Kedime zarar verdim,kendimi kötü hissediyorum.

scp447

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2022
43
-16
pilav yapiyodum,tencerenın kapagını tezgaha koydum pilava bakmak icin aslında dusmemesi gerekiyordu ama dusup kirildi,kedim de hemen ayagımın altındaydı,(her zaman mutfakta bekler bana yaş mama veya ciğer verilir belki diye) işte kapak dusunce onun önunde kırıldı, ilk once bir şey olmamıştır diye bakmadım ama 10-15 dk sonra gozunun ustunun kanadıgını gordum, sonra hemen alkollu su kullandım ve krem sürdüm gözünün altını ve ustunu kontrol edip,gene de her ıhtımale karsi pamukla gozunun etrafını iyice sildim ama veterinere gitmedim,gitsem bile ne nasıl anlatacagımı bilemedim,o an sucluluk duydum,ve gozunu temizlediğim için iyi olduguna inandim. Yemegı yedikten sonra bir iş için disari ciktim,ama gene mutfakta dusundugum düsüncenin aynısına kapilip o anda temizledim gözünü bir şey yoktu sadece kaşına gelmiş diye rahatlamıştım (ve belkide bu rahatlikla) kendimi onun gayet iyi olduguna 2. sefer inandırmıştım dışardayken de hiç düşünmedim bunu nasıl yapabildim bilmiyorum. Aksam geldigimde gozunun üstü baya şişmişti, butun gece pisman oldum veterinere gitmedigım ıcın,o saatten sonra ise gidemezdim,cunku sadece nobetci hekımler vardı,(onlarda genelde ertesi gun gelin diyip gonderıyorlar) neyse gozu şişti diye aşiri panik yaptim ve uyuyamadım gözünün içine cam kaçti zannettim,sadece kaşının zarar gördüğünden emin olsam,cok rahat davranırdım ama cam olayı yüzünden bütün gece,kalbim yerinden çikacaktı 30 dakika aralıkla gidip sürekli uyandırıp uyandırıp gözüne baktım kedicigin bir sey var mi diye,her baktıgımda kornea da veya gozun iç damarlarında sıradışı bir durum bulamasam da butun geceyi 100bpm nabızla geçirdim suan 20 saat gecti,durumu gayet iyi sukurler olsun ki sisliği inmeye baslamis,goz cevresinde gene butun gece oldugu gibi bir sey yok,cok iyi gozukuyor,artık gözune cam kaçmadığından tamamen eminim gene de gun boyunca yakındandan takip edeceğim.Çok şanslıyım,gozune bir sey olsaydı ne yapardım bilmiyorum,benim yüzümden bir gözünü kaybetseydi ? düsünmesi bile korkunc. Aşiri cok sucluluk duyuyorum nasıl böyle dikkatsiz olabilerim ? yıllarca da kedi besledim evimde,4 kediden az kedi bulunmadi,nasıl böyle bi aptallık yapabiliyorum ? ilk defa başıma böyle bir şey geldi ve ilk defa bu kadar sorumsuz davrandım. Birde kedilerimi diğer insanlardan daha cok seviyorum diyorum,ama hic bir insana böyle zarar vermedim,en deger verdiğim dostumun canını yaktim,çok kötü bir anneyim. Ona zarar verdigim icin cok uzgunum,acaba o ne hissetmiştir :KK43:
keske kendi dilini bilsem ve ondan özür dileyebilsem,o zamani gelince ve ölünce ne yapacağim hep bu olayı hatırlarım herhalde,umarım beni affetmiştir,buyuk bir tramva olarak kalicak hayatimda.
gercekten berbat hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
pilav yapiyodum,tencerenın kapagını tezgaha koydum pilava bakmak icin aslında dusmemesi gerekiyordu ama dusup kirildi,kedim de hemen ayagımın altındaydı,(her zaman mutfakta bekler bana yaş mama veya ciğer verilir belki diye) işte kapak dusunce onun önunde kırıldı, ilk once bir şey olmamıştır diye bakmadım ama 10-15 dk sonra gozunun ustunun kanadıgını gordum, sonra hemen alkollu su kullandım ve krem sürdüm gözünün altını ve ustunu kontrol edip,gene de her ıhtımale karsi pamukla gozunun etrafını iyice sildim ama veterinere gitmedim,gitsem bile ne nasıl anlatacagımı bilemedim,o an sucluluk duydum,ve gozunu temizlediğim için iyi olduguna inandim. Yemegı yedikten sonra bir iş için disari ciktim,ama gene mutfakta dusundugum düsüncenin aynısına kapilip o anda temizledim gözünü bir şey yoktu sadece kaşına gelmiş diye rahatlamıştım (ve belkide bu rahatlikla) kendimi onun gayet iyi olduguna 2. sefer inandırmıştım dışardayken de hiç düşünmedim bunu nasıl yapabildim bilmiyorum. Aksam geldigimde gozunun üstü baya şişmişti, butun gece pisman oldum veterinere gitmedigım ıcın,o saatten sonra ise gidemezdim,cunku sadece nobetci hekımler vardı,(onlarda genelde ertesi gun gelin diyip gonderıyorlar) neyse gozu şişti diye aşiri panik yaptim ve uyuyamadım gözünün içine cam kaçti zannettim,sadece kaşının zarar gördüğünden emin olsam,daha rahat davranırdım ama cam olayı yüzünden bütün gece,kalbim yerinden çikacaktı 30 dakika aralıkla gidip sürekli uyandırıp uyandırıp gözüne baktım kedicigin bir sey var mi diye,her baktıgımda kornea da veya gozun iç damarlarında sıradışı bir durum bulamasam da butun geceyi 100bpm nabızla geçirdim suan 20 saat gecti,durumu gayet iyi sukurler olsun ki sisliği inmeye baslamis,goz cevresinde gene butun gece oldugu gibi bir sey yok,cok iyi gozukuyor,artık gözune cam kaçmadığından tamamen eminim gene de gun boyunca yakındandan takip edeceğim.Çok şanslıyım,gozune bir sey olsaydı ne yapardım bilmiyorum,benim yüzümden bir gözünü kaybetseydi ? düsünmesi bile korkunc. Aşiri cok sucluluk duyuyorum nasıl böyle dikkatsiz olabilerim ? yıllarca da kedi besledim evimde,4 kediden az kedi bulunmadi,nasıl böyle bi aptallık yapabiliyorum ? ilk defa başıma böyle bir şey geldi ve ilk defa bu kadar sorumsuz davrandım. Birde kedilerimi diğer insanlardan daha cok seviyorum diyorum,ama hic bir insana böyle zarar vermedim,en deger verdiğim dostumun canını yaktim,çok kötü bir anneyim. Ona zarar verdigim icin cok uzgunum,acaba o ne hissetmiştir :KK43:
keske kendi dilini bilsem ve ondan özür dileyebilsem,o zamani gelince ve ölünce ne yapacağim hep bu olayı hatırlarım herhalde,umarım beni affetmiştir,buyuk bir tramva olarak kalicak hayatimda.
gercekten berbat hissediyorum,suan bile kalbim cok fena carpiyor,cok korktum.

