Kaynanam çok konuşuyor ve aşırı inatçı

Hafsanuralli546

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2016
88
42
Kızlar dertleşmek anlamında yazıyorum. Biraz içimi dökmeye ihtiyacım var.

Kayınvalidem gerçekten içinde kötülük barındırmayan kendini evlatlarına adamış bir kadın.

Bana aman aman bir faydası yok şahsen ama eşimin annesi olduğu için saygı duyuyorum.
Bir konu var ki aşırı daralıyorum oda çok konuşması.

Aşırı heyecanlı bir yapısı var birşeyi anlatırken adeta kendini kaybediyor hatta ona odaklanmazsanız gelip kolunuzdan tutuyor bacağınızdan tutuyor ağzınızın içine kadar giriyor dikkatinizi ona verin diye.

Çoooooook konuşuyor çok.

Ve ses volümünüde ayarlayamıyor benim kulaklar sizlere ömür.

Anne bağırma lütfen diyorum anlamıyor :))

Bir ara telefonlarını falan açmadım mesafeli davrandım sanırım anladı aramaları azaldı. Nedeni ise telefondada aşırı konuşup hep soru soruyor hiçbirinin cevabını beklemiyor dümdüz metin okuyor adeta.

Mesela şöyle :KK70: ( Aralıksız konuşması )
-Kızım nasılsın iyimisin oğlum nasıl yemeğiniz var mı ne yiyorsunuz oğlum yemek yedimi sen yedin mi bende işte şunu yaptım bunu yaptım şuraya gittim şunu aldım öyle işte siz napıyorsunuz nasılsınız birşeye ihityacınız var mı benimde bugün dizlerim ağrıdı çok uzandım öyle akşam şunu yaptım kızlarda işte vs vs
Abartmıyorum 4-5 dk nefessiz tek başına konuşuyor.
-(BEN) iyi anne sen nasılsın. Bu kadar.

Kendi anneme bahsediyorum nasıl davranmam gerekiyor diye bence kayınvalidenin bu durumu pskolojik anlamaya çalış saygıda kusur etme travmaları vardır diyor ( iyi niyetli olarak )

Yakın yerlerde oturuyoruz mesela bir araya geleceğimiz zaman strese giriyorum.

Bir de bir huyu aşırı inatçı.

Örneğin ben et yemeği sevmiyorum diyelim bana her defasında et yedirmeye çalışır ısrarla.
Şekerli şeyleri sevmem inadına şekerli şeyler alır bize yada gönderir.

Hadi bana değil oğluna gönderiyor desem Oğluda sevmiyor. Ne desem tersini yapıyor.
İnadına yapmadığına eminim asla karşındaki kişiyi dinlemiyor kendi kendine konuşup tmm diyor.

Mesela şöyle
- Kızım sana şundan yaptırıcam yada alıcam
-yok anne istemiyorum
- yok yok alıcam
- anne gerçekten istemiyorum kullanamam ben onu
-olmaz alıcam
-anne eve sokmam onu boşuna alma paranıda verme.
-hayııır alıcam
-(artık ciddi bir şekilde) istemiyorum anne lütfen ya
-( bir hafta sonra)
-kızım bak aldım der getirir ( zorla )

Ve sırf ben o aldığı şeyi kullanim diye 1 saat konuşur ürünün özelliklerinden bahseder beynimi ve kulaklarımı parçalar.

Eşime birkaç defa söyledim oda annesine beni çok daralttını beni sıkmaması gerektiğinden bahsetmiş oda eşime olurmu oğlum ben onu kızlarımdan daha çok seviyorum demiş
Eşim konuşmasına rağmen ısrarla yapacağını yapıyor asla dinlemiyor.

Sürekli bizimle olmak vakit geçirmek istiyor ama ben mesafe koyuyorum sağolsun eşimde iki tarafıda kırmadan idare ediyor gerçi bende kırkıyorum annesini işlerim var diyorum hep.

Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz yada ne yaparsınız ben uzun süre görüşmesekte her görüşmede strese giriyorum.

Biraz uzunca geldi okumadım ama haftada kaç kez görüşüyorsunuz ... telefonla arıyorsa hoparlorü kapatırım bırakırım konuşsun. ziyarete geliyorsa pasiflora ya da başka bitki özlü bir yatıştırıcı alır içerdim herhalde okurken daraldım ne boş konuşan bir kadın çekilmezzzzzzz

Biraz uzunca geldi okumadım ama hfatada kaç kez görüşüyorsunuz ... telefonla arıyorsa hoparlçrü kapatırım bırakırım konuşsun. ziyarete geliyorsa pasiflora ya da başka bitki özlü bir yatıştırıcı alır içerdim herhalde okurken daraldım ne boş konuşan bir kadın çekilmezzzzzzz
Şuan hamileyim yoksa gerçekten bunu düşündüm 😃

Kayınvalidem gerçekten içinde kötülük barındırmayan kendini evlatlarına adamış bir kadın.

Bana aman aman bir faydası yok şahsen ama eşimin annesi olduğu için saygı duyuyorum.

Aşırı heyecanlı bir yapısı var birşeyi anlatırken adeta kendini kaybediyor hatta ona odaklanmazsanız gelip kolunuzdan tutuyor bacağınızdan tutuyor ağzınızın içine kadar giriyor dikkatinizi ona verin diye.

