Kaynvalidesinin evine Gelin giden Arkadalar var m?

slm cnm bende kayınvalidem ile birlikte yaşayorum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar saygı ve sevgi çok önemli yeri geldiginde bazı şeyleri görmücen tabi anlaşmak istiyorsan

vala canım bilmediğin bir memleket,ailenden uzak,ha diince aileni göremiceksin,kafam bozuldu bi haval aliim diemiceksin türkiyedeki gibi..6 ay deil 6 yıl..insanın psikolojisini bozup depresyona sürüklemek için yeter de artar bi zaman 6 yıl..ama iyi geçinirsiniz belki çünkü birbirnizden başka kimseniz yok orada..geçinmek zorundasınız..moralini bozmiim ama beni düşüncesi bile ürpertio yaa...gerçekten gönülden mutlu olmanı sorun yaşamamanı istiorm...herşey gönlünce olur inşalla..çok seviyorsun belli..ben de sözlümü seviyorum çok kaç yıldır beraberiz ama şimdi düşünüyorum o benden böyle birşey istese yaparmıyım diye..yok yani ben yapamam..ben bizim memleketi bi ucundan diğer ucuna bile gidemem..seni tebrik ediyorum gerçekten..

vala canım bilmediğin bir memleket,ailenden uzak,ha diince aileni göremiceksin,kafam bozuldu bi haval aliim diemiceksin türkiyedeki gibi..6 ay deil 6 yıl..insanın psikolojisini bozup depresyona sürüklemek için yeter de artar bi zaman 6 yıl..ama iyi geçinirsiniz belki çünkü birbirnizden başka kimseniz yok orada..geçinmek zorundasınız..moralini bozmiim ama beni düşüncesi bile ürpertio yaa...gerçekten gönülden mutlu olmanı sorun yaşamamanı istiorm...herşey gönlünce olur inşalla..çok seviyorsun belli..ben de sözlümü seviyorum çok kaç yıldır beraberiz ama şimdi düşünüyorum o benden böyle birşey istese yaparmıyım diye..yok yani ben yapamam..ben bizim memleketi bi ucundan diğer ucuna bile gidemem..seni tebrik ediyorum gerçekten..

NİŞANLIMI ÇOK SEVİYORUM ONUN İÇİN ARABİSTANA GİDECEĞİM. ÖZGÜRLÜĞÜM KISITLANACAK. AMA EN AZINDAN AKŞAMALARI ÇAY BAHÇESİNE ÇIKABİLİRMUŞSUN.:1rolleyes: Bİ BANA DİYOR Kİ SEN ŞANSLISIN DEDİM NEDEN ÇARŞAFLARDA YENİ MODELLER ÇIKTI NE DEDİM NASIL ÜZERİDESENLİ DEDİ.:roflol: BENDE ÇOK İLERLERMİŞ DEDİM.

hakikaten tebrik ederim
Allah mesut etsin :kahve:
kaynana üstüne eltiler yok daha neler
sen ailesiyle evlenion heralde canımjeyyar

Benim anlamadığım neden arabistan oralımı ordamı yaşyor yaw kafam karışdı kusura bakmafisfisfis
Nişanlının ailesiyle yaşamak okadar sorun olcağını sanmamda benim gözümü gideceğin yer korkuttu. Hakkında pek bilgimde yok senin yazdıkların falan bilemiyoruma ama gülü seven dikenine katlanırmış herhelde, yeni moda çarşaflardan mı giyinicen:roflol: mecburmiki acep canım sana imrendim çok cesursun sen bu durumun üstesinden gelirsin bence hiç korkma ama nekadar iyi geçinsenizde bazen kendinie ait bir ev olmasını ister insan...

Benim anlamadığım neden arabistan oralımı ordamı yaşyor yaw kafam karışdı kusura bakmafisfisfis
Nişanlının ailesiyle yaşamak okadar sorun olcağını sanmamda benim gözümü gideceğin yer korkuttu. Hakkında pek bilgimde yok senin yazdıkların falan bilemiyoruma ama gülü seven dikenine katlanırmış herhelde, yeni moda çarşaflardan mı giyinicen:roflol: mecburmiki acep canım sana imrendim çok cesursun sen bu durumun üstesinden gelirsin bence hiç korkma ama nekadar iyi geçinsenizde bazen kendinie ait bir ev olmasını ister insan...

