bi köşeye çekti . Dedi ki
"Çok çok üzgünüz. Özellikle kardeşim çok üzgün. Biz inanamadık. Annemden hic beklemiyorduk. Ama seni tebrik ediyorum. Yine de hic ses etmedin. Kalktın soframiza oturdun. Cayimizi içtin. Çok hanimefendisin. Annemi affet" dedi.

Kadın benim ses etmemis olmami hanımedendi olmamla ilgili zannetti. Aslında ben şok içindeydim. Ve söylenenleri yanlış anlamış olma ihtimalime tutunup kendimi teselli ediyordum o esnada . O yüzden ses edemedim.

Babam bi konusma yaptı ortamda. Ben çok özet geciyorum çünkü uzun;

" benim kızım çok kıymetlidir. Çok güzeldir. Ve bence kusursuzdur. Ama sen illaki kusur görmek istersen kendi ogluna bak . Onun da kafasında saç yok. Bir daha benzer bir durum olursa buraya kadar zahmet etmeyin. Sakın..."dedi.

Kapidan çıkarken kv bana sarılmaya çalıştı . Çok özür dilerim filan dedi. Ben cevap vermedim. Yüzüne bakmadım. Öyle gittiler.

Bu olaydan sonra kendisini telefonla aramayi biraktım. Kendisi 1 2 kez aradı. Açmadım. Kendisinin yaşadığı sehire ablam taşındı. Ablama gittiğim bazı zamanlarda onu kısaca ziyaret ettim. 1 ya da 2 saatliğine..

Yanlış bir hareketi olmadi bi daha. Bana bahcesinden kopardığı meyve sebzelerden verdi. Herhangibir sey sormadi. Konuyu açmadı.

Zaten mizacı itibarıyle soğuk bir kadındır. Bana özel degil yani. Kedileri ve köpeği onun çok kıymetli. Kendine bir hayat kurmuş. Evlatlarına ahtapot misali yapışan bir kadın değil.

Bu bayramda başka sebeplerden gidemedik. Eşim tek başına gidecekti. O da mümkün olamadı. 2 hafta sonra beraber gideriz dedik. O ailesiyle kalirken ben de üniversiteden arkadaşlarımla ve ablamla kalacağım.

Ama annem dün bunu duyunca her zamanki gibi beni sıkmaya başladı

" kadın bir hata yaptı. Hatalar hepimiz için. Cahil bi kadıncagız. Anlamadi dedi. Sen güya okumuşsun ama idare etmeye yanaşmiyorsun. O kadın yaşlı. Senin de evlatların olacak. Onlar da sana gelmesin mi?... kalmasın mı?"

Uzun bir isyan konusmasi yaptı. Annemin tepki verdiği şey kv evinde kalmiyor olmam ve sınırlı bir görüşme düzeni kurmam. Senede 2 kez 1 saatliğine ziyaret etmem ayıpmış....

Biraz tartıştıktan sonra ben aģladım . O konuya halen daha asabim bozuk. Ikidebir canlanmasını istemiyorum.

Bir diğer nokta kv 60 yaşında. Yaşlı degil. Ne dediğini biliyor.
Ve eşim ailesi ile görüşmek istemiyor oluşuma saygi duyuyor. Haklı olduğumu söylüyor
. Kendisi sık sık konuşuyor yanlarına gidiyor, annesine yardımcı oluyor.

Şimdi hanımlar. Dün annemle tartıştıktan sonra akşama kadar bunalım yaşadım

Bir yanim; cahil bir kadın. Bir köyden ötekine evlenmiş gün yüzü görmemiş bir insanı idare etmen lazım diyor

Oteki yanim; lafını bilmeyene yaptığın ziyaret çok bile diyor

Şeytanım mı konuşuyor mantığım mi bilmiyorum.

Anne sözü dinleyip görüşmeyi sıklastırmali miyim ?

Bu konuda benim hatalarım neler?

Bana ne ònerirsiniz?

Teker teker cevap veremeyebilirim. Ama kıymetli yorumlarınızı okuyacağım. Telefondan yazdım. Hatam olursa kusuruma bakmaýin.

Fikrini paylaşan arkadaşlarima teşekkür ederim.
Benm konuma yaptıgunız yorumdan sonra dusundumde buyuk konusmamak gerekıyormus deilmi ?? Demekki insan kırılablyormus hata yapanlara ve affetmek icinden gelmeyeblıyormus !! Neyse fazlaca uzun bir yazı olmuş anneniz dogru soylemiş b kere afettyseniz sonradan gitmem olmuyor bende yaşadım uzatmayın bence

Anlıyorum. Evet. görüşüyorum zaten kv ile. Gittiğim zaman ziyaret ediyorum. Ama yakınlık kurmak gelmiyor içimden. Yani senede 2 ya da 3 kez gidiyorum. Fazlasını yapmalı mıyım. Yapmazsam ilerde pişman olur muyum. Yaparsam yine sapıtıp kırıcı olur mu. Bunları düşünüyorum. Endisélerim var. Bi daha benzeri bi şey yaparsa eşimle de sorun yaşarım sanirim

Benim sivilcelerime de kvm bi ara takmıştı. Sürekli söylüyordu. Her gittiğimde bir şekilde söylüyordu. Oğlu uyardı sanırım ki sonradan bıraktı ki taktığı sivilceler de stresli olduğumda çıkan iki üç sivilce. Eşimin ailesinde bi ne dediğini bilmeme problemi var. Bazen çok sinirlensem bile eşim genel olarak destek olur. Sizin de eşiniz size destek olmuş, ailesinin kalanı düzgün insanlar belli ki yoksa onlar da üste çıkmaya çalışırlardı. Bence bir şans verebilirsiniz çünkü bu dünyada ölümde var Allah gecinden versin bir şey olursa eğer eşiniz çok üzülür ve içten içe size kırgın hissedebilir ki siz de pişman olabilirsiniz. İyilik siz de kalsın, boşverin. Bir daha derse kesinlikle gitmeyin ama cesaret edebileceğini sanmıyorum.

