Kedime zarar verdim,kendimi kötü hissediyorum.

Bir gün eşimle mutfakta kızartmavari şeyler yapıyorduk, kızgın yağ vardı yani ocakta. Büyük kedim bir anda saniyenin onda birinde sıçradı eğer eşimin refleksleri iyi olmasa çok kötü sonuçlar olurdu Allah vermesin kimseye. O zamandan sonra yemek yaparken kendimi mutfağa kitliyorum çünkü kediler aniden ya ne yapcaklarını kestiremiyorsunuz.
Eski sevgilimin evine güvercin girmişti, kendi isteğiyle çıkmıyordu, ev güvercini olmayı seçmişti:) bir gün biz mutfakta patates kizartirken bir anda uçtu uçtu kızgın yağ dolu tavaya kondu!
Allah'ım aklımız çıktı, çok çok çok korktuk, suya falan tuttuk. Allaha şükür bir şey olmadı,bızim panigimizden korktu sadece saklandı sonra.
Hala bazen aklıma gelir,korkarim ya eti yansaydi diye🥺🥺🥺🥺
Kuşu olan arkadaşlar ,cooookk dikkat edin lütfen

Neyin kafasını yaşıyorsunuz siz şuan. Acaba 1.5 yıldır bebek gibi büyüttüğüm hayvanı benden daha mı çok seviyorsunuz?
İş yerinde mobbing tarzı bir durum yaşıyorum ve kafamı yaptığım işlere veremiyorum. Sizce ben kedimi alıp bile isteye kurutma makinasına mı attım? Allah aşkına negatif enerjinizi kendinize saklayın zira ben de fazlasıyla mevcut şu sıralar.

Bir siz zor durumdasınız zaten hepimizin hayatı güllük gülistanlık. Evet.

Bir siz zor durumdasınız zaten hepimizin hayatı güllük gülistanlık. Evet.
Ne alakası var. Sizin başınıza hiç kaza gelmedi mi? Kaza ile insanlar ölüyor siz burada ahkam kesiyorsunuz.
bilerek makinaya attım ve siz ona benden çok daha fazla emek verdiğiniz için haklısınız.
İşinize gidin demek istiyorum

Köpeğimi ilk sahiplendiğimde, şok gibi bir şey yaşıyordu. Sadece sessizdi, sonra yemek yemediğini gördüm. Beş kuruş para yok, sokakta kalmasın diye yanıma almışım. Buldum buluşturdum veterinere götürdüm. Çocuğuma tecavüz etmişler. Veteriner bizden bildi, bizi şikayet edecekti. Sahiplenmeme aracı olan arkadaş gelip anlatana kadar da ikna edemedik. Yine de bu süreçte hep götürdüm çünkü onun iyi olması benim ve eşimin yargılanmasından daha önemliydi. Şoktan göz bebekleri o kadar büyümüştü ki, bal rengi gözleri simsiyahtı. Düştüğümüz duruma rağmen o elbette çok daha önemliydi. Demem o ki, dilini bilsem de özür dilesem diye ağlayacağınıza, o yavruyu veterinere gösterin. Bir şey yok dediğiniz hayvanın en azından ağrısı olur yani gözü şişmiş. Siz dışarıdan bir şey görmeyip içinizi rahatlatırken onu bir ağrı kesiciden mahrum bırakmışsınız. Hayvansever adı altında çok ilginç insanlar var cidden.