NİŞANLIMIN BABASININ ORDA İŞ YERLERİ VAR. ORDA BİR BÖLGENİN GIDA VE PLASTİK TALEBİNİ KARŞILIYORLAR İŞLERİ İYİ. YANLIZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRİP TÜRKİYEDE RAHAT ETMEK İSTİYORLAR. BEN DE BUNU BAŞTAN BİLDİĞİM İÇİN KABUL ETTİM. 8 AYDIRDA GÖRMÜYORUM. BAYRMADAN SONRA GELECEK. EVET SON MODA ÇARŞAFLARDAN GİYİNECEĞİM YAZLIK OLANLARIDA VARMIŞ. İPEKTEN :roflol: YAZIN ONU KIŞIN DESENLİ GİYCEM GERÇİ ORDA KIŞ YOK AMA OLSUN. VATANIMI ÇOK ÖZLEYECEĞİM. TÜRKİYE GİBİ YER YOK

çok cesaretlisin ne diyim
ben almanyada doğup büyüdüm
evlenince türkiyeye yerleştim ve bu bile bana çok zor geldi ilk başlarda
kendi vatanım olmasına rağmen çok zorlandım
senin birde uyum sorunun yanında dil sorunu olacak, kayinvalde eltin başında olacak
aile özleminden hiç bahsetmek bile istemiyorum
bilmiyorum bana çok zor geldi
allah yardımcın olsun inşallah

herşey karşılıklı durumuna ben karşıyım nekadar iyi insanlar olsanızda ev üstüne ev kurulduğu zaman mutlaka sorunlar yaşıyorsunuz sen farklı bir düzen istiyosun kaynanın alışmış olduğu bi düzen var istediğini yapamıyosun kocanla başbaşa olamıyosun rahat yatamıyosun kalkamıyosun.ben 5 aylık evliyim tek çocuk olmasına rağmen yinede sorunlarım oluyo vakitsiz gelen misafirler herşeye karışan komşular yeni gelin bişey bilmez diye düşünüyolar heralde evde eşofmanımla kafam açık bile dolaşamıyorum felaket tellalı gibi oldum ama böyle

herşey karşılıklı durumuna ben karşıyım nekadar iyi insanlar olsanızda ev üstüne ev kurulduğu zaman mutlaka sorunlar yaşıyorsunuz sen farklı bir düzen istiyosun kaynanın alışmış olduğu bi düzen var istediğini yapamıyosun kocanla başbaşa olamıyosun rahat yatamıyosun kalkamıyosun.ben 5 aylık evliyim tek çocuk olmasına rağmen yinede sorunlarım oluyo vakitsiz gelen misafirler herşeye karışan komşular yeni gelin bişey bilmez diye düşünüyolar heralde evde eşofmanımla kafam açık bile dolaşamıyorum felaket tellalı gibi oldum ama böyle

ben mecburum ama hemde elim kolum bağli.zaten görmüyorum.ayri yaşasam türkiyede beklesem öylede evlilik olmaz.mecburum yani işleri orda.

sana olacakları anlatayım canım bende sevgi ve saygı olduktan sonra bişi olmaz diyenlerdendim sen saygı göstersende sevgili kayınvaliden oğlunu senden kıskanacak oğlu senle ilgilendiği zzman huzursuzlanacak ve bunu size yansıtacak sizde kayınvaliden yüzünden tartıaşacaksınız ve huzzurunuz kalmayacak ayrıca sen bişiler alsan giysen gezsen bu eltine ve kayınvalidene batacak.normal hayatta hiç sorun olmayacak şeyler bile sorun gibi karşına çıkacak.sonuçta birbirinize gireceksiniz ondan sonra ya evliliğiniz bitecek ya eşin sana sahip çıkıp ayrı yaşamaya devam eedeceksiniz ama yinede o zaman yaşanan sorunların gölgesi hayatınızdan kalkmayacak en ufak bi tartışmanızda eski defterler açılacak velhasıl hayatın ve evliliğin mahvolacak.karar senin.
sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana

çok cesaretlisin ne diyim
ben almanyada doğup büyüdüm
evlenince türkiyeye yerleştim ve bu bile bana çok zor geldi ilk başlarda
kendi vatanım olmasına rağmen çok zorlandım
senin birde uyum sorunun yanında dil sorunu olacak, kayinvalde eltin başında olacak
aile özleminden hiç bahsetmek bile istemiyorum
bilmiyorum bana çok zor geldi
allah yardımcın olsun inşallah