pilav yapiyodum,tencerenın kapagını tezgaha koydum pilava bakmak icin aslında dusmemesi gerekiyordu ama dusup kirildi,kedim de hemen ayagımın altındaydı,(her zaman mutfakta bekler bana yaş mama veya ciğer verilir belki diye) işte kapak dusunce onun önunde kırıldı, ilk once bir şey olmamıştır diye bakmadım ama 10-15 dk sonra gozunun ustunun kanadıgını gordum, sonra hemen alkollu su kullandım ve krem sürdüm gözünün altını ve ustunu kontrol edip,gene de her ıhtımale karsi pamukla gozunun etrafını iyice sildim ama veterinere gitmedim,gitsem bile ne nasıl anlatacagımı bilemedim,o an sucluluk duydum,ve gozunu temizlediğim için iyi olduguna inandim. Yemegı yedikten sonra bir iş için disari ciktim,ama gene mutfakta dusundugum düsüncenin aynısına kapilip o anda temizledim gözünü bir şey yoktu sadece kaşına gelmiş diye rahatlamıştım (ve belkide bu rahatlikla) kendimi onun gayet iyi olduguna 2. sefer inandırmıştım dışardayken de hiç düşünmedim bunu nasıl yapabildim bilmiyorum. Aksam geldigimde gozunun üstü baya şişmişti, butun gece pisman oldum veterinere gitmedigım ıcın,o saatten sonra ise gidemezdim,cunku sadece nobetci hekımler vardı,(onlarda genelde ertesi gun gelin diyip gonderıyorlar) neyse gozu şişti diye aşiri panik yaptim ve uyuyamadım gözünün içine cam kaçti zannettim,sadece kaşının zarar gördüğünden emin olsam,daha rahat davranırdım ama cam olayı yüzünden bütün gece,kalbim yerinden çikacaktı 30 dakika aralıkla gidip sürekli uyandırıp uyandırıp gözüne baktım kedicigin bir sey var mi diye,her baktıgımda kornea da veya gozun iç damarlarında sıradışı bir durum bulamasam da butun geceyi 100bpm nabızla geçirdim suan 20 saat gecti,durumu gayet iyi sukurler olsun ki sisliği inmeye baslamis,goz cevresinde gene butun gece oldugu gibi bir sey yok,cok iyi gozukuyor,artık gözune cam kaçmadığından tamamen eminim gene de gun boyunca yakından takip edeceğim.Çok şanslıyım,gozune bir sey olsaydı ne yapardım bilmiyorum,benim yüzümden bir gözünü kaybetseydi ? düsünmesi bile korkunc. Aşiri cok sucluluk duyuyorum nasıl böyle dikkatsiz olabilerim ? yıllarca da kedi besledim evimde,,nasıl böyle bi aptallık yapabiliyorum ? ilk defa başıma böyle bir şey geldi ve ilk defa bu kadar sorumsuz davrandım. Birde kedilerimi diğer insanlardan daha cok seviyorum diyorum,ama hic bir insana böyle zarar vermedim,en deger verdiğim dostumun canını yaktim,çok kötü bir anneyim. Ona zarar verdigim icin cok uzgunum,acaba o ne hissetmiştir :KK43:
gercekten berbat hissediyorum,suan bile kalbim hızla çarpıyor,cok fena korktum
Allah seni bildiği gibi yapsın! Evet bilerek yapmadın ama bu kadar ihmalkâr olamazsın.

Hayvanlar söz konusu olduğunda eğer içinizi rahatlatmak için kendinizi ikna etmeniz gereken bir durum varsa, demek ki veterinere gitmeniz gerekiyor.

Kediler bir taraflarına bir şey olunca ekstra sessizleşen hayvanlardır üstelik.
Ne kadar umursamaz davranıyorsunuz ki hala eminim gözüne kacmadigindan diyorsunuz. Götürün şu hayvanı veterinere.

Hayvanlar söz konusu olduğunda eğer içinizi rahatlatmak için kendinizi ikna etmeniz gereken bir durum varsa, demek ki veterinere gitmeniz gerekiyor.

Ne kadar umursamaz davranıyorsunuz ki hala eminim gözüne kacmadigindan diyorsunuz. Götürün şu hayvanı veterinere.
Ya da adres vs özelden yazsın ben gidip götüriyim hemen istanbuldaysa.

hemen o kediyi kapıp en yakındaki veterinere götürüyorsun, bu kazadan bahsediyorsun! şişliği geçti nasıl olsa bişey yoktur diye düşünmek nedir ya? nerden biliyorsun? hemen kap götür baksınlar hayvana. veteriner sana "durumu iyi, sorun yok" diyene kadar da asla rahatlatma o içini!

bilemedim efendim,böyle gozunun kocaman olucagını bilseydim beklemezdim zaten,ilk defa basima böyle olay geliyor,kedilerimi kısırlaştırmak dışında her hangibir hastalıgımız olmadi,bu sefer nasıl davranacagımı bilemedim,baktığım zaman gözünde bir şey olmadiği için,direkt çıktım dışarı 4 saat kadar anca kaldım. ama sonucta benım ıcın onemli olan onun iyi olmasi.

hemen o kediyi kapıp en yakındaki veterinere götürüyorsun, bu kazadan bahsediyorsun! şişliği geçti nasıl olsa bişey yoktur diye düşünmek nedir ya? nerden biliyorsun? hemen kap götür baksınlar hayvana. veteriner sana "durumu iyi, sorun yok" diyene kadar da asla rahatlatma o içini!
gideceğim,annemden arabayı beklıyorum,fakat insanların beni yargılayacagından korkuyorum,sen ne kadar dikkatsizsin vs. diye,onun ıcın galıba kuzenimle gondertecegim.

Çok ihmalkar bir insansınız kazayla insana bile zarar veririz adı üstünde kaza. Geceleri gayet veterinerler ilgileniyor kaç kere götürdüm kedimi . Evet muayene ücretleri pahalı farkındayım buna da çok karşıyım ama yapacak birşey yok besliyorsaniz götürmeniz lazımdı . Kaza yaptınız diye vicdan azabı çekmeyin ama veterinere goturmedim diye çekmelisiniz

pilav yapiyodum,tencerenın kapagını tezgaha koydum pilava bakmak icin aslında dusmemesi gerekiyordu ama dusup kirildi,kedim de hemen ayagımın altındaydı,(her zaman mutfakta bekler bana yaş mama veya ciğer verilir belki diye) işte kapak dusunce onun önunde kırıldı, ilk once bir şey olmamıştır diye bakmadım ama 10-15 dk sonra gozunun ustunun kanadıgını gordum, sonra hemen alkollu su kullandım ve krem sürdüm gözünün altını ve ustunu kontrol edip,gene de her ıhtımale karsi pamukla gozunun etrafını iyice sildim ama veterinere gitmedim,gitsem bile ne nasıl anlatacagımı bilemedim,o an sucluluk duydum,ve gozunu temizlediğim için iyi olduguna inandim. Yemegı yedikten sonra bir iş için disari ciktim,ama gene mutfakta dusundugum düsüncenin aynısına kapilip o anda temizledim gözünü bir şey yoktu sadece kaşına gelmiş diye rahatlamıştım (ve belkide bu rahatlikla) kendimi onun gayet iyi olduguna 2. sefer inandırmıştım dışardayken de hiç düşünmedim bunu nasıl yapabildim bilmiyorum. Aksam geldigimde gozunun üstü baya şişmişti, butun gece pisman oldum veterinere gitmedigım ıcın,o saatten sonra ise gidemezdim,cunku sadece nobetci hekımler vardı,(onlarda genelde ertesi gun gelin diyip gonderıyorlar) neyse gozu şişti diye aşiri panik yaptim ve uyuyamadım gözünün içine cam kaçti zannettim,sadece kaşının zarar gördüğünden emin olsam,daha rahat davranırdım ama cam olayı yüzünden bütün gece,kalbim yerinden çikacaktı 30 dakika aralıkla gidip sürekli uyandırıp uyandırıp gözüne baktım kedicigin bir sey var mi diye,her baktıgımda kornea da veya gozun iç damarlarında sıradışı bir durum bulamasam da butun geceyi 100bpm nabızla geçirdim suan 20 saat gecti,durumu gayet iyi sukurler olsun ki sisliği inmeye baslamis,goz cevresinde gene butun gece oldugu gibi bir sey yok,cok iyi gozukuyor,artık gözune cam kaçmadığından tamamen eminim gene de gun boyunca yakından takip edeceğim.Çok şanslıyım,gozune bir sey olsaydı ne yapardım bilmiyorum,benim yüzümden bir gözünü kaybetseydi ? düsünmesi bile korkunc. Aşiri cok sucluluk duyuyorum nasıl böyle dikkatsiz olabilerim ? yıllarca da kedi besledim evimde,,nasıl böyle bi aptallık yapabiliyorum ? ilk defa başıma böyle bir şey geldi ve ilk defa bu kadar sorumsuz davrandım. Birde kedilerimi diğer insanlardan daha cok seviyorum diyorum,ama hic bir insana böyle zarar vermedim,en deger verdiğim dostumun canını yaktim,çok kötü bir anneyim. Ona zarar verdigim icin cok uzgunum,acaba o ne hissetmiştir :KK43:
gercekten berbat hissediyorum,suan bile kalbim hızla çarpıyor,cok fena korktum
O sizin özür dilediğinizi anlamıştır. Üzmeyin kendinizi. Veterinere götürseniz olurmuş tabi ama görünürde olanlar belliymiş. Elinizden geleni de yapmışsınız. Çok geçmiş olsun

gideceğim,annemden arabayı beklıyorum,fakat insanların beni yargılayacagından korkuyorum,sen ne kadar dikkatsizsin vs. diye,onun ıcın galıba kuzenimle gondertecegim.
Veteriner size laf falan sokmaz. Siz gidin ki hayvan strese girerse yanında bulunun. Bir zahmet laf sokarsa da haklısınız deyin.

Ayni sey insan cocugunuzun basina gelse de saglik hizmeti almasini 1 gun boyunca engelleyecek miydiniz yargilanma korkusundan? Oyleyse bu istismara girer, bilginiz olsun.

Maddi yetersizlik dolayisiyla mi veterinere gidemiyorsunuz? Belki gece goturemediniz ama su an neden goturmuyorsunuz? Ne olursa olsun boyle bir kazadan sonra veteriner gormeli kediyi.
goturecegım efendim,kuzenime gottürtürecegım,biraz ınsanların sözleri beni kırıyor,yargılarlar diye cekiniyorum,kuzenim götürücek 1 saat ıcınde,ama suanda minigin durumu iyi gozukuyor umarım veterinerde de herhangi bir ek durum ortaya cikmaz.

Çok ihmalkar bir insansınız kazayla insana bile zarar veririz adı üstünde kaza. Geceleri gayet veterinerler ilgileniyor kaç kere götürdüm kedimi . Evet muayene ücretleri pahalı farkındayım buna da çok karşıyım ama yapacak birşey yok besliyorsaniz götürmeniz lazımdı . Kaza yaptınız diye vicdan azabı çekmeyin ama veterinere goturmedim diye çekmelisiniz
burada gidebildigimiz tek devlet veterineri var,parasında değilim tabikide,ama geceleri acık olmuyor gercektende orasi.

X