Kaynvalidesinin evine Gelin giden Arkadalar var m?

canım benim ozaman sorun yok sen herşeyi kabullenmişsin umarım onlarda sana gereken değeri gösterirler çünkü senin kadar anlayışlı ve cesur insana pek rastlanmaz:1closedeyes:
Nişanlın ve ailesi sana sahip çıkacak, sen artık onların gelini olacaksın eğer onlar bir hata yaparsa kendi kendilerini utandırırlar sen saygıda kusur etmediğin sürece çok kötü şeyler olmaz sanırım ama tabiki özleyeceğin şeyler de olacak en basidi başbaşa kalmak... Sonuçda türkiye ye geri dönüş var sana şimdiden mutluluklar dilerim allah bir ömür mutlu etsin huzurun bozulmasın....a.s.:1hug:

çok teşekkür ederim amin. Umarim iyi olur herşey. Boşanmak istesemde dönemem. Kefil eşin olduğu için o izin vermeden gelemem.

ama orda düzen kurmuşlar birde çok aydin görüşlüler öyle kiyafete falan karişmazlar. Mesala kayinvaldem ito memurmuş memurlğu birakmiş gitmiş 1 yilda geliyorlar. Ankarada evleri var.annemi özleyecem zaten tatilde burnumda tütüyor. Tek kizim bide annem okusaydi kesin vermezdi beni.

annen neyi okusa vermezdi.Oradaki şartlarını saklıyor musunuz annenden.Yapma güzelim.Eşim benim11 yıldır ilk ve tek çıktığımdı.Beraber büyüdük sayılır.Ailesini 9 senedir tanıyordum.Bir sorunumuz yok Allaha şükür eşim için ölürüm ama hayatta herzaman kötüyü düşünüp hazırlıklı olacaksın.Nişanlımdan ayrılamam sanma.Emin ol ki herkes başka birini sevebiliyor.Nişanlını ve ailesini ne kadar tanıyorsun da tekbaşına onlarla Arabistan'a gidiyorsun.Çok üzdün beni.Eşinin orda sana şiddet uyguladığını düşün.Zannediyor musun ki buraya gelebilirsin.Ömür boyu seni ailenle görüştürmemek onun elinde olacak.Benim başıma gelmez benim nişanlım yapmaz deme.Ne hayatlar var.Kimse bilerek evlenmiyor.Eşim haftasonu da çalıştı 2 hafta biryere çıkamadık, annem de yazlıktaydı aşırı bunaldım.Sadece 2 haftadan bahsediyorum.Ziyan etme gençliğini.Bu fedakarlığı istiyorsa senden o gelsin buraya.Seviyorum diyorsun.O sevmiyor mu?İyi kötü bir iş bulur.Ya da ailesi çok iyiyse dediğin gibi size oradan yardım ederler oğullarının mutluluğu için

çok teşekkür ederim amin. Umarim iyi olur herşey. Boşanmak istesemde dönemem. Kefil eşin olduğu için o izin vermeden gelemem.

Hem bunu biliyorsun hem de gidiyorsun bravo yani.Çocuk çok şanslı.Bunu kabul edecek başka birini bulamazdı.Sen kararlıysan diyecek birşey yok artık.Hayırlısı olsun

annen neyi okusa vermezdi.oradaki şartlarını saklıyor musunuz annenden.yapma güzelim.eşim benim11 yıldır ilk ve tek çıktığımdı.beraber büyüdük sayılır.ailesini 9 senedir tanıyordum.bir sorunumuz yok allaha şükür eşim için ölürüm ama hayatta herzaman kötüyü düşünüp hazırlıklı olacaksın.nişanlımdan ayrılamam sanma.emin ol ki herkes başka birini sevebiliyor.nişanlını ve ailesini ne kadar tanıyorsun da tekbaşına onlarla arabistan'a gidiyorsun.çok üzdün beni.eşinin orda sana şiddet uyguladığını düşün.zannediyor musun ki buraya gelebilirsin.ömür boyu seni ailenle görüştürmemek onun elinde olacak.benim başıma gelmez benim nişanlım yapmaz deme.ne hayatlar var.kimse bilerek evlenmiyor.eşim haftasonu da çalıştı 2 hafta biryere çıkamadık, annem de yazlıktaydı aşırı bunaldım.sadece 2 haftadan bahsediyorum.ziyan etme gençliğini.bu fedakarlığı istiyorsa senden o gelsin buraya.seviyorum diyorsun.o sevmiyor mu?iyi kötü bir iş bulur.ya da ailesi çok iyiyse dediğin gibi size oradan yardım ederler oğullarının mutluluğu için