Çoğu kişi şunu atlamış..Babanızın eşiniz için ‘’senin oğlununda saçı yok’’ demesi , kayınvalidenizin hakaretiyle bence eş değer... eşiniz ailenızle muhattap oldumu bu sözunden sonra??? Bence iki tarafında hataları var.. bu arada kayınvalidenizinde cehaletten o lafı dusunuyorum. Kadın ayağınıza gelip özurbıle dılemiş

Bence kin tutmayın daha fazla evet kırılmış üzülmüş olabilirsiniz ama kayınvalidenizde hatasının farkında olup özür dilemiş inanın güzel günleri yaşamak varken böyle kin gütmek daha kötü.. Ziyaretleri sıklaştırmazsanız bile arayı açmayın daha fazla eşiniz size şuan hak veriyor olabilir ama daha fazlası bir yerden sonra kendisinide sıkabilir ve bu her ikiniz için iyi olmayabilir iyi düşün ve kararını ver İnşAllah en hayırlısı neyse o kararı almış olur onu uygularsın ama unutma her insan hata yapar ama her insan kayınvaliden gibi de hatasının farkına varmaz hakkınızda hayırlısı neyse o olsun ..

Konuyu sonuna kadar okudum.
Olmus bir hata evet ama gelip özür dilemisler.
Bazi kaynanalar neler neler yapiyor da birakin özür dilemeyi bir de üsre cikiyorlar.
Bence biraz abartmissiniz.
Yine de son karar sizin

Babaniz da senin oglunun da saci yok tipe bak demis ne farki var simdi onun da babaniza ayni sekilde davranmasi lazim
Babam kimsenin yatak odası fantezilerini espri malzemesi yapmadığı için fark büyük. Bir diger mesele durup dururken demedi. Söyleyene değil söyletene bak derler.

Aslında kısa kesmek içim yazamadim ama. Babam " ben de senin çocuğun için böyle desem hoşuna gider mi " dedi.

Çoğu kişi şunu atlamış..Babanızın eşiniz için ‘’senin oğlununda saçı yok’’ demesi , kayınvalidenizin hakaretiyle bence eş değer... eşiniz ailenızle muhattap oldumu bu sözunden sonra??? Bence iki tarafında hataları var.. bu arada kayınvalidenizinde cehaletten o lafı dusunuyorum. Kadın ayağınıza gelip özurbıle dılemiş
Kısa kesmek icin yazamadım.
Babam "senin ogluna böyle desek hoşuna gider mi"demişti.

Zaten babam kimsenin yatak odasi fantezilerini söz konusu etmediği için es değer kabul edilemez.

Kv rahat dursaydj laf işitmezdi. Söyleyene değil söyletene bak derler.

Konuda haklısınız bence, herkes de sizi gayet haklı bulup ona göre hareket etmiş. Bakın bunca olayda bir kişi bile abarttın dememiş.

Ama bu yaptığınız artık biraz fazla uzatmak değil mi? Anneniz haklı, onu dinlemenizi öneririm. Annecim diye kadının boynuna atla demiyorlar size. Affetmeyi bilmezseniz, bir gün siz de bir hata yaptığınızda affedilmezsiniz.

Kadın özür dilemiş, aile özür dilemiş, eşiniz gerekeni yapmış, aileniz de gerekli tutumu ortaya koymuş. Tam olarak nedir yani beklentiniz? Bence bu işi daha fazla uzatmayın. Uzatmayın ki saygınlığınız devam etsin.

Yorumunuz benim için önemliydi. Zahmet edip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sanırım konuyu yanlış anlattım. Çünkü herkes kv ile görüşmediğimi sanmış. Ama aslında yılda 2 ya da 3 kere ziyaret ediyirum. Bu bayram gidemedik ama 2 hafta sonra gideceğiz. Bunun yanında bana bir işi düştüğü zaman yardım ederim. Hatta evime bile davet ettim.

Ama onun evinde kalmıyorum. Telefonla arayıp konuşmuyorum özel bir durum yoksa.ve anne demiyorum. Ortadan konuşuyorum.

Bana da avam geliyor. Ve sanırım kendince bir şaka yapmaya çalışıyor onu derken. Inanın yazmaya utandığınız şeyleri 20 yaşında bir delikanlinin yanında dinlemek cok daha zordu.

Burda bazı arkadaşlar bana bencil ve esini dolduruyorsun demiş ama. Hangi akılla demişler bilemiyorum.

Yazarken ben de çok çekindim. Ama insan utandığı şeylerin ortasına düşüyor işte..

Ben de derin sulardanin yorumuna katiliyorum.Bana göre de kayinvalidenizin seviyesi yerlerde.Cok cirkin bir laf söyledigi.Bir de seni almayiz diye mi korktun demesi bence cok daha kötü.Sizi cok iyi anlayabiliyorum.Bana göre mesafenizi koruyun.Yakinlastikca kayinvalideniz yine böyle densiz konusmalarda bulunabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X