Kedime zarar verdim,kendimi kötü hissediyorum.

Geçen haftalarda kedimi kurutma makinasina attım. Arkadaşlar bu konuya çok dikkat edin, mutlaka makinayı çalıştırmadan kontrol edin.
Ben de gece 4 hala çalışıyorum ertesi günde kampa gideceğiz diye kızımın çamaşırlarını hazırlıyorum bir yandan. Çamaşır makinasından kıyafetleri çıkardım ve içini kontrol edip kurutmaya attım aralarında mesafe var yolda bir çamaşırı düştü geri dönüp onu alana kadar bizim kedi içine girmiş. Ben de kontrol ettim diye içim rahat çalıştırdım. Ses geliyor ama gece gece aklım işimde kaldığı için terlik vardı heralde diye düşündüm. Durumu anladığımda 20dk falan geçmişti. Aklımı kaybedecektim neredeyse, hemen veterinere götürdük 2 gece orada kaldı eve sapasağlam geldi ama ben o günden beri kedi gözümün önünde dışarıdayken makinayı çalıştırıyorum. İstemsizce durdurup içini kontrol ediyorum.

Allahım daha neler okuyacağız.

Geçen haftalarda kedimi kurutma makinasina attım. Arkadaşlar bu konuya çok dikkat edin, mutlaka makinayı çalıştırmadan kontrol edin.
Ben de gece 4 hala çalışıyorum ertesi günde kampa gideceğiz diye kızımın çamaşırlarını hazırlıyorum bir yandan. Çamaşır makinasından kıyafetleri çıkardım ve içini kontrol edip kurutmaya attım aralarında mesafe var yolda bir çamaşırı düştü geri dönüp onu alana kadar bizim kedi içine girmiş. Ben de kontrol ettim diye içim rahat çalıştırdım. Ses geliyor ama gece gece aklım işimde kaldığı için terlik vardı heralde diye düşündüm. Durumu anladığımda 20dk falan geçmişti. Aklımı kaybedecektim neredeyse, hemen veterinere götürdük 2 gece orada kaldı eve sapasağlam geldi ama ben o günden beri kedi gözümün önünde dışarıdayken makinayı çalıştırıyorum. İstemsizce durdurup içini kontrol ediyorum.
İlk başta okurken ironi yapıyorsunuz sandim

Di mi? Tövbe estağfurullah ya elim ayağım titredi.
Yani büyük konuşmak istemiyorum üç aylık bebeğim var benim kediyle ilgili burda konu bile açmıştım evlere şenlik bir hayvan ama takip etmek gerekiyor sürekli arkasını kollayacaksin çocuk gibi yani bilmiyorum nasıl kedi girer makinenin içine bizim banyo tuvalet mutfak sürekli kapalı lütfen kendine zarar verebileceği yerleri kapalı tutsun herkes ya . Evet zor bakımı bu hayvanların biluyorum ama biz bunu bilinçli seçtik

Yani büyük konuşmak istemiyorum üç aylık bebeğim var benim kediyle ilgili burda konu bile açmıştım evlere şenlik bir hayvan ama takip etmek gerekiyor sürekli arkasını kollayacaksin çocuk gibi yani bilmiyorum nasıl kedi girer makinenin içine bizim banyo tuvalet mutfak sürekli kapalı lütfen kendine zarar verebileceği yerleri kapalı tutsun herkes ya . Evet zor bakımı bu hayvanların biluyorum ama biz bunu bilinçli seçtik

İnsan döner bir son kez daha bakar ya nasıl bir ihmal bu. Ben de istemiyorum büyük konuşmak benimkiler de çok yaramaz ama biz düşünücez onların yerine. Onlar düşünemiyorlar tıpkı çocuk gibiler.

İnsan döner bir son kez daha bakar ya nasıl bir ihmal bu. Ben de istemiyorum büyük konuşmak benimkiler de çok yaramaz ama biz düşünücez onların yerine. Onlar düşünemiyorlar tıpkı çocuk gibiler.
Evet gerçekten yaramaz çocuk gibi artık bir yerden sonra öngörü sahibi olmamız gerekiyor . Mesela benim balkon tel var ama kış günü açık bulsun balkona koşar bilirim hemen peşinden geri içeri sokarım . Banyoya dayanamıyor açık görsün yeter ki ortadan kayboldu mu hemen ilk oraya ya da mutfağa bakarım . Ortada bıçak falan kesinlikle bırakmam ekmekte çünkü ekmeği buldum mu affetmez . Yani biraz kedinin kişiliğini de çözmek gerek

Korkunç bir şey bu. Size şöyle bir tavsiyede bulunmak isterim. Bizim eve hasta kediler çok girer çıkar. Bahçemiz büyüktür ve dişi kediler genelde doğum yaparlar, yavrular büyüyünce kısırlaştırırız anneyi toparlayana kadar ya bizde ya teyzemde kalır. Bazen hasta minikler de. Annem mandalina veya portakal bırakıyor çamaşır makinesinin olduğu odanın kapısına. Kokudan nefret ediyorlar. Bir noktada zaten şartlanıyor hayvanlar tenezzül etmiyor. Sürekli kontrol ediyoruz ama ergenlik çağındaki kedileri biliyorsunuz fırt diye kaçıyorlar kaşla göz arası.

Korkunç bir şey bu. Size şöyle bir tavsiyede bulunmak isterim. Bizim eve hasta kediler çok girer çıkar. Bahçemiz büyüktür ve dişi kediler genelde doğum yaparlar, yavrular büyüyünce kısırlaştırırız anneyi toparlayana kadar ya bizde ya teyzemde kalır. Bazen hasta minikler de. Annem mandalina veya portakal bırakıyor çamaşır makinesinin olduğu odanın kapısına. Kokudan nefret ediyorlar. Bir noktada zaten şartlanıyor hayvanlar tenezzül etmiyor. Sürekli kontrol ediyoruz ama ergenlik çağındaki kedileri biliyorsunuz fırt diye kaçıyorlar kaşla göz arası.

Bir gün eşimle mutfakta kızartmavari şeyler yapıyorduk, kızgın yağ vardı yani ocakta. Büyük kedim bir anda saniyenin onda birinde sıçradı eğer eşimin refleksleri iyi olmasa çok kötü sonuçlar olurdu Allah vermesin kimseye. O zamandan sonra yemek yaparken kendimi mutfağa kitliyorum çünkü kediler aniden ya ne yapcaklarını kestiremiyorsunuz.

Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu. Kedimiz 1,5 yaşında henüz kısırlaştırmadık o da tam bir ergen misali her yere girip çıkıyor.
Olay olduğunda kontrol ettiğim için aslında aklımın ucundan bile geçmedi. Ben o bir parçayı alana kadar içine girmiş üstelik kızımla uyuyordu. Ne zaman nasıl geldi hiç bilmiyorum.
Zaten öyle büyük üzüntü ve şok geçirdim ki o anları net hatırlıyamiyorum bile.

Kedilerinizi çamaşır makinelerine atıp kafalarında tencere kapağı kırmayın yeter.
Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz şuan. Acaba 1.5 yıldır bebek gibi büyüttüğüm hayvanı benden daha mı çok seviyorsunuz?
İş yerinde mobbing tarzı bir durum yaşıyorum ve kafamı yaptığım işlere veremiyorum. Sizce ben kedimi alıp bile isteye kurutma makinasına mı attım? Allah aşkına negatif enerjinizi kendinize saklayın zira ben de fazlasıyla mevcut şu sıralar.

Gene her şey çok abartılmış. Almış bakımını yapmış işte, kedinin bişeyi olsa bağırır miyavlar zaten acısı olmadığı belli. Napacak veteriner yara varsa o da batikonla falan temizleyecek işte. Durmayan kanama olsa zaten dikiş vs gerekirdi o da bunu fark eder götürürdü. Veteriner de kedinin kaşı şişti diye ameliyat yapacak değil ki.
Kendimizi de her kesikte, çarpmada, cam kesiğinde, şişlikte doktora götürmüyoruz acil değilse. Buz koyuyoruz, gazlı bezle sarıyoruz o kadar sağlık bilgisi herkeste vardır heralde gerekseydi kedisine gerekli müdahaleyi yaptırırdı zaten.

Son düzenleme:
Kendi nabzini olcmeyi biliyorsun da kediyi veterinere götürmeyi mi bilmiyorsun? Sebebide nasil oldugunu anlatmaktan çekinmek. Allah sizin gibileri bildigi gibi yapsin. Kardesim ilgilenmeyeceksen evcil hayvan bakmak zorunda degilsin. Bak ben hayvan bakmiyorum cunku ilgilenemem, ugrasamam. Peki Hayvan bakmak senin neyine?

Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu. Kedimiz 1,5 yaşında henüz kısırlaştırmadık o da tam bir ergen misali her yere girip çıkıyor.
Olay olduğunda kontrol ettiğim için aslında aklımın ucundan bile geçmedi. Ben o bir parçayı alana kadar içine girmiş üstelik kızımla uyuyordu. Ne zaman nasıl geldi hiç bilmiyorum.
Zaten öyle büyük üzüntü ve şok geçirdim ki o anları net hatırlıyamiyorum bile.
Umarım sizin minik için de işe yarar bu yöntem :) kısırlaştırmanız da iyi olur tabii :) güzel ailenize mutluluklar dilerim :)

Gene her şey çok abartılmış. Almış bakımını yapmış işte, kedinin bişeyi olsa bağırır miyavlar zaten acısı olmadığı belli. Napacak veteriner yara varsa o da batikonla falan temizleyecek işte. Durmayan kanama olsa zaten dikiş vs gerekirdi o da bunu fark eder götürürdü. Veteriner de kedinin kaşı şişti diye ameliyat yapacak değil ki.
Kendimizi bile her kesikte, çarpmada, cam kesiğinde, şişlikte doktora götürmüyoruz acil değilse. Buz koyuyoruz, gazlı bezle sarıyoruz o kadar sağlık bilgisi herkeste vardır heralde gerekseydi kedisine gerekli müdahaleyi yaptırırdı zaten.
Yalnız şunu söylemek isterim, kediler köpeklere nazaran daha yırtıcı hayvanlar olduğu için sağlık durumlarında negatif bir durum olduğunda sessizleşiyorlar. O yüzden ilk yorumumda da en ufak şüpheniz varsa kendinizi rahatlatmak yerine direkt veterinere götürün dedim ben de.

Kendimizi de her kesikte, çarpmada, cam kesiğinde, şişlikte doktora götürmüyoruz acil değilse. Buz koyuyoruz, gazlı bezle sarıyoruz o kadar sağlık bilgisi herkeste vardır heralde gerekseydi kedisine gerekli müdahaleyi yaptırırdı zaten.
Çocuğunuzun yanında cam kırılıyor evde bırakıyorsunuz bir bakiyorsunuz o gözü sis sabahı mi beklersiniz ?

daha once 1 kuşumu ve 1 tane sokak kedisini götürmüştük,kontrol edip geri yolluyorlar sabah erkenden gelin diye.
kediminde gece götürsem bir şey yapmayacaklarını biliyordum.
Gece yarısı kedimi acil ameliyata aldılar. Yani demen o ki acilleri bakıp geri yollamıyor hayvanı gerekirse müdahale ediyorlar gerekmezse sabah getirin gösterin diyorlar.

gideceğim,annemden arabayı beklıyorum,fakat insanların beni yargılayacagından korkuyorum,sen ne kadar dikkatsizsin vs. diye,onun ıcın galıba kuzenimle gondertecegim.
Ne alaka ya, sorumluluk alın biraz.
İleride çocuğunuz düşünce komşu mu götürecek doktor sizi yargilamasin diye😡😡😡😡
Çip taktirmadiysaniz son günler, cipe diye götürün, gitmisken doktora sorun bir baksın incelesin.
Ayrıca kedi meraklı hayvan,başına her b.k gelebilir. Benim kedim iğne yuttu mesela,endoskopiyle çıktı.
Ben o panikle gitmişim, hangi doktor beni yargilayabilir??? Ne munasebet? Kedi bu, yememesi gerek bir şey yer, raftan vazo düşürür o kırılır ona basar, sen ütü yaparken koşar ütüye yapışır,camda koruyucu yoksa camdan düşer... Her şey gelebilir yani başına..veterinerler bugünler için var.
Aşırı dikkat etmek,onlem almak lazım ama ne kadar önlem alsan da kedi bir şekilde kendini kötü duruma sokabiliyor..tüm önlemleri al mesela gider kırılmış mandalla oynarken meraktan demirini yer boğulur. Kedi yani bu,mantık aranır mi?

X