Çoooooook konuşuyor çok.

Bir ara telefonlarını falan açmadım mesafeli davrandım sanırım anladı aramaları azaldı. Nedeni ise telefondada aşırı konuşup hep soru soruyor hiçbirinin cevabını beklemiyor dümdüz metin okuyor adeta.

-Kızım nasılsın iyimisin oğlum nasıl yemeğiniz var mı ne yiyorsunuz oğlum yemek yedimi sen yedin mi bende işte şunu yaptım bunu yaptım şuraya gittim şunu aldım öyle işte siz napıyorsunuz nasılsınız birşeye ihityacınız var mı benimde bugün dizlerim ağrıdı çok uzandım öyle akşam şunu yaptım kızlarda işte vs vs

Kendi anneme bahsediyorum nasıl davranmam gerekiyor diye bence kayınvalidenin bu durumu pskolojik anlamaya çalış saygıda kusur etme travmaları vardır diyor ( iyi niyetli olarak )

Örneğin ben et yemeği sevmiyorum diyelim bana her defasında et yedirmeye çalışır ısrarla.

Hadi bana değil oğluna gönderiyor desem Oğluda sevmiyor. Ne desem tersini yapıyor.
İnadına yapmadığına eminim asla karşındaki kişiyi dinlemiyor kendi kendine konuşup tmm diyor.

Mesela şöyle
-yok anne istemiyorum
- yok yok alıcam
-olmaz alıcam
-hayııır alıcam
-( bir hafta sonra)

Ve sırf ben o aldığı şeyi kullanim diye 1 saat konuşur ürünün özelliklerinden bahseder beynimi ve kulaklarımı parçalar.

Eşime birkaç defa söyledim oda annesine beni çok daralttını beni sıkmaması gerektiğinden bahsetmiş oda eşime olurmu oğlum ben onu kızlarımdan daha çok seviyorum demiş

Sürekli bizimle olmak vakit geçirmek istiyor ama ben mesafe koyuyorum sağolsun eşimde iki tarafıda kırmadan idare ediyor gerçi bende kırkıyorum annesini işlerim var diyorum hep.

Siz olsanız nasıl tepki verirsiniz yada ne yaparsınız ben uzun süre görüşmesekte her görüşmede strese giriyorum.
Yavaş yavaş kaçın aklıma bişey gelmedi😅 Belli ki kv 'niz kimse tarafından dinlenmemiş hiç şimdi de sizi bulunca hızını alamamış 😅😅

😂😂😂 Sessizliği az konuşmayı seven biriyseniz bu gerçekten büyük sorun oluyor :)))
Beraber yaşamıyorsun değil mi, eşin babasıyla çalışmıyor, kaynanan kendilerini geçindirmenizi beklemiyor. Öp de başına koy. Heyecanlı da konuşuversin o kadar da olur çok insani bir durum. Hayatta hiç mi birşeyleri idare etmediniz anlamıyorum ki bu ne piremseslik KurkmantoluS KurkmantoluS

İstemediğimi söylediğim şeyleri yapıyorsa zıttını söyler istediğimi yaptırırım?
Keşke canım onuda denedim yine kendi bildiğini yapıyor. Bu şey gibi sana fikrini soruyorum sormadım olmasın diye ben zaten kendi bildiğimi okicam.

Keşke canım onuda denedim yine kendi bildiğini yapıyor. Bu şey gibi sana fikrini soruyorum sormadım olmasın diye ben zaten kendi bildiğimi okicam.
Yapacak bir şey yok gibi.. Annenizin sösüzü tutun :) Tek kötülüğü çok konuşması ve istemediğiniz hediyeler alması olsun

Ya öyle demeyin cidden bi yerden sonra dert oluyor.
Yani şahsen ben kendimi salak gibi hissediyorum her şeyi tek tek söyle anlat ama sonunda onun istediği olsun.

Konu sahibi derdimiz çok yakın merak ettim kim ne dicek 😂
yalnız olmamak çok iyi 😄

Kv adına üzüldüm, mesafe koymanız falan yazık yani kadın kötü bisey yapmıyor ki
Kendiside kötü değil ama bezdiriyor. Sürekli bir insanı yüksek volümle dinlemek ve sizi hiç konuşturmadan bir yerden sonra inanılmaz can sıkıcı oluyor. İlk zamanlar sorun yapmamıştım ama artık çekilmiyor.

Çoooooook konuşuyor çok.

Mesela şöyle
-yok anne istemiyorum
- yok yok alıcam
-olmaz alıcam
-hayııır alıcam
-( bir hafta sonra)

Ben de çok daralırım. Okurken sizin yerinize "istemiyoruuuum dedim yaaaaa" diyesim geldi :KK11:

yalnız olmamak çok iyi 😄
Mesela bizde de en son şöyle saçma bi konuşma geçmişti.

Diyelim ki kv portakal aldı. Ben yedim bunu dedim ki ekşiymiş yiyemeyeceğim. Isırdı yoo dedi ekşi değil sana öyle gelmiiş. Evet dedim bana ekşi geldi zaten. Bi tane daha ısırdı yok ya ekşi değil sana öyle gelmiş diyor tekrar. Ve bu cümleler minumum 3 defa tekrarlanıyor. Cidden bi yerden sonra sıkıyor hiç cevap vermiyor insan. O zaman da saçma bi ortam oluyor.

X