Köpeğimi ilk sahiplendiğimde, şok gibi bir şey yaşıyordu. Sadece sessizdi, sonra yemek yemediğini gördüm. Beş kuruş para yok, sokakta kalmasın diye yanıma almışım. Buldum buluşturdum veterinere götürdüm. Çocuğuma tecavüz etmişler. Veteriner bizden bildi, bizi şikayet edecekti. Sahiplenmeme aracı olan arkadaş gelip anlatana kadar da ikna edemedik. Yine de bu süreçte hep götürdüm çünkü onun iyi olması benim ve eşimin yargılanmasından daha önemliydi. Şoktan göz bebekleri o kadar büyümüştü ki, bal rengi gözleri simsiyahtı. Düştüğümüz duruma rağmen o elbette çok daha önemliydi. Demem o ki, dilini bilsem de özür dilesem diye ağlayacağınıza, o yavruyu veterinere gösterin. Bir şey yok dediğiniz hayvanın en azından ağrısı olur yani gözü şişmiş. Siz dışarıdan bir şey görmeyip içinizi rahatlatırken onu bir ağrı kesiciden mahrum bırakmışsınız. Hayvansever adı altında çok ilginç insanlar var cidden.
Kalbim acıdı gerçekten şimdi nasıl yavrum

Gene her şey çok abartılmış. Almış bakımını yapmış işte, kedinin bişeyi olsa bağırır miyavlar zaten acısı olmadığı belli. Napacak veteriner yara varsa o da batikonla falan temizleyecek işte. Durmayan kanama olsa zaten dikiş vs gerekirdi o da bunu fark eder götürürdü. Veteriner de kedinin kaşı şişti diye ameliyat yapacak değil ki.
Kendimizi de her kesikte, çarpmada, cam kesiğinde, şişlikte doktora götürmüyoruz acil değilse. Buz koyuyoruz, gazlı bezle sarıyoruz o kadar sağlık bilgisi herkeste vardır heralde gerekseydi kedisine gerekli müdahaleyi yaptırırdı zaten.
Acısi olan kedi miyavlar mı 🤔 kuyruğu bacağı kopuyor sürune sürüne gidiyor ama acıdan miyavlamiyor kediler ayrıca o cam gözüne girmiş olabilirdi bu kadar gerizekalısınıda görmedim gözü kocaman olmuş hayvanın bi veterinere gotürmemiş neyse banlayabilirler umrumda değil gerizekaliya gerizekalı demek hakaret değildir durum tespitidir

pilav yapiyodum,tencerenın kapagını tezgaha koydum pilava bakmak icin aslında dusmemesi gerekiyordu ama dusup kirildi,kedim de hemen ayagımın altındaydı,(her zaman mutfakta bekler bana yaş mama veya ciğer verilir belki diye) işte kapak dusunce onun önunde kırıldı, ilk once bir şey olmamıştır diye bakmadım ama 10-15 dk sonra gozunun ustunun kanadıgını gordum, sonra hemen alkollu su kullandım ve krem sürdüm gözünün altını ve ustunu kontrol edip,gene de her ıhtımale karsi pamukla gozunun etrafını iyice sildim ama veterinere gitmedim,gitsem bile ne nasıl anlatacagımı bilemedim,o an sucluluk duydum,ve gozunu temizlediğim için iyi olduguna inandim. Yemegı yedikten sonra bir iş için disari ciktim,ama gene mutfakta dusundugum düsüncenin aynısına kapilip o anda temizledim gözünü bir şey yoktu sadece kaşına gelmiş diye rahatlamıştım (ve belkide bu rahatlikla) kendimi onun gayet iyi olduguna 2. sefer inandırmıştım dışardayken de hiç düşünmedim bunu nasıl yapabildim bilmiyorum. Aksam geldigimde gozunun üstü baya şişmişti, butun gece pisman oldum veterinere gitmedigım ıcın,o saatten sonra ise gidemezdim,cunku sadece nobetci hekımler vardı,(onlarda genelde ertesi gun gelin diyip gonderıyorlar) neyse gozu şişti diye aşiri panik yaptim ve uyuyamadım gözünün içine cam kaçti zannettim,sadece kaşının zarar gördüğünden emin olsam,cok rahat davranırdım ama cam olayı yüzünden bütün gece,kalbim yerinden çikacaktı 30 dakika aralıkla gidip sürekli uyandırıp uyandırıp gözüne baktım kedicigin bir sey var mi diye,her baktıgımda kornea da veya gozun iç damarlarında sıradışı bir durum bulamasam da butun geceyi 100bpm nabızla geçirdim suan 20 saat gecti,durumu gayet iyi sukurler olsun ki sisliği inmeye baslamis,goz cevresinde gene butun gece oldugu gibi bir sey yok,cok iyi gozukuyor,artık gözune cam kaçmadığından tamamen eminim gene de gun boyunca yakındandan takip edeceğim.Çok şanslıyım,gozune bir sey olsaydı ne yapardım bilmiyorum,benim yüzümden bir gözünü kaybetseydi ? düsünmesi bile korkunc. Aşiri cok sucluluk duyuyorum nasıl böyle dikkatsiz olabilerim ? yıllarca da kedi besledim evimde,4 kediden az kedi bulunmadi,nasıl böyle bi aptallık yapabiliyorum ? ilk defa başıma böyle bir şey geldi ve ilk defa bu kadar sorumsuz davrandım. Birde kedilerimi diğer insanlardan daha cok seviyorum diyorum,ama hic bir insana böyle zarar vermedim,en deger verdiğim dostumun canını yaktim,çok kötü bir anneyim. Ona zarar verdigim icin cok uzgunum,acaba o ne hissetmiştir :KK43:
keske kendi dilini bilsem ve ondan özür dileyebilsem,o zamani gelince ve ölünce ne yapacağim hep bu olayı hatırlarım herhalde,umarım beni affetmiştir,buyuk bir tramva olarak kalicak hayatimda.
gercekten berbat hissediyorum.
veteriner hekime gitseydiniz bu kadar suçluluk hissetmezdiniz, ama gitmemek için elinizden geleni yapmışsınız. kedi ve köpek beslemek gerçekten sorumluluk isteyen bir konu