EVET ANNEM TATİLE GİTTİ ŞİMDİ ONU ÇOK ÖZLÜYORUM YA ONSUZ NE YAPCAM BİLMİYORUM
BİRDE BEN TEK KIZIM ANNEM DİYOR NASIL VERİDM SENİ DİYOR.ANNEMDE DÜŞÜNCELİ AMA SEN MUTLU OLCAKSIN DİYE BİRŞEY DEMİYORUM DİYOR.senağlama

Yerinde olsam bu evliliği tekrar düşünürdüm.Ya da ailesi orada işlerine devam edebilir ama nişanlın Türkiye'de bir iş bulabilir.Benim annem yarım saatlik mesafede ama çok özlüyorum.Evde çok zorlanıyorum.Sen bir de bir evde 3 aile olacaksın.Hem de Arabistan'da.Çarşaf falan.Ben böyle bir evlilik yapmazdım.Yanlış anlama sakın.İyiliğin için konuşuyorum.6 yıl diyorsun ama 6 yıldan sonra hadi biraz daha biraz daha derken dönemezsiniz çünkü sürekli gelen iyi bir gelirden vazgeçemez insanlar.Onlar oraya alışmıştır.Çarşaf giyip evden çıkamadığında ne yapacaksın.Evliliğinin en güzel günleri.İyi günün var kötü günün var.Herkes herşeyinizi duyacak.Yaşıtların burada gönlünce gezip eşiyle vakit geçirirken sen Arabistan'da bir evin içinde eltin ve kayınvalidenle çarşaflı mı oturacaksın?Eşin işteyken bütün gün ne yapacaksın?Eşim için ölürüm ama hiçkimse senden önemli değil.Dünya 3 günlük.Biraz ağır oldu ama kusura bakma.İyiliğin için konuşuyorum.Abla tavsiyesi, tekrar düşün gençliğini ziyan etme.

Ben hızımı alamadım.Burada ailen bir gün çıkmana izin vermese kızarsın ya da giyimde zorlayan biri olsa.Evlendikten sonra herşey daha zor.Eşinle anlaşamadığını düşün.Buraya gelip boşanamazsın da.Orada herşeyi kabul etmek zorundasın.Tekbaşına uçağa binip buraya gelemezsin bile eşinden izinsiz.Dünyanın binbir türlü hali var.Yazık etme.yasakkelime

NİŞANLIMIN BABASININ ORDA İŞ YERLERİ VAR. ORDA BİR BÖLGENİN GIDA VE PLASTİK TALEBİNİ KARŞILIYORLAR İŞLERİ İYİ. YANLIZ BİRAZ DAHA PARA BİRİKTİRİP TÜRKİYEDE RAHAT ETMEK İSTİYORLAR. BEN DE BUNU BAŞTAN BİLDİĞİM İÇİN KABUL ETTİM. 8 AYDIRDA GÖRMÜYORUM. BAYRMADAN SONRA GELECEK. EVET SON MODA ÇARŞAFLARDAN GİYİNECEĞİM YAZLIK OLANLARIDA VARMIŞ. İPEKTEN :roflol: YAZIN ONU KIŞIN DESENLİ GİYCEM GERÇİ ORDA KIŞ YOK AMA OLSUN. VATANIMI ÇOK ÖZLEYECEĞİM. TÜRKİYE GİBİ YER YOK

Canım benim ozaman sorun yok sen herşeyi kabullenmişsin umarım onlarda sana gereken değeri göSterirler çünkü sEnin kadar anlayışlı ve cesur insana pek rastlanmaz:1closedeyes:
Nişanlın ve ailesi sana sahip çıkacak, sen artık onların gelini olacaksın eğer onlar bir hata yaparsa kendi kendilerini utandırırlar sen saygıda kusur etmediğin sürece çok kötü şeyler olmaz sanırım ama tabiki özleyeceğin şeyler de olacak en basidi başbaşa kalmak... Sonuçda TÜRKİYE ye geri dönüş var sana şimdiden mutluluklar dilerim Allah bir ömür mutlu etsin huzurun bozulmasın....a.s.:1hug:

