Kaynananın evinde kalmak mı boşanmak mı yardım edin kızlar lütfen

Daha 1 sene olmadı ben ve o da birbirimizi seviyoruz 6 sene birlikte olduk bitmesin istiyorum ama kv nın evinde zaten sağlıklı bi ilişki olmayacak. Bir de şöyle düşünüyorum onlar bizim ayrılmamızı istiyor savaş mücadele et diyorum ama buna gücüm yok.

Gazla calisan adamin neyine savasacaksin.
Birbirinizi gormeseniz ayriydiniz hala ne aski ne sevgisi kendinizi kandirmayin.

Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum
geri döndü deyip sana yapmadıklarını bırakmayacaklar..ev kirasını sen vereceğin halde kocan bu teklifi sunuyorsa boşa gitsin..kocanın seni takip etmesi sarılması vs bir anlık heves gibi..isteseydi seni hep korurdu ailesine onları dinlemez seni rezil etmezdi baştan..

Kızlar ben dedim ki bak küçük bi ev olsa da olur. Ben çalışıyorum kirayı ben karşılarım sorun değil. Yok beni seviyosan annemin evine gelirsin. Ben de onu seviyorum malesef. Tam 3 ay da unuttum derken birden karşıma çıktı hayatım altüst oldu. Kv bana or.... Ahlaksız her türlü hakareti etti bi de bunun üstüne ben nasıl gidip aynı evde kalıcam o bile bile bunu istiyo sırf paşa paşa döndü kürkçü dükkanına desin diye. Ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam kızlar ? Ben isterdim ki o gelsin bi çiçekle gönlümü alsın tesadüfen yolda görüp böyle olmasın. Ben ona iyi niyetli ve yapıcı davrandığım için rest çekiyo bana zaten muhtaç diye. Ama ayrılmak da istemiyorm çok zor bu acı
Canim madem bu kadar ayrılmak istemiyorsun, kocani ikna edeceksin. Oylesi böylesi yok, İKNA EDECEKSIN, işte o kadar. Kaynanin evinde 1 hafta kalsan yine boşanma kararı alırsın, sadece vakit kaybetmiş olursun, sonra da burda boşanan her kadının dediği gibi, tek pismanligim daha önce bosanmamis olmam dersin. İkna yöntemleri ile ilgili kitap mi okursun, aile danışmanına mi gidersin bilmem.

Kızlar ben dedim ki bak küçük bi ev olsa da olur. Ben çalışıyorum kirayı ben karşılarım sorun değil. Yok beni seviyosan annemin evine gelirsin. Ben de onu seviyorum malesef. Tam 3 ay da unuttum derken birden karşıma çıktı hayatım altüst oldu. Kv bana or.... Ahlaksız her türlü hakareti etti bi de bunun üstüne ben nasıl gidip aynı evde kalıcam o bile bile bunu istiyo sırf paşa paşa döndü kürkçü dükkanına desin diye. Ayrılmak ta istemiyorum ne yapıcam kızlar ? Ben isterdim ki o gelsin bi çiçekle gönlümü alsın tesadüfen yolda görüp böyle olmasın. Ben ona iyi niyetli ve yapıcı davrandığım için rest çekiyo bana zaten muhtaç diye. Ama ayrılmak da istemiyorm çok zor bu acı
Asla ama asla geri adım atmayacaksın..seviyor olabilirsin ancak onun seni ne kadar sevdiğini ve ne kadar değer verdiğini görmek zorundasın..eşin kaç yaşında bilmiyorum ama anladığım kadarıyla hala ana kuzusu..ya anasının yönetmelerini es geçicek adam gibi yada seni kaybedicek..inan bana böyle bir aileyle bir süre sonra sende sevgi falanda kalmaz..kararlı ol ..ya ayrı ev açar senin ve annesinin yerini bilir..yada bu evliliği bitir lütfen..sana haraket eden bir insanın değil yanında oturmak semtinden bile geçme bence..

2-3 aylık süreyi herkes annesinin evinde tamamlasın bence. Eşinizi seviyorsanız annesi olmadan herşey güzel diyorsunuz ozaman eşinize bu şekilde söyleyin
Kendisini sevdiğinizi ama annesinin evinde 2-3 ay geçirmeyeceğini sebep her ne ise herkesin kendi ailesinde o Süreyi doldurması daha sağlıklı olur diye belirtin ve ona bırakın
İnşallah gönlünüzdeki hayırlıdır ve içinizden geçen sisin için olur

Amann unutursun ya. Seviyorun ölüyorum ama karşımdaki bana yapılan o kadar şeye rağmen beni ailesinin evinde yaşamaya zorluyor. Yahu şimdiyi geç ta o zaman arkanda, yanında her nerende istiyorsan oranda duramamış bir insan için acaba kabul etsem çok seviyorum düşüncelerine girebiliyorsan .. sen kabul et. Ne derlerse yap aşk bunu gerektirir. Paspas niyetne kapı önüne seril gerekirse.

Merhaba kızlar.çok zor ve kararsız bir durumdayım. Biz eşimimle geçen Aralık ayında tartıştık ve ben evden gittim. Sonrasında o evi bana haber vermeden bozdu kira sözleşmesini bitirdi bu süreden bu yana ben annemlerde kalıyorum. Ayrılığımız özellikle kaynananın yüzünden oldu. Hep oğlunu gaza getirip huzurumuzu kaçıroyodu eşim de aşırı anneci bi insan.ayrılma süresinde benim rızam olmadan eşyalarımı aldılar annesi ve ablaları bana etmediği hakaret kalmadı sokak ortasında apartmanda. Bu yüzden polisten şikayetçi oldum sonra tabi pek bişey olmadı. Ailesi ve ben iki düşman olduk. 4 aydır ayrı yaşıyoruz ne o beni aradı ne ben onu aradım. Ilk başta ben evliliği düzeltmek içinaba gösterdim ama o bunun için bişey yapmadı istemedi. Ben de dava açtım hiçbişey talep etmedim hala devam ediyo ama 1 sene dolmadığı için uzun sürebilir. Geçen hafta tesadüf bi baktım karşımda eski esim. Tesadüfen karşıma çıktı beni metroda görmüş sonra beni takip etmiş sonra oturduk kahve içtik. Biraz konuştuk sonra sarıldık dayanamadık. Ikimiz de birbirimizi özlemiştik. Sonra ertesi gün yeni ev arayışına girdik ev aradık. Bi gün sonra kendi ailesîyle konuştu ailesi tabi yine gaz verdi. Sonra beni arıyo diyo ki ya annemin evinde 2 ay 3 ay kalırsın ya da boşanalım ertesi gün. Bana ail kararını ver dedi. Ben eşimi seviyorum ama annesi ne kadar hakaretler etti bizim ayrılmamız için her türlü şeyi yaptı şimdi nasıl gidip o evde kalırım. Ben eşime dedim gerekirse ev kirasını ben veririm diye ben çalışıyorum maaşımı destek veririm fakat ailesi sırf egolarını tatmin etmek için bak paşa paşa geri döndü diye demek için böyle yapıyo. Eşim de ailesine karşı gelemiyo sözünü dinlettiremiyo o kadar olay oldu hiç ders çıkarmadı kızlar ne yapmalıyım. Yardım bekliyorum

Senle bir karar alıp yine ailesiyle konuştuktan sonra ortak kararınızdan dönüyor ..
Herşeyi geç sadece bu yüzden bile olmaz .

Aklın warsa boşan...

Sen eşinle ayrı ewe çıksan bile yine ailesi yüzünden boşanacaksınız..

Oyuzden bu yeni ew telaşına hiç girmeyin..

Eşiniz akıllanmayacak çünkü..

Hangi kadın getirirse getirsin gelin olarak mutlu olamayacak ailesi yüzünden...

Ama sizin boşanarak mutlu olma şansınız daha yüksek...

Değmez inanın kendinizi yıpratmaya...

Ayrıl bence adam adam değilmiş ,
halen anasının sözünü dinliyor yuvan yıkılıyor be adam , kendi kararlarını alamayan adamlardan nefret ediyorum

Ayrıl bence adam adam değilmiş ,
halen anasının sözünü dinliyor yuvan yıkılıyor be adam , kendi kararlarını alamayan adamlardan nefret ediyorum

Ya hayatım o seni seviyor mu. Sorunlarınızı bile bile seni ailesinin evine götürmeye çalışan ve bunu ailesinden aldığı akılla yapan bi adam bu. Sen o ailenin içinde bırak 2-3 ayı 2 -3 gün kal senin burnundan fazlasıyla dökecekler. Eşin de senin yanında değil ailesinin yanında olacak ve siz tekrar ayrılacaksınız. O yüzden ikinci bi hayal kırıklığı yaşamadan bitir bu işi. Ya eşin ayrı yaşamayı kabul etsin, kendi evinize çıkın, ya da bu işi bitirin

• Beğen
Reactions: anu

Öncelikle eşinin bu kadar kolay etkilenebilir olması bence sevgisinden şüphe etmek gerektiğinin göstergesi, bencede ayrılalım demelisin ve görelim bakalım sevgisi mi ağır basacak yoksa anne lafından gene çıkmayacak mı

tatlım sakın öyle bir hata yapma.
şimdi ağırlığını koyup şartlarını kabul ettirdin ettirdin.
kv evine sakın gitme sakın.
dik dur biraz.
zaten 4 aydır ayrısınız biraz daha ayrı durursunuz nolcak.

Büyük konusmayim ama ben olsaydım hiç bir şart altında barismazdim. 4 aydır aramayan insan görünce mi hatırladı. Ha bir de şantaj yapıyor. Gelmiyorum oğlum sen de annen de pisliginizde bogulun. Bu kadar pasif olma konu sahibi. .

• Beğen
Reactions: anu
O zaman git kaynananla yaşa bak kocana daha da nasıl asık olacaksın
Arkadasım bırak Allak aşkına ya ne askı ne sevgisi
Ne planlarla geldi bakalım sana
O eve gittiginde mutlu mesut yasayacagınımı sanıyosun
Bu kadar gözü kör olmayın

canım senin için gerçekten zor bir durum ama sakın oraya gidip kendini küçük düşürme sen seviyosun bu barız açık ama eşin hayatın boyunca senin arkanda durup zorluklarınıza göğüs gericek biri değil anlattıkların kadarıyla kayınvaliden çok büyük hakaretler etmiş ben senin yerinde olsam düzelirmi diye düşünmem bile boşa gitsin her şerde bir hayır mutlaka vardır.

Kendi başına karar alamayan erkeklerden nefret ediyorum. Arkadaşım adam seni tesadüfen görmüş diğer arkadaşların da dediği gibi o gün metroya binmesen eşin seni görmüycekti bile. Senin için çabalamamış kii. Karar tabiki de senin ama inan herşey çok daha kötü olucak. Erkek adam karısına laf ettirmez ama eşin sana agza alınmıycak şeyleri söyleyen insanların yanına taşınmanı şart koşuyo. Bence uzak dur arkadaşım eşin kendi başına karar alamayan anasının agzının içine bakan birisi ve birşeylerin düzeliceğiini hiç sanmiyorum

X