bu yazilari okusa oda çok seviyor. O hatta beni benden daha çok düşünüyor. üzerime titriyor.ama orda yaşarsak ilerde çok ederiz.maddi yönden sikintimiz. Olmaz durumlari çok iyi sadece birkaç yil çalişip türkiyede iş kuracaklar .ailesini 11 yil falandir taniyorlar. Dediğin doğru ama başka alternatif olsa kabul ederimde. Başka şansim yok. Eltim gitti çok memnun hayatindan.inan sevmesem birde onun sevdiğimden emin olmasam gitmem. Ama onsuz yapamam.

hayatının hatasını yaparsın büyük konuşmak olmaz ama evlenmeden önce herşey toz pembe görünür ben hiç evlenmeyeceğimi bilsem bu riske girmezdim. Bu zamanda kayınvalidesiyle oturmak isteyenleri zaten anlamam Kayınvalide yetmiyormuş gibi bi de elti.. Eltinin çocukları da vardır bide yurtdışı dönmek istesen dönemezsin. Allah yardım etsin ne diyim...

canim bende biraz arzucoya katiliyorum. tamam sevgi evlilik bunlar guzel seyler ama hem birsuru insan ayni evde hemde arabistan gibi biyerde. hadi avrupa falan olur anlarim. kac senedir taniyorsunuz birbirinizi bilmiyorum ama biraz daha bekleseniz evlilik icin olmazmiydi? hem sinavlarimi falan erteledim demissin. sinavlarina girsen. simdilik aklima bunlar geldi. hayilrisi olsun yinede.

canim bende biraz arzucoya katiliyorum. Tamam sevgi evlilik bunlar guzel seyler ama hem birsuru insan ayni evde hemde arabistan gibi biyerde. Hadi avrupa falan olur anlarim. Kac senedir taniyorsunuz birbirinizi bilmiyorum ama biraz daha bekleseniz evlilik icin olmazmiydi? Hem sinavlarimi falan erteledim demissin. Sinavlarina girsen. Simdilik aklima bunlar geldi. Hayilrisi olsun yinede.

işte iş dolayisiyla orda olacağiz. Ama rahatmiş orda hayat çok ucuzmuş. Sadece işte hayatin kisitlaniyor. Nişanlim diyor senin sikmam gezeriz tozariz diyor.yapacak bir sürü şey buluruz diyor. Umarim mutlu olurum.

canım kusura bakma ama deli cesareti gibi geldi bana
gözün dönmüş herhalde aşktan
hayatta hiç bişey belli olmaz
insanlar eşleriyle bile yeri geliyo anlaşamıyo kaldı ki elti ve kayınvalide
bi evde 3 yuva
boşuna dememişler ev ev üstüne olmaz diye
sana şimdi güzel geliyo peki 1 yıl sonra yada 5 ay sonra ne olacak kaldırabilecek misin
düşünsene yeni gelinsin evinde salına salına geceliğinle gezemiyceksin
her an tetikte olman lazım
Allah yardımcınız olsun hayat sizin

sana olacakları anlatayım canım bende sevgi ve saygı olduktan sonra bişi olmaz diyenlerdendim sen saygı göstersende sevgili kayınvaliden oğlunu senden kıskanacak oğlu senle ilgilendiği zzman huzursuzlanacak ve bunu size yansıtacak sizde kayınvaliden yüzünden tartıaşacaksınız ve huzzurunuz kalmayacak ayrıca sen bişiler alsan giysen gezsen bu eltine ve kayınvalidene batacak.normal hayatta hiç sorun olmayacak şeyler bile sorun gibi karşına çıkacak.sonuçta birbirinize gireceksiniz ondan sonra ya evliliğiniz bitecek ya eşin sana sahip çıkıp ayrı yaşamaya devam eedeceksiniz ama yinede o zaman yaşanan sorunların gölgesi hayatınızdan kalkmayacak en ufak bi tartışmanızda eski defterler açılacak velhasıl hayatın ve evliliğin mahvolacak.karar senin.
sakın öyle saygı sevgi masallarına inanma evlenene kadar herkes benim kaynanamı görünce ne kadar ii kadın ne kadar saf kadın derlerdi. sen çok afedersiniz ama oğlunun koynuna girince oğlu anasına değilde sana ilgi gösterince o masum saf kadınlar oğullarını sizden geri lamak için olmadık şeyler yapıyolar ve oğullarıda hep ananalarına iananıyolar sende olanları hayretle izliyosun.
kesinlikle öyle bişi yapıyım deme bende söylemesi yaşayan bilir ben yaşadım ve biliyorum onun içinde bu kadar kesin konuşuyorum saaaakkkkkıııınnnnn yaaaapppmmaaa bir tek hem cinsimin bile benim yaşadıklarımın yaşanmasını engeleyebirsem ne mutlu bana

maalesef her kelimesine katılıyorum...

canım bende kayınvalidemle oturuyordum. 2 sene ne çektiğimi ben bilirim. daha fazla dayanamadım ya boşanacaktım yada evimizi ayıracaktık bu dereceye geliyo yani.
iyi düşün başta herşey çok basit geliyor.
şimdi biz ne kadar yapma etme desekte sen bildiğini yapacaksın. ve ne yazıkki yaşayınca anlayacaksın.
inşallah düşündüğün gibi olur herşey. ALLAH bir ömür mutlu etsin canım..

herşey para degil... o kadar seviyorsunki orda yaşamayı bile kabul etmişsin.. nişanlında seni bu kadar cok seviyorsa oda burda yaşamayı kabul eder.. hakkında hayırlısı diyeyim arkadaşım..

canım kusura bakma ama deli cesareti gibi geldi bana
gözün dönmüş herhalde aşktan
hayatta hiç bişey belli olmaz
insanlar eşleriyle bile yeri geliyo anlaşamıyo kaldı ki elti ve kayınvalide
bi evde 3 yuva
boşuna dememişler ev ev üstüne olmaz diye
sana şimdi güzel geliyo peki 1 yıl sonra yada 5 ay sonra ne olacak kaldırabilecek misin
düşünsene yeni gelinsin evinde salına salına geceliğinle gezemiyceksin
her an tetikte olman lazım
Allah yardımcınız olsun hayat sizin

İŞTE BEN DE ÇOK İSTERİM BALAYI 1 AY YAPACAĞIZ. AMA KIZMET GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM. BAŞKA ALTERNATİFTE YOK. KISMET İŞALAH SORUN OLMAZ. BİZ BİRBİRİMİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUZ. 11 YILDIR TANIŞIYORLAR AİLELER ZATEN.ZATEN ORASI GEÇİCİ OLARAK KALACAĞIMIZ YER.TŞK EDERİM YORUMLARIN İÇİN a.s.

herşey para degil... O kadar seviyorsunki orda yaşamayı bile kabul etmişsin.. Nişanlında seni bu kadar cok seviyorsa oda burda yaşamayı kabul eder.. Hakkında hayırlısı diyeyim arkadaşım..

eğer bir kaç yil fedakarlik etmezsek sahip olamayiz. Kim emeksiz birşeye sahip olmuş ki. Herkes dişini tirnağini takarak çalişiyorlar. Onlarda öyle nişanlim diyor ben gelmek istemez miyim imkanim olsa vatanimdan ayri kalmak istermiyim. Hep maddi sorunlar. Birazda daha dişimizi sikalim yanimda ol dedi yoksa ben türkiyede tek başima kalacaktim. Ama öyle evlilik olmaz diye onunla gidiyorum. çok düşünceli eğer gelmek istemezsen kal dedi türkiyede onlar babasi abisi ve kendisi orda iş kurmuşlar. Orayi bozup gelemezler.

sen kararını vermişsin canım kararından dönme.. aklına bişey koyduysan yap yoksa hep aklında kalır inşallah mutlu olursun.. nişanlını sen tanıyorsun eger güveniyorsan en kücük bir şüphen yoksa git.. bide baştan kagıt ta imzalayın yani genel olarak bunu şart koş derim ben sana vekalet versin yani

İŞTE BEN DE ÇOK İSTERİM BALAYI 1 AY YAPACAĞIZ. AMA KIZMET GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUM. BAŞKA ALTERNATİFTE YOK. KISMET İŞALAH SORUN OLMAZ. BİZ BİRBİRİMİZİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORUZ. 11 YILDIR TANIŞIYORLAR AİLELER ZATEN.ZATEN ORASI GEÇİCİ OLARAK KALACAĞIMIZ YER.TŞK EDERİM YORUMLARIN İÇİN a.s.

BİRDE PARAN OLMAZSA BU DEVİRDE KİM KİME YARDIM EDİYOR. PARA DEĞİL Mİ ZATEN BİZİ AYIRAN. 8 AYDIR GÖRMÜYORUM. BEN GERÇEKTEN ÇOK YOKSUL BÜYÜDÜM.HİÇBİR ZAMAN ŞİKAYET ETMEDİM. ÇOK ZOR ZAMANLAR GEÇİRDİM AMA ÇOCUĞUMUN BÖYLE ŞEYLER GEÇİRMESİN İSTEMEM. KENDİ KENDİME OKUDUM. HALA KREDİ ÖDÜYORUM.BENİM BİRAZ FEDAKAR OLMAM LAZIM. ONU ÇOK SEVİYORUM. BERABER BİRLİK OLUP BİRAZ ZORLUKLARA KATLANACAĞIZ.EMİNİM BENİM GİBİ BİR SÜRÜ KİŞİ EŞİYLE BİR ÇOK ZORLUĞUN ALTINDAN GELMİŞTİR. TŞK EDERİM. YORUMLARIN İÇİN.a.s.

Allah mutlulugunu bozmasin canim
çok cesaretlisin masallah, insallah hersey gonlunce olur
vede daima sevdigin erkek degerini bilir. cunku inan bu kabul ettigin sartlari herkes kabul etmezdi
seni tebrik ederim vede insallah çok çok mutlu olursun
6 seneden daha once donersin turkiye ye insallah
:-)
optum

Allah mutlulugunu bozmasin canim
çok cesaretlisin masallah, insallah hersey gonlunce olur
vede daima sevdigin erkek degerini bilir. cunku inan bu kabul ettigin sartlari herkes kabul etmezdi
seni tebrik ederim vede insallah çok çok mutlu olursun
6 seneden daha once donersin turkiye ye insallah
:-)

AMİN CANIM SAĞOL EVET AŞK ZATEN CESARET İSTER ÖYLE DEĞİL Mİ. TŞK EDERİM YORUMLAR İÇİNa.s.Şeniz

İnşallah fedakarlığının bedelini fazlasıylA alırsın hakkında hayırlsı mutluluklar canım

Once mutluluklar dilerim.Eee herseyin bir zorlugu var tabiyki kolay olmayacak kim derse ki kolay olur inanki cok da kolay degil.Dusunsene farkli yasamlari bir arada topluyorsun ben kendimden biliyorum evlerimiz ayri fakat yeri gelince dusuncelerde catismalar oluyor.Buda normal birsey aksinu dusunen varsa dusuncesini benimle paylassin.Yani cok iyi anlasilir hic sorun cikmaz diyen arkadaslar var mi

ben hiç ümitli değilim bu konuda..
insan ailesiyle bile yeri gelip ters düşerken;bir başka ailenin fertleriyle ister istemez sıkıntı yaşar.
sana tavsiyem duymayacaksın,görmeyeceksin..herşeyi kafana takmayacaksın..ve taviz vermeyeceksin..
bir evde bir kadın oluyor bunu savunurum hep..o bir kadın sizin evinizde kayınvaliden olacak..
hayırlısı olsun ama lütfen çok fazla beklentiyle gitme o eve..böyle beklentilerle giden arkadaşlarımız bir hayli moral bozukluğu yaşıyor çünkü..
hayırlısı olsun canım..

canım bunlar kayınvalidesinin evinde olacakmışşş
kayınvalidesi değill
yani bunlar misafir

X