yerinde olsam bu evliliği tekrar düşünürdüm.ya da ailesi orada işlerine devam edebilir ama nişanlın türkiye'de bir iş bulabilir.benim annem yarım saatlik mesafede ama çok özlüyorum.evde çok zorlanıyorum.sen bir de bir evde 3 aile olacaksın.hem de arabistan'da.çarşaf falan.ben böyle bir evlilik yapmazdım.yanlış anlama sakın.iyiliğin için konuşuyorum.6 yıl diyorsun ama 6 yıldan sonra hadi biraz daha biraz daha derken dönemezsiniz çünkü sürekli gelen iyi bir gelirden vazgeçemez insanlar.onlar oraya alışmıştır.çarşaf giyip evden çıkamadığında ne yapacaksın.evliliğinin en güzel günleri.iyi günün var kötü günün var.herkes herşeyinizi duyacak.yaşıtların burada gönlünce gezip eşiyle vakit geçirirken sen arabistan'da bir evin içinde eltin ve kayınvalidenle çarşaflı mı oturacaksın?eşin işteyken bütün gün ne yapacaksın?eşim için ölürüm ama hiçkimse senden önemli değil.dünya 3 günlük.biraz ağır oldu ama kusura bakma.iyiliğin için konuşuyorum.abla tavsiyesi, tekrar düşün gençliğini ziyan etme.

ama orda düzen kurmuşlar birde çok aydin görüşlüler öyle kiyafete falan karişmazlar. Mesala kayinvaldem ito memurmuş memurlğu birakmiş gitmiş 1 yilda geliyorlar. Ankarada evleri var.annemi özleyecem zaten tatilde burnumda tütüyor. Tek kizim bide annem okusaydi kesin vermezdi beni.

Durumun gerçekten çok zor
Şaka gibi pls kızma
Allah yardımcın olsun...

SEN ERKEK DEĞİLMİYDİN.:roflol: ŞAKA ŞAKA EVET ZOR AMA SEVİYORUM.KENDİMİ GELİŞTİRECEĞİM. İNGİLİZCE EĞİTİMİ VEREN UCUZA BİR ÇOK KADIN VARMIŞ. BİRDE KİTAPALR CV FALAN YÜKSEL LİLSANS İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIM. ARTIK :enbuyukkk: SİTEDE VAR İNTERNETTE VAR BURAYA GİRERİM

mrh arkadaşalar ben 1 yıldır nişanlıyım. seneye evleniyorum ben kayınvaldem ve eltimle beraber oturacağız. yurt dışında olduğu için kesin dönüşte herkesin evi ayrı döşenecek.6 yıl falan otururuz herhalde. böyle olan arkadaşlar var mı ne gibi sorun ve sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. zor olur mu acaba.?

cnm sen yurtdisinami gelin gelceksin anlamadimbenneyaptımki
bu arada sakin bir oturmayi kabul etme cnm eger varsa mumkunatiniz ayri bir eve cik mutluluklara.s.

cnm sen yurtdisinami gelin gelceksin anlamadimbenneyaptımki
bu arada sakin bir oturmayi kabul etme cnm eger varsa mumkunatiniz ayri bir eve cik mutluluklara.s.

arabistana gelin gidecem. Yani nişanlim orda onun yanina iş yerleri var orda mecburum gitmeye.

sana olacakları anlatayım canım bende sevgi ve saygı olduktan sonra bişi olmaz diyenlerdendim sen saygı göstersende sevgili kayınvaliden oğlunu senden kıskanacak oğlu senle ilgilendiği zzman huzursuzlanacak ve bunu size yansıtacak sizde kayınvaliden yüzünden tartıaşacaksınız ve huzzurunuz kalmayacak ayrıca sen bişiler alsan giysen gezsen bu eltine ve kayınvalidene batacak.normal hayatta hiç sorun olmayacak şeyler bile sorun gibi karşına çıkacak.sonuçta birbirinize gireceksiniz ondan sonra ya evliliğiniz bitecek ya eşin sana sahip çıkıp ayrı yaşamaya devam eedeceksiniz ama yinede o zaman yaşanan sorunların gölgesi hayatınızdan kalkmayacak en ufak bi tartışmanızda eski defterler açılacak velhasıl hayatın ve evliliğin mahvolacak.karar senin.
Sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. Sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
Kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana

ama benim kayinvaldem çok iyi biri beni cani gibi seviyor zaten tanişmamizi o sağladi. Eltim gitti 3 aydir arabistanda çok memnun sadece çarşaf olayi kötü türkiye gibi diyor.

X