burada gidebildigimiz tek devlet veterineri var,parasında değilim tabikide,ama geceleri acık olmuyor gercektende orasi.
iyiki parasında değilsiniz , paranız yoksa bile gidin paranızın olmadığını söyleyin ama o yavruyu gözü yaralı bırakmayın

Geçen haftalarda kedimi kurutma makinasina attım. Arkadaşlar bu konuya çok dikkat edin, mutlaka makinayı çalıştırmadan kontrol edin.
Ben de gece 4 hala çalışıyorum ertesi günde kampa gideceğiz diye kızımın çamaşırlarını hazırlıyorum bir yandan. Çamaşır makinasından kıyafetleri çıkardım ve içini kontrol edip kurutmaya attım aralarında mesafe var yolda bir çamaşırı düştü geri dönüp onu alana kadar bizim kedi içine girmiş. Ben de kontrol ettim diye içim rahat çalıştırdım. Ses geliyor ama gece gece aklım işimde kaldığı için terlik vardı heralde diye düşündüm. Durumu anladığımda 20dk falan geçmişti. Aklımı kaybedecektim neredeyse, hemen veterinere götürdük 2 gece orada kaldı eve sapasağlam geldi ama ben o günden beri kedi gözümün önünde dışarıdayken makinayı çalıştırıyorum. İstemsizce durdurup içini kontrol ediyorum.
çok geçmiş olsun evet direk kaş ve göz arası atlamıştır içine. ne yazık ki kedilerin huyları.

kazalar her zaman olabilir ancak veterinere götürmeniz gerekiyordu.Ben olsam kesinlikle veterinere götürürdüm. çok ihmalkar davranmışsınız.

Geçmiş olsun ama sağlık ihmale gelmez. Biz de bulasiklari yıkayıp tezgaha dizmiştik. Bir şangırtı geldi. Yaramaz bir kedimiz var tezgaha atlayıp kaymış. O kayınca tüm bulasiklar yere düşmüş. Paramparça her şey. O kadar aklım çıktı ki bir yerleri kesildi mi diye. Yavrularım nasıl korkmuslardi. Bir şey olsa veterinere götürmek bizde şu açıdan sıkıntı. Kesinlikle pusete falan girmiyorlar. Kucakta da durmuyorlar. İnşallah bir şey olmaz hiçbir zaman hayvanlarımıza, sevdiklerimize...

X