kaynanayı napmalı kaynar kazana atmalı diyenlerin topiği

konu sahibesi ben birşey demiyorum sana
neden alındın

Bahsettiklerimden bir örnek vermem gerekirse paylaşabilirim.

Yeni bir düzenden, iki kişilik bir hayattan vazgeçmenize değiyor mu
Diğer ailenin de düzenini değiştirmiş olmuyor musunuz
Siz karar verirsiniz sonrasında artık

Son düzenleme:
kaynana + görümce ve görümcenin eşinden çekenler de gelsin :KK37: çok eğlenceli :KK52: ama ben artık çok takmamaya başladım

umut_iklimi süpesin ay gördüm yazıyı ne güldüm süpersin arkadaşım eşinle olan anları düşün takılma hiç :nazar:birşeye, onun sahibi eşi sensin. onlar değil :KK66:

yani günün birinde sende kaynana olacaksın.
kazanı şimdiden hazırla.. dünkü bebe gelip seni kazana atar :KK14:

bole cevapları okuyunca yazanın kaynana oldugunu yada erkek annesı oldugunu dusunuyorum
ya allah askına soler mısıız kım bırını sırf kaynana oldugu ıcın sevmez kı arkadas kaynanasıyla yasadıgı sorunlardan sonra mecazı olarak ona kaynar kazana atabılecek kadar cok kızdıgını anlatmak ıstıyor
ama sanmıyorum kı dırek nısanlanır nısanlanmaz yada evelenır evlenmez hıc bır sorun yasamadan sırf kadın kaynana dıye nefret edılebılecegını
sız sımdı tamam da kaynanızla sorunlarınız olsa sızı sınır hastası etse esınızle aranızı bozsa aılenıze karıssa kaynanaızı yıne sever mıydınız aaa ılerde bende kaynana olabılırım aman kızmayım kaynanamamı derdınız
bende ılerde kaynana olabılırım ama bende gelımıı ezersem benı de atsınlar kaynar kazana

Neden aynı evde kalacaksınız?Aynı evde kalacağınıza düğün zamanını erteleyin toplanana kadar. Şimdiden böyle kin toplarsan aynı evin içi daha çekilmez olur. Kadın sonradan değiştiyse bilmeden yaptığın bir davranışa da alınmış olabilir.

Ayrıca aynı evde kalmak sana değil kayınvalidene de zor gelecek. İster istemez düzenleri değişecek.

Neden aynı evde kalacaksınız?Aynı evde kalacağınıza düğün zamanını erteleyin toplanana kadar. Şimdiden böyle kin toplarsan aynı evin içi daha çekilmez olur. Kadın sonradan değiştiyse bilmeden yaptığın bir davranışa da alınmış olabilir.

Ayrıca aynı evde kalmak sana değil kayınvalidene de zor gelecek. İster istemez düzenleri değişecek.

Ben arkadaşa gereken şeyleri, özel mesajla attım.
Geleceğini gösteren olaylar.. Bi okusun bakalım.. Son karar kendisinin yine..

Aynı mahalle, aynı bina bile zorken, aynı hane çok çok zor olmalı.
Herkese iyi akşamlar :KK55:

bole cevapları okuyunca yazanın kaynana oldugunu yada erkek annesı oldugunu dusunuyorum
ya allah askına soler mısıız kım bırını sırf kaynana oldugu ıcın sevmez kı arkadas kaynanasıyla yasadıgı sorunlardan sonra mecazı olarak ona kaynar kazana atabılecek kadar cok kızdıgını anlatmak ıstıyor
ama sanmıyorum kı dırek nısanlanır nısanlanmaz yada evelenır evlenmez hıc bır sorun yasamadan sırf kadın kaynana dıye nefret edılebılecegını
sız sımdı tamam da kaynanızla sorunlarınız olsa sızı sınır hastası etse esınızle aranızı bozsa aılenıze karıssa kaynanaızı yıne sever mıydınız aaa ılerde bende kaynana olabılırım aman kızmayım kaynanamamı derdınız
bende ılerde kaynana olabılırım ama bende gelımıı ezersem benı de atsınlar kaynar kazana

adı ıkaynana olunca çoğu gelin adayları ön yargıyla yaklaşıyor.basit olayları bile büyütebiliyor.mesela bir konu açılmıştı,daha isteme bile olmamışken kaynana adayının arabanın ön koltuğuna oturabileceğini düşünerek huzursuz olmuştu konu sahibi ve o konuda kayınpederim oturabilir ama asla kaynanamı oturtmam diyen onlarca yorum yapıldı.bu sırf kadın diye olmuyor mu şimdi.kayınpeder büyükse kaynana da büyük.:KK34:

ayrıca carrie'nin daha çocuğu bile yok.kaynanalığa ben yakınım.benim yorumumu istediğin gibi yorumlayabilirsin:KK1:

Şu kaynanadan çeken kadınların-yorumcuların derdine tam zıt karakter olan,toplasan beş parmağı geçmeyecek kişiler var buralarda.
Kaynana istediğini söylesin,istediği haksızlığı,aşağalamayı vs yapsın,gelip buraya haklı haklı dert döken,soru soran yorumculara 'sen sus,gelinsin,gelin asla konuşmaz' imajını çizdirmeye çalışan kişilere çok gülüyorum ben ya:))

Birde öyle komik bi görüntü var ki,hemen 'dinnnng' diye zıt yorumu atıveriyorlar ortaya..:)
Çizgi filmlerde olur ya,her yerden çıkabilir bazı objeler...gizlidir görünmezdir. Casper gibi kendini belli etmeden gezip,kendine görev ediğindi bir konu olunca,konu sahibine bi pankart çıkarırlar.'SEN SUS,GELİNSİN,KÖLESİN,SEN HİÇ KAYNANA OLMAYACAK MISIN?HERŞEYi KENDİNE DERT EDEN ZAVALLININ TEKİSİN' gibi..

Bu kişiler kesin kaynanadan manevi Osmanlı tokadını yememiş kişiler...Eminim,kalıbımı basıyorum ki,o Casper gibi dolanıp,bu tür konulara pankart çıkaran kişiler,kaynanadan sıkıntı çekseydi,çekenlerden önce sıraya girerlerdi konu açmak için:))

İyi düzeni,iyi gelin kaynana ilişkisini herkes götürür,çok basit..Önemli olan zoru başarmak ama..
Kendilerinin ağzının tadı yerinde diye,hiç bir üyeyi burada kaynanadan dert yansın istemeyenler var..
Ay bide üstelik iyi gelin imajı çizmek için,illa pankart çıkaracaklar..
Bir konudada 'haklısın,kaynanan şurda yanlış' diyenini görmedim o Casper olan kişilerden:)
Cidden komik..

Ancak çeken bilir,'uzaktan davulun sesi hoş gelir'
Bırakın eyyy Casper lar:)Herkes istediği kadar dert yansın kaynanadan,sizin zıt görüş pankartlarınız burada geçmez :)
Bari sanal ortamda azıcık içler dökülsün,herkes zehirini akıtsın bırakın yahu.:)
Siz zaten gelinle kaynanalıcığın en güzelini oynuyorsunuz diye,kimse sizin gibi kaynana dostu olamaz!

NOT:Ben o Pankartçı Casper ları okumadan geçiyorum uzun zamandır!

ben oğluyla beraber kaynar kazana attım elti görümce hepsi içinde :KK70:

şimdiden sorun varsa ilerde de tam gaz devam eder Allah kolaylk versn :KK70:

Kimse kusura bakmasın da hem aynı evi kabul edip hem de "kaynana kaynar kazana" gibi taşlamalar yapmanız çok saçma. Hem aynı evi kabul et hem de muhtemel anlaşmazlıklar bağıra bağıra geldiği halde durumu kabullen. Bu nasıl mantıktır. Ben de kayınvalidem yüzünden zor günler geçirdim. Ama sonuçta oğluyla evliyim. Kızdığım çok olmuştur ki hala kırgınlığım var. Ama böyle bir oğul yetiştirmiş Allah razı olsun da derim. Bu arada sizin kaynananız bile değil. Nişanlısınız daha. Aynı eve evlenin de o zaman bugününüze rahmet okurmusunuz artık ne yaparsınız...

bu düşüncelerle kayınvalidenın yanına evlenırsen mazallah 3.dunya savaşı çıkabılır

arkadaşlar kimse kimseyi sevmek zorunda değil hele gelin kaynana kavramları bu kadar vahimken ama saygı duymak zorunda zaten bu konuda herkez önyargılı gelinler taviz vermeden saygılı olma çabasında kaynanalar otorite kurma çabasında kıskançlık desen her iki tarafta ben bu işi çözemedem aynı dert bende de var sevmiyorum ama saygıda kusur etmiyorum kırmıyorum ama kırılıyorumm sürekli üzülüyorum eşime yansıtmıyorum çünkü onunla hiç problemim yok o beni kırmıyo ama annesinide çok dinliyo ne yapmak gerek tecrübeliler tavsiyelerinize ihtiyaç var

her ne kadar kayınvalidem patavaksız ağzına geleni söyleyen ve ağır eleştiren biri olsada kaynar kazana atacak kadarda kötü gelinlerden değilim..:KK53:kayınvalideme bi derdimi asla açamam açtığım zaman illa canımı sıkar moralimi bozar,destek olacağına köstek olur yaa neysee:KK47:sonuçta birbirimizi sevmek zorunda değiliz,ama saygı duymak durumundayız,biz onların oğullarının gelinleri,onlarda eşlerimizin anneleri,hiç kimse annesine kötü söylensin istemez her ne kadar bizleri daraltsalarda..sözün özeti hiçbir anne kaynar kazana atılmayı haketmez..:KK42:

Son düzenleme:
Canım şimdiden sorun yaşadığın bi kv ile aynı evde oturmayı neden kabul ediyorsun?
Foruma bi göz at, aynı evi paylaşanlar bunu kabul ettiği için bin pişman. Bizler değil aynı evden, aynı bina, aynı mahalleden bile uzak durmaya çalışıyoruz. Sonuçta yeri geliyor kendi annenle bile sorun yaşayabiliyorsun kv ile anlaşmazlık olması çok muhtemel. Bence aynı evde yaşamayı kesinlikle reddetmelisin. Yoksa çok canın sıkılır ileride, çok konularını okuruz burda, kendine bu kötülüğü yapma :KK66:

Dunyada sadece gelinlere ozel bir temizlik gunu ilan edilse de kvlerini sevmeyen butun gelinler guzelce bir temizlik yapsa desem cok mu kotumser olurum :)

Dunyada sadece gelinlere ozel bir temizlik gunu ilan edilse de kvlerini sevmeyen butun gelinler guzelce bir temizlik yapsa desem cok mu kotumser olurum :)

aklıma ne geldi bak....

günün birinde, gelinler ve kayınvalidenler düğüne gidiyormuş, Kayınvalideler bir otobüse, gelinler diğer otobüse binmiş. Kayınvalidelerin otobüsü kaza yapmış ölmüşler, Gelinler göbek atmış :), ama birisi çok ağlamış, hayırdır demiş diğer gelinler, oda ben kayınvalidemi evde bırakmıştım demiş :KK9::KK9:

henüz nişanlısınız şimdiden bu kadar tepkili olmayın.önünüzde çok uzun zaman var.bu kadar kinlenerek ömür geçmez üstelik aynı evde....

ben kv ile aynı mahallede oturuyorum.yıllar sonra eşimi ikna ettim de uzaklara taşınacağız inşallah ev arıyoruz. düşün yani aynı mahalle bile çok zor.bunalttı beni.daralltı.boğdu....

siz bu düşüncelerle birde aynı evi paylaşacaksınız.sağlığınız için bu fikrinizi tekrar gözden geçirin.

adı ıkaynana olunca çoğu gelin adayları ön yargıyla yaklaşıyor.basit olayları bile büyütebiliyor.mesela bir konu açılmıştı,daha isteme bile olmamışken kaynana adayının arabanın ön koltuğuna oturabileceğini düşünerek huzursuz olmuştu konu sahibi ve o konuda kayınpederim oturabilir ama asla kaynanamı oturtmam diyen onlarca yorum yapıldı.bu sırf kadın diye olmuyor mu şimdi.kayınpeder büyükse kaynana da büyük.:KK34:

ayrıca carrie'nin daha çocuğu bile yok.kaynanalığa ben yakınım.benim yorumumu istediğin gibi yorumlayabilirsin:KK1:

tabıkı on yargılı olmakta kotu ama ben dırek konunun altına yapıstırılmıs bı cevap _ senın cocugun olmayacak mı _sen yaslanmıcak mısın _ gıbı cevaplara uyuz oluyorum bı durup dınlemelı tabıkı bız burada herkesı tek taraflı goruyoruz herkes kocasından kaynanasından gorumcesınden cekıyor ama onları dınlemıyoruz gordugunmuze gore yorumluyorz
ben kendımden ornek verırsem ben nısanlandıgımda kaynanamı cok sevmıstım hatta resmen buldumcukta oldum dıyebılırım acıkcası ama sonra suratımın ortasına şamar gibi lafları yedıkce nefret ettım
sımdı ben aaa ılerde bende kaynana olabılırım bende yaslanabılırım deyıp hala bu kadını sevmelı mıyım
herkes haddını bılırse bence bı sorun cıkamz
sızın verdıgınız ornekte de hadsızlık var tabıkı onu savunmuyorum
ama haddını bılmeyen kayana sayısı gelınlerden fazla oldugu